Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia (MDS) w podziemiach/piwnicach budynków w Otwocku – Obszar I „Obiekty zbiorowej ochrony”

Gmina Otwock

Część I - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część II - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część III - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część IV - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część V - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi basenu (sala konferencyjna) w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w: 1)w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 7), 8) i 10) ustawy Pzp; 2)art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykluczenie Wykonawcy następuje na okres trwania okoliczności określonych w/w art. 7 ust 1. oraz nie podlegam wykluczeniu z postępowania na art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: - sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a)Wykonawca spełni powyższy warunek, jeśli wykaże, że jest ubezpieczony od wszelkich ryzyk związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia w zakresie odpowiedzialności cywilnej, w zakresie szkód będących następstwem m.in. wad dokumentacji projektowej lub jej poszczególnych elementów na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 200 000,00 zł PLN. - zdolności technicznej lub zawodowej: a)Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał (jako projektant główny/prowadzący), w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi, polegające na: wykonaniu dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlanej i branżowej (konstrukcyjno-budowlanej, instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych) dla budowa/przebudowy/modernizacji/rewitalizacji obiektu użyteczności publicznej, zgodnie z ustawą Prawo budowlane zaliczanego do jednej z kat. IX, X, XI, XII, XIV, XV, XVI, uzyskaniu pozwolenia na budowę i świadczeniu usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych tym projektem. Wykonawca winien wykazać, że ww. usługa została wykonana i prawidłowo ukończona.

Termin

Deadline 2026-09-15

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-14 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia (MDS) w podziemiach/piwnicach budynków w Otwocku – Obszar I „Obiekty zbiorowej ochrony”
Numer referencyjny: WZP.271.09.2026
Krótki opis:
Część I - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część II - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część III - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część IV - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” Część V - Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi basenu (sala konferencyjna) w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony” 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w: 1)w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 7), 8) i 10) ustawy Pzp; 2)art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykluczenie Wykonawcy następuje na okres trwania okoliczności określonych w/w art. 7 ust 1. oraz nie podlegam wykluczeniu z postępowania na art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: - sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a)Wykonawca spełni powyższy warunek, jeśli wykaże, że jest ubezpieczony od wszelkich ryzyk związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia w zakresie odpowiedzialności cywilnej, w zakresie szkód będących następstwem m.in. wad dokumentacji projektowej lub jej poszczególnych elementów na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 200 000,00 zł PLN. - zdolności technicznej lub zawodowej: a)Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał (jako projektant główny/prowadzący), w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi, polegające na: wykonaniu dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlanej i branżowej (konstrukcyjno-budowlanej, instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych) dla budowa/przebudowy/modernizacji/rewitalizacji obiektu użyteczności publicznej, zgodnie z ustawą Prawo budowlane zaliczanego do jednej z kat. IX, X, XI, XII, XIV, XV, XVI, uzyskaniu pozwolenia na budowę i świadczeniu usługi nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych tym projektem. Wykonawca winien wykazać, że ww. usługa została wykonana i prawidłowo ukończona.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi projektowania architektonicznego 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 5
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część I
Tytuł: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony”
Opis zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: pozyskanie w ramach wynagrodzenia umownego we własnym zakresie danych do opracowania dokumentacji projektowej, wykonania inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, koncepcji i następnie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego i technicznych projektów branżowych wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę,, - opracowania koncepcji proponowanych rozwiązań i uzyskania akceptacji Zamawiającego, - wykonanie wszystkich opracowań zgodnie z potrzebami Zamawiającego oraz przepisami prawa, w tym aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej, w szczególności zgodnie z: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 poz.418). - Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458). - uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności, Dokumentacja będzie wystarczająca do uzyskania przez Wykonawcę ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (lub innego wymaganego prawem dokumentu prawa budowlanego) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia. Zamawiający zaleca przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Adres: Karczewska 14/16, 05-400 Otwock
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 📦
Miejscowość: Otwock
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Warszawski wschodni 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-09-28 📅
Data końcowa: 2026-12-11 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część II
Tytuł: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony”
Opis zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: pozyskanie w ramach wynagrodzenia umownego we własnym zakresie danych do opracowania dokumentacji projektowej, wykonania inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, koncepcji i następnie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego i technicznych projektów branżowych wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę,, - opracowania koncepcji proponowanych rozwiązań i uzyskania akceptacji Zamawiającego, - wykonanie wszystkich opracowań zgodnie z potrzebami Zamawiającego oraz przepisami prawa, w tym aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej, w szczególności zgodnie z: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 poz.418). - Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458). - uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności, Dokumentacja będzie wystarczająca do uzyskania przez Wykonawcę ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (lub innego wymaganego prawem dokumentu prawa budowlanego) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia. Zamawiający zaleca przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Adres: Tadeusza Kościuszki 28, 05-400 Otwock
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część III
Tytuł: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony”
Opis zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: pozyskanie w ramach wynagrodzenia umownego we własnym zakresie danych do opracowania dokumentacji projektowej, wykonania inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, koncepcji i następnie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego i technicznych projektów branżowych wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę,, - opracowania koncepcji proponowanych rozwiązań i uzyskania akceptacji Zamawiającego, - wykonanie wszystkich opracowań zgodnie z potrzebami Zamawiającego oraz przepisami prawa, w tym aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej, w szczególności zgodnie z: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 poz.418). - Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458). - uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności, Dokumentacja będzie wystarczająca do uzyskania przez Wykonawcę ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (lub innego wymaganego prawem dokumentu prawa budowlanego) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia. Zamawiający zaleca przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Adres: Ambasadorska 1, 05-402 Otwock
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część IV
Tytuł: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony”
Opis zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: pozyskanie w ramach wynagrodzenia umownego we własnym zakresie danych do opracowania dokumentacji projektowej, wykonania inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, koncepcji i następnie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego i technicznych projektów branżowych wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę,, - opracowania koncepcji proponowanych rozwiązań i uzyskania akceptacji Zamawiającego, - wykonanie wszystkich opracowań zgodnie z potrzebami Zamawiającego oraz przepisami prawa, w tym aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej, w szczególności zgodnie z: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 poz.418). - Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458). - uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności, Dokumentacja będzie wystarczająca do uzyskania przez Wykonawcę ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (lub innego wymaganego prawem dokumentu prawa budowlanego) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia. Zamawiający zaleca przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Adres: Michała Elwiro Andriollego 76, 05-400 Otwock
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0008

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część V
Tytuł: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dotyczącej budowy miejsca doraźnego schronienia dedykowanego budynkowi basenu (sala konferencyjna) w Otwocku w ramach zadania pn: „Wykonanie projektu budowlanego miejsca doraźnego schronienia podziemia/piwnicy w budynkach w Otwocku - Obszar I – Obiekty zbiorowej ochrony”
Opis zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: pozyskanie w ramach wynagrodzenia umownego we własnym zakresie danych do opracowania dokumentacji projektowej, wykonania inwentaryzacji w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, koncepcji i następnie kompletnego projektu architektoniczno-budowlanego i technicznych projektów branżowych wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę,, - opracowania koncepcji proponowanych rozwiązań i uzyskania akceptacji Zamawiającego, - wykonanie wszystkich opracowań zgodnie z potrzebami Zamawiającego oraz przepisami prawa, w tym aktualnie obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej, w szczególności zgodnie z: - Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 poz.418). - Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454). - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458). - uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności, Dokumentacja będzie wystarczająca do uzyskania przez Wykonawcę ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (lub innego wymaganego prawem dokumentu prawa budowlanego) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia. Zamawiający zaleca przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Adres: przy ul. Karczewskiej w Otwocku (w bliskim sąsiedztwie stadionu miejskiego)
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0009

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://otwock.ezamawiajacy.pl/
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-15 10:30:00 📅
Miejsce: https://otwock.ezamawiajacy.pl/
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Otwock
Krajowy numer rejestracyjny: 5321007014
Adres pocztowy: ul. Armii Krajowej 5
Kod pocztowy: 05-400
Miasto pocztowe: Otwock
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta Otwocka
E-mail: zamowienia@otwock.pl 📧
Telefon: +48227792001 📞
Fax: +48227794225 📠
URL: https://bip.otwock.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://otwock.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://otwock.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://otwock.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Dozwolone

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Warszawski wschodni 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Fax: (22) 458 78 00 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy p.z.p. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 p.z.p. oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1). 7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia 8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy p.z.p., stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej. 10. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, zwanego dalej "sądem zamówień publicznych". 11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy p.z.p., przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. - Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem. 12. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 158-570735 (2026-08-14)