Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa w okresie 12 miesięcy od daty podpisania umowy nitrylowych rękawiczek diagnostycznych do Magazynów UCK WUM w lokalizacjach – Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha 1a oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus ul. Lindleya 4 (obie lokalizacje w Warszawie). Przedmiot zamówienia ze względu na swoją jednorodność nie został przez Zamawiającego podzielony na części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowanie innej liczby sztuk w opakowaniu niż określono w Załączniku asortymentowo-cenowym.
Termin
Termin składania ofert wynosił 2026-07-08.
Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-06-23.
Dostawcy
Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-06-23) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa nitrylowych rękawiczek diagnostycznych do Magazynów UCK WUM
Numer referencyjny: DZPUCK.262.118.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa w okresie 12 miesięcy od daty podpisania umowy nitrylowych rękawiczek diagnostycznych do Magazynów UCK WUM w lokalizacjach – Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha 1a oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus ul. Lindleya 4 (obie lokalizacje w Warszawie). Przedmiot zamówienia ze względu na swoją jednorodność nie został przez Zamawiającego podzielony na części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowanie innej liczby sztuk w opakowaniu niż określono w Załączniku asortymentowo-cenowym.
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa w okresie 12 miesięcy od daty podpisania umowy nitrylowych rękawiczek diagnostycznych do Magazynów UCK WUM w lokalizacjach – Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha 1a oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus ul. Lindleya 4 (obie lokalizacje w Warszawie). Przedmiot zamówienia ze względu na swoją jednorodność nie został przez Zamawiającego podzielony na części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy. Zamawiający nie dopuszcza zaoferowanie innej liczby sztuk w opakowaniu niż określono w Załączniku asortymentowo-cenowym.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Materiały medyczne📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: 1
Adres pocztowy: ul. Banacha 1A
Kod pocztowy: 02-097
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa
🏙️
Czas trwania: 12 miesięcy Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 441 ustawy, w ramach prawa opcji może zlecać Wykonawcy realizację dodatkowych dostaw, zgodną z przedmiotem zamówienia podstawowego, o którym mowa w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 Formularz asortymentowo – cenowy. Zamawiający będzie wykonywał prawo opcji, o którym mowa powyżej poprzez złożenie w tym zakresie oświadczeń. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie, do momentu wykorzystania maksymalnej wartości, określonej w § 2 ust 6 Projektowanych Postanowieniach Umowy. Maksymalna wartość objęta prawem opcji, nie przekroczy 20 % Wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego z zawartej umowy. Wartość prawa opcji, wskazana każdorazowo w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji, ustalana będzie na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy – Załącznik nr 2 Formularz asortymentowo – cenowym.
Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 441 ustawy, w ramach prawa opcji może zlecać Wykonawcy realizację dodatkowych dostaw, zgodną z przedmiotem zamówienia podstawowego, o którym mowa w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 Formularz asortymentowo – cenowy. Zamawiający będzie wykonywał prawo opcji, o którym mowa powyżej poprzez złożenie w tym zakresie oświadczeń. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie, do momentu wykorzystania maksymalnej wartości, określonej w § 2 ust 6 Projektowanych Postanowieniach Umowy. Maksymalna wartość objęta prawem opcji, nie przekroczy 20 % Wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego z zawartej umowy. Wartość prawa opcji, wskazana każdorazowo w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji, ustalana będzie na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy – Załącznik nr 2 Formularz asortymentowo – cenowym.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania przedmiotu zamówienia, zgodnie ze wskazaniem w zamówieniu jednostkowym do Magazynów UCK WUM w lokalizacjach – Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha 1a oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus ul. Lindleya 4 (obie lokalizacje w Warszawie).
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności
Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania przedmiotu zamówienia, zgodnie ze wskazaniem w zamówieniu jednostkowym do Magazynów UCK WUM w lokalizacjach – Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha 1a oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus ul. Lindleya 4 (obie lokalizacje w Warszawie).
Adres pocztowy: Uck wum
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
W przedmiocie terminu składania ofert Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp i skrócił termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania w sposób bezpieczny zarówno dla Pacjentów jak i personelu Szpitali ciągłości świadczeń usług i procedur medycznych. Przedmiotowe postępowanie stanowi powtórzenie wcześniej prowadzonej procedury przetargowej, której zakończenie uległo znacznemu wydłużeniu z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. W toku postępowania zostało wniesione odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, co spowodowało wydłużenie procedury. Następnie doszło do unieważnienia postępowania w związku z odmową firm przedłużenia okresu związania z ofertą. W rezultacie zaistniałych zdarzeń Zamawiający pozostaje bez obowiązującej umowy zabezpieczającej dostawy przedmiotowego asortymentu. Rękawice diagnostyczne nitrylowe są wyrobem niezbędnym do codziennego funkcjonowania Szpitali, wykonywania procedur medycznych, zachowania zasad aseptyki oraz ochrony personelu i Pacjentów przed zagrożeniami biologicznymi. Dalsze wydłużanie procedury mogłoby doprowadzić do zakłócenia ciągłości realizacji świadczeń zdrowotnych oraz stwarzać ryzyko niedostatecznego zabezpieczenia potrzeb Zamawiającego. Przeprowadzenie kolejnego postępowania z zastosowaniem standardowych terminów mogłoby skutkować powstaniem zagrożenia dla ciągłości funkcjonowania podmiotu leczniczego.
W przedmiocie terminu składania ofert Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp i skrócił termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania w sposób bezpieczny zarówno dla Pacjentów jak i personelu Szpitali ciągłości świadczeń usług i procedur medycznych. Przedmiotowe postępowanie stanowi powtórzenie wcześniej prowadzonej procedury przetargowej, której zakończenie uległo znacznemu wydłużeniu z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. W toku postępowania zostało wniesione odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, co spowodowało wydłużenie procedury. Następnie doszło do unieważnienia postępowania w związku z odmową firm przedłużenia okresu związania z ofertą. W rezultacie zaistniałych zdarzeń Zamawiający pozostaje bez obowiązującej umowy zabezpieczającej dostawy przedmiotowego asortymentu. Rękawice diagnostyczne nitrylowe są wyrobem niezbędnym do codziennego funkcjonowania Szpitali, wykonywania procedur medycznych, zachowania zasad aseptyki oraz ochrony personelu i Pacjentów przed zagrożeniami biologicznymi. Dalsze wydłużanie procedury mogłoby doprowadzić do zakłócenia ciągłości realizacji świadczeń zdrowotnych oraz stwarzać ryzyko niedostatecznego zabezpieczenia potrzeb Zamawiającego. Przeprowadzenie kolejnego postępowania z zastosowaniem standardowych terminów mogłoby skutkować powstaniem zagrożenia dla ciągłości funkcjonowania podmiotu leczniczego.
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-08 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-08 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-08 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z zapisami w Załączniku nr 4 do SWZ - Projektowane Postanowienia Umowy
Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale VII SWZ w postaci 1 opakowania rękawiczek, Wykonawca składa w siedzibie Zamawiającego na adres:
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Dział Zamówień Publicznych, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa, blok B, parter, pokój nr 29
najpóźniej do upływu terminu składania ofert, w zamkniętej kopercie oznaczonej oraz opisanej w następujący sposób: Próbka w postępowaniu pn.:
„Dostawa nitrylowych rękawiczek diagnostycznych do Magazynów UCK WUM - numer referencyjny: DZPUCK.262.118.2026, nie otwierać przed 8 lipca 2026 r. godz. 10:30"
Na opakowaniu z próbką Wykonawca jest zobowiązany umieścić oznaczenie Wykonawcy, którego oferty dana próbka dotyczy.
Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale VII SWZ w postaci 1 opakowania rękawiczek, Wykonawca składa w siedzibie Zamawiającego na adres:
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Dział Zamówień Publicznych, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa, blok B, parter, pokój nr 29
najpóźniej do upływu terminu składania ofert, w zamkniętej kopercie oznaczonej oraz opisanej w następujący sposób: Próbka w postępowaniu pn.:
„Dostawa nitrylowych rękawiczek diagnostycznych do Magazynów UCK WUM - numer referencyjny: DZPUCK.262.118.2026, nie otwierać przed 8 lipca 2026 r. godz. 10:30"
Na opakowaniu z próbką Wykonawca jest zobowiązany umieścić oznaczenie Wykonawcy, którego oferty dana próbka dotyczy.
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17 a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: 224587801📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Szczegółowy opis dotyczący odowołań zawarty jest w Rozdziale XXII SWZ
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 120-438275 (2026-06-23)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-18) Obiekt Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1 900 000 PLN 💰
Procedura Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: 1
Data zawarcia umowy: 2026-08-10 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 2 462 400 PLN 💰
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty: 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001 Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Zarys International sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ZARYS International Group sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny: 6481997718
Adres pocztowy: Ziemska 44
Kod pocztowy: 41-803
Miasto pocztowe: Zabrze
Region: Gliwicki
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: przetargi@zarys.pl📧
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
Informacje uzupełniające Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-574824 (2026-08-18)