Wykonanie konserwacji (utrzymanie): ciek Międzyrzecki w km 0+000 – 0+200, 0+650 – 1+510, 1+600 - 2+280, 2+340 – 2+700 oraz 3+000 -3+583 m. Międzyrzecze Górne gm. Jasienica (rozmiar rzeczowy 2,683 km)
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Wykonanie konserwacji (utrzymanie): ciek Międzyrzecki w km 0+000 – 0+200, 0+650 – 1+510, 1+600 - 2+280, 2+340 – 2+700 oraz 3+000 -3+583 m. Międzyrzecze Górne gm. Jasienica (rozmiar rzeczowy 2,683 km)
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-05-07. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-03-29.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Śląskie › Bielski
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-29 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-17 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-03-29)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie konserwacji (utrzymanie): ciek Międzyrzecki w km 0+000 – 0+200, 0+650 – 1+510, 1+600 - 2+280, 2+340 – 2+700 oraz 3+000 -3+583 m. Międzyrzecze Górne gm. Jasienica (rozmiar rzeczowy 2,683 km)
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania: 50 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): termin realizacji - 40%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-07 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-07 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-05-07 09:30:00 📅
Miejsce: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach
Adres pocztowy: ul. Tutusa Chałubińskiego 8
00-613
Kod pocztowy: 00-848
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl 📧
Telefon: +48 327774950 📞
URL: https://www.wody.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-03-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 063-219406 (2026-03-29)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie konserwacji (utrzymanie): ciek Międzyrzecki w km 0+000 – 0+200, 0+650 – 1+510, 1+600 - 2+280, 2+340 – 2+700 oraz 3+000 -3+583 m. Międzyrzecze Górne gm. Jasienica (rozmiar rzeczowy 2,683 km)
Krótki opis:
Wykonanie konserwacji (utrzymanie): ciek Międzyrzecki w km 0+000 – 0+200, 0+650 – 1+510, 1+600 - 2+280, 2+340 – 2+700 oraz 3+000 -3+583 m. Międzyrzecze Górne gm. Jasienica (rozmiar rzeczowy 2,683 km)
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
C.ROZ.270.2.26.2026.MPS
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania: 50 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): termin realizacji - 40%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem wyjątków, o
których mowa w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – zwanej dalej „SWZ” -
komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w formie elektronicznej, za
pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanej dalej „Platformą” –pod adresem: 2. Korzystanie
z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja
https://wodypolskie.ezamawiajacy.plkorzystania
Platformy znajduje się pod adresem: w
z https://wodypolskie.ezamawiajacy.plzakładce:
wiedzy. 3. Ogólne zasady korzystania z Platformy: 3.1 Zgłoszenie do postępowania wymaga
zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Zamawiającego lub 3.2 Wykonawca po
opcji „przystąp
Baza
https://wodypolskie.ezamawiajacy.plhttps://oneplace.marketplanet.plwybraniu
do postępowania” zostanie przekierowany do strony
https://oneplace.marketplanet.pl
zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia marketplanet.pl, bezpłatnego konta. 3.3 Rejestracja konta następuje poprzez: 3.3.1 kontakt z numerem
telefonu podanym w potwierdzeniu lub 3.3.2 jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie
konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. 4. Po założeniu konta
Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. 5. Dokumenty związane z
postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym
postępowaniem. 6. Celem skomunikowania się z Zamawiającym (z wyłączeniem złożenia
oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, których sposób złożenia
został opisany w pkt 14.1 – 14.4 Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”),
przed przystąpieniem do postępowania, Wykonawca korzysta z przycisku „Zadaj pytanie”. 7.
Celem skomunikowania się z Zamawiającym po przystąpieniu do postępowania, Wykonawca
korzysta z przycisku „Wiadomości”. 8. Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do
Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z
ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie. 9. Zamawiający zaleca
sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc., .docx, .rtf, .pdf, .xls. 10.
Zamawiający informuje, że adres e-mail: wskazany w
zamowienia.gliwice@wody.gov.
o zamówieniu, służy jedynie do przesyłania ogłoszeń i otrzymywania informacji
plogłoszeniu
zwrotnej z Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Nie jest to adres do komunikacji z
Wykonawcami. 11. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy
wynosi 2 GB (pojedynczy plik). 12. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek
wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować
się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma tel. +48 22 257 22 23 (infolinia
dostępna w dni robocze, w godzinach 9:00-17:00) e-mail: 13.
oneplace@marketplanet.
elektroniczne, oświadczenia lub cyfrowe odwzorowania dokumentów lub
plDokumenty
oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy jako załączniki.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub cyfrowych odwzorowań
dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu
Prezesa Rady Ministrów dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz
środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub
konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r.
w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń,
jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
2. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Pokaż więcej
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-07 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-07 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-05-07 09:30:00 📅
Miejsce: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych usług
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie:
• wykonanie w okresie ostatnich 5 lat w korytach śródlądowych wód płynących prac obejmujących:
- usuwanie roślinności ze skarp (koszenie porostów, usuwanie zakrzaczeń)
- wycinkę drzew
- wykonanie / uzupełnienie umocnień skarp narzutem kamiennym
w ramach 1 lub 2 lub 3 odrębnych zadań.
1. wykaz usług (zgodny w treści z Załącznikiem Nr 7 do SWZ) wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Pokaż więcej
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Brak wiarygodności wykluczenia zagrożeń dla bezpieczeństwa kraju
+ jeszcze 18
Działalność gospodarcza jest zawieszona
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Podstawy związane z płatnością podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (DZ.U. z 2022, poz. 835); art. 5k Rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229)
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1pkt 3 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp; art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; art. 108 ust. 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8 - 10 ustawy Pzp
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Krajowy numer rejestracyjny:
368302575
Departament: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach
Adres pocztowy: ul. Tutusa Chałubińskiego 8
00-613
Kod pocztowy: 00-848
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl 📧
Telefon: +48 327774950 📞
URL: https://www.wody.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku
naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale IX ustawy Pzp, na zasadach i w terminach określonych dla wartości zamówienia równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach określonych w art. 3ust.
1 pkt 1ustawy Pzp. 2. Kwestie dotyczące odwołania uregulowane są w art. 513 – 578 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-03-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 063-219406 (2026-03-29)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 80650.15 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
Numer umowy:
Data zawarcia umowy: 2026-06-25 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 9
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 9
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 9
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 80650.15 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: ATRA Sp. z o. o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ATRA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 43-353
Miasto pocztowe: Porąbka
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 158-572022 (2026-08-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 80650.15 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
ATRA Sp. z o. o.
Data zawarcia umowy: 2026-06-25 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 9
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 9
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 9
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 80650.15 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
ATRA Sp. z o. o.
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: ATRA Sp. z o. o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ATRA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
9372744517
Kod pocztowy: 43-353
Miasto pocztowe: Porąbka
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 158-572022 (2026-08-17)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie (>20 nowe zamówienia)