ZAKUP FABRYCZNIE NOWEGO SYSTEMU DO DETEKCJI OBIEKTÓW PODZIEMNYCH (GEORADAR)

Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego

Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oraz przeprowadzeniem szkolenia dla pracowników Zamawiającego z obsługi w zakresie niezbędnym do rozpoczęcia używania fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar) o parametrach wskazanych w opisie przedmiotu zamówie

Termin

Deadline 2026-10-05

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-02 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (georadar)
Numer referencyjny: 05/WITI/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oraz przeprowadzeniem szkolenia dla pracowników Zamawiającego z obsługi w zakresie niezbędnym do rozpoczęcia używania fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar) o parametrach wskazanych w opisie przedmiotu zamówie
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Detektory radarowe 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1116911.6 PLN 💰
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 05/WITI/2026
Tytuł: Zakup fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar)
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą oraz przeprowadzeniem szkolenia dla pracowników Zamawiającego z obsługi w zakresie niezbędnym do rozpoczęcia używania fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar)
Dodatkowe produkty/usługi: Przyrządy badawcze 📦
Miejscowość: Wrocław
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Wrocław 🏙️
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Przyrządy optyczne 📦
Opis
Adres pocztowy: ul. Obornicka 136
Kod pocztowy: 50-961

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Zamawiający, zgodnie z art. 139 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 1. Do oferty Wykonawca dołącza: a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, b) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy c) przedmiotowe środki dowodowe tzn.: w zakresie opisu wraz z fotografiami oferowanego przedmiotu zamówienia d) Oświadczenie o posiadaniu certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych – dotyczy o ile Wykonawca powołuje się na certyfikat wykonawcy zamówień publicznych wydany zgodnie z ustawą o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Ofertę wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być złożona, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (zgodnie z definicją w rozporządzeniu UE nr 910/2014) Dokumenty składane na wezwanie zamawiającego: a) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2019 r. poz. 369), b) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art.108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Zamawiający d) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; e) zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności f) # oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w: • w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp; • w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; • w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; • w art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że Wykonawca może, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, przedłożyć ważny certyfikat wykonawcy wydany na podstawie ustawy z dnia 5sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten obejmuje swoim zakresem podstawy wykluczenia wymagane przez Zamawiającego
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-05 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-05 12:20:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma zakupowa - odszyfrowanie ofert
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępni na stronie profilu nabywcy w zakładce dedykowanej postępowaniu, informacje dotyczące informacji o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępnia na stronie na stronie profilu nabywcy w zakładce dedykowanej postępowaniu, informacje dotyczące: prowadzonego postępowania : 1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2) cenach zawartych w ofertach.
Pokaż więcej
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-10-05 12:20:00 📅
Miejsce: Platforma zakupowa - odszyfrowanie ofert
Informacje dodatkowe:
Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępni na stronie profilu nabywcy w zakładce dedykowanej postępowaniu, informacje dotyczące informacji o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępnia na stronie na stronie profilu nabywcy w zakładce dedykowanej postępowaniu, informacje dotyczące: prowadzonego postępowania : 1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte; 2) cenach zawartych w ofertach.
Pokaż więcej
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-21 00:00:00 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga aby oferta złożona przez Wykonawcę była zabezpieczona wadium o wartości: 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert tj.: do dnia 05 października 2026r. do godziny 12:00. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 989). 4. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku: Pekao S.A. I/Oddział Wrocław nr 85 1240 1994 1111 0000 2497 23, z adnotacją: Wadium Sprawa nr: 05/WITI/2026. 5. W przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji i poręczeń, o których mowa w pkt. 3 ppkt. b)d), z ich treści musi wynikać, że wadium zabezpiecza ofertę Wykonawcy złożoną w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Zakup fabrycznie nowego systemu do detekcji obiektów podziemnych (Georadar). WadiumSprawa nr 05/WITI/20
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 896-000-48-11
Departament: Biuro Koordynacyjne
Kod pocztowy: 50-961
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Biuro Koordynacyjne
E-mail: kulaga@witi.wroc.pl 📧
Telefon: 509298141 📞
URL: https://witi.wroc.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://witiwroc.ezamawiajacy.pl/app/bdo/profile/user/view 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Obronność
Komunikacja
Dokumenty URL: https://witiwroc.ezamawiajacy.pl/pn/WITIWROC/demand/317057/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://witiwroc.ezamawiajacy.pl/pn/WITIWROC/demand/317057/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp, przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert tj.: najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 – Zamawiający nie przewiduje procedury, o której mowa w art. 139 ust 2 ustawy Pzp. Zamówienie jest finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu 1/PERUN/2023 na realizację projektu w zakresie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa pt.: „Automatyzacja systemu do rozminowania dróg w oparciu o elementy sztucznej inteligencji”.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 896-000-48-11
Departament: Biuro Koordynacyjne
Kod pocztowy: 50-961
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Biuro Koordynacyjne
E-mail: kulaga@witi.wroc.pl 📧
Telefon: 509298141 📞
URL: https://witi.wroc.pl/ 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Organ odwoławczy: Krajowa Izba Odwoławcza Informacje o terminach odwołania: Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1. 1.5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UE lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 1.6. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w ust. 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 5901122026 Page 6/7 1.7. Na orzeczenie KIO oraz postanowienie Prezesa KIO stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych. Organizacja udzielająca dodatkowych informacji na temat procedur odwoławczych: Krajowa Izba Odwoławcza
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-609326 (2026-09-02)