Dostawa Aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Dostawa Aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
TerminDeadline 2026-09-24
Kto?- • Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
- • Różne urządzenia i produkty medyczne › System monitorowania pacjentów
- • Sprzęt obrazujący pogłosowy, ultradźwiękowy i dopplerowski › Aparaty ultrasonograficzne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Wielkopolskie › Miasto Poznań
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa Aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Numer referencyjny:
Krótki opis: Dostawa Aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: System monitorowania pacjentów 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet nr 1
Opis zamówienia: Dostawa aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Czas trwania: 11 tygodni
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-19 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 07:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 07:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 07:30:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump
Informacje dodatkowe:
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Wielkopolska
Kod pocztowy: 60-572
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@skp.ump.edu.pl 📧
Telefon: +48 618491375 📞
Fax: +48 618491562 📠
URL: https://www.skp.ump.edu.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-576074 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa Aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Numer referencyjny:
ZP 48/26
Krótki opis: Dostawa Aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: System monitorowania pacjentów 📦
Inne ograniczenia dotyczące miejsca realizacji: W dowolnym miejscu
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Pakiet nr 1
Tytuł: Pakiet nr 1
Opis zamówienia: Dostawa aparatu USG KLASY PREMIUM wraz z montażem, integracją i przeszkoleniem
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Czas trwania: 11 tygodni
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-19 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 07:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 07:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 22 grudnia 2026 r. (nie dłużej niż 90 dni)
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️ Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-24 07:30:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump
Informacje dodatkowe:
Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 22 grudnia 2026 r. (nie dłużej niż 90 dni)
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w kwocie: 8.200,00 zł (słownie: osiem tysięcy dwieście złotych 00/100), przed upływem terminu składania ofert tj. 24 września 2026 roku godz. 07.00 i utrzymania wadium nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 pzp.
Pokaż więcej
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 4 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 1 lit. h i pkt. 2 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 5 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 3 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 6 PZP
art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 PZP
Podstawy wykluczenia określone w przepisach szczególnych:
Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Ustawa obowiązuję od dnia 16 kwietnia 2022 roku B. Art. 5k Rozporządzenia Rady UE NR 833/2014 z dnia
31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Krajowy numer rejestracyjny:
7811621544
Departament: Wielkopolska
Kod pocztowy: 60-572
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@skp.ump.edu.pl 📧
Telefon: +48 618491375 📞
Fax: +48 618491562 📠
URL: https://www.skp.ump.edu.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/skp_ump 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Ofertę należy złożyć na „Formularzu ofertowym”, zgodnym ze wzorem, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
2. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty – zgodnie z SWZ
1) Opis/wykaz przedmiotu zamówienia, zgodny z: załącznikiem nr 1 do SWZ (Wykonawca musi bezwzględnie, pod rygorem odrzucenia oferty dołączyć do oferty tabelę asortymentowo-cenową oraz tabelę nr 2 parametry oceniane);
2) Dowód wniesienia wadium
3) oświadczenie JEDZ, sporządzone zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ
• W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji – o ile dotyczy ;
• Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia także oświadczenia (JEDZ) podmiotu udostępniającego zasoby , potwierdzającego brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiedniego spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji , w zakresie w jakim wykonawca powołuję się na jego zasoby – o ile dotyczy;
• Zamawiający zastrzega, że w przypadku złożenia przez wykonawcę ogólnego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (kryteriów kwalifikacji), przez zaznaczenie odpowiedzi „TAK” sekcji części IV formularza JEDZ , Wykonawca nie ma obligatoryjnego wypełniania dalszych pół w części IV formularza JEDZ - odnoszących się do szczegółowych warunków udziału w postępowaniu (kryteriów kwalifikacji) określonych przez zamawiającego. Właściwa (dowodowa) weryfikacja spełniania konkretnych, określonych przez zamawiającego, warunków udziału w postępowaniu (kryteriów selekcji) zamawiający dokona w oparciu o stosowne podmiotowe środki dowodowe dotyczące warunków udziału, składane przez wykonawcę, którego oferta została oceniona najwyżej, na wezwanie zamawiającego (art. 126 ust. 1 ustawy Pzp) – o ile dotyczy;
4) Oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z udziału w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 7 ust 1 lit.: a-c ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U . poz. 835) oraz o nie posiadaniu statusu podmiotu o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady UE NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie musi być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3A do SWZ.
5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie zakazu udziału w postępowaniu podmiotów rosyjskich Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3B do SWZ – złożyć, o ile dotyczy..
6) Oświadczenie : Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, składane na podstawie art. 117 ust. 4 PZP - złozyć, o ile dotyczy;
7) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby składane na podstawie art. 118 ust 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp) – złożyć, o ile dotyczy
8) ODPIS lub INFORMACJA z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania).
9) Pełnomocnictwo („dokumenty potwierdzające do umocowania”):
a) upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
b) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) Umowa spółki cywilnej/uchwała wspólników – dotyczy składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego działających jako wspólnicy spółki cywilnej;
10) Inne np. dokumenty „ samooczyszczenia” jeżeli dotyczy
podmiotowe środki dowodowe
Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia i wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu przez ten podmiot.
A. Dotyczące podstawy wykluczenia
Obligatoryjne podstawy wykluczenia
1. Informacji z Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
2. Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
1) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
2) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
3) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
4) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem załącznik nr 4 do SWZ
3. W zakresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp OŚWIADCZENIE o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem załącznik nr 5 do SWZ
Certyfikat wykonawcy zamówień publicznych
1. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu, złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu lub zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia.
2. W przypadku posługiwania się certyfikatem Wykonawca wskazuje ten fakt w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia, zwanym dalej „JEDZ”, w Części II sekcji A – Informacje na temat wykonawcy, w części rozpoczynającej się pytaniem: „Jeżeli dotyczy, czy wykonawca jest wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców lub posiada równoważne zaświadczenie (np. w ramach krajowego systemu (wstępnego) kwalifikowania)?”, zaznaczając odpowiedź „Tak”. Następnie Wykonawca podaje:
1) w lit. a – nazwę certyfikatu, jego numer i oznaczenie;
2) w lit. b – adres bazy certyfikacji oraz dane umożliwiające dostęp do certyfikatu lub jego identyfikację;
3) w lit. c – nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał certyfikat, okres ważności certyfikacji oraz zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w postępowaniu, w odniesieniu do których Wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem;
4) w lit. d – informację, czy certyfikat obejmuje wszystkie wymagane przez Zamawiającego kryteria kwalifikacji (...).
Zastrzeżenie:
Zamawiający zastrzega, że zgodnie z art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego może zostać unieważnione w całości lub w części, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239225
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej na zasadach określonych w ustawie Pzp
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 160-576074 (2026-08-19)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Produkty/usługi: Aparaty ultrasonograficzne 📦
Instytucja zamawiająca
Komunikacja
Identyfikator funduszy UE: Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu nr FENX.06.01-IP.03-0065/25 pn. „Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej dla dzieci w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera UM w Poznaniu” (dalej: „Projekt”), współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027, na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0065/25-00/76/2026/109.
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 576074-2026
Źródło: OJS 2026/S 161-580567 (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Produkty/usługi: Aparaty ultrasonograficzne 📦
Instytucja zamawiająca
Komunikacja
Identyfikator funduszy UE: Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu nr FENX.06.01-IP.03-0065/25 pn. „Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej dla dzieci w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera UM w Poznaniu” (dalej: „Projekt”), współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027, na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0065/25-00/76/2026/109.
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
zmiana dotyczy :
1. podano CPV 33195000 System monitorowania pacjentów powinno być CPV 33112200-0 - aparaty ultrasonograficzne
2. Zamawiający zaktualizował ogłoszenie poprzez wskazanie nazwy programu w ramach którego odbywa się finansowanie.
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 576074-2026
Źródło: OJS 2026/S 161-580567 (2026-08-20)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)