ZZP.261.23.2026 - Dostawa urządzenia NAS

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. urządzenia NAS wraz z dyskami SSD, oprogramowaniem systemowym i niezbędnym wyposażeniem, przeznaczonego do przechowywania plików operacyjnych i administracyjnych Zamawiającego oraz wykonywania kopii zapasowych, replikacji i synchronizacji danych z posiadaną infrastrukturą NAS. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-09-03. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-18.

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: ZZP.261.23.2026 - Dostawa urządzenia NAS
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. urządzenia NAS wraz z dyskami SSD, oprogramowaniem systemowym i niezbędnym wyposażeniem, przeznaczonego do przechowywania plików operacyjnych i administracyjnych Zamawiającego oraz wykonywania kopii zapasowych, replikacji i synchronizacji danych z posiadaną infrastrukturą NAS. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia do przechowywania i odczytu danych 📦
Opis
Tytuł: Dostawa urządzenia NAS
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. urządzenia NAS wraz z dyskami SSD, oprogramowaniem systemowym i niezbędnym wyposażeniem, przeznaczonego do przechowywania plików operacyjnych i administracyjnych Zamawiającego oraz wykonywania kopii zapasowych, replikacji i synchronizacji danych z posiadaną infrastrukturą NAS. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Warunki udziału w postępowaniu; O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 112 ustawy Prawo zamówień publicznych: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia wyżej wymienionych warunków: 1. Wykonawca składa oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu należy złożyć na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), (dalej: JEDZ) (Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ). Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. Przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą: 1. Karty katalogowe lub inne dokumenty w języku polskim lub angielskim, potwierdzające spełnianie wymagań określonych w OPZ. 2. Tabela ceny stanowiącą Załącznik 1A wraz z podaniem producenta i modelu;
Pokaż więcej
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania: 30 dni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji.
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, tj. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający uzasadnia skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu na dostawę urządzenia NAS szczególną sytuacją rynkową dotyczącą komponentów pamięci masowych. Obecnie obserwowany jest dynamiczny i trudny do przewidzenia wzrost cen elementów pamięciowych, w tym w szczególności dysków wykorzystywanych w urządzeniach NAS. Zmiany cen następują w bardzo krótkich odstępach czasu, niekiedy z dnia na dzień, co wynika z niestabilnej sytuacji na rynku globalnym, ograniczonej dostępności komponentów oraz rosnącego popytu. Wydłużenie terminu składania ofert mogłoby skutkować istotnym zwiększeniem kosztów realizacji zamówienia, a tym samym prowadzić do niegospodarnego wydatkowania środków publicznych. Skrócenie terminu postępowania ma na celu umożliwienie sprawnego przeprowadzenia procedury oraz zawarcia umowy w możliwie najkrótszym czasie, co pozwoli na ograniczenie ryzyka dalszego wzrostu cen. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż przedmiot zamówienia jest standardowy, powszechnie dostępny na rynku, a potencjalni wykonawcy posiadają odpowiednie doświadczenie i możliwości przygotowania ofert w skróconym terminie. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione i konieczne dla zabezpieczenia interesu publicznego.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-03 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-03 10:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-01
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 60 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-03 10:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-11-01
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Krajowy numer rejestracyjny: 6762502246
Adres pocztowy: Al. Pokoju 1
Kod pocztowy: 31-548
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: piotr_kordek@pwm.com.pl 📧
Telefon: 12 422 70 44 📞
URL: https://pwm.com.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/pwm 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/pwm 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Organizacja wypoczynku, kultura i religia
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1317826 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1317826 🌏
Identyfikator funduszy UE: Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu w sytuacji przewidzianej w art. 109 ust. 1 pkt 4): Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: (…) 4) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury; W przypadkach, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1-5 lub 7 ustawy Pzp [w tym wskazana powyżej przesłanka wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4)], Zamawiający może nie wykluczać wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka albo sytuacja ekonomiczna lub finansowa wykonawcy, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4, jest wystarczająca do wykonania zamówienia. Dokumenty składane w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wraz z ofertą aktualne na dzień składania ofert: 1) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – sporządzone na formularzu JEDZ według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ (Formularz JEDZ); 2) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – sporządzone formularzu JEDZ według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszej SWZ; 3) oświadczenie wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ustawy sankcyjnej – sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2.1 do niniejszej SWZ; 4) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ustawy sankcyjnej – sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2.1.A do niniejszej SWZ; 5) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do niniejszej SWZ; 6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów; Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 3) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór wg załącznika nr 3A do SWZ, 4) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniach o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonych wraz z ofertą, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ; 5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniach o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonych wraz z ofertą, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania - wzór niniejszego zobowiązania stanowi Złącznik nr 4A do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość oceny ofert z uwzględnieniem zapisów art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Certyfikat wykonawcy zamówień publicznych więcej na ten temat ust. 8.6. SWZ IDW.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-572623 (2026-08-18)