Usunięcie składowiska odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne w miejscowości Szołajdy
Gmina Chodów
I.PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:1.Przedmiotem zamówienia jest usunięcie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne znajdujących się na terenie nieruchomości pod adresem Szołajdy 18(gmina Chodów, powiat kolski, województwo wielkopolskie),działka nr ew. 210/1, obręb ewidencyjny Szołajdy - zwanej dalej „Nieruchomością”, zgromadzonych i magazynowanych w: 1)w dwóch budynkach gospodarskich (dalej zwanych „Budynkami”), 2)na zewnątrz Budynków na gruncie, 3)na zewnątrz Budynków zakopanych na obszarze około 126 m2; (dalej zwanych „Odpadami”), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) oraz luzem w ilości do 200,00Mg oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku, a w przypadku Odpadów, co do których odzysk nie jest możliwy poddanie ich procesom ostatecznego unieszkodliwiania. Odpady muszą być dostarczane bezpośrednio do instalacji, bez magazynowania. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Opis przedmiotu zamówienia-załącznik nr1doSWZ oraz projekt umowy-załącznik nr5doSWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. II.KOMUNIKACJA:1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. W szczególnych przypadkach dopuszczona jest komunikacja za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetrgi@chodow.pl - nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „CentrumPomocy”. 3.Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia.Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do zapoznania się z treścią niniejszych Regulaminów i informacji i następnie do postępowania zgodnie z zawartymi w tych dokumentach instrukcjami.Udział Wykonawcy w niniejszym postępowaniu oznacza akceptację przez niego niniejszych Regulaminów i informacji.4.W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu+48224587799 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.5.Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB(wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).6.Wykonawca składa ofertę poprzez Platformę e-Zamówienia, za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”,widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy.Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop(„przeciągnij i upuść”) służące do dodawania plików.Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250MB.7.W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu lub konkursie, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia16kwietnia1993r.o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku„Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.8.Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.9.Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski (w razie wątpliwości uznaje się, iż wersja polskojęzyczna jest wersją wiążącą).10.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia30grudnia2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju,Pracy i Technologii z dnia23grudnia2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.Dodatkowo informacja na temat sporządzania dokumentów elektronicznych znajduje się w pkt 12.3 SWZ.Zamawiający zaleca użycie następujących formatów danych:.pdf,.docx,.doc lub .odt. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z następujących formatów danych: .zip lub .7Z.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-06-02. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-04-30.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • „PORT SERVICE” sp. z o.o.
- • ECON TRADER Sp. z o.o.
- • Hydrogeotechnika Sp. z o.o.
- • Zakład Utylizacji Odpadów Sp. o.o.
- • Usuwanie i obróbka odpadów › Usługi transportu odpadów
- • Usługi związane z odpadami › Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-30 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-05-25 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-06-05 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-22 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Usunięcie składowiska odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne w miejscowości Szołajdy
Numer referencyjny:
ZPI.271.6.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
ZPI.271.6.2026
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Koniński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-07-15 📅
Data końcowa: 2026-11-13 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Liczba pojazdów dedykowanych do wykonania przedmiotu zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Adres pocztowy: Szołajdy 18
Kod pocztowy: 62-652
Miejscowość: Szołajdy
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-02 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-02 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccc9d02e-9595-4118-9de2-01a42d9279e6
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-06-02 10:30:00 📅
Miejsce: Informacje dodatkowe:
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Chodów
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 6662102441
Adres pocztowy: ul. Chodów
Kod pocztowy: 62-652
Miasto pocztowe: Chodów
Region: Koniński 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Urząd Gminy w Chodowie
E-mail: przetargi@chodow.pl 📧
Telefon: +48 573 261 153 📞
URL: http://www.chodow.biuletyn.net/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccc9d02e-9595-4118-9de2-01a42d9279e6 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccc9d02e-9595-4118-9de2-01a42d9279e6 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-05-04+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 086-306217 (2026-04-30)
Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
Informacje dodatkowe:
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-10 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-10 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-06-10 10:30:00 📅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-05-25+02:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 45f028e6-b7a0-48d9-aa98-36b3a695fe3f-02
Źródło: OJS 2026/S 100-359501 (2026-05-25)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-18 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-18 10:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-06-18 10:30:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-06-05+02:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 1b5a6243-0cea-4e56-9bfe-7fcd6ce90957-02
Źródło: OJS 2026/S 108-389110 (2026-06-05)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 420 000 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1 589 000 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
ZPI.272.7.2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-20 📅
Tytuł: Usunięcie składowiska odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne w miejscowości Szołajdy
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 2
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 1 589 000 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Najkorzystniejsza oferta
Lider uczestnika przetargu ✅
Informacje o podwykonawstwie
Opis: Transport części odpadów
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Krótki opis części zamówienia, która zostanie zlecona podwykonawcom: Transport części odpadów
Zamówienie zostanie prawdopodobnie zlecone podwykonawcom ✅
Informacje o przetargach
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców ✅
Nazwa strony oferującej: Konsorcjum firm: Hydrogeotechnika sp. z o.o. oraz „PORT SERVICE” sp. z o.o. oraz Zakład Utylizacji Odpadów sp. o.o. oraz Econ Trader sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Hydrogeotechnika sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 6570308784
Adres pocztowy: ul. Ściegiennego
Kod pocztowy: 25-116
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: info@hydrogeotechnika.pl 📧
Telefon: +48413480660 📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Nazwa: „PORT SERVICE” sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 5860104233
Adres pocztowy: ul. Mjr. Sucharskiego
Kod pocztowy: 80-601
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Trójmiejski 🏙️
E-mail: portservice@portservice.com.pl 📧
Telefon: +48583437977 📞
Nazwa: Zakład Utylizacji Odpadów sp. o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 6652223120
Adres pocztowy: ul. Sulańska
Kod pocztowy: 62-510
Miasto pocztowe: Konin
Region: Koniński 🏙️
E-mail: sekretariat@zuokonin.pl 📧
Telefon: +48632493624 📞
Nazwa: Econ Trader sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 8992716354
Adres pocztowy: ul. Długosza
Kod pocztowy: 42-580
Miasto pocztowe: Wojkowice
Region: Sosnowiecki 🏙️
E-mail: sekretariat.et@grupaecon.pl 📧
Telefon: +48327602159 📞
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Instytucja zamawiająca
Komunikacja
ID dokumentu z przepisami podatkowymi:
generated_id
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-22+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 163-584707 (2026-08-22)
- Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne (>20 nowe zamówienia)