Zakup wraz z dostawą środków kontrastujących do TK i MR dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą środków kontrastujących do TK i MR dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Przedmiot zamówienia jest podzielony na następujące części: Pakiet nr 1 – środki kontrastujące do TK Pakiet nr 2 – środki kontrastujące do TK Pakiet nr 3 – środki kontrastujące do TK Pakiet nr 4 – środki kontrastujące do TK Pakiet nr 5 – środki kontrastujące do MR Pakiet nr 6 – środki kontrastujące do MR Pakiet nr 7 – środki kontrastujące do MR Pakiet nr 8 – środki kontrastujące do MR
TerminDeadline 2026-09-21
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Świętokrzyskie › Kielecki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą środków kontrastujących do TK i MR dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Odczynniki i środki kontrastowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 8
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 8
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 1
Opis zamówienia: Pakiet nr 1 – środki kontrastujące do TK
Informacje dodatkowe:
Kod pocztowy: 25-734
Miejscowość: Kielce
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 2
Opis zamówienia: Pakiet nr 2 – środki kontrastujące do TK
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 3
Opis zamówienia: Pakiet nr 3 – środki kontrastujące do TK
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 4
Opis zamówienia: Pakiet nr 4 – środki kontrastujące do TK
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 5
Opis zamówienia: Pakiet nr 5 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
6️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 6
Opis zamówienia: Pakiet nr 6 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
7️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 7
Opis zamówienia: Pakiet nr 7 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
8️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 8
Opis zamówienia: Pakiet nr 8 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Adres pocztowy: ul Artwińskiego 3
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-21 09:00:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Artwińskiego 3
Kod pocztowy: 25-734
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampubl@onkol.kielce.pl 📧
Telefon: 413674280 📞
URL: https://www.onkol.kielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
Fax: 224587800 📠
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-573796 (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą środków kontrastujących do TK i MR dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Numer referencyjny:
IZP.2411.175.2026.JM
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą środków kontrastujących do TK i MR dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Przedmiot zamówienia jest podzielony na następujące części:
Pakiet nr 1 – środki kontrastujące do TK
Pakiet nr 2 – środki kontrastujące do TK
Pakiet nr 3 – środki kontrastujące do TK
Pakiet nr 4 – środki kontrastujące do TK
Pakiet nr 5 – środki kontrastujące do MR
Pakiet nr 6 – środki kontrastujące do MR
Pakiet nr 7 – środki kontrastujące do MR
Pakiet nr 8 – środki kontrastujące do MR
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Odczynniki i środki kontrastowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 8
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 8
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
1
Tytuł: Pakiet nr 1
Opis zamówienia: Pakiet nr 1 – środki kontrastujące do TK
Informacje dodatkowe:
Certyfikacja Wykonawców:
1) Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy (jeśli dotyczy). Zamawiający nie może żądać innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu (jeśli dotyczy) wynika ze złożonego certyfikatu (art. 124 ust. 3 ustawy Pzp). Wykonawca może posługiwać się certyfikatem wyłącznie w okresie ważności certyfikacji, w tym niezawieszenia jej ważności (art. 9 ustawy o certyfikacji wykonawców). Ważność i zakres certyfikacji Zamawiający weryfikuje w Bazie Danych o Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych (art. 26 ustawy o certyfikacji wykonawców).
2) Niezależnie od złożenia certyfikatu wykonawca składa: a) oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej – certyfikacja nie obejmuje zdarzeń, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, zaistniałych w niniejszym postępowaniu (art. 4 ust. 3 ustawy o certyfikacji wykonawców);
b) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w JEDZ oraz podmiotowe środki dowodowe – w zakresie podstaw wykluczenia i warunków udziału w postępowaniu (jeśli dotyczy) nieobjętych złożonym certyfikatem, w tym podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. Zamawiający może ponadto przed udzieleniem zamówienia żądać od Wykonawcy, który złożył certyfikat, udostępnienia danych, o których mowa w art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców, w zakresie okoliczności, które mają być potwierdzone certyfikatem.
3) Z udzielenia certyfikacji domniemywa się, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania lub jest zdolny do należytego wykonania zamówienia, w zakresie potwierdzonym certyfikacją i przez okres, na który jej udzielono (art. 8 ust. 1 ustawy o certyfikacji wykonawców). Zamawiający, który powołuje się na okoliczności podważające to domniemanie, wzywa wykonawcę do złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni (art. 128a ust. 1 ustawy Pzp). W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia, w terminie nie krótszym niż 5 dni, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim złożony certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeśli dotyczy) (art. 128a ust. 3 Pzp).
4) Wykonawcy, którym wspólnie udzielono certyfikacji zdolności wykonawcy, mogą powoływać się na tę certyfikację i posługiwać się certyfikatem wyłącznie w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia (art. 13 ust. 4 ustawy o certyfikacji wykonawców).
5) Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem, winien że wskazać informacje o certyfikacie (numer i oznaczenie certyfikatu, podmiot certyfikujący, okres ważności oraz zakres certyfikacji) w części II sekcji A JEDZ lub w Formularzu oferty.
6) Złożenie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
7) Certyfikat zostanie uznany przez Zamawiającego wyłącznie w zakresie, w jakim potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeśli dotyczy) określonych w SWZ. Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich wymaganych okoliczności, Wykonawca zobowiązany jest złożyć pozostałe wymagane podmiotowe środki dowodowe.
Pokaż więcej
Miejscowość: Kielce
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
2
Tytuł: Pakiet nr 2
Opis zamówienia: Pakiet nr 2 – środki kontrastujące do TK
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
3
Tytuł: Pakiet nr 3
Opis zamówienia: Pakiet nr 3 – środki kontrastujące do TK
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
4
Tytuł: Pakiet nr 4
Opis zamówienia: Pakiet nr 4 – środki kontrastujące do TK
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
5
Tytuł: Pakiet nr 5
Opis zamówienia: Pakiet nr 5 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
6
Tytuł: Pakiet nr 6
Opis zamówienia: Pakiet nr 6 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
7
Tytuł: Pakiet nr 7
Opis zamówienia: Pakiet nr 7 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
8
Tytuł: Pakiet nr 8
Opis zamówienia: Pakiet nr 8 – środki kontrastujące do MR
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
Opis
Adres pocztowy: ul Artwińskiego 3
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-21 09:00:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 9591294907
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Artwińskiego 3
Kod pocztowy: 25-734
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampubl@onkol.kielce.pl 📧
Telefon: 413674280 📞
URL: https://www.onkol.kielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW (składanych na dzień otwarcia ofert oraz na wezwanie zamawiającego):
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Formularz oferty pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Formularz oferty stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
2. Wraz z formularzem oferty, Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) oświadczenie stanowiące dowód potwierdzający na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tymczasowo zastępujące podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie należy złożyć na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) pod rygorem nieważności w formie elektronicznej.
Wykonawca w zakresie dotyczącym spełnienia warunków udziału w postępowaniu może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α w części IV JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ.
Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w JEDZ, w szczególności w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu – należy podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu.
2) Oświadczenie potwierdzające, że wobec Wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 2022/576 z dn. 08.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzania (UE) nr 833/2014 dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. UE nr L 111 z dn. 04.04.2022 r. str. 1). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2a do SWZ.
3) Wypełniony formularz asortymentowo-cenowy – zgodny ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ.
4) Aktualną na dzień otwarcia ofert Kartę Charakterystyki Produktu Leczniczego, zawierającą potwierdzoną datę jej zatwierdzenia lub częściowej zmiany tekstu – dotyczy: Pakietu nr 1 -8.
5) Dokument, z którego wynika zakres umocowania do działania w imieniu Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia:
a) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub inny właściwy rejestr.
UWAGA: Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentu, jeżeli dokument Zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
b) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit. a.
UWAGA: Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6) Oświadczenie, z którego musi wynikać, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (dotyczy wyłącznie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie warunków udziału
w postępowaniu wskazanych w Rozdziale III ust. 4). Oświadczenie stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
3. Przed udzieleniem zamówienia Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe:
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ;
3) odpisu/wydruku/informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 3, 6 ustawy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
4. Przed udzieleniem zamówienia Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu
o którym mowa w Rozdziale III ust. 3 SWZ dotyczącego uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej lub zawodowej albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe, tj.:
1) kopia ważnej koncesji lub zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) dla hurtowni farmaceutycznej,
2) kopia ważnego zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie jeżeli Wykonawca jest wytwórcą,
3) w przypadku Wykonawcy prowadzącego skład konsygnacyjny zezwolenie na prowadzenie skład zawierające uprawnienia przyznane przez GIF w zakresie obrotu produktami leczniczymi.
W przypadku, kiedy zaproponowany asortyment nie wymaga w/w dokumentu, należy załączyć oświadczenie.
Zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu Wykonawcę, wobec którego zachodzi, co najmniej jedna z przesłanek określonych w:
- art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
- art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp,
- art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
- art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Wykonawca jest związany ofertą do dnia 19.12.2026 r
Na zasadzie art. 139 ust. 1 ustawy Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
Fax: 224587800 📠
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
2. Odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
5. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 3 i 4 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Jeżeli odwołanie zawiera twierdzenia dotyczące domniemania wynikającego z udzielonej certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, Zamawiający przesyła kopię odwołania podmiotowi certyfikującemu niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia jego otrzymania; podmiot certyfikujący, w terminie 5 dni od dnia otrzymania odwołania, doręcza Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej oraz przesyła Zamawiającemu i odwołującemu swoje stanowisko wraz z uzasadnieniem (art. 521a Pzp).
7. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
8. Pozostałe zasady dot. środków ochrony prawnej zostały zawarte w Dziale IX ustawy.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-573796 (2026-08-18)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Różne produkty lecznicze (>20)