Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Popielskiego” Wrocław - Brochów
Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Popielskiego” Wrocław - Brochów
TerminDeadline 2026-10-05
Kto? Co?- • Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu › Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
- • Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania › Nadzór nad projektem i dokumentacją
- • Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania › Usługi projektowania konstrukcji nośnych
- • Usługi projektowania architektonicznego › Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
- • Dolnośląskie › Miasto Wrocław
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-03 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Popielskiego” Wrocław - Brochów
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi architektoniczne i podobne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Dodatkowe produkty/usługi:
Miejscowość: Wrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania: 8 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-05 11:00:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia: Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Legnicka 51-53
Kod pocztowy: 54-203
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Karolina Ruškulytė
E-mail: zamowienia@ekosystem.wroc.pl 📧
Telefon: +48 780 656 162 📞
URL: www.ekosystem.wroc.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ekosystem.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Nazwa: Platforma Przetargowa
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611300 (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Popielskiego” Wrocław - Brochów
Numer referencyjny:
33/2026
Krótki opis:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Popielskiego” Wrocław - Brochów
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi architektoniczne i podobne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
33/2026
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Czas trwania: 8 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-05 11:00:00 📅
Miejsce: Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunki jeżeli wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 usługę polegającą na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub innego obiektu gospodarki odpadami, o wartości usługi nie mniejszej niż 200 000,00 PLN brutto, na podstawie której wydano ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę (lub dokonano skutecznego zgłoszenia budowy). Przez inny obiekt gospodarki odpadami Zamawiający rozumie obiekt budowlany (lub zespół obiektów) przeznaczony do zbierania, przetwarzania, magazynowania lub przeładunku odpadów, w szczególności: instalację komunalną, sortownię odpadów, kompostownię, stację przeładunkową odpadów, punkt dobrowolnego gromadzenia odpadów lub bazę transportowo-magazynową przedsiębiorstwa oczyszczania miasta.
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca spełni warunki jeżeli wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, to jest zespołem przewidzianym do realizacji przedmiotowego zamówienia, posiadającym kwalifikacje i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia oraz skieruje do realizacji zamówienia następujące osoby, w tym:
a) co najmniej 1 osoba (Projektant w specjalności architektonicznej) o kwalifikacjach:
- posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub którego kwalifikacje zawodowe zostały uznane w adekwatnym zakresie zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, lub który ma prawo do świadczenia usługi transgranicznej w adekwatnym zakresie zgodnie z art. 20a ust. 1 ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów;
- legitymuje się następującym doświadczeniem w projektowaniu: w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert ukończyła opracowanie projektu budowlanego we własnej branży dla inwestycji polegającej na budowie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub innego obiektu gospodarki odpadami, na podstawie którego wydano ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Przez inny obiekt gospodarki odpadami Zamawiający rozumie obiekt budowlany (lub zespół obiektów) przeznaczony do zbierania, przetwarzania, magazynowania lub przeładunku odpadów, w szczególności: instalację komunalną, sortownię odpadów, kompostownię, stację przeładunkową odpadów, punkt dobrowolnego gromadzenia odpadów lub bazę transportowo-magazynową przedsiębiorstwa oczyszczania miasta;
b) co najmniej 1 osoba (Projektant w specjalności konstrukcyjno - budowlanej) o kwalifikacjach:
- posiada uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, bez ograniczeń zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowlane lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub też którego kwalifikacje zawodowe zostały uznane w adekwatnym zakresie zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, lub który ma prawo do świadczenia usługi transgranicznej w adekwatnym zakresie zgodnie z art. 20a ust. 1 ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa;
- legitymuje się następującym doświadczeniem w projektowaniu: 5 lat od uzyskania uprawnień;
c) co najmniej 1 osoba (Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych) o kwalifikacjach:
- posiada uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, bez ograniczeń zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowlane lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub też którego kwalifikacje zawodowe zostały uznane w adekwatnym zakresie zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, lub który ma prawo do świadczenia usługi transgranicznej w adekwatnym zakresie zgodnie z art. 20a ust. 1 ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa;
- legitymuje się następującym doświadczeniem w projektowaniu: 5 lat od uzyskania uprawnień
d) co najmniej 1 osoba (Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych) o kwalifikacjach:
- posiada uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, bez ograniczeń zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowlane lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub też którego kwalifikacje zawodowe zostały uznane w adekwatnym zakresie zgodnie z ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, lub który ma prawo do świadczenia usługi transgranicznej w adekwatnym zakresie zgodnie z art. 20a ust. 1 ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa;
- legitymuje się następującym doświadczeniem w projektowaniu: 5 lat od uzyskania uprawnień.
Uwaga:
1) Zmiana podanych w ofercie osób o powyższych kwalifikacjach i doświadczeniu jest możliwa wyłącznie po zawarciu umowy, na zasadach ujętych w projekcie umowy (§2 ust. 8-12).
2) Przez budowę zamawiający rozumie wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także jego odbudowę, rozbudowę oraz nadbudowę, tak jak stanowi art. 3 pkt 6 ustawy – Prawo budowlane.
Pokaż więcej
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 10 000,00 zł.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Zamawiający przewiduje zmiany umowy. Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia opisane w projekcie umowy - załącznik do SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia: Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Opis przesłanek wykluczenia:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 ze zm.).
Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia:
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
2) „Oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej” wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej wg załącznika nr VII do SWZ,
3) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu (w załączniku nr XI do SWZ), w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz o braku przesłanek do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 ze zm.) – zgodnie z załącznikiem nr IX do SWZ.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działa Ekosystem Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
8992736747
Adres pocztowy: ul. Legnicka 51-53
Kod pocztowy: 54-203
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Karolina Ruškulytė
E-mail: zamowienia@ekosystem.wroc.pl 📧
Telefon: +48 780 656 162 📞
URL: www.ekosystem.wroc.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ekosystem.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ekosystem.logintrade.net/zapytania_email,239181,8bb6023cf5bbc8fce7e65c1932729626.html 🌏
Nazwa: Platforma Przetargowa
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w dziale IX ustawy Pzp (art. 505–590).
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 171-611300 (2026-09-03)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)