Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 26 we Wrocławiu
Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 26 we Wrocławiu
Przedmiotem zamówienia są: organizacja żywienia i usługi restauracyjne realizowane w placówce oświatowej ZSP 26 we Wrocławiu, zgodnie z opisem zawartym w–załączniku nr 8 do SWZ – Projekt umowy wraz z załącznikami
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Usługi podawania posiłków › Usługi przygotowywania posiłków
- • Usługi zaprowiantowania innych przedsiębiorstw lub instytucji › Usługi w zakresie posiłków szkolnych
- • Dolnośląskie › Miasto Wrocław
- • Dolnośląskie › Wrocławski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 26 we Wrocławiu
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi w zakresie posiłków szkolnych 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi przygotowywania posiłków 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 24
Inne informacje o wznowieniu:
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): kryterium jakościowe (A): aplikacja internetowa waga kryterium: 30
Kryterium jakościowe (S) - Certyfikat „Stołówka z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia” waga kryterium - 5
Kryterium społeczne (O) – zatrudnienie osoby z niepełnosprawnościami, waga kryterium: 5
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-01 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 26 we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Cynamonowa 40
Kod pocztowy: 51-180
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Wrocławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: pzp@ludwiklegal.pl 📧
Telefon: +48608373109 📞
URL: https://zsp26.wroc.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 168-600712 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 26 we Wrocławiu
Numer referencyjny:
ZSP 26/5/2026/P
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia są: organizacja żywienia i usługi restauracyjne realizowane w placówce oświatowej ZSP 26 we Wrocławiu, zgodnie z opisem zawartym w–załączniku nr 8 do SWZ – Projekt umowy wraz z załącznikami
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi w zakresie posiłków szkolnych 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
ZSP 26/5/2026/P
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi przygotowywania posiłków 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2027-01-01 📅
Data końcowa: 2028-12-31 📅
Opis
Maksymalna liczba wznowień: 24
Inne informacje o wznowieniu:
Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp,. Zakres zamówienia obejmuje powtórzenie usług restauracyjnych w latach 2029 w ramach zamówienia podstawowego oraz w roku 2030 w ramach prawa opcji. Sposób wykonania przedmiotu zamówienia w ramach podobnych usług obejmuje w całości opis wykonania niniejszego zamówienia
Pokaż więcej
Opcje ✅
Opis opcji:
Przedmiot zamówienia został podzielony na zamówienie podstawowe, obejmujące okres od 01.01.2027 do 31.12.2027 r oraz na prawo opcji obejmujące okres od 01.01.2028 r. do 31.12.2028 r.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): kryterium jakościowe (A): aplikacja internetowa waga kryterium: 30
Kryterium jakościowe (S) - Certyfikat „Stołówka z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia” waga kryterium - 5
Kryterium społeczne (O) – zatrudnienie osoby z niepełnosprawnościami, waga kryterium: 5
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-01 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 26 we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny:
8952276564
Adres pocztowy: Cynamonowa 40
Kod pocztowy: 51-180
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Wrocławski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: pzp@ludwiklegal.pl 📧
Telefon: +48608373109 📞
URL: https://zsp26.wroc.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Podstawy do wykluczenia: 6.1. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia o których mowa: 6.1.1 w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp tj.: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art.165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. i 6.1.2 w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 6.1.3 art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej „Rozporządzenie”). Dokumenty na potwierdzenie braku podstaw do wykluczeniu: Oświadczenie wstępne, informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp oraz art. 108 ust. 1 pkt 4ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;3) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Warunki udziału w postępowaniu: Zamawiający wymaga spełnienia warunku w zakresie: 6.2.4.1. wykonanie / wykonywanie w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 3 zadań polegających na usłudze przygotowywania i podawania posiłków dla min. 500 uczniów placówki oświatowej, każde z tych zadań trwało minimum 6 miesięcy.
Zamawiający nie dopuszcza sumowania doświadczenia, tj. w przypadku gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (spółka cywilna lub konsorcjum) jeden z wykonawców musi wykazać się doświadczeniem wskazanym powyżej.
6.2.4.2. dysponowanie osobami skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia, tj. dietetyka posiadającego co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w jako dietetyk sporządzający jadłospisy dla placówek oświatowych oraz posiadającego wykształcenie w zakresie: a. studia wyższe na kierunku dietetyka i uzyskała tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, inżyniera, licencjata, lub b. rozpoczął przed dniem 1 października 2007 studia wyższe o specjalności dietetyka obejmującą, co najmniej 1784 godziny kształcenia w zakresie dietetyki i uzyskała tytuł magistra, lub c. rozpoczął przed dniem 1 października 2007 roku studia wyższe na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka o specjalności żywienie człowieka i uzyskała tytułu magistra lub magistra inżyniera na tym kierunku.
6.2.4.3. dysponowanie kuchnią zastępczą na wypadek awarii kuchni Zamawiającego, zlokalizowanej na terenie miasta Wrocław. Kuchnia musi posiadać aktualny wpis do rejestru zakładów podlegających kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, obejmujący zatwierdzenie do przygotowywania posiłków w systemie bezglutenowym i posiadania certyfikatu „Menu bez glutenu” (Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklą i na Diecie Bezglutenowej).
Dokumenty na potwierdzenie spełniania warunków: Wykaz usług, wykaz osób, wykaz narzędzi.
Wykonawca moze potwierdzić spełnianie warunków i braku podstaw do wykluczenia odpowiednio złożonymi dokumentami lub certyfikatami, o których mowa w art. 125 ust. 1 w zw. z art. 273 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga przedmiotowych środków dowodowych (jadłospisy wskazane w Rozdziale 5 SWZ), zabezpieczenia oferty wadium (15 000). Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia. Strona prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1836c83-f033-4ff1-9a92-832131b4224b 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie można składać w terminie do 10 dni liczonych od dnia ujawnienia wiadomości stanowiącą podsatwę odowłania
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 168-600712 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕