Dostawa odczynników i mat. kontrolnych i zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy
Dostawa odczynników i mat. kontrolnych i zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2.1 i 2.2 do SWZ.
TerminDeadline 2026-10-12
Kto? Co?- • Aparatura do wykrywania i analizy › Analizatory
- • Odczynniki i środki kontrastowe › Odczynniki laboratoryjne
- • Urządzenia i wyroby diagnostyczne i radiodiagnostyczne › Urządzenia diagnostyczne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa odczynników i mat. kontrolnych i zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Odczynniki i środki kontrastowe 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odczynniki i inne niezbędne materiały do wykonania określonej przez Zamawiającego ilości badań wraz z dzierżawą analizatorów immunochemicznych i wyposażeniem wspomagającym pracę laboratorium.
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.1 do SWZ.
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: ul. W. K. Roentgena 5
Kod pocztowy: 02-781
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne - 30 (waga podana w punktach).
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Odczynniki i inne niezbędne materiały do wykonania określonej przez Zamawiającego ilości badań wraz z dzierżawą analizatora immunochemicznego i wyposażenia wspomagającego pracę laboratorium.
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.2 do SWZ.
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Adres pocztowy: ul. W.K. Roentgena 5
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-12 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-12 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy, Dział Zamówień Publicznych, 02-034 Warszawa, ul. Wawelska 15b, przy użyciu platformy pod adresem: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-12 10:30:00 📅
Miejsce:
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. W. K. Roentgena 5
Kod pocztowy: 02-781
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: monika.szymanska2@nio.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 57 09 462 📞
URL: https://www.nio.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://nio.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: http://nio.eb2b.com.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 4587801 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): http://www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-03Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 170-608043 (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa odczynników i mat. kontrolnych i zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej
Numer referencyjny:
PN–131/26/MSZ
Krótki opis:
Dostawa odczynników i mat. kontrolnych i zużywalnych wraz z dzierżawą analizatorów dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2.1 i 2.2 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Odczynniki i środki kontrastowe 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
część 1
Tytuł: Odczynniki i inne niezbędne materiały do wykonania określonej przez Zamawiającego ilości badań wraz z dzierżawą analizatorów immunochemicznych i wyposażeniem wspomagającym pracę laboratorium.
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.1 do SWZ.
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: ul. W. K. Roentgena 5
Kod pocztowy: 02-781
Miejscowość: Warszawa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 36 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Umowa zostanie zawarta z zastosowaniem prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, którego zakres i wartość są opisane w załączniku nr 2.1 do SWZ.
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne - 30 (waga podana w punktach).
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
część 2
Tytuł: Odczynniki i inne niezbędne materiały do wykonania określonej przez Zamawiającego ilości badań wraz z dzierżawą analizatora immunochemicznego i wyposażenia wspomagającego pracę laboratorium.
Opis zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2.2 do SWZ.
Informacje o opcjach
Opis opcji:
Umowa zostanie zawarta z zastosowaniem prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, którego zakres i wartość są opisane w załączniku nr 2.2 do SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Dokumenty i oświadczenia wymagane do złożenia wraz z ofertą – zgodnie z rozdz. XIII SWZ.
2. Przedmiotowe środki dowodowe – zgodnie z rozdz. XV SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie z wyłączeniem przypadku, gdy przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
3. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualne na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z zapisami Rozdz. XIV SWZ.
4. Rodzaje dokumentów, zasady ich składania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, podmioty udostępniające zasoby, podwykonawców i podmioty zagraniczne określone zostały w SWZ.
5. Klauzula informacyjna RODO – zgodnie z rozdz. XXXVI SWZ.
6. Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie zostali objęci zakazem udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej: „Rozporządzenie Rady UE”) w brzmieniu nadanym: rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033, w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia w zakresie wskazanym w ustawie UOBN oraz Rozporządzeniu Rady UE składane jest przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SWZ) i stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
8. Wizja lokalna - zgodnie z zapisami rozdz. IX SWZ.
9. Link do postępowania: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257
Pokaż więcej
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-12 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-12 10:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy, Dział Zamówień Publicznych, 02-034 Warszawa, ul. Wawelska 15b, przy użyciu platformy pod adresem: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Wykonawca jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 09.01.2027 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️ Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-12 10:30:00 📅
Miejsce:
Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy, Dział Zamówień Publicznych, 02-034 Warszawa, ul. Wawelska 15b, przy użyciu platformy pod adresem: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257
Informacje dodatkowe:
Wykonawca jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 09.01.2027 r.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Projektowane postanowienia umowy, które uwzględnione będą w przyszłej umowie z wybranym w wyniku niniejszego postępowania wykonawcą zamieszczone są w załączniku nr 5 do SWZ.
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Aktywami zarządza likwidator
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Działalność gospodarcza jest zawieszona
+ jeszcze 15
Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego
Korupcja
Nadużycia
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Niewypłacalność
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Układ z wierzycielami
Upadłość
art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 109…
… ust.1 pkt 1 ustawy Pzp
… ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
art.108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
art.108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: 525-000-80-57
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. W. K. Roentgena 5
Kod pocztowy: 02-781
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: monika.szymanska2@nio.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 57 09 462 📞
URL: https://www.nio.gov.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://nio.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: http://nio.eb2b.com.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://nio.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/528257 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 4587801 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): http://www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX PZP „Środki ochrony prawnej”.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-03Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 170-608043 (2026-09-02)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Różne produkty lecznicze (>20)