Sukcesywna budowa sieci kanalizacyjnych na terenie miasta Krakowa

Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna

Przedmiotem zamówienia jjest sukcesywna budowa w mieście Krakowie sieci kanalizacyjnych z rur kamionkowych lub betonowych o średnicach od 25 cm do 60 cm wraz z obiektami towarzyszącymi. Wymienione sieci będą realizowane w większości w wykopach, a częściowo w technologiach bezwykopowych.
Zamawiający każdorazowo będzie udzielał konkretnego zamówienia zawierając umowę definitywną w sprawie zamówienia publicznego. Treść umowy definitywnej będzie zawierać postanowienia dotyczące nazwy konkretnego zamówienia, wymaganego terminu wykonania, minimalnego okresu gwarancji, jego ceny oraz zalecenia zamawiającego dotyczące realizacji tego zamówienia.
Ciąg dalszy w swz.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2023-02-17. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2023-01-05.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2023-01-05 Ogłoszenie o zamówieniu
2023-04-14 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
2026-08-18 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2023-01-05)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
Numer referencyjny: 10/PN-3/2023
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jjest sukcesywna budowa w mieście Krakowie sieci kanalizacyjnych z rur kamionkowych lub betonowych o średnicach od 25 cm do 60 cm wraz z obiektami towarzyszącymi. Wymienione sieci będą realizowane w większości w wykopach, a częściowo w technologiach bezwykopowych. Zamawiający każdorazowo będzie udzielał konkretnego zamówienia zawierając umowę definitywną w sprawie zamówienia publicznego. Treść umowy definitywnej będzie zawierać postanowienia dotyczące nazwy konkretnego zamówienia, wymaganego terminu wykonania, minimalnego okresu gwarancji, jego ceny oraz zalecenia zamawiającego dotyczące realizacji tego zamówienia. Ciąg dalszy w swz.
Pokaż więcej
Metadane ogłoszenia
Język oryginału: polski 🗣️
Typ dokumentu: Ogłoszenie o zamówieniu
Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Regulacja: Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
Wspólny słownik zamówień (CPV)
Kod: Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych 📦
Miejsce wykonania
Region NUTS: Polska 🏙️

Procedura
Typ procedury: Procedura otwarta
Typ oferty: Wniosek dotyczący wszystkich partii
Kryteria przyznawania nagród
Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie

Instytucja zamawiająca
Tożsamość
Kraj: Polska 🇵🇱
Typ instytucji zamawiającej: Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
Nazwa instytucji zamawiającej: Wodociągi Miasta Krakowa Spółka Akcyjna
Adres pocztowy: ul. Senatorska 1
Kod pocztowy: 30-106
Miasto pocztowe: Kraków
Kontakt
Adres internetowy: http://www.wodociagi.krakow.pl 🌏
E-mail: przetarg@wodociagi.krakow.pl 📧
Telefon: +48 124242484 📞
URL dokumentów: https://mpwik-pzp.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 🌏

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2023-01-05 📅
Termin składania ofert: 2023-02-17 📅
Data publikacji: 2023-01-10 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2023/S 007-017187
Numer Dz.U.-S: 7
Informacje dodatkowe
W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zamawiający zamierza zawrzeć umowę ramową z wykonawcami w maksymalnej liczbie: dziesięciu (10). Zlecenia udzielone łącznie wszystkim wybranym w niniejszym postępowaniu wykonawcom przez cały okres obowiązywania umowy ramowej nie przekroczą kwoty brutto 61.500.000,00 złotych, na którą zostanie zawarta umowa ramowa.
Pokaż więcej

Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jjest sukcesywna budowa w mieście Krakowie sieci kanalizacyjnych z rur kamionkowych lub betonowych o średnicach od 25 cm do 60 cm wraz z obiektami towarzyszącymi. Wymienione sieci będą realizowane w większości w wykopach, a częściowo w technologiach bezwykopowych.
Pokaż więcej
Zamawiający każdorazowo będzie udzielał konkretnego zamówienia zawierając umowę definitywną w sprawie zamówienia publicznego. Treść umowy definitywnej będzie zawierać postanowienia dotyczące nazwy konkretnego zamówienia, wymaganego terminu wykonania, minimalnego okresu gwarancji, jego ceny oraz zalecenia zamawiającego dotyczące realizacji tego zamówienia.
Pokaż więcej
Ciąg dalszy w swz.
Szacowana wartość całkowita: 50 000 000 PLN 💰
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna budowa w mieście Krakowie sieci kanalizacyjnych z rur kamionkowych lub betonowych o średnicach od 25 cm do 60 cm wraz z obiektami towarzyszącymi. Wymienione sieci będą realizowane w większości w wykopach, a częściowo w technologiach bezwykopowych.
Pokaż więcej
W ramach budowy sieci kanalizacyjnej w większości przypadków będzie konieczna renowacja pasa drogowego, ponadto może być konieczna również równoczesna budowa lub przebudowa sieci wodociągowej, przebudowa sieci gazowych, energetycznych lub teletechnicznych.
Pokaż więcej
Konkretne zamówienia na realizację poszczególnych odcinków sieci będą udzielane sukcesywnie, pojedynczo lub w pakiecie kilku odcinków – zależnie od potrzeb zamawiającego.
Umowa definitywna w sprawie zamówienia publicznego będzie zawarta po postępowaniu przetargowym przeprowadzonym ze wszystkimi wykonawcami, z którymi zawarto umowę ramową. Postępowania te będą wszczynane przez wysłanie zaproszeń do wszystkich wykonawców, z którymi zawarto umowę ramową, a wybór wykonawcy będzie dokonywany na podstawie kryterium ceny i innego kryterium – zależnie od potrzeb zamawiającego. Zaproszenie do składania ofert będzie zawierać co najmniej informacje o miejscu i terminie składania oraz otwarcia ofert, obowiązku wniesienia wadium (jeśli będzie ono wymagane) oraz terminie związania ofertą. Zamawiający wyznaczy termin składania ofert z uwzględnieniem czasu niezbędnego na przygotowanie i złożenie oferty. Oferta składana w wyniku powyższego zaproszenia nie może zawierać stawek/narzutów wyższych niż określone w umowie ramowej dla danego wykonawcy. Zamawiający niniejsze postępowania będzie prowadził na Platformie Zakupowej (Platforma Logintrade: https://mpwik-pzp.logintrade.net. Rzeczywista ilość wykonanych robót wynikać będzie z bieżących potrzeb zamawiającego, a ich łączna wartość nie przekroczy wartości umowy ramowej.
Pokaż więcej
Wartość szacunkowa bez VAT: 50 000 000 PLN 💰
Czas trwania: 36 miesięcy
Informacje dodatkowe:
W wyniku rozstrzygnięcia postępowania zamawiający zamierza zawrzeć umowę ramową z wykonawcami w maksymalnej liczbie: dziesięciu (10).
Zlecenia udzielone łącznie wszystkim wybranym w niniejszym postępowaniu wykonawcom przez cały okres obowiązywania umowy ramowej nie przekroczą kwoty brutto 61.500.000,00 złotych, na którą zostanie zawarta umowa ramowa.
Miejsce wykonania
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Kraków

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej:
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie przesłanek określonych w rozdziale VIII SWZ oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: uprawnień, zdolności technicznej lub zawodowej.
— wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych składanych przez Wykonawcę do oferty w celu potwierdzenia, że nie podlega on wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu:
— JEDZ jako dowód potwierdzający, na dzień składnia ofert, brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
— wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu:
1) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”;
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
— sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
Pokaż więcej
3) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w Jednolitym europejskim dokumencie zamówienia, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy;
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego;
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenia konkurencji;
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy.
Szczegółowe informacje w SWZ.
Sytuacja gospodarcza i finansowa:
Warunek dotyczący odpowiedniej do wykonania zamówienia sytuacji ekonomicznej lub finansowej jest spełniony, jeżeli wykonawca:
- posiada zdolność kredytową lub środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 500 000 zł.
Zdolności techniczne i zawodowe:
Warunek dotyczący odpowiedniej do wykonania zamówienia zdolności technicznej lub zawodowej jest spełniony, jeżeli wykonawca:
a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał w miastach o liczbie ludności powyżej 300 000 osób:
- sieci kanalizacyjne z rur kamionkowych lub betonowych o średnicach powyżej 25 cm i łącznej długości co najmniej 10 000 mb, w tym przynajmniej 2 odcinki ww. sieci o długości 500 mb każdy;
- nie mniej niż 500 mb sieci w technologiach bezwykopowych (dopuszcza się również sieci z rur kamionkowych, GRP, polimerobetonowych)
b) dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. dysponują osobami odpowiedzialnymi za kierowanie robotami budowlanymi (pełniącymi techniczne funkcje kierownicze na budowie):
- Kierownik budowy ds. sieci wod.-kan. z udokumentowanym 3-letnim doświadczeniem w zakresie kierowania robotami budowlanymi sieciowymi kanalizacyjnymi , posiadający wymagane prawem uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń ;
Pokaż więcej
- Inspektor (Kierownik robót) ds. robót drogowych - z udokumentowanym 3-letnim doświadczeniem w zakresie robót drogowych, posiadający wymagane prawem uprawnienia do kierowania robotami drogowymi.
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego;
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego;
c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46;
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego;
Pokaż więcej
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa;
dalszy ciąg opisu w SWZ.
Realizacja zamówienia
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium w kwocie 350 000, 00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Zgodne z SWZ i projektem umowy.
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, jednolity dokument lub oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokument ten wstępnie potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu (część IV JEDZ dany Wykonawca składający ofertę wspólną wypełnia w takim zakresie, w jakim wykazuje spełnianie określonego warunku udziału w postępowaniu) oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia (żaden z Wykonawców wspólnie składających ofertę nie może podlegać wykluczeniu). Wykonawcy składający ofertę wspólnie muszą wyznaczyć pełnomocnika (lidera, partnera wiodącego) do reprezentowania ich w postępowaniu lub także do zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
Pokaż więcej
Warunki realizacji zamówienia: Określone w SWZ.

Procedura
Podstawa prawna: 32014L0025
Liczba uczestników do rozważenia: 10
Czas składania ofert: 09:15
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Okres ważności oferty: 2023-05-17 📅
Data otwarcia ofert: 2023-02-17 📅
Czas otwarcia ofert: 09:20
Miejsce: Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 17.02.2023 r. o godzinie 9:20 za pośrednictwem platformy przetargowej poprzez odszyfrowanie ofert przez Zamawiającego.
Kryteria przyznawania nagród
Kryterium jakości (nazwa): koszty pośrednie (Kp)
Kryterium jakości (waga): 20%
Kryterium jakości (nazwa): zysk
Kryterium jakości (waga): 5%
Kryterium jakości (nazwa): poziom cen materiałów i pracy sprzętu (Pc)
Kryterium jakości (waga): 50%
Kryterium kosztów (nazwa): stawka roboczogodziny (Rg)
Kryterium kosztów (waga): 25%

Instytucja zamawiająca
Kontakt
Punkt kontaktowy: Ewa Musiał
Adres internetowy: www.wodociagi.krakow.pl 🌏
Dokumenty URL: https://mpwik-pzp.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 🌏

Odniesienie
Informacje dodatkowe
1.Postępowanie przetargowe prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej WMK SA w Krakowie do zamówień publicznych na podstawie ustawy Pzp (dalej: „platforma” lub „platforma przetargowa”) https://mpwik-pzp.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html (na stronie WMK SA – zakładka Przetargi / Przetargi ustawowe).
Pokaż więcej
2.Zgodnie z art. 139 ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających niepodleganie wykluczeniu, spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez zamawiającego.
Pokaż więcej
3. Podany w punkcie IV.2.6 ogłoszenia termin związania ofertą wynosi 90 dni od terminu składania ofert włącznie.
4. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w ogłoszeniu dalsza część informacji podanych w punktach II.2.4, III.1.1, III.1.4 i III.1.8 ogłoszenia znajduje się w SWZ.

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 a
Miasto pocztowe: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Kraj: Polska 🇵🇱
Telefon: +48 224587777 📞
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Fax: +48 224587770 📠
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Informacje o terminach składania odwołań:
1.Wykonawcy przysługują przewidziane w ustawie środki ochrony prawnej w postaci odwołania oraz skargi do sądu. Szczegółowe zasady wnoszenia środków ochrony prawnej oraz postępowania toczonego wskutek ich wniesienia określa Dział IX ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu i SWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy.
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Źródło: OJS 2023/S 007-017187 (2023-01-05)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2023-04-14)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia: 50 000 000 EUR 💰
Metadane ogłoszenia
Typ dokumentu: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Procedura
Typ oferty: Nie dotyczy

Odniesienie
Daty
Data wysłania: 2023-04-14 📅
Data publikacji: 2023-04-19 📅
Identyfikatory
Numer ogłoszenia: 2023/S 077-231397
Odnosi się do ogłoszenia: 2023/S 007-017187
Numer Dz.U.-S: 77

Udzielenie zamówienia
Data zawarcia umowy: 2023-04-11 📅
Nazwa: Szczepan Irzyk "Omega1" Zakład Sieci Wodno-Kanalizacyjnych
Krajowy numer rejestracyjny: 6812054319
Adres pocztowy: Lipnik 327
Miasto pocztowe: Wiśniowa
Kod pocztowy: 32-412
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: szczepanirzyk@o2.pl 📧
Kraj: Małopolskie 🏙️
Nazwa: AG System Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6772273586
Adres pocztowy: ul. Senatorska 15
Miasto pocztowe: Kraków
Kod pocztowy: 30-106
E-mail: biuro@agsystem.pl 📧
Kraj: Miasto Kraków 🏙️
Nazwa: Omega Zakład Sieci Wod-Kan Sp. z o.o. - lder konsorcjum
Krajowy numer rejestracyjny: 6793185580
Adres pocztowy: ul. Cechowa 7F
Kod pocztowy: 30-614
E-mail: grzywnajacek@gmail.com 📧
Nazwa: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Inkop Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6762162626
Adres pocztowy: ul. Komuny Paryskiej 5
Kod pocztowy: 30-389
E-mail: przetargi@inkop.pl 📧
Nazwa: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Robin Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6772482077
Adres pocztowy: ul. T. Kościuszki 53
Kod pocztowy: 30-105
E-mail: biuro@robin.net.pl 📧
Nazwa: Firma Handlowo-Usługowa Instbud Stanisław Boguta Spółka Jawna
Krajowy numer rejestracyjny: 6832050129
Adres pocztowy: Nieznanowice 50
Miasto pocztowe: Gdów
Kod pocztowy: 32-420
E-mail: biuro@instbud.eu 📧
Nazwa: F.H.U. Alcom Aleksander Nowak
Krajowy numer rejestracyjny: 9451842740
Adres pocztowy: 32-087
Miasto pocztowe: Trojanowice
Kod pocztowy: ul. Krakowska 49
E-mail: biuro.alcom@op.pl 📧
Całkowita wartość zamówienia: 50 000 000 PLN 💰
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 7
Źródło: OJS 2023/S 077-231397 (2023-04-14)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Ø 400 mm w rejonie ulic Polskiego Czerwonego Krzyża i Ujastek w Krakowie.
Numer referencyjny: 738/SK-3/2025
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Ø 400 mm w rejonie ulic Polskiego Czerwonego Krzyża i Ujastek w Krakowie. 1) Dane charakterystyczne inwestycji: Inwestycja zlokalizowana jest w ul. Polskiego Czerwonego Krzyża i Ujastek na terenie działek 406, 396/2, 167/10, 167/11, 169, 171/11, 171/12 obręb 44, j. ewid Nowa Huta w Krakowie. 2) Budowa kanalizacji sanitarnej odc. S0- S9 Długość kanału – 340 m Materiał – kamionka Średnica – Ø 400 mm Przebieg trasy – od włączenia w miejscu spięcia z istniejąca siecią kanalizacji sanitarnej DN 400 mm na terenie działki 406 obręb 44, jednostka ewidencyjna Nowa Huta, wzdłuż ulicy PCK do skrzyżowania z ul. Wąwozową i dalej w kierunku drogi S 7 terenach zielonych. Zagłębienie – 2,81 – 6,64 m Technologia - Sieć wykonana zostanie w wykopach wąsko przestrzennych oraz metodą bezrozkopową 3) Przepięcie przyłączy szt.4
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych 📦
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 976436.29 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: 738/SK-3/2025
Adres pocztowy: ul. Czerwonego Krzyża i ul. Ujastek
Kod pocztowy: 31-752
Miejscowość: Kraków
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Kraków 🏙️
Czas trwania: 8 miesięcy
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2025-10-24 📅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Adres pocztowy: ul.Polskiego Czerwonego Krzyża i ul. Ujastek

Procedura
Rodzaj procedury
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacja o umowie ramowej lub dynamicznym systemie zakupów
Umowa ramowa z jednym operatorem
Warunki przetargu
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Umowa zawiera warunki realizacji

Udzielenie zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: RE 251015
Data zawarcia umowy: 2025-10-24 📅
Zamówienie jest udzielane w ramach umowy ramowej
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 976436.29 PLN 💰
Identyfikator oferty: 738/SK-3/2025
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: OMEGA 1 Zakład Sieci Wodno-Kanalizacyjnych Szczepan Irzyk
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Omega 1 Zakład Sieci Wodno Kanalizacyjnych
Krajowy numer rejestracyjny: 681-205-43-19
Adres pocztowy: Lipnik 327
Kod pocztowy: 32-412
Miasto pocztowe: Wiśniowa
Region: Krakowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: omega.szczepan@gmail.com 📧
Telefon: 601775839 📞
URL: https://omega1.pl 🌏

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Zgodnie z postanowieniami umowy.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP:6750000065
Adres pocztowy: ul. Senatorska 1
Kod pocztowy: 30-106
Miasto pocztowe: Kraków
Region: Miasto Kraków 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: biuro@wodociagi.krakow.pl 📧
Telefon: +48 12 42 42 300 📞
URL: https://wodociagi.krakow.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wodociagi.krakow.pl/pl/kontakt 🌏
Komunikacja
ID dokumentu z przepisami podatkowymi: unused-id
ID dokumentu z przepisami środowiskowymi: unused-id
ID dokumentu z przepisami pracy: unused-id

Informacje uzupełniające
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Fax: +48 22 458 78 00 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowaizbaodwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/kontakt2 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcy przysługują przewidziane w ustawie środki ochrony prawnej w postaci odwołania oraz skargi do sądu. Szczegółowe zasady wnoszenia środków ochrony prawnej oraz postępowania toczonego wskutek ich wniesienia określa Dział IX ustawy. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu i SWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
W z związku z koniecznością wykonania robót koniecznych dla w/w zadania na podstawie art. 455 ust. 1 pkt. 4 polegających na wykonaniu dodatkowych przepięć przyłączy kanalizacyjnych, rozbiórce podbudowy drogowej, przyłącza kanalizacyjnego do budynku 32F (zobowiązanie WMK SA opisane w KW nr KP1P/00203493/0) oraz wykonaniu robót koniecznych związanych z kolizją KD 600, Strony umowy zgodnie postanawiają zwiększyć Wynagrodzenie należne Wykonawcy, a tym samym wprowadzić zmiany w § 6 ust. 2 oraz § 7 ust. 2 umowy.
Pokaż więcej
Główny powód zmiany: Potrzeba wprowadzenia modyfikacji ze względu na okoliczności, których nabywca działający z należytą starannością nie mógł przewidzieć.
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer sekcji: ORG-0007
Nowa wartość
Tekst:
1.W z związku z koniecznością wykonania robót koniecznych dla w/w zadania na podstawie art. 455 ust. 1 pkt. 4 polegających na wykonaniu dodatkowych przepięć przyłączy kanalizacyjnych, rozbiórce podbudowy drogowej, przyłącza kanalizacyjnego do budynku 32F (zobowiązanie WMK SA opisane w KW nr KP1P/00203493/0) oraz wykonaniu robót koniecznych związanych z kolizją KD 600, Strony umowy zgodnie postanawiają zwiększyć Wynagrodzenie należne Wykonawcy, a tym samym wprowadzić zmiany w § 6 ust. 2 oraz § 7 ust. 2 umowy. 2. § 6 ust. 2 otrzymuje brzmienie: „2. Wartość wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 ust. 1, wynosi: • w kwocie netto: 1 610 739,18 zł (słownie: jeden milion sześćset dziesięć tysięcy siedemset trzydzieści dziewięć złotych 18/100); • w kwocie brutto: 1 981 209,19 zł (słownie: jeden milion dziewięćset osiemdziesiąt jeden tysięcy dwieście dziewięć złotych 19/100), w tym podatek VAT w kwocie: 370 470,01 zł.”
Pokaż więcej
Źródło: OJS 2026/S 159-572654 (2026-08-18)