Budowa sieci wodociągowych DN150 i DN300 w ul. Stryjewskiego, Sówki i Kępnej w Gdańsku
Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.
wykonanie robót budowlanych w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci wodociągowych DN150 i DN300 w ul. Stryjewskiego, Sówki i Kępnej w Gdańsku”.
TerminDeadline 2026-09-24
Kto? Co?- • Przygotowanie terenu pod budowę › Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych › Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
- • Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów › Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
- • Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego) › Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Pomorskie › Trójmiejski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Budowa sieci wodociągowych DN150 i DN300 w ul. Stryjewskiego, Sówki i Kępnej w Gdańsku
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 6535723.6 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania: 19 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Opis
Adres pocztowy: ul. Kartuska 201
Kod pocztowy: 80-122
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 10:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 10:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie: Określone w warunkach zamówienia
Wymagane depozyty i gwarancje: Wniesienie wadium w wysokości 60.000,00 (słownie: sześdziesiąt tysięcy złotych)
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Określone we wzorze umowy (Część II SWZ)
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Określone w warunkach zamówienia
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Kartuska 201
Kod pocztowy: 80-122
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Trójmiejski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień
E-mail: ez@giwk.pl 📧
Telefon: +48 58 326 67 00 📞
Fax: +48 58 326 67 01 📠
URL: https://www.giwk.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.przetargi.giwk.pl 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://przetargi.giwk.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://przetargi.giwk.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-576819 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Budowa sieci wodociągowych DN150 i DN300 w ul. Stryjewskiego, Sówki i Kępnej w Gdańsku
Numer referencyjny:
ZP/107/26
Krótki opis:
wykonanie robót budowlanych w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci wodociągowych DN150 i DN300 w ul. Stryjewskiego, Sówki i Kępnej w Gdańsku”.
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 6535723.6 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
ZP/107/26
Opis zamówienia:
Wykonanie robót budowlanych w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci wodociągowych DN150 i DN300 w ul. Stryjewskiego, Sówki i Kępnej w Gdańsku”.
Miejscowość: Gdańsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania: 19 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Adres pocztowy: ul. Kartuska 201
Kod pocztowy: 80-122
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 10:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna ✅
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 10:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Wpis do rejestru handlowego
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Jeżeli wykonawca prowadzi działalność gospodarczą lub zawodową zamawiający wymaga, aby byli wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych prac
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) wykonał:
(i) co najmniej jedno zadanie polegające na budowie lub przebudowie wodociągu w wykopie otwartym z rur z żeliwa sferoidalnego o średnicy minimum 300mm oraz o długości łącznej co najmniej 500 mb;
(ii) co najmniej jedno zadanie polegające na budowie lub przebudowie wodociągu metodą bezwykopową z rur z żeliwa sferoidalnego o średnicy minimum 150 mm oraz o długości łącznej co najmniej 200 mb;
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca skieruje do wykonania zamówienia osoby o następujących kwalifikacjach:
(i) kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawnienia uznane na terytorium Rzeczypospolitej Polski na podstawie przepisów ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. 2016 r. poz. 65 ze zm.).
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje: Wniesienie wadium w wysokości 60.000,00 (słownie: sześdziesiąt tysięcy złotych)
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Określone we wzorze umowy (Część II SWZ)
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Określone w warunkach zamówienia
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 17
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Niewypłacalność
Podstawy związane z płatnością podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Poważne wykroczenie zawodowe
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz art. 108 ust. 2 ustawy Pzp (za wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp ), a także przesłanki wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i rozporządzenia (UE) 2022 5660912025 /576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str.1)
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
Dot. art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10 ustawy Pzp
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
0000216612
Adres pocztowy: ul. Kartuska 201
Kod pocztowy: 80-122
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Trójmiejski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień
E-mail: ez@giwk.pl 📧
Telefon: +48 58 326 67 00 📞
Fax: +48 58 326 67 01 📠
URL: https://www.giwk.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.przetargi.giwk.pl 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Komunikacja
Dokumenty URL: https://przetargi.giwk.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://przetargi.giwk.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. W toku postępowania o udzielenie zamówienia przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w przepisach Działu IX ustawy Pzp – odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej i skarga do sądu okręgowego wnoszone w sposób i w terminach określonych w ustawie Pzp. Środki ochrony prawnej określone w ww. przepisach przysługują wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2.Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 515 ust 1 pkt 1 lit a) ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – w pozostałych przypadkach. 3. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec
postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 4. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 5.Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w
Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-576819 (2026-08-19)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu (>20)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych (>20)
- Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów (11)
- Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych (7)
- Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych (3)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów naftowych i gazociągów (3)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów sprężonego powietrza
- Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków (20)