Dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji dwóch nowych tokarek podtorowych

POLREGIO S.A.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji dwóch nowych tokarek podtorowych. Szczegółowy OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ w zakresie Zadania nr 1 oraz Załącznik nr 1.1. w zakresie Zadania nr 2.

Termin

Deadline 2026-09-24

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-19 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji dwóch nowych tokarek podtorowych
Numer referencyjny: Łó.240.3528.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji dwóch nowych tokarek podtorowych. Szczegółowy OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ w zakresie Zadania nr 1 oraz Załącznik nr 1.1. w zakresie Zadania nr 2.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Tokarki 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie 1
Tytuł: Zadanie 1 – Dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji tokarki podtorowej do Łódzkiego Zakładu w Łodzi Sekcja Napraw i Utrzymania Taboru w Częstochowie
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji tokarki podtorowej do Łódzkiego Zakładu w Łodzi Sekcja Napraw i Utrzymania Taboru w Częstochowie. Szczegółowy OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ w zakresie Zadania nr 1.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
POLREGIO S.A. Łódzki Zakład w Łodzi, Sekcja Napraw i Utrzymania Taboru w Częstochowie, 42-200 Częstochowa, ul. 1 Maja 7E. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały określone we Wzorze umowy.
Miejscowość: Częstochowa
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Częstochowski 🏙️
Czas trwania: 9 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Zadanie 2
Tytuł: Zadanie 2 – Dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji tokarki podtorowej do Warmińsko-Mazurskiego Zakładu w Olsztynie Sekcja Napraw i Utrzymania Taboru w Iławie
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, posadowienie oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji tokarki podtorowej do Warmińsko-Mazurskiego Zakładu w Olsztynie Sekcja Napraw i Utrzymania Taboru w Iławie. Szczegółowy OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do wzoru Umowy, stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
POLREGIO S.A. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie, Sekcja Utrzymania Taboru Trakcyjnego i Przewozów w Iławie, 14-200 Iława, ul. Wojska Polskiego 35. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały określone we Wzorze umowy.
Miejscowość: Iława
Miejsce wykonania: Olsztyński 🏙️
Czas trwania: 14 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Opis
Miejsce wykonania:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 12:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Informacje o aukcji elektronicznej
Wykorzystana zostanie aukcja elektroniczna
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 150 000,00 PLN, na zasadach określonych w rozdziale XI SWZ.
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Określono we wzorze Umowy
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Określono we wzorze Umowy

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Polregio s.a.
Krajowy numer rejestracyjny: 526-25-57-278
Adres pocztowy: ul. Kolejowa 1
Kod pocztowy: 01-217
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zakupy@polregio.pl 📧
Telefon: 789-442-891 📞
URL: https://polregio.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://polregio.eb2b.com.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://polregio.eb2b.com.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Usługi kolejowe
Komunikacja
Dokumenty URL: www.polregio.eb2b.com.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: www.polregio.eb2b.com.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. 2. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy wobec których zachodzą okoliczności określone: 1) 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z wyłączeniem art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) ustawy Pzp oraz art. 108 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h) ustawy Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; 2) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514); 3) w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 3. Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa wymagania w tym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: w postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy wykażą, że: dotyczy Zadania nr 1 i 2: a) w okresie ostatnich 10 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonali należycie co najmniej dwa zamówienia obejmujące dostawę i montaż co najmniej jednej tokarki podtorowej sterowanej numerycznie wraz z budową lub przebudową fundamentów tokarki podtorowej. Powyższy warunek należy spełnić bez względu na liczbę Zadań, na które Wykonawca składa ofertę; b) dysponują co najmniej po jednej osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia w zakresie: - uprawnień budowlanych do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika budowy, co najmniej trzyletniego doświadczenia w kierowaniu robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń w oparciu o ustawę Prawo budowlane i akty wykonawcze w zakresie uprawnień budowlanych, - uprawnień budowlanych do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika robót, co najmniej trzyletniego doświadczenia w specjalności kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych w oparciu o ustawę Prawo budowlane i akty wykonawcze, - uprawnień budowlanych do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika robót, co najmniej trzyletniego doświadczenia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w oparciu o ustawę Prawo budowlane i akty wykonawcze, - uprawnień budowlanych do wykonywania samodzielnej funkcji kierownika robót, co najmniej trzyletniego doświadczenia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w oparciu o ustawę Prawo budowlane i akty wykonawcze, - uprawnienia eksploatacyjne grupy „G-1”, „E-1”, „D-1” w zakresie obsługi, konserwacji, napraw kontrolno-pomiarowych i montażu. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji przez osoby zdolne do wykonania zamówienia w zakresie określonym powyżej. Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. c) należycie zarządzają odpowiednio jakością, wpływem na środowisko oraz bezpieczeństwem i higieną pracy podczas realizacji dostaw/usług/robót objętych przedmiotem zamówienia i posiadają wdrożony i certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania (lub równoważne systemy zarządzania) i dysponują ważnym certyfikatem lub certyfikatami potwierdzającymi zgodność tego systemu z następującymi normami: i. PN-EN ISO 9001:2015 (lub nowszą/równoważną), ii. PN-EN ISO 14001:2015 (lub nowszą/równoważną), iii. PN-ISO 45001:2018 (lub nowszą/równoważną), w zakresie obejmującym co najmniej: projektowanie lub produkcję/wytwarzanie, lub dostawę, lub montaż/instalację, lub serwis obrabiarek (w tym tokarek, tokarek podtorowych lub obrabiarek specjalnych/dla kolejnictwa) lub urządzeń dla kolejnictwa (odpowiadającym sektorowi IAF 18 lub równoważnemu). Ocena spełniania warunku określonego przez Zamawiającego zostanie dokonana według formuły „spełnia/nie spełnia” na podstawie dokumentów określonych w SWZ. 4. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w OPZ, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następującego przedmiotowego środka dowodowego: Oświadczenia o spełnieniu wymagań technicznych (dotyczy Zadania 1 i 2). Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że oferowana tokarka spełnia parametry i wymagania określone w OPZ (zawiera określone przez Zamawiającego główne elementy tokarki), zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do Formularza ”Oferta”. Przedmiotowe środki dowodowe należy złożyć wraz z ofertą. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub jeśli złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 5. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest dokonać wizji lokalnej miejsca, na którym będzie realizowane Zamówienie – dotyczy Zadania nr 1 i 2. Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały opisane w Rozdziale III ust. 7-11 SWZ. 6. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 7. Postępowanie podzielone jest na 2 części (Zadania). Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym każde Zadanie, stanowi jedną część Zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert na dowolną ilość Zadań, przy czym każde z Zadań jest niepodzielne, tzn. Wykonawca nie może złożyć oferty na część danego Zadania. Maksymalna liczba Zadań, na które Wykonawca może złożyć ofertę to 2. 8. Termin otwarcia ofert - 24.09.2026 r., o godz. 12:30. 9. Termin związania ofertą upływa w dniu - 22.12.2026 r .
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul.Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, na zasadach określonych w Dziale IX ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-579389 (2026-08-19)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕