Dostawa 1 sztuki ambulansu sanitarnego typu C dla SPZOZ Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki ambulansu sanitarnego typu C wyposażonego w nosze główne oraz transporter noszy na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca zapewni, że dostarczone pojazdy: a) są fabrycznie nowe, w pełni sprawne, bez wad, nie demonstracyjne, nie będące przedmiotem ekspozycji, b) ich standard zabudowy obejmuje co najmniej zabudowę medyczną, nosze główne i transporter noszy, c) zostały wyprodukowane nie później niż w 2026r., d) ich zabudowa medyczna wykonana została wyprodukowana w 2026 r., zaś Wykonawca posiada dokumenty dopuszczające do obrotu i używania wyposażenie medyczne zabudowy, zgodnie z ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024, poz. 1620 z późn. zm.), e) są gotowe do użycia. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących dostawie samochodu, wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do niniejszej SWZ, gdyż Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia w sposób określony w tych projektowanych postanowieniach umowy. 5. Na dostarczone pojazdy Wykonawca musi udzielić gwarancji w następującym zakresie: a) na pojazd bazowy: 24 - miesięcznej gwarancji; b) na zabudowę medyczną: 24 - miesięcznej gwarancji; c) na powłokę lakierniczą: 24 - miesięcznej gwarancji; d) na sprzęt medyczny: 24 - miesięcznej gwarancji e) na perforację nadwozia: 60 - miesięcznej gwarancji;

Termin

Deadline 2026-09-15

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-13 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa 1 sztuki ambulansu sanitarnego typu C dla SPZOZ Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego
Numer referencyjny: ZP.271.5.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki ambulansu sanitarnego typu C wyposażonego w nosze główne oraz transporter noszy na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca zapewni, że dostarczone pojazdy: a) są fabrycznie nowe, w pełni sprawne, bez wad, nie demonstracyjne, nie będące przedmiotem ekspozycji, b) ich standard zabudowy obejmuje co najmniej zabudowę medyczną, nosze główne i transporter noszy, c) zostały wyprodukowane nie później niż w 2026r., d) ich zabudowa medyczna wykonana została wyprodukowana w 2026 r., zaś Wykonawca posiada dokumenty dopuszczające do obrotu i używania wyposażenie medyczne zabudowy, zgodnie z ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024, poz. 1620 z późn. zm.), e) są gotowe do użycia. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących dostawie samochodu, wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do niniejszej SWZ, gdyż Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia w sposób określony w tych projektowanych postanowieniach umowy. 5. Na dostarczone pojazdy Wykonawca musi udzielić gwarancji w następującym zakresie: a) na pojazd bazowy: 24 - miesięcznej gwarancji; b) na zabudowę medyczną: 24 - miesięcznej gwarancji; c) na powłokę lakierniczą: 24 - miesięcznej gwarancji; d) na sprzęt medyczny: 24 - miesięcznej gwarancji e) na perforację nadwozia: 60 - miesięcznej gwarancji;
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Karetki 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 520325.2 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: ZP.271.5.2026
Tytuł: „Dostawa jednej sztuki ambulansu sanitarnego Typu C dla SPZOZ Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego
Ilość: 1 sztuka
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki ambulansu sanitarnego typu C wyposażonego w nosze główne oraz transporter noszy na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ. Zakupione pojazdy muszą spełniać m.in. następujące wymagania: a) ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024r., poz. 1251 z późn.zm), zwanej dalej „ustawą Prawo o ruchu drogowym" b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. 2024 poz. 502 z późn. zm.), c) rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 03 stycznia 2023r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2023r., poz. 118)obowiązujących dla ambulansów sanitarnych C d) norm: PN-EN 1789+A2 lub ją zastępującą dla pojazdu „lub równoważną" oraz PN-EN 1865 lub ją zastępującą „lub równoważną" dla sprzętu do transportowania pacjenta - nosze główne i transporter noszy, łącznie z mocowaniem; e) posiadają ważne homologacje (na samochód wraz z zabudową), wystawione zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym f) spełniają warunki określone w przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz. U. z 2022 r., poz. 1849 z późn. zm.)
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nowosądecki 🏙️
Czas trwania: 90 dni
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejscem wydania przedmiotu zamówienia będzie miejsce wskazane przez Wykonawcę (np.: teren Jego siedziby), z tym zastrzeżeniem, iż miejsce wydania musi znajdować się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w promieniu do 400 (słownie: czterystu) km w linii drogowej od siedziby Zamawiającego
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. Zamawiający prowadzi postępowanie z zastosowaniem art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, w związku z czym najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Pokaż więcej
Procedura przyspieszona:
Zgodnie z art 138 ust. 4 ustawy o ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) z uwagi na fakt, iż składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust 1 ustawy Zamawiający wyznaczył 30 dniowy termin składania ofert.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-15 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-15 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-15 10:15:00 📅
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe
Krajowy numer rejestracyjny: 734-27-52-853
Adres pocztowy: ul. Śniadeckich 15
Kod pocztowy: 33-300
Miasto pocztowe: Nowy Sącz
Region: Nowosądecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@spr.pl 📧
Telefon: 0048 184420949 📞
URL: www.spr.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/spr 🌏
Adres profilu nabywcy: www.spr.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/spr/proceedings 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/spr/proceedings 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: ul.Postępu
17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Organ odwoławczy
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 0048 224587801 📞
URL: www.uzp.gov 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Szczegółowe informacje na temat środków ochrony prawnej zamieszczone zostały w Rozdziale XXIV SWZ.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 157-568840 (2026-08-13)