D-38/N/26 Zakup aparatu RTG dla Zakładu Radiologii

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu RTG dla Zakładu Radiologii wraz z adaptacja pomieszczenia na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-20 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: D-38/N/26 Zakup aparatu RTG dla Zakładu Radiologii
Numer referencyjny: D-38/N/26
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu RTG dla Zakładu Radiologii wraz z adaptacja pomieszczenia na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 1666666.67 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: Zakup aparatu RTG dla Zakładu Radiologii- 1 kpl
Tytuł: Zakup aparatu RTG dla Zakładu Radiologii
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup stacjonarnego aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczenia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1.1 do Formularza ofertowego.
Informacje dodatkowe:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO) informujemy, że: 1) Administratorem Państwa danych osobowych jest Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, adres: ul. Bursztynowa 2, 04-749 Warszawa; 2) Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym mogę się kontaktować w sprawach przetwarzania moich danych osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej: iod@mssw.pl; 3) Dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej ustawa Pzp) - w odniesieniu do postępowań poniżej progów unijnych oraz na podstawie art. 129 ww. ustawy w odniesieniu do postępowań powyżej progów unijnych; 4) Dane osobowe mogą być udostępnione innym uprawnionym podmiotom, na podstawie przepisów prawa, a także podmiotom, z którymi administrator zawarł umowę w związku z realizacją usług na rzecz administratora (np. kancelarią prawną, dostawcą oprogramowania, zewnętrznym audytorem, zleceniobiorcą świadczącym usługę z zakresu ochrony danych osobowych). odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą również osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp; 5) Administrator nie zamierza przekazywać Państwa danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej; 6) Mają Państwo prawo uzyskać kopię swoich danych osobowych w siedzibie administratora. Dodatkowo zgodnie z art. 13 ust. 2 RODO informujemy, że: 1) Dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; w przypadku zamówień realizowanych w ramach projektów (np. współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej) przez okres wskazany w wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków; 2) Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego; 3) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji ww. celu. Konsekwencje niepodania danych określa ustawa Pzp; 4) Administrator nie podejmuje decyzji w sposób zautomatyzowany w oparciu o Państwa dane osobowe.
Pokaż więcej
Adres pocztowy: ul. Bursztynowa 2
Kod pocztowy: 04 - 749
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 60 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Wykaz podmiotowych środków dowodowych. 1. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, w celu wykazania spełnienia warunków udziału postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, na wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest złożyć w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni aktualne na dzień złożenia następujące podmiotowe środki dowodowe: 1.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składane na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, w skrócie „JEDZ” - wg załącznika nr 5 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców na wezwanie Zamawiającego. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa również JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby wraz z zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Narzędzie do wypełnienia JEDZa udostępnione przez Urząd Zamówień Publicznych znajduje się pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/ 1.2. informację z Krajowego Rejestru Karnego sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1), 2), 4) ustawy Pzp 1.3. oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem - załącznik nr 4 do SWZ; 1.4. oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ; 1.5. oświadczenie o aktualności informacji zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ; 2. Wykonawca, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia lub potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, zamiast podmiotowych środków dowodowych, wskazanych w pkt. 1 powyżej, może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ustawy Pzp, odpowiednio w zakresie określonym art. 3 ust. 2 pkt. 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025r. poz. 1235). 3. Zamawiający nie może żądać innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wynika z certyfikatu, o którym mowa w pkt. 4 powyżej, z uwzględnieniem wyjątku określonego w pkt. 6 poniżej oraz okoliczności, o których mowa w art. 31 ust. 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych 4. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 1.2 składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1.2. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Zapisy pkt 3 powyżej w zakresie wystawiania dokumentu stosuje się. 5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielnie zamówienia dokumenty i oświadczenia wskazane w pkt 1 ppkt 1.1 - 1.5 składa również Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielnie zamówienia. Postanowienia pkt 4 i 5 stosuje się odpowiednio.
Pokaż więcej
Adres pocztowy: Miedzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
Kod pocztowy: 04-749

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych Uzasadnienie braku podziału na części: Nie ma możliwości podziału na mniejsze części jednego przedmiotu zamówienia z uwagi na to, że przedmiot zamówienia jest jednym aparatem.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://mssw.ezamawiajacy.pl/pn/mssw/demand/312542/notice/public/details
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 3 do SWZ
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-21 09:30:00 📅
Miejsce: https://mssw.ezamawiajacy.pl/pn/mssw/demand/312542/notice/public/details
Informacje dodatkowe: Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 3 do SWZ
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie
Krajowy numer rejestracyjny: 952-17-89-325
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Bursztynowa 2
Kod pocztowy: 04-749
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowienia@mssw.pl 📧
Telefon: +48224735127 📞
Fax: +48226131992 📠
URL: https://www.mssw.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://mssw.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://mssw.ezamawiajacy.pl/pn/mssw/demand/312542/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://mssw.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 1. Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: 1.1. na podstawie art. 108 ustawy Pzp, 1.2. na podstawie przesłanek wykluczenia wykonawcy wynikających bezpośrednio z przepisów art. 5 k rozporządzenia 833/2014. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.07.2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. 1.3. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514, dalej ustawa o agresji na Ukrainę). 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Do oferty musi zostać dołączone oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy (wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ). 4.. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1.1. Formularz ofertowy sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ 1.2. załącznik nr 1.1 do Formularza ofertowego- SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Formularz ofertowy oraz załącznik nr 1.1 do Formularza ofertowego- szczegółowy opis przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu 1.3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom, określonym przez Zamawiającego Wykonawca JEST ZOBOWIĄZANY ZŁOŻYĆ WRAZ Z OFERTĄ przedmiotowe środki dowodowe: a) szczegółowy opis oferowanego przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem elementów: prospekty/foldery/ulotki/materiały informacyjne w języku polskim dla oferowanego asortymentu wraz z danymi technicznymi potwierdzające wymagane przez Zamawiającego parametry b) dokumenty (tj. materiały producenta) potwierdzające spełnienie wymagania: istotne elementy oferowanego aparatu RTG, tj. generator, lampa rentgenowska, ścianka diagnostyczna wyprodukowane przez tego samego wytwórcę c) deklarację zgodności z dyrektywą 93/42/EEC lub rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 (MDR) d) certyfikat zgodności wydany przez jednostkę notyfikowaną (jeśli zgodnie z przepisami prawa certyfikacja dotyczy wyrobu) e) dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia wyrobu do Rejestru Wyrobów Medycznych f) oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa: deklarację zgodności z dyrektywą 2011/65/EU
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 58 520 93 00 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio/strona-glowna 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio/strona-glowna 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Pzp. 2. Zgodnie z art. 513 ustawy Pzp Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynności Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienia umowy, 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym. 4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 5. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-578854 (2026-08-20)