Zakup infrastruktury serwerowo-sieciowej wraz z oprogramowaniem i usługą wsparcia
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
1. Przedmiotowe zamówienie jest podzielone na dwie części, gdzie przedmiotem zamówienia jest: 1.1. dla Części I - Dostawa infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania do wirtualizacji 1.2. dla Części II Dostawa infrastruktury sieciowej
TerminDeadline 2026-10-02
Kto? Co?- • Komputerowe jednostki do przechowywania › Jednostki pamięci taśmowej
- • Komputerowe jednostki do przechowywania › Urządzenia do przechowywania dostępu bezpośredniego (DASD) › Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)
- • Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem, przechowywaniem i zawartością › Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem
- • Serwery › Serwery komputerowe
- • Urządzenia sieciowe › Infrastruktura sieciowa
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup infrastruktury serwerowo-sieciowej wraz z oprogramowaniem i usługą wsparcia
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Serwery komputerowe 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Części I - Dostawa infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania do wirtualizacji
Wartość szacunkowa bez VAT: 40 871 200 PLN 💰
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 365 dni
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy urządzeń "T"
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Części II Dostawa infrastruktury sieciowej
Wartość szacunkowa bez VAT: 2899480.8 PLN 💰
Opis zamówienia:
Informacje dodatkowe:
Produkty/usługi: Infrastruktura sieciowa
📦
Dodatkowe produkty/usługi: Czas trwania: 18 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Infrastruktura sieciowa 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-02 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-02 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Zamawiający nie przewiduje publicznej sesji otwarcia ofert.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-02 12:30:00 📅
Miejsce: Zamawiający nie przewiduje publicznej sesji otwarcia ofert.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: aleja Jana Pawła II 13
Kod pocztowy: 00-828
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia_publiczne@pfron.org.pl 📧
Telefon: +48 225055256 📞
URL: www.pfron.org.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pfron 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366379 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366379 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-607941 (2026-09-01)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup infrastruktury serwerowo-sieciowej wraz z oprogramowaniem i usługą wsparcia
Numer referencyjny:
ZP/23/26
Krótki opis:
1. Przedmiotowe zamówienie jest podzielone na dwie części, gdzie przedmiotem zamówienia jest:
1.1. dla Części I - Dostawa infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania do wirtualizacji
1.2. dla Części II Dostawa infrastruktury sieciowej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Serwery komputerowe 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Części I - Dostawa infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania do wirtualizacji
Wartość szacunkowa bez VAT: 40 871 200 PLN 💰
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Przedmiot zamówienia dla Części I, o którym mowa w ust 4.1.1. SWZ obejmuje dostawy Infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania do wirtualizacji, ujętych w Załączniku nr 1. OPZ, w tym: .
1. W ramach zamówienia gwarantowanego Zmawiający zakupi:
1.1. Serwery Obliczeniowe typ A – 14 szt.
1.2. Serwer Tyb B- Arbiter- 2 szt.
1.3. Macierz Produkcyjna All-Flash NVMe -2 szt.
1.4. Macierz Backupowa – HDD – 2 szt.
1.5. Przełączniki SAN — Fibre Channel 64G – 4 szt.
1.6. Biblioteki Taśmowe LTO – 2 szt.
1.7. Oprogramowanie do wirtualizacji
1.8. Usługi wdrożenia, konfiguracji i migracji
1.9. warsztaty praktyczne dla administratorów PFRON
2. W ramach zamówienia opcjonalnego Zamawiający zakupi:
2.1. Serwery typ A – Obliczeniowy – 6 szt.
2.2. Macierz Produkcyjna All-Flash NVMe – 2 szt.
2.3. Oprogramowanie do wirtualizacji
3. W ramach realizacji Przedmiotu zamówienia dla Części I Wykonawca zobowiązuje się także:
3.1. wdrożyć dostarczone rozwiązania zgodnie z wytycznymi Zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ. W przypadku dostarczenia rozwiązania równoważnego wdrożenie odbędzie się na zasadach opisanych w Załączniku nr 1 do SWZ. Wykonawca przygotuje dokumentację powdrożeniową
3.2. Wykonawca przeprowadzi warsztaty stacjonarne z dostarczonego rozwiązania dla pracowników Zamawiającego zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ.
4. Rozwiązania dostarczone w ramach Przedmiotu zamówienia dla Części I zostaną objęte przez Wykonawcę gwarancją zgodnie z zapisami Załącznika nr 3 do SWZ – PPU Paragraf 17
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy dla Części I zawiera OPZ - stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ oraz Projektowane Postanowienia Umowy (dalej PPU dla Części I) – stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.
Pokaż więcej
1 Ofertę należy przygotować na Formularzu Oferty stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i oświadczenia:
1.1. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, o którym mowa w punkcie 7.4 SWZ (jeżeli dotyczy). Wzór zobowiązania – Załącznik nr 8 do SWZ;
1.2. oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w punkcie 11.3 SWZ, sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy);
1.3. dokument zawierający wyjaśnienia wraz uzasadnieniem, dlaczego zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (patrz pkt 18.6 SWZ poniżej) - jeżeli Wykonawca zastrzega w poufności część informacji jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
1.4. Przedmiotowe środki dowodowe dotyczące Części I zgodnie z Rozdziałem. 9 SWZ.
Zamawiający wyjaśnia, że stosownie do art. 107 ust. 3, w zw. z ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego lub będzie on niekompletny, Zamawiający wezwie do jego złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 365 dni
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
W ramach zamówienia opcjonalnego Zamawiający zakupi:
1. Serwery typ A – Obliczeniowy – 6 szt.
2. Macierz Produkcyjna All-Flash NVMe – 2 szt.
3. Oprogramowanie do wirtualizacji.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy urządzeń "T"
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Części II Dostawa infrastruktury sieciowej
Wartość szacunkowa bez VAT: 2899480.8 PLN 💰
Opis zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia dla Części II, o którym mowa w ust 4.1.2. obejmuje dostawy infrastruktury sieciowej, ujętych w Załączniku nr 1A OPZ, w tym:
1.1. dostawy fizycznych urządzeń i fizycznych elementów infrastruktury sieciowej oraz oprogramowania ujętych w OPZ,
1.2. świadczenia usług Asysty Technicznej i Konserwacji dla dostarczonego sprzętu i oprogramowania (dalej jako „ATiK”) w zakresie i w sposób opisany Umową i OPZ.
2. W ramach realizacji Przedmiotu zamówienia dla Części II Wykonawca zobowiązuje się także:
2.1. wdrożyć dostarczone rozwiązania zgodnie z wytycznymi Zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1A do SWZ
2.2. przygotować i dostarczyć dokumentację powdrożeniową zgodnie z zapisami w Załącznika nr 1A do SWZ
2.3. przeprowadzić warsztaty zdalnie lub w siedzibie Zamawiającego z dostarczonego rozwiązania dla 5 pracowników Zamawiającego zgodnie z zapisami w Załącznika nr 1A do SWZ.
3 Rozwiązania dostarczone w ramach Przedmiotu zamówienia dla Części II zostaną objęte przez Wykonawcę gwarancją zgodnie z zapisami Załącznika nr 3A do SWZ – PPU Paragraf 18,
4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy dla Części II- zawiera OPZ stanowiący załącznik nr 1 A do SWZ oraz Projektowane Postanowienia Umowy (dalej PPU dla Części II) stanowiące Załącznik nr 3A do SWZ.
Pokaż więcej
1 Ofertę należy przygotować na Formularzu Oferty stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i oświadczenia:
1.1. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, o którym mowa w punkcie 7.4 SWZ (jeżeli dotyczy). Wzór zobowiązania – Załącznik nr 8 do SWZ;
1.2. oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w punkcie 11.3 SWZ, sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy);
1.3. dokument zawierający wyjaśnienia wraz uzasadnieniem, dlaczego zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (patrz pkt 18.6 SWZ poniżej) - jeżeli Wykonawca zastrzega w poufności część informacji jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
1.4. Przedmiotowe środki dowodowe dotyczące Części II zgodnie z Rozdziałem. 9 SWZ.
Zamawiający wyjaśnia, że stosownie do art. 107 ust. 3, w zw. z ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego lub będzie on niekompletny, Zamawiający wezwie do jego złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Czas trwania: 18 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zgodnie z artykułem 61 ustęp 1 ustawy Pzp, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1513).
2. Zamawiający korzysta tylko z takich narzędzi i urządzeń komunikacji elektronicznej, które są niedyskryminujące, ogólnie dostępne oraz interoperacyjne w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tj. Dz. U. 2025 r. poz. 1703), z produktami powszechnie używanymi służącymi elektronicznemu przechowywaniu, przetwarzaniu i przesyłaniu danych i które nie ograniczają Wykonawcom dostępu do postępowania.
3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Dopuszcza się używanie w ofercie, oświadczeniach i dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (tj. Dz.U. z 2026 r., poz. 81). Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.
4. W postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wniosków, wszelkich dokumentów i oświadczeń, zawiadomień odbywa się przy użyciu Platformy Zakupowej. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy Zakupowej.
5. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie Zakupowej w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem Platformy Zakupowej do konkretnego Wykonawcy.
6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na Platformie Zakupowej przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
7. Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne.
8. Korzystanie z Platformy Zakupowej nie wymaga zarejestrowania konta. Zamawiający zaleca założenie Konta Użytkownika na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl, w tym celu konieczne jest posiadanie przez Użytkownika aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail).
9. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, akceptuje warunki korzystania z Platformy Zakupowej określone w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej platformazakupowa.pl w zakładce „Regulamin” oraz uznaje go za wiążący oraz zobowiązuje się, korzystając z Platformy Zakupowej, przestrzegać postanowień regulaminu.
10. Za datę złożenia oferty przyjmuje się datę jej przekazania w systemie (Platformie Zakupowej) w drugim kroku składania oferty poprzez kliknięcie przycisku “Złóż ofertę” i wyświetlenie się komunikatu, że oferta została zaszyfrowana i złożona.
11. Za datę przekazania zawiadomień, dokumentów lub oświadczeń elektronicznych, podmiotowych środków dowodowych lub cyfrowego odwzorowania podmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji sporządzonych pierwotnie w postaci papierowej, przyjmuje się datę kliknięcia przycisku Wyślij wiadomość, po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
12. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu strony internetowej platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce Instrukcje dla Wykonawców.
13. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp.
14. W sprawach technicznych związanych z funkcjonowaniem i obsługą Platformy Zakupowej należy korzystać z pomocy Centrum Wsparcia Klienta, które udzieli wszelkich informacji związanych z procesem składania ofert, rejestracji, czy innych aspektów technicznych platformy. Centrum Wsparcia Klienta dostępne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00:
• pod numerem 22 101 02 02 lub
• za pośrednictwem adresu e-mail: cwk@platformazakupowa.pl
15. Pozostałe szczegóły dotyczące komunikacji zawiera Rozdział 12 i 13 SWZ.
16. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP, Zamawiający będzie żądać oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
17. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% łącznej ceny
całkowitej brutto zamówienia gwarantowanego podanej w ofercie - Dotyczy Części I oraz Części II przedmiotu zamówienia.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Infrastruktura sieciowa 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-02 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-02 12:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Zamawiający nie przewiduje publicznej sesji otwarcia ofert.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-02 12:30:00 📅
Miejsce: Zamawiający nie przewiduje publicznej sesji otwarcia ofert.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium dla Część I - w wysokości 250 000,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy) przed upływem terminu składania ofert oraz jego utrzymanie nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wymagana kwota wadium stanowi sumę wadiów określonych dla poszczególnych części, na które składana jest oferta.
2. Wadium wniesione w pieniądzu będzie wniesione skutecznie, jeżeli rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany kwotą wadium przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
Pokaż więcej
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 12
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11września 2019 r. Prawo zamówień publicznych z późniejszymi zmianami(t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.) dalej jako "ustawa Pzp"
Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp
1. Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g), pkt 2 i pkt 4 ustawy Pzp;
2. Art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2024 poz. 507 ze zm. );
3. art. 5k rozporządzenia Rady(UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie ze zm.
Pokaż więcej
Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
Art. 108 ust. 1 pkt 5ustawy Pzp
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt2 ustawy Pzp
Art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy Pzp
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Krajowy numer rejestracyjny:
5251000810
Adres pocztowy: aleja Jana Pawła II 13
Kod pocztowy: 00-828
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia_publiczne@pfron.org.pl 📧
Telefon: +48 225055256 📞
URL: www.pfron.org.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pfron 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366379 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366379 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
3. Środki ochrony prawnej przysługują na zasadach uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp.
4. Odwołanie przysługuje na:
4.1. niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
4.2. zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp;
4.3. zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie ustawy Pzp, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
6. Termin na wniesienie odwołania, określają przepisy ustawy Pzp właściwe dla zamówień, których wartość jest równa lub przekracza progi unijne.
7. Zgodnie z art. 579 ust. 1 ustawy Pzp na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
8. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1550 ze zm.) o apelacji, jeżeli przepisy Działu IX ustawy Pzp nie stanowią inaczej.
9. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych, zwanego dalej „sądem zamówień publicznych”.
10. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp.
11. Informacje na temat składania odwołań można uzyskać w Urzędzie Zamówień Publicznych Departament Odwołań, ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa, strona internetowa Urzędu Zamówień Publicznych oraz dostępne dane kontaktowe.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-607941 (2026-09-01)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne (>20 nowe zamówienia)
- Systemy i serwery informacyjne (>20)
- Serwery (>20)