DOSTAWA ŁÓŻEK SZPITALNYCH DLA SP ZOZ W ŁĘCZNEJ
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej
3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa łóżek szpitalnych (elektrycznych) do SPZOZ w Łęcznej. Przedmiot zamówienia został opisany i wyszczególniony w załączniku nr 3 stanowiącą Specyfikację parametrów technicznych, kod CPV: 33192100-3 łóżka do użytku medycznego. 3.2. Przedmiot zamówienia ma być nowy, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa i odpowiadać wszelkim wymaganiom określonym przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych ( Dz.U. 2024 poz. 1620) oraz wolny od jakichkolwiek wad fizycznych lub prawnych. 3.3. Jeśli w dokumentacji przetargowej wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w dokumentacji. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji stanowiącej załącznik do SWZ, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania (arg. na podstawie sentencji wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 października 2013 r. [sygn. akt: KIO 2315/13]). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. UWAGA: Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczony przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce jak i w innych krajach. 3.4. Wykonawca zobowiązuje się w okresie gwarancji w zakresie łózek, którego gwarancja dotyczy i została wpisana w specyfikacji technicznej do świadczenia usług serwisowych, walidacyjnych i gwarancyjnych przedmiotu dostawy zgodnie z zaleceniem producenta bez ponoszenia kosztów przez Zamawiającego, przy czym minimalne warunki gwarancji muszą odpowiadać warunkom określonym w tabeli warunków gwarancji i serwisu gwarancyjnego stanowiącej załącznik nr od 12 do SWZ. 3.5. Termin zapłaty wynosi do 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. 3.6. Zamawiający – na podstawie art. 139 PZP – informuje, że w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5.7. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Projekt rozwoju i modernizacji krytycznej infrastruktury SPZOZ w Łęcznej na wypadek sytuacji kryzysowej lub konfliktu zbrojnego” Działanie 16.1 „Wzmocnienie odpornej infrastruktury ochrony zdrowia (typ projektu 1,2) FELU.16.01-IZ.00-003/26” 5.8. W przypadku nie otrzymania środków finansowych (dotacji) Zamawiający zastrzega unieważnianie postępowa z uwagi na brak środków na sfinansowanie zamówienia. 5.9. Przedmiot zamówienia jest niepodzielony na części, bowiem ze względów technicznych i organizacyjnych, tworzy nierozerwalną całość. Ponadto podzielenie zamówienia mogłoby spowodować nadmierne trudności techniczne oraz spowodować zwiększenie kosztów realizacji zadania z przyczyn naliczenia kosztów przez każdego Wykonawcę osobno. Dodatkowo podział zamówienia na części nie byłby właściwy z uwagi na bardzo duże trudności związane ze skoordynowaniem działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia, jak również skutkować poważnymi trudnościami w egzekwowaniu uprawnień Zamawiającego związanych z udzieloną przez Wykonawców na poszczególne części przedmiotu zamówienia gwarancją i rękojmią. Zamówienie nie ogranicza udziału małych i średnich przedsiębiorstw w prowadzonym postępowaniu. 5.10. Zamawiający wymaga, aby producent oferowanych łóżek posiadał wdrożony i utrzymywany system zarządzania jakością dla wyrobów medycznych, obejmujący co najmniej produkcję oferowanego rodzaju wyrobów oraz – jeżeli dotyczy zakresu działalności producenta – ich projektowanie. Na potwierdzenie wymagania Wykonawca składa ważny na dzień upływu terminu składania ofert certyfikat zgodności z normą ISO 13485:2016 albo równoważny certyfikat, wydany przez niezależną, akredytowaną jednostkę oceniającą zgodność. Zakres certyfikatu musi obejmować oferowany rodzaj wyrobów. Za równoważny zostanie uznany certyfikat potwierdzający stosowanie systemu obejmującego co najmniej: nadzór nad procesem produkcji, zarządzanie ryzykiem, identyfikowalność wyrobów, nadzór nad wyrobem niezgodnym, postępowanie z reklamacjami i incydentami, działania korygujące i zapobiegawcze oraz nadzór nad dostawcami. Inne środki dowodowe mogą zostać zaakceptowane wyłącznie w okolicznościach określonych w art. 105 ust. 4 ustawy Pzp, po wykazaniu przez Wykonawcę braku dostępu do wymaganego certyfikatu z przyczyn, których nie można mu przypisać, oraz pełnej równoważności stosowanych środków. 5.11. Dla każdego zaoferowanego modelu łóżka Wykonawca składa: 5.11.1 Deklarację zgodności UE sporządzoną przez producenta zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745, a w przypadku wyrobu korzystającego z przepisów przejściowych – deklarację zgodności sporządzoną zgodnie z przepisami mającymi zastosowanie do tego wyrobu; 5.11.2. Dokument potwierdzający oznakowanie wyrobu znakiem CE, w szczególności etykietę, instrukcję używania albo fotografię tabliczki znamionowej; 5.11.3. Ważny certyfikat jednostki notyfikowanej – jeżeli udział jednostki notyfikowanej jest wymagany ze względu na klasę wyrobu i zastosowaną procedurę oceny zgodności na podstawie rozporządzenia (UE) 2017/745 albo przepisów mających zastosowanie do wyrobu korzystającego z okresu przejściowego; 5.11.4. W przypadku wyrobu korzystającego z przepisów przejściowych – dokumenty, inne niż deklaracja zgodności wskazana w pkt 5.11.1, potwierdzające spełnienie przesłanek legalnego wprowadzenia tego ...patrz SWZ
TerminDeadline 2026-09-23
Kto? Co? Gdzie?- • Lubelskie › Lubelski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa łóżek szpitalnych dla sp zoz w łęcznej
Numer referencyjny:
SPZOZ-DZ/21/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Łóżka szpitalne 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Zestaw nr 1
Tytuł: Zestaw nr 1
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia: Zestaw nr 1
Adres pocztowy: ul Krasnystawska 52
Kod pocztowy: 21-010
Miejscowość: Łęczna
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Lubelski 🏙️
Czas trwania: 70 dni
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: nie
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Długość gwarancji i rękojmi (G)
Ocena techniczna (T)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-23 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-23 11:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-23 11:30:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP7132393684
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Krasnystawska 52
Kod pocztowy: 21 - 010
Miasto pocztowe: Łęczna
Region: Lubelski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: l.grzesiuk@szpital.leczna.pl 📧
Telefon: +48817526315 📞
URL: https://www.szpital.leczna.pl/szpital 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Nazwa: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325
Departament: Departament Odwołań
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 159-572269 (2026-08-18)
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)