Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii nowotworów na potrzeby Klinik USK-2 PUM w Szczecinie
UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY NR 2 PUM W SZCZECINIE
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii nowotworów na potrzeby Klinik USK-2 PUM. Opis przedmiotu zamówienia oraz szacowane ilości dotyczące wyrobów zostały zawarte w formularzu cen jednostkowych (zał. 2 do SWZ, dalej również jako FCJ). 2. Zamawiający wymaga zaoferowania: a) produktów leczniczych zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. 2001.126.1381 ze zm.), wprowadzonych do obrotu i używania na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie zadań od nr 1-14 ( z wyłączeniem pozycji nr 2 z zadania 14 ) b) wyrobów medycznych – w rozumieniu Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r o wyrobach medycznych (Dz.U. 2024.1620 z późn. zm, dalej: „UoWM”), wprowadzonych do obrotu i używania na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami - zakresie zadania nr 14 pozycja nr 2 3. Zamawiający wymaga aby zaoferowane produkty lecznicze znajdowały się w: - załączniku B do Obwieszczenia MZ w sprawie wykazu refundowanych leków - dotyczy zadania 1 - załączniku C do Obwieszczenia MZ w sprawie wykazu refundowanych leków w chemioterapii - dotyczy następujących zadań: od 2 do 14 a zaoferowana cena nie może przekraczać limitu finansowania dla danej substancji czynnej. 4. Brak spełnienia warunku opisanego w pkt nr 2 oraz 3 skutkować będzie odrzuceniem oferty. 5. Zamawiający wymaga, by okres przydatności do użycia wszystkich oferowanych wyrobów wynosił minimum 12 miesięcy, licząc od daty dostawy do siedziby zamawiającego. 6. Ilości asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia określone w załączniku do umowy (ZADANIA NR 1-14) są wartościami szacunkowymi, służącymi do prawidłowego skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Ilość zamawianego asortymentu, w ramach realizacji umowy może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu, w ramach poszczególnych pozycji asortymentowych w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, z zastrzeżeniem, iż wartość oferty a zarazem Umowy wybranego Wykonawcy nie zostanie przekroczona. Zamawiającemu przysługuje prawo do niezrealizowania pełnej ilości i asortymentu umowy określonych w umowie. W takiej sytuacji Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia. Zamawiającemu przysługuje prawo do niezrealizowania pełnego przedmiotu umowy. Kwalifikacja pacjentów do programów lekowych odbywa się na podstawie kryteriów ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ. Zamawiający pozostaje bez realnego wpływu na nie, zatem nie może zadeklarować minimalnego poziomu realizacji zamówienia. 7. Zamawiający na podstawie art. 30 ust. 2 ustawy PZP udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. 8. Zamówienie składa się z 14 zadań, którego szczegółowy opis został zawarty w zał 2 FCJ. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 10.Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia przez okres 24 miesięcy, liczonych od dnia zawarcia umowy.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-07-06. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-05-29.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • "Asclepios" Spółka Akcyjna
- • "Fresenius Kabi Polska" Sp. z o.o.
- • Baxter Polska Sp. z o.o.
- • Salus International Sp. z o.o.
- • Urtica Sp.zo.o.
- • Produkty farmaceutyczne › Różne produkty lecznicze
- • Produkty lecznicze dla układu moczowo-płciowego oraz hormonów › Produkty lecznicze dla układu moczowo-płciowego oraz hormonów płciowych
- • Środki przeciwnowotworowe i immunomodulacyjne › Środki przeciwnowotworowe
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Zachodniopomorskie › Miasto Szczecin
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-05-29 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-12 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa produktów leczniczych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii nowotworów na potrzeby Klinik USK-2 PUM w Szczecinie
Numer referencyjny:
ZP.220.88.26
Krótki opis:
Produkty/usługi: Różne produkty lecznicze 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 2541930.12 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 14
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 14
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 1
Tytuł: Leczenie pacjentów z chorobami nerek B.113
Wartość szacunkowa bez VAT: 33311.11 PLN 💰
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: brak
Adres pocztowy: al. Powstańców Wielkopolskich 72
Kod pocztowy: 70-111
Miejscowość: Szczecin
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Szczecin 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): termin realizacji zamówienia -5%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 2
Tytuł: leki ZADANIE 2
Wartość szacunkowa bez VAT: 71866.67 PLN 💰
Produkty/usługi: Środki przeciwnowotworowe 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 3
Tytuł: leki ZADANIE 3
Wartość szacunkowa bez VAT: 32880.56 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 4
Tytuł: leki ZADANIE 4
Wartość szacunkowa bez VAT: 1182955.56 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 5
Tytuł: leki ZADANIE 5
Wartość szacunkowa bez VAT: 261660.18 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 6
Tytuł: leki ZADANIE 6
Wartość szacunkowa bez VAT: 39348.15 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 7
Tytuł: leki ZADANIE 7
Wartość szacunkowa bez VAT: 66778.71 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 8
Tytuł: leki ZADANIE 8
Wartość szacunkowa bez VAT: 174833.33 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
9️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 9
Tytuł: leki ZADANIE 9
Wartość szacunkowa bez VAT: 18 200 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 10
Tytuł: leki ZADANIE 10
Wartość szacunkowa bez VAT: 87451.4 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 11
Tytuł: leki ZADANIE 11
Wartość szacunkowa bez VAT: 48058.33 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 12
Tytuł: leki ZADANIE 12
Wartość szacunkowa bez VAT: 119469.45 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 13
Tytuł: leki ZADANIE 13
Wartość szacunkowa bez VAT: 20 000 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
zadanie 14
Tytuł: leki ZADANIE 14
Wartość szacunkowa bez VAT: 385116.67 PLN 💰
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0014
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-06 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-06 09:05:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-06 09:05:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY NR 2 PUM W SZCZECINIE
Krajowy numer rejestracyjny:
000288900
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: Al. Powstańców Wielkopolskich 72
Kod pocztowy: 70-111
Miasto pocztowe: Szczecin
Region: Miasto Szczecin 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zamowienia@usk2.szczecin.pl 📧
Telefon: +48914661086 📞
URL: https://usk2.szczecin.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin 🌏
Adres profilu nabywcy: https://www.platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/spsk2_szczecin 🌏
Adres strony internetowej z przepisami podatkowymi: https://www.gov.pl/ 🌏
ID dokumentu z przepisami podatkowymi:
unused-id
Adres strony internetowej z przepisami środowiskowymi: https://www.gov.pl/ 🌏
ID dokumentu z przepisami środowiskowymi:
unused-id
Adres strony internetowej z przepisami pracy: https://www.gov.pl/ 🌏
ID dokumentu z przepisami pracy:
unused-id
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
W SWZ ZAMAWIAJCY OKRESLIŁ WYMÓG -WARUNEK UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
010828091
Departament: Departament odwołań
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: (22) 458 78 01 📞
URL: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): http://www.uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-06-01Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 103-374094 (2026-05-29)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 2541930.12 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1852203.24 PLN 💰
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 33311.11 PLN 💰
71866.67 PLN 💰
32880.56 PLN 💰
1182955.56 PLN 💰
261660.18 PLN 💰
39348.15 PLN 💰
66778.71 PLN 💰
174833.33 PLN 💰
18 200 PLN 💰
87451.4 PLN 💰
48058.33 PLN 💰
119469.45 PLN 💰
20 000 PLN 💰
Wewnętrzny identyfikator:
zad 14
Wartość szacunkowa bez VAT: 385116.67 PLN 💰
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
zad 1
Data zawarcia umowy: 2026-08-07 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 3388.08 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
ZAD 1 FRESENIUS KABI
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Fresenius Kabi Polska
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: "FRESENIUS KABI POLSKA" sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
013231488
Adres pocztowy: ALEJE JEROZOLIMSKIE,134
Kod pocztowy: 02-305
Miasto pocztowe: warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 74597.76 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 2 urtica
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Urtica
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: URTICA Sp.zo.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
932081801
Adres pocztowy: ul. Krzemieniecka 120
Kod pocztowy: 54-613
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
E-mail: przetargi@urtica.pl 📧
Telefon: +48 717826662 📞
Fax: +48 717826643 📠
URL: www.urtica.pl 🌏
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 35510.4 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 3 asclepios
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: asclepios
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: "asclepios" spółka akcyjna
Krajowy numer rejestracyjny:
272636951
Adres pocztowy: HUBSKA 44
Kod pocztowy: 50-502
Miasto pocztowe: wrocława
4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 794422.08 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 4 BAXTER
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Baxter
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Baxter polska sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
730920652
Adres pocztowy: KRUCZKOWSKIEGO 8
Kod pocztowy: 00-380
Miasto pocztowe: Warszawa
5️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 230679.36 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 5 ASCLEPIOS
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0005
6️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
Całkowita wartość umowy/działki: 57224.88 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 6 SALUS
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0006
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Salus international
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Salus international sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
271059470
Adres pocztowy: PUŁASKIEGO 9
Kod pocztowy: 40-273
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
7️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 138872.88 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 8 URTICA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0008
8️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0009
Całkowita wartość umowy/działki: 31638.6 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 9 salus
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0009
9️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0010
Całkowita wartość umowy/działki: 74188.44 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 10 urtica
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0010
1️⃣0️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0011
Całkowita wartość umowy/działki: 51899.94 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 11 baxter
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0011
1️⃣1️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0012
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 63707.04 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 12 urtica
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0012
1️⃣2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0013
Całkowita wartość umowy/działki: 13 608 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 13 salus
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0013
1️⃣3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0014
Całkowita wartość umowy/działki: 182366.64 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 14 asclepios
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0014
1️⃣4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
Całkowita wartość umowy/działki: 69601.14 PLN 💰
Identyfikator oferty:
ZAD 7 URTICA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0007
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-13Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 155-561364 (2026-08-12)
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Różne produkty lecznicze (>20)
- Czynniki diagnostyczne (1)
- Odczynniki i środki kontrastowe (>20)
- Pozostałe produkty terapeutyczne (2)
- Preparaty lecznicze, z wyłączeniem produktów stomatologicznych (2)
- Produkty antypasożytnicze, środki owadobójcze i odstraszające owady (1)
- Produkty lekarskie (2)
- Roztwory lecznicze (20)
- Wszelkie pozostałe produkty inne niż terapeutyczne (2)