Uzyskanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem stosownych dokumentacji dla inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Psary – Raciąż wraz z budową obwodnicy Drobina”
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Przedmiotem zamówienia jest: Uzyskanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem stosownych dokumentacji dla inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Psary – Raciąż wraz z budową obwodnicy Drobina” Wartość szacunkowa zamówienia poniżej 10 000 000 EUR
TerminDeadline 2026-10-08
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Mazowiecki regionalny › Płocki
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Uzyskanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem stosownych dokumentacji dla inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Psary – Raciąż wraz z budową obwodnicy Drobina”
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Opis zamówienia:
Miejsce wykonania: Płocki 🏙️
Czas trwania: 19 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie personelu Waga kryterium wynosi 20 %
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Zespół środowiskowy Waga kryterium wynosi 10 %
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Prowadzenie serwera FTP Waga kryterium wynosi 10 %
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://gddkia.eb2b.com.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-08 12:00:00 📅
Miejsce:
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Technicy lub organy techniczne do kontroli jakości
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie
Adres pocztowy: ul. Mińska 25
Kod pocztowy: 03-808
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariatwarszawa@gddkia.gov.pl 📧
Telefon: +48 222092500 📞
URL: https://www.gov.pl/web/gddkia 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://gddkia.eb2b.com.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://gddkia.eb2b.com.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://gddkia.eb2b.com.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-604267 (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Uzyskanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem stosownych dokumentacji dla inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Psary – Raciąż wraz z budową obwodnicy Drobina”
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest: Uzyskanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem stosownych dokumentacji dla inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Psary – Raciąż wraz z budową obwodnicy Drobina”
Wartość szacunkowa zamówienia poniżej 10 000 000 EUR
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
OWA.D-3.2421.31.2026
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest uzyskanie decyzji ZRID wraz z opracowaniem stosownych dokumentacji dla inwestycji „Rozbudowa drogi krajowej nr 60 na odcinku Psary – Raciąż wraz z budową obwodnicy Drobina”
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Płocki 🏙️
Czas trwania: 19 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie personelu Waga kryterium wynosi 20 %
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Zespół środowiskowy Waga kryterium wynosi 10 %
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Prowadzenie serwera FTP Waga kryterium wynosi 10 %
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://gddkia.eb2b.com.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-08 12:00:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://gddkia.eb2b.com.pl/
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem, w opracowaniu w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie 1 lub 2 dokumentacji projektowych: PB wraz z opracowaniem materiałów do Wniosku o wydanie decyzji ZRID dla budowy lub rozbudowy drogi lub ulicy klasy min. G o łącznej długości min. 7 km.
Przez opracowanie dokumentacji projektowej (PB) należy rozumieć doprowadzenie do wystawienia Protokołu odbioru dokumentacji projektowej lub równoważnego dokumentu.
Przez opracowanie projektu budowlanego nie należy rozumieć opracowania aktualizacji lub optymalizacji projektu, chyba że swym zakresem obejmuje całość dokumentacji projektowej.
Pod określeniem:
PB - należy rozumieć Projekt Budowlany.
Za drogę lub ulicę Zamawiający uzna drogę lub ulicę w rozumieniu Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2020 r., poz. 470, 471 ze zm.).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków w pkt 8.2.4.1. IDW, Wykonawcy wykazują łącznie.
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa:
wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 10 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
Okres 10 lat liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert.
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania:
1. osoba proponowana do pełnienia funkcji Projektanta Drogowego:
- wymagana liczba osób: 1;
Doświadczenie zawodowe:
wymóg doświadczenia przy opracowaniu 1 lub 2 dokumentacji projektowych: PB budowy lub rozbudowy dróg klasy min. G o łącznej długości 7 km na stanowisku Projektanta Drogowego lub Sprawdzającego dokumentacji branży drogowej
2. osoba proponowana do pełnienia funkcji Sprawdzającego dokumentacji branży drogowej:
wymagana liczba osób: 1;
Doświadczenie zawodowe:
wymóg doświadczenia przy opracowaniu lub sprawdzaniu 1 lub 2 dokumentacji projektowych: PB budowy lub rozbudowy dróg klasy min. G o łącznej długości 7 km na stanowisku Projektanta Drogowego lub Sprawdzającego dokumentacji branży drogowej
Pod określeniem:
PB należy rozumieć Projekt Budowlany.
Przez opracowanie dokumentacji projektowej (PB) należy rozumieć doprowadzenie do wystawienia Protokołu odbioru dokumentacji projektowej lub równoważnego dokumentu.
Przez opracowanie projektu budowlanego nie należy rozumieć opracowania aktualizacji lub optymalizacji projektu, chyba że swym zakresem obejmuje całość dokumentacji projektowej.
Przez „stanowisko Projektanta lub sprawdzającego” należy rozumieć pełnienie funkcji projektanta lub sprawdzającego w myśl art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz.U. 2000 nr 62 poz. 718 ze zm.).
Obiekt mostowy w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022r. w sprawie przepisów techniczno‑budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz.U. z 2022r. poz. 1518 ze zm.).
Za drogę lub ulicę Zamawiający uzna drogę lub ulicę w rozumieniu Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 889 ze zm.).
UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza pełnienia kilku funkcji (więcej niż jednej) z wymienionych powyżej przez tę samą osobę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunków w pkt 8.2.4.2. IDW, Wykonawcy wykazują łącznie.
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa:
wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
Pokaż więcej
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 37.500,00 PLN (słownie złotych: trzydzieści siedem tysięcy pięćset 00/100).
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7.7.1994 roku Prawo budowlane, ustawie z dnia 23.4.1964 r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych. 2. Warunki realizacji umowy, dopuszczalne zmiany umowy oraz określenie warunków zmian, zostało zawarte w SWZ.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 20
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Konflikt interesów spowodowany udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa ochrony środowiska
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b) i f) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a) i pkt 3 w zakresie odnoszącym się do pkt 2 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a) i pkt 3 w zakresie odnoszącym się do pkt 2 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8-10 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Krajowy numer rejestracyjny:
113-20-97-244
Departament: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie
Adres pocztowy: ul. Mińska 25
Kod pocztowy: 03-808
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sekretariatwarszawa@gddkia.gov.pl 📧
Telefon: +48 222092500 📞
URL: https://www.gov.pl/web/gddkia 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://gddkia.eb2b.com.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://gddkia.eb2b.com.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://gddkia.eb2b.com.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy.
Wykonawca musi posiadać bezpłatne konto na Platformie. Wymagania techniczne: stały klasy PC lub MAC o konfiguracji: pamięć RAM min 8GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu
min. 2,4 GHz, jeden z systemów operacyjnych MS Windows, Mac OS, Linux z aktualnym
wsparciem technicznym producenta (sugerowane nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia
postępowania); dowolna przeglądarka internetowa sugerowane najnowsze wersje: Chrome,
Safari, Edge, Firefox, Opera; włączona obsługa JavaScript; zainstalowany program
obsługujący stosowane przez Wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w
formacie „pdf”). Dokumentacja postępowania dostępna jest na Platformie. Dodatkowe
informacje znajdują się w pkt 14 Tomu I SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie do 19 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, w tym:
- złożenie wniosku / wszystkich wniosków o wydanie decyzji ZRID do właściwego organu administracji publicznej, w oparciu o który / które Wojewoda dokona wszczęcia postępowania / postępowań ws. decyzji ZRID - do 11 m-cy od dnia zwarcia Umowy, lecz nie później, niż do dn. 28.01.2028r., to jest do daty obowiązywania Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach znak: GK.6220.12.2018 z dn. 17.06.2021r., która stała się ostateczna dn. 28.01.2022r.
Zamawiający dopuszcza zawieszenie postępowania ZRID po jego wszczęciu na okres do 9 miesięcy. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% ceny brutto podanej w ofercie w formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Zamawiającym dopuszcza możliwość udzielenia zaliczki w wysokości 10% wartości umowy brutto i wówczas będzie żądał wniesienia zabezpieczenia zaliczki.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP:5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub
miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku
naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej:
ustawa Pzp), przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp. Środki
ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz dokumentów zamówienia przysługują
również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15) ustawy Pzp oraz
Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. Środki ochrony prawnej nie przysługują Wykonawcy ani innemu podmiotowi, o którym mowa powyżej, pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, o których mowa w art. 16b ust. 1 pkt 1 Pzp.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w niniejszym
postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym na projektowane postanowienia umowy oraz na
zaniechanie czynności, do której Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp. 3.
Odwołanie powinno zawierać informacje, o których mowa w art. 516 ustawy Pzp. 4. Odwołanie
wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci
elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym. 5. Odwołujący przekazuje kopię odwołania
Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on
zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający
mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli
przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Kopię odwołania zamawiającemu należy przesłać za
pośrednictwem Platformy. Po zgłoszeniu do postępowania należy w zakładce „Postępowania”,
wybrać „Moje postępowania” a następnie wybrać niniejsze postępowanie oraz korzystając z
zakładki „Pytania/informacje”, polecenie „Nowe/wysłane” i następnie „Dodaj pytanie/
komentarz” przekazać treść odwołania lub załączyć pliki. 6. Terminy wniesienia odwołania: 1)
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności
Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli informacja została przekazana
przy użycie środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli została
przekazana w inny sposób; 2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub wobec
treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w
Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na
Platformie; 3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1) i 2) powyżej wnosi
się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności
można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4)
Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej
oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku
Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia
zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; 7. Szczegółowe zasady postępowania po
wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu IX ustawy Pzp. 8. Na orzeczenie
Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego
przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych.
9. Skargę wnosi za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej lub postanowienia Prezesa izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w polskiej placówce pocztowej operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe albo w placówce podmiotu zajmującego się doręczaniem korespondencji na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej albo państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo wysłanie jej na adres do doręczeń elektronicznych, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, jest równoznaczne z jej wniesieniem.
10. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-604267 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi inżynieryjne (>20)
- Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania (>20)
- Dodatkowe usługi budowlane (2)
- Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych (9)
- Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Usługi inżynierii projektowej w zakresie przetwarzania przemysłowego i produkcji przemysłowej (12)
- Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych
- Usługi mierzenia ilości
- Usługi projektowania fundamentów
- Usługi projektowania konstrukcji nośnych (3)