Wykonanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do 30 kwietnia 2027 r.

Gmina Murowana Goślina

Wykonanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do 30 kwietnia 2027 r. Opis: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonywanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 30 kwietnia 2027 r. z zastrzeżeniem, że dyżur w ramach „Akcji zima” utrzymywany jest do dnia 31 marca 2027 r. Zimowe utrzymanie dróg (Akcja Zima, AZ) – wg wykazu standardu zimowego utrzymania określonego w Załączniku A.1 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. Zimowe utrzymanie dróg polega na odśnieżaniu i usuwaniu skutków gołoledzi z pasa drogowego dróg gminnych (jezdnie, chodniki, parkingi, zatoki autobusowe, place, tereny wokół przystanków autobusowych i wiat rowerowych). Do zimowego utrzymania dróg zalicza się także utrzymanie całodobowego dyżuru gotowości „Akcji Zima”. W czasie, kiedy nie ma konieczności wyjazdu samochodów w trasę Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia dyżurów zimowych szczególnie w niedziele i święta 4 godz. od dnia podpisania umowy do dnia 31.03.2027 r., podczas, których można będzie w razie potrzeby nawiązać łączność telefoniczną oraz w przypadkach nagłych rozpocząć akcję zimowego utrzymania dróg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia.

Termin

Deadline 2026-09-22

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wykonanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do 30 kwietnia 2027 r.
Krótki opis:
Wykonanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do 30 kwietnia 2027 r. Opis: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonywanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 30 kwietnia 2027 r. z zastrzeżeniem, że dyżur w ramach „Akcji zima” utrzymywany jest do dnia 31 marca 2027 r. Zimowe utrzymanie dróg (Akcja Zima, AZ) – wg wykazu standardu zimowego utrzymania określonego w Załączniku A.1 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. Zimowe utrzymanie dróg polega na odśnieżaniu i usuwaniu skutków gołoledzi z pasa drogowego dróg gminnych (jezdnie, chodniki, parkingi, zatoki autobusowe, place, tereny wokół przystanków autobusowych i wiat rowerowych). Do zimowego utrzymania dróg zalicza się także utrzymanie całodobowego dyżuru gotowości „Akcji Zima”. W czasie, kiedy nie ma konieczności wyjazdu samochodów w trasę Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia dyżurów zimowych szczególnie w niedziele i święta 4 godz. od dnia podpisania umowy do dnia 31.03.2027 r., podczas, których można będzie w razie potrzeby nawiązać łączność telefoniczną oraz w przypadkach nagłych rozpocząć akcję zimowego utrzymania dróg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi odśnieżania 📦
Opis
Tytuł: „Wykonanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do 30 kwietnia 2027 r.”
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Wykonanie usług komunalnych polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina w okresie od dnia podpisania umowy do 30 kwietnia 2027 r Opis: Zamówienie obejmuje wykonywanie usług komunalnych w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 30 kwietnia 2027 r. z zastrzeżeniem, że dyżur w ramach „Akcji zima” utrzymywany jest do dnia 31 marca 2027 r., polegających na zimowym utrzymaniu dróg na terenie miasta i gminy Murowana Goślina. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 - Opis przedmiotu zamówienia na platformie zakupowej - https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361823 Wewnętrzny identyfikator: FZP.271.24.2026
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi wywozu odpadów 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Poznański 🏙️
Czas trwania: 6 miesięcy
Czas trwania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Niniejsza umowa podlega odnowieniu
Opis
Opis odnowień:
Zamawiający, w przypadku posiadania środków finansowych, przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Ww. zamówienia mogą zostać udzielone: a) jeżeli dotychczasowy Wykonawca należycie realizuje lub zrealizował zamówienie podstawowe oraz zapewni standard wykonania usług nie gorszy od standardu wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, z zastrzeżeniem negocjacji wynagrodzenia, b) maksymalnie do 90% wartości zamówienia podstawowego w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach kontynuacji przedmiotu zamówienia opisanego w SWZ i zgodnie ze sposobem jego realizacji zawartym w dokumentacji niniejszego postępowania, c) po negocjacjach z Wykonawcą wybranym w niniejszym postępowaniu, z zastrzeżeniem że ceny jednostkowe nie będą wyższe niż ceny zaoferowane w niniejszym postepowaniu, na podstawie odrębnie zawartej umowy, d) zamówienia powtórzone zostaną udzielone na warunkach analogicznych do warunków opisanych w dokumentacji niniejszego postępowania (również w zakresie kryteriów oceny ofert
Pokaż więcej
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Zamawiający, w przypadku posiadania środków finansowych, przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Ww. zamówienia mogą zostać udzielone: a) jeżeli dotychczasowy Wykonawca należycie realizuje lub zrealizował zamówienie podstawowe oraz zapewni standard wykonania usług nie gorszy od standardu wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, z zastrzeżeniem negocjacji wynagrodzenia, b) maksymalnie do 90% wartości zamówienia podstawowego w przypadku posiadania środków finansowych – w ramach kontynuacji przedmiotu zamówienia opisanego w SWZ i zgodnie ze sposobem jego realizacji zawartym w dokumentacji niniejszego postępowania, c) po negocjacjach z Wykonawcą wybranym w niniejszym postępowaniu, z zastrzeżeniem że ceny jednostkowe nie będą wyższe niż ceny zaoferowane w niniejszym postepowaniu, na podstawie odrębnie zawartej umowy, d) zamówienia powtórzone zostaną udzielone na warunkach analogicznych do warunków opisanych w dokumentacji niniejszego postępowania (również w zakresie kryteriów oceny ofert
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Usługi usuwania oblodzeń 📦

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-22 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-22 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-22 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: 51400,00 (słownie: pięćdziesiąt jeden tysięcy czterysta złotych 00/100) PLN. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 299 ze zm.) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr: Pobiedzisko - Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach O/Murowana Goślina nr 05 9044 0001 0020 0200 0156 0007, z dopiskiem: „Wykonanie usług komunalnych ” Uwaga! Terminem wniesienia wadium w formie pieniężnej jest data i godzina zaksięgowania kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego. Treść dokumentu wadialnego, w przypadku wnoszenia wadium w formach innych niż pieniądz (np. gwarancji, poręczenia) musi zawierać następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia, c) kwotę gwarancji/poręczenia, d) zobowiązanie Gwaranta lub Poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie pełnej kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 P.z.p. e) gwarancja/poręczenie, stanowiące wadium, nie może wygasać przed końcem okresu związania ofertą, f) niedopuszczalne jest wprowadzanie w treści dokumentu wadialnego jakichkolwiek warunków ograniczających Zamawiającemu wypłacenie wadium. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz (dokument wadialny) należy złożyć wraz z ofertą za pomocą platformy zakupowej Zamawiającego - jako załącznik do oferty - w oryginale wystawionym przez Gwaranta/Poręczyciela, w postaci elektronicznej, opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia w imieniu Gwaranta/Poręczyciela.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina murowana goślina
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 7773159427
Adres pocztowy: ul. Plac Powstańców Wielkopolskich 9
Kod pocztowy: 62-095
Miasto pocztowe: Murowana Goślina
Region: Poznański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zp@murowana-goslina.pl 📧
Telefon: +48 618923600 📞
URL: https://www.murowana-goslina.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361823 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361823 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Sąd Polubowny przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej
Krajowy numer rejestracyjny: 140264957
Adres pocztowy: ul. Hoża 76/78 00-682 Warszawa
Kod pocztowy: 00-682
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: sp@prokuratoria.gov.pl 📧
Telefon: +48 226958504 📞
URL: https://www.gov.pl/web/sp-prokuratoria 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/sp-prokuratoria 🌏
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a 02-676 Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Punkt kontaktowy: Departament Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o terminach odwołania: Odwołanie wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa albo przekracza progi unijne, w terminie:10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,• 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub konkurs lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. Odwołanie w przypadkach innych niż określone wyżej wnosi się w 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat postępowania o udzielenie zamówienia: Gmina Murowana Goślina Organizacja zapewniająca dostęp offline do dokumentów zamówienia: Gmina Murowana Goślina Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 162-582911 (2026-08-20)