Wyłonienie wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ).

Uniwersytet Jagielloński

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników, zwanych dalej odczynnikami lub produktami, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ), przeznaczonych w szczególności do działalności w zakresie kształcenia, naukowej oraz komercyjnej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający zestawienie ilościowe odczynników określa załącznik A do SWZ, który stanowi jednocześnie formularz kalkulacji ceny oferty. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przedmiotu umowy określonego w Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik A do SWZ poprzez zastrzeżenie sobie prawa do zakupu odczynników nieujętych w Załączniku nr 1 do umowy, a ujętych w katalogu zamieszczonym na stronie internetowej producenta http://www.labjot.com/register, do których dystrybucji Wykonawca jest uprawniony oraz z zastrzeżeniem, że łączna wartość umowy nie ulegnie zmianie, w przypadku: a) wycofania z dystrybucji odczynnika wymienionego w Załączniku A do SWZ i zastąpienia go produktem zastępczym (równoważnym) za cenę nie wyższą od ceny odczynnika ustalonej w niniejszej umowie, b) wprowadzenia przez producenta nowego odczynnika, o właściwościach fizykochemicznych, korzystnych dla Zamawiającego z punktu widzenia wyników (jakości) prowadzonych badań naukowych, za cenę nie wyższą niż określona w katalogu producenta, pomniejszoną o rabat zadeklarowany przez Wykonawcę w formularzu oferty, c) konieczności zmiany odczynnika, ujętego w Załączniku A do SWZ na inny odczynnik ujęty w katalogu zamieszczonym na stronie internetowej producenta http://www.labjot.com/register za cenę nie wyższą niż określona w katalogu producenta, pomniejszoną o rabat zadeklarowany przez Wykonawcę w formularzu oferty.

Termin

Deadline 2026-10-09

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-31 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Wyłonienie wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ).
Numer referencyjny: 80.272.159.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie sukcesywnej dostawy odczynników, zwanych dalej odczynnikami lub produktami, dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (z wyłączeniem Collegium Medicum UJ), przeznaczonych w szczególności do działalności w zakresie kształcenia, naukowej oraz komercyjnej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający zestawienie ilościowe odczynników określa załącznik A do SWZ, który stanowi jednocześnie formularz kalkulacji ceny oferty. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przedmiotu umowy określonego w Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik A do SWZ poprzez zastrzeżenie sobie prawa do zakupu odczynników nieujętych w Załączniku nr 1 do umowy, a ujętych w katalogu zamieszczonym na stronie internetowej producenta http://www.labjot.com/register, do których dystrybucji Wykonawca jest uprawniony oraz z zastrzeżeniem, że łączna wartość umowy nie ulegnie zmianie, w przypadku: a) wycofania z dystrybucji odczynnika wymienionego w Załączniku A do SWZ i zastąpienia go produktem zastępczym (równoważnym) za cenę nie wyższą od ceny odczynnika ustalonej w niniejszej umowie, b) wprowadzenia przez producenta nowego odczynnika, o właściwościach fizykochemicznych, korzystnych dla Zamawiającego z punktu widzenia wyników (jakości) prowadzonych badań naukowych, za cenę nie wyższą niż określona w katalogu producenta, pomniejszoną o rabat zadeklarowany przez Wykonawcę w formularzu oferty, c) konieczności zmiany odczynnika, ujętego w Załączniku A do SWZ na inny odczynnik ujęty w katalogu zamieszczonym na stronie internetowej producenta http://www.labjot.com/register za cenę nie wyższą niż określona w katalogu producenta, pomniejszoną o rabat zadeklarowany przez Wykonawcę w formularzu oferty.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Odczynniki i środki kontrastowe 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 100 000 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 80.272.159.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia może być finansowany lub współfinansowany w szczególności ze środków Unii Europejskiej lub innych środków, pozyskanych w ramach projektów lub umów bądź programów zewnętrznych albo grantów. 2. Umowa w sprawie realizacji przedmiotu zamówienia będzie zawarta na okres 12 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy z ewentualną możliwością jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, pod warunkiem niewyczerpania kwoty określonej w zawartej umowie. W sytuacji niewyczerpania kwoty umowy do upływu 12 miesięcy i braku podpisania aneksu przedłużającego jej trwanie, umowa wygasa.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Sukcesywna dostawa będzie realizowana do różnych jednostek organizacyjnych Zamawiającego. Dokładne adresy zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Adres pocztowy: ul. Gołębia 24
Kod pocztowy: 31-007
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin ważności
Kryterium jakości (waga): 30
Kryterium jakości (nazwa): System powiadamiania o dostawi
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Kod pocztowy: 31­-007

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-09 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-09 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest przy użyciu narzędzia komercyjnego https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/uj_edu. Składanie i otwarcie ofert odbywa się w formie elektronicznej za pośrednictwem ww. platformy zakupowej, na zasadach określonych w SWZ.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-09 11:00:00 📅
Miejsce:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest przy użyciu narzędzia komercyjnego https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/uj_edu. Składanie i otwarcie ofert odbywa się w formie elektronicznej za pośrednictwem ww. platformy zakupowej, na zasadach określonych w SWZ.
Pokaż więcej
Katalog elektroniczny: Wymagane
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki realizacji umowy są zawarte w projektowanychpostanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 18
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 108 ust.1 pkt 6 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP ­­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach
zamówienia.
zamówienia
Zamawiający wykluczy wykonawcę w przypadku zaistnienia okoliczności z art. 108 ust. 1 ustawy PZP, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy PZP. Zamawiający wykluczy także wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514 ze zm.) – zwanej „Ustawą sankcyjną" i art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r., str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniami zmieniającymi – zwanego dalej „Rozporządzeniem sankcyjnym"
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 109 ust. 1pkt 7 ustawy PZP­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 109 ust. 1 pkt 8­10 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h) i pkt 2 ustawy PZP ­ szczegółowa regulacja zawarta w dokumentach zamówienia

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Uniwersytet Jagielloński
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 6750002236
Adres pocztowy: ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków, Polska
Kod pocztowy: 31-007
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych UJ
E-mail: bzp@uj.edu.pl 📧
Telefon: +48126633903 📞
URL: https://www.uj.edu.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Edukacja
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366046 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366046 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366046 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa
Identyfikator funduszy UE: Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia może być finansowany lub współfinansowany w szczególności ze środków Unii Europejskiej lub innych środków, pozyskanych w ramach projektów lub umów bądź programów zewnętrznych albo grantów.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Celem potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, wykonawca składa: 1) JEDZ, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do formularza oferty; 2) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ złożonym do oferty; 3) informację z KRK w zakresach podanych przez zamawiającego; 4) zaświadczenie właściwego naczelnika US w zakresach podanych przez zamawiającego; 5) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej KRUS; 6) odpis lub informację z KRS lub z CEiDG (o ile dotyczy); 7) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; 8) certyfikat Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe (jeżeli dotyczy). Certyfikat zostanie uznany przez Zamawiającego wyłącznie w zakresie, w jakim potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej SWZ. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich wymaganych okoliczności, Wykonawca zobowiązany jest złożyć pozostałe wymagane podmiotowe środki dowodowe. Wykaz oświadczeń i dokumentów na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia zawiera SWZ z załącznikami. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia na dodatkowe dostawy na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP. Stosownie do zapisów art. 139 ust. 1 ustawy PZP, zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje konieczność złożenia przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z Rozdziałem IV SWZ.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 526­223­93­25
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02­-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: http://www.uzp.gov.pl/ 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy PZP. 2. Odwołanie przysługuje na: 2.1niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2.2 zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy PZP. 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym. 4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sadu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 5. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy PZP.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-603118 (2026-08-31)