Zagospodarowanie odpadów pochodzących z nielegalnego międzynarodowego przemieszczania

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

1. Przedmiotem zamówienia jest: − świadczenie usługi usunięcia odpadów ze wskazanych lokalizacji na terenie kraju, będących miejscami ich dotychczasowego przechowywania, obejmującej załadunek odpadów na zaangażowane jednostki transportowe Wykonawcy i przygotowanie do transportu odpadów z miejsc ich dotychczasowego przechowywania do instalacji ostatecznego odzysku i/lub unieszkodliwiania, z wyłączeniem składowania; - świadczenie usługi zagospodarowania odpadów obejmującej transport odpadów z miejsc ich dotychczasowego przechowywania oraz przekazanie odpadów do instalacji ostatecznego odzysku i/lub ostatecznego unieszkodliwiania, posiadającej zezwolenie na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów o danym kodzie, zlokalizowanej na terenie kraju oraz poddanie odpadów procesom ostatecznego odzysku/unieszkodliwiania, z wyłączeniem składowania. Ostateczny odzysk i/lub unieszkodliwianie odpadów może być poprzedzone procesami przejściowymi; - przedłożenie dokumentacji potwierdzającej zagospodarowanie odpadów w procesie ostatecznego odzysku/unieszkodliwienia, z wyłączeniem składowania, zgodnie z wymaganiami opisanymi w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolną część lub części zamówienia. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe w ramach części zamówienia na którą jest składana. 3. Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia (w zależności od Części Zamówienia) na warunkach i w sposób przewidziany w Umowie: - aby każdy pojazd wykorzystywany do transportu odpadów był wyposażony w system satelitarnego monitorowania położenia (GPS) lub równoważny system umożliwiający ciągłą rejestrację przebiegu trasy pojazdu; - aby każdy transport odpadów był wyposażony w system monitorowania zabezpieczeń ładunków, tj. zabezpieczony elektroniczną plombą GPS lub równoważnym urządzeniem monitorującym zapewniającym kontrolę integralności transportu; - systemu monitoringu wizyjnego na terenie lokalizacji, z której usuwane są odpady. - charakterystykę i zdjęcia odpadów zawiera załącznik nr 1 do OPZ. - minimalne wymagania dla systemów zawiera załącznik nr 2 do OPZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Formularz cenowy” – Załącznik nr 9a, 9b oraz 9c do SWZ, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.

Termin

Deadline 2026-09-28

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-28 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zagospodarowanie odpadów pochodzących z nielegalnego międzynarodowego przemieszczania
Numer referencyjny: DAG-WZP.26.1.70.2026.JBS
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest: − świadczenie usługi usunięcia odpadów ze wskazanych lokalizacji na terenie kraju, będących miejscami ich dotychczasowego przechowywania, obejmującej załadunek odpadów na zaangażowane jednostki transportowe Wykonawcy i przygotowanie do transportu odpadów z miejsc ich dotychczasowego przechowywania do instalacji ostatecznego odzysku i/lub unieszkodliwiania, z wyłączeniem składowania; - świadczenie usługi zagospodarowania odpadów obejmującej transport odpadów z miejsc ich dotychczasowego przechowywania oraz przekazanie odpadów do instalacji ostatecznego odzysku i/lub ostatecznego unieszkodliwiania, posiadającej zezwolenie na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów o danym kodzie, zlokalizowanej na terenie kraju oraz poddanie odpadów procesom ostatecznego odzysku/unieszkodliwiania, z wyłączeniem składowania. Ostateczny odzysk i/lub unieszkodliwianie odpadów może być poprzedzone procesami przejściowymi; - przedłożenie dokumentacji potwierdzającej zagospodarowanie odpadów w procesie ostatecznego odzysku/unieszkodliwienia, z wyłączeniem składowania, zgodnie z wymaganiami opisanymi w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolną część lub części zamówienia. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe w ramach części zamówienia na którą jest składana. 3. Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia (w zależności od Części Zamówienia) na warunkach i w sposób przewidziany w Umowie: - aby każdy pojazd wykorzystywany do transportu odpadów był wyposażony w system satelitarnego monitorowania położenia (GPS) lub równoważny system umożliwiający ciągłą rejestrację przebiegu trasy pojazdu; - aby każdy transport odpadów był wyposażony w system monitorowania zabezpieczeń ładunków, tj. zabezpieczony elektroniczną plombą GPS lub równoważnym urządzeniem monitorującym zapewniającym kontrolę integralności transportu; - systemu monitoringu wizyjnego na terenie lokalizacji, z której usuwane są odpady. - charakterystykę i zdjęcia odpadów zawiera załącznik nr 1 do OPZ. - minimalne wymagania dla systemów zawiera załącznik nr 2 do OPZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Formularz cenowy” – Załącznik nr 9a, 9b oraz 9c do SWZ, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Usługi
Produkty/usługi: Usługi związane z odpadami 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 5110377.35 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DAG-WZP.26.1.70.2026.JBS - Część 1
Tytuł: Część 1 – Lokalizacja 1 - woj. łódzkie, teren działki miejscowości Stroniewice 67, gmina Domaniewice, nr ewid. 402;
Wartość szacunkowa bez VAT: 432 500 PLN 💰
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: − świadczenie usługi usunięcia odpadów ze wskazanych lokalizacji na terenie kraju, będących miejscami ich dotychczasowego przechowywania, obejmującej załadunek odpadów na zaangażowane jednostki transportowe Wykonawcy i przygotowanie do transportu odpadów z miejsc ich dotychczasowego przechowywania do instalacji ostatecznego odzysku i/lub unieszkodliwiania, z wyłączeniem składowania; - świadczenie usługi zagospodarowania odpadów obejmującej transport odpadów z miejsc ich dotychczasowego przechowywania oraz przekazanie odpadów do instalacji ostatecznego odzysku i/lub ostatecznego unieszkodliwiania, posiadającej zezwolenie na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów o danym kodzie, zlokalizowanej na terenie kraju oraz poddanie odpadów procesom ostatecznego odzysku/unieszkodliwiania, z wyłączeniem składowania. Ostateczny odzysk i/lub unieszkodliwianie odpadów może być poprzedzone procesami przejściowymi; - przedłożenie dokumentacji potwierdzającej zagospodarowanie odpadów w procesie ostatecznego odzysku/unieszkodliwienia, z wyłączeniem składowania, zgodnie z wymaganiami opisanymi w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolną część lub części zamówienia. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe w ramach części zamówienia na którą jest składana. 3. Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia (w zależności od Części Zamówienia) na warunkach i w sposób przewidziany w Umowie: - aby każdy pojazd wykorzystywany do transportu odpadów był wyposażony w system satelitarnego monitorowania położenia (GPS) lub równoważny system umożliwiający ciągłą rejestrację przebiegu trasy pojazdu; - aby każdy transport odpadów był wyposażony w system monitorowania zabezpieczeń ładunków, tj. zabezpieczony elektroniczną plombą GPS lub równoważnym urządzeniem monitorującym zapewniającym kontrolę integralności transportu; - systemu monitoringu wizyjnego na terenie lokalizacji, z której usuwane są odpady. - charakterystykę i zdjęcia odpadów zawiera załącznik nr 1 do OPZ. - minimalne wymagania dla systemów zawiera załącznik nr 2 do OPZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Formularz cenowy” – Załącznik nr 9a, 9b oraz 9c do SWZ, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolną część lub części zamówienia. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe w ramach części zamówienia na którą jest składana.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Szczegółowe informacje w zakresie miejsca realizacji zostały zawarte w SWZ. 2. Za termin rozpoczęcia wykonania przedmiotu zamówienia przyjmuje się datę podpisania przez Wykonawcę i działającego w imieniu Zamawiającego danego przedstawiciela WIOŚ - protokołu wejścia Wykonawcy na teren lokalizacji lub pierwszej lokalizacji2 w celu usunięcia odpadów, a następnie ich zagospodarowania, co nastąpi nie później niż 10 dni od dnia zawarcia Umowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się wykonać zamówienie bez wad, tj. w stanie niewymagającym poprawek, w terminie do dnia 16 listopada 2026 r.
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-16 📅
Data końcowa: 2026-11-16 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): Zadeklarowany sposób zagospodarowania odpadów
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DAG-WZP.26.1.70.2026.JBS - Część 2
Tytuł: Część 2 – Lokalizacja 3 - woj. Śląskie, Stroniewice oraz Lokalizacja 4 - woj. śląskie, 44-100 Gliwice, ul. Cmentarna 6, teren działki nr 714;
Wartość szacunkowa bez VAT: 1963169.72 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: DAG-WZP.26.1.70.2026.JBS - Część 3
Tytuł: Część 3 – Lokalizacja 5 – woj. wielkopolskie Babin, teren działek 253/9 i 254/2 obręb Babin, gmina Strzałkowo;
Wartość szacunkowa bez VAT: 2433152.79 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Szczegółowe informacje w zakresie miejsca realizacji zostały zawarte w SWZ i Opisie przedmiotu zamówienia
Adres pocztowy: ul. Chmielna 132/134
Kod pocztowy: 00-805
Miejscowość: Warszawa

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): 1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-28 10:30:00 📅
Miejsce:
1. Otwarcie ofert nastąpi poprzez odszyfrowanie i upublicznienie wczytanych elektronicznych formularzy oferty na platformie zakupowej Zamawiającego. 2. W przypadku awarii systemu teleinformatycznego przy użyciu którego następuję otwarcie, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe: Platforma zakupowa Zamawiającego : https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
wymaga od wykonawców działających wspólnie zawarcia umowy konsorcjum lub innego porozumienia, które regulują zasady współpracy wykonawców przy realizacji zamówienia publicznego
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 2. Przesłanki umożliwiające dokonanie zmian postanowień umowy zawartej z wybranym wykonawcą zawierają projektowane postanowienia umowy.
Pokaż więcej
Procedura
Właściwe prawo transgraniczne:
Zamawiający wykluczy z postępowania o zamówienie Wykonawców wskazanych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L.2025.2033)), wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835).
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Krajowy numer rejestracyjny: 526-16-50-857
Adres pocztowy: ul. Chmielna 132/134
Kod pocztowy: 00-805
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@gios.gov.pl 📧
Telefon: +4822 577 51 14 📞
URL: https://www.gov.pl/gios 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl 🌏
Nazwa: Platforma zakupowa
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Ponieważ składanie dokumentów odbywa się zgodnie z art. 63 ust 1 Pzp w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, na podstawie art. 138 ust. 4 Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy o 5 dni od określonego w art. 138 ust. 1. 3. Zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowanie informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 4. Zgodnie z art. 135 Pzp w związku z art. 360 Pzp, Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132-139 w związku z art. 129 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp”. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 oraz 10 ustawy i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji (...) i art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 8833/2014 z dnia 31.07.2014r; 7. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty następujące dokumenty: : 1) Formularz ofertowy (według załączonego wzoru – Załącznik nr 1 do SWZ), 2) Formularz cenowy (według załączonego wzoru – Załącznik nr 9a, 9b oraz 9c do SWZ, odpowiednio dla każdej z części postępowania, Wyżej wymienione dokumenty muszą być złożone w pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wyżej wymienione dokumenty składa się w formie załączników na Platformie. Dokumenty ten nie podlegają uzupełnieniu w trybie art. 128 ustawy a także niedopuszczalnym jest ich złożenie w innej formie niż elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z zastrzeżeniem, że w przypadku, gdy Wykonawca dokona modyfikacji ww. wzorów formularzy, treść sporządzonej oferty, pod rygorem jej odrzucenia, musi zawierać wszystkie informacje wymagane w wyżej wymienionych formularzach. 8. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć: a) Zobowiązania podmiotu udostępniającego swoje zasoby na potrzeby zamówienia Wykonawcy składającego ofertę – (jeśli dotyczy) projekt zobowiązania stanowi Załącznik nr 5 do SWZ lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, b) oświadczenie o podziale obowiązków w trakcie realizacji zamówienia Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia według załączonego wzoru – Załącznik nr 6 do SWZ (jeśli dotyczy), d) Zamawiający nie wymaga przedłożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, 9. Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: a) pozwolenie, zezwolenie lub zawiadomienie o nadaniu numeru rejestrowego w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, tzw. BDO dla transportującego; b) oświadczenie o spełnieniu wymagania nałożonego art. 10 i art. 14 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018r. poz. 1592 ze zm.) lub oświadczenie o spełnieniu wymagania nałożonego art. 226a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.) - załącznik nr 10 do SWZ; c) oświadczenie o dysponowaniu potencjałem technicznym - załącznik nr 11 do SWZ; d) oświadczenie o dysponowaniu systemami nadzoru nad usuwaniem i transportem odpadów - załącznik nr 12 do SWZ; Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia; e) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. f) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ. g) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 oraz 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. h) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (tj. JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w: − art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, − art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, − art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy odnośnie do zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, − art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, − art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8, 10 ustawy, Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ; i) Inne oświadczenia wykonawcy potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu; Z względu na ograniczenie w ilości znaków możliwych do wpisania, Zamawiający odsyła do zapisów SWZ w tym zakresie.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 526-22-39-325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Określone w Dziale IX Rozdział 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 167-597055 (2026-08-28)