1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przeciwciał, odczynników i akcesoriów dla Zakładu Patomorfologii: Pakiet 1 - Odczynniki do barwienia HE oraz barwnik Mucykarmin do barwienia substancji śluzowych w komórkach nowotworowych. Pakiet 2 - Odczynniki do obróbki cytologicznej. Pakiet 3 - Pojemniki z 10% formaliną buforowaną fosforanami o pH 7,2-7,4 (system zamknięty) o pojemności utrwalacza minimum 20 ml, do drobnego materiału tkankowego i cytobloków. Pakiet 4 - Odczynnik do usuwania parafiny z powierzchni urządzeń. Pakiet 5 - Zestawy do wykonania cytobloków ze skąpego materiału. Pakiet 6 - Odczynniki do pH-metru CP-411. Pakiet 7 - Przeciwciała: STAT6, TLE1, MNDA, HEP PAR 1, Parafibromin, Myogenin, BRAF V600E do barwiarki BenchMark Ultra. Pakiet 8 - Przeciwciała, odczynniki oraz akcesoria do wykonania minimum 18 000 oznaczeń immunohistochemicznych w barwiarce BenchMark Ultra. Pakiet 9 - Przeciwciało stężone PD-L1 klon 22C3, odczynniki oraz szkiełka kontrolne do barwiarki BenchMark Ultra. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w Formularzach cenowych /Przedmiotu zamówienia, stanowiących załączniki od nr 1-1 do nr 1-9 do SWZ.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa przeciwciał, odczynników i akcesoriów dla Zakładu Patomorfologii.
Numer referencyjny: 32 Z PN 26
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przeciwciał, odczynników i akcesoriów
dla Zakładu Patomorfologii:
Pakiet 1 - Odczynniki do barwienia HE oraz barwnik Mucykarmin do barwienia substancji śluzowych w komórkach nowotworowych.
Pakiet 2 - Odczynniki do obróbki cytologicznej.
Pakiet 3 - Pojemniki z 10% formaliną buforowaną fosforanami o pH 7,2-7,4 (system zamknięty) o pojemności utrwalacza minimum 20 ml, do drobnego materiału tkankowego i cytobloków.
Pakiet 4 - Odczynnik do usuwania parafiny z powierzchni urządzeń.
Pakiet 5 - Zestawy do wykonania cytobloków ze skąpego materiału.
Pakiet 6 - Odczynniki do pH-metru CP-411.
Pakiet 7 - Przeciwciała: STAT6, TLE1, MNDA, HEP PAR 1, Parafibromin, Myogenin, BRAF V600E do barwiarki BenchMark Ultra.
Pakiet 8 - Przeciwciała, odczynniki oraz akcesoria do wykonania minimum 18 000 oznaczeń immunohistochemicznych w barwiarce BenchMark Ultra.
Pakiet 9 - Przeciwciało stężone PD-L1 klon 22C3, odczynniki oraz szkiełka kontrolne do barwiarki BenchMark Ultra.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w Formularzach cenowych /Przedmiotu zamówienia, stanowiących załączniki od nr 1-1 do nr 1-9 do SWZ.
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przeciwciał, odczynników i akcesoriów
dla Zakładu Patomorfologii:
Pakiet 1 - Odczynniki do barwienia HE oraz barwnik Mucykarmin do barwienia substancji śluzowych w komórkach nowotworowych.
Pakiet 2 - Odczynniki do obróbki cytologicznej.
Pakiet 3 - Pojemniki z 10% formaliną buforowaną fosforanami o pH 7,2-7,4 (system zamknięty) o pojemności utrwalacza minimum 20 ml, do drobnego materiału tkankowego i cytobloków.
Pakiet 4 - Odczynnik do usuwania parafiny z powierzchni urządzeń.
Pakiet 5 - Zestawy do wykonania cytobloków ze skąpego materiału.
Pakiet 6 - Odczynniki do pH-metru CP-411.
Pakiet 7 - Przeciwciała: STAT6, TLE1, MNDA, HEP PAR 1, Parafibromin, Myogenin, BRAF V600E do barwiarki BenchMark Ultra.
Pakiet 8 - Przeciwciała, odczynniki oraz akcesoria do wykonania minimum 18 000 oznaczeń immunohistochemicznych w barwiarce BenchMark Ultra.
Pakiet 9 - Przeciwciało stężone PD-L1 klon 22C3, odczynniki oraz szkiełka kontrolne do barwiarki BenchMark Ultra.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w Formularzach cenowych /Przedmiotu zamówienia, stanowiących załączniki od nr 1-1 do nr 1-9 do SWZ.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Odczynniki laboratoryjne📦 Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 9
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 9
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 1
Tytuł: Pakiet 1 Odczynniki do barwienia HE oraz barwnik Mucykarmin do barwienia substancji śluzowych w komórkach nowotworowych.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-1 SWZ.
Produkty/usługi: Środki barwiące📦
Dodatkowe produkty/usługi: Zestawy diagnostyczne📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bydgosko-toruński
🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy zamówienia jednostkowego
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 2
Tytuł: Pakiet 2 Odczynniki do obróbki cytologicznej
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-2 SWZ.
Produkty/usługi: Odczynniki chemiczne📦 Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 3
Tytuł: Pakiet 3 Pojemniki z 10% formaliną buforowaną fosforanami o pH 7,2-7,4 (system zamknięty) o pojemności utrwalacza minimum 20 ml, do drobnego materiału tkankowego i cytobloków.
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-3 SWZ.
4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 4
Tytuł: Pakiet 4 Odczynnik do usuwania parafiny z powierzchni urządzeń
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-4 SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 5
Tytuł: Pakiet 5 Zestawy do wykonania cytobloków ze skąpego materiału
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-5 SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
6️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 6
Tytuł: Pakiet 6 Odczynniki do pH-metru CP-411
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-6 SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006
7️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 7
Tytuł: Pakiet 7 Przeciwciała: STAT6, TLE1, MNDA, HEP PAR 1, Parafibromin, Myogenin, BRAF V600E do barwiarki BenchMark Ultra
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-7 SWZ.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0007
8️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet 8
Tytuł: Pakiet 8 Przeciwciała, odczynniki oraz akcesoria do wykonania minimum 18 000 oznaczeń immunohistochemicznych w barwiarce BenchMark Ultra
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z kodami CPV znajduje się w
Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1-8 SWZ.
Opis
Adres pocztowy: ul. Seminaryjna 1
Kod pocztowy: 85-326
Miejscowość: Bydgoszcz
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 09:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/kpcp
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-08 09:05:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/kpcp
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Szczegółowe zasady realizacji dostaw oraz przewidywane zmiany umowy określa projekt umowy, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
1. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
2. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
3.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
5. Zamawiający nie zastosuje procedury odwróconej przewidzianej w art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy.
7. Przedmiotowe środki dowodowe.
Do Oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
7.1. Deklarację zgodności w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE (Dz.U. L 2017 117 z 5.5.2017, s. 176 ze zm.) – dotyczy Pakietu 1, 2, 3, 7, Pakietu 8
poz. od 1.1 do 1.43, od 1.45 do 1.110 oraz od 2.1 do 2.16 oraz 3.1 i 3.2, Pakietu 9.
7.2. Oświadczenie Wykonawcy stanowiące załącznik nr 6 do SWZ - składane wraz z deklaracją zgodności wskazaną w pkt 9.1 SWZ.
7.3. Oświadczenie, że Wykonawca posiada Karty charakterystyki substancji i mieszanin niebezpiecznych zgodne z Rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń
i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniającego dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylającego rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywy Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE (Dz. Urz. UE L 396 z 30.12.2006, str. 1 ze zm.)
z uwzględnieniem zmian oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1272/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie klasyfikacji, oznakowania
i pakowania substancji i mieszanin, zmieniającym i uchylającym dyrektywy 67/548/EWG i 1999/45/WE oraz zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1907/2006
(Dz. Urz. UE L 353 z 31.12.2008, str. 1 ze zm.) z uwzględnieniem zmian
lub oświadczenie, że karty charakterystyki nie są wymagane – dotyczy Pakietu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, Pakietu 8 poz. od 1.1 do 1.110, oraz od 2.1 do 2.16 oraz 4.1, Pakietu 9 poz. 1, 2 i 3.
7.4. Instrukcja wykonania oznaczenia immunohistochemicznego/zastosowania odczynnika, potwierdzająca wymagania zawarte w Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia – dotyczy Pakietu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, Pakietu 8 poz. od 1.1 do 1.110, oraz od 2.1 do 2.16 oraz 4.1, Pakietu 9.
7.5. Katalog lub folder lub opis przedmiotu każdego oferowanego wyrobu (z wyraźnym zaznaczeniem oferowanego produktu wraz z numerem katalogowym podanym
w Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia), potwierdzający wymagania określone w Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia.
7.6. Dokument potwierdzający spełnianie wymagań określonych w Formularzu cenowym/ Przedmiot zamówienia (złożyć w przypadku, gdy dokumenty wskazane w pkt 9.4 i 9.5 SWZ nie potwierdzają spełniania tych wymagań).
7.7. Próbki oferowanego przedmiotu zamówienia w ilości 5 sztuk – w ramach Pakietu 3 poz. 1, które zostaną sprawdzone pod względem ich zgodności z opisem przedmiotu zamówienia.
Sposób dostarczenia próbek został określony w pkt 16.1 SWZ.
UWAGA:
Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być składane wraz z tłumaczeniem
na język polski.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych.
8. Pozostałe dokumenty i oświadczenia jakie musi zawierać oferta Wykonawcy:
8.1. Wypełniony i podpisany Formularz cenowy/ Przedmiot zamówienia – załącznik nr 1-... do SWZ.
8.2. Wypełniony i podpisany Formularz oferty – załącznik nr 2 do SWZ.
8.3. Pełnomocnictwo: oryginał lub elektroniczna kopia poświadczona przez mocodawcę lub notariusza – załączyć, jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik.
9. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
10.Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w pkt. 11 SWZ.
11.Informacja o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, w tym
informacje dotyczące wymogu użycia podpisu elektronicznego, zgodnie z wytycznymi zawartymi w pkt. 12 i 13 SWZ.
12.Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 05.01.2027 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu
składania ofert.
13.Stosowane będą zlecenia elektroniczne.
14.Stosowane będą płatności elektronicznie.
15.Zapisy dotyczące ochrony danych osobowych zawiera pkt 2 SWZ.
16. Zamawiający informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 r., poz. 928) u Zamawiającego, od dnia 24 września 2024 r. obowiązuje Procedura zgłoszeń wewnętrznych dotyczących naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Kujawsko - Pomorskim Centrum Pulmonologii
w Bydgoszczy, dostępna w Dziale Kadr i Płac u Zamawiającego oraz na stronie internetowej https://kpcp.pl/ w zakładce Szpital.
17.Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.
18.Podstawy wykluczenia z postępowania określone są w pkt 7 SWZ.
19.Podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowaniu określone są w pkt 8 SWZ.
20.Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej.
21.Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
22. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zam. wyłącznie przez Wykonawców, w myśl art. 94 ustawy Pzp.
23.Zamawiający nie dopuszcza ofert wariantowych.
24. Przyczyny odstąpienia od komunikacji elektronicznej:zamawiający wymaga przedstawienia próbki, której nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp). Próbki zaoferowanego przedmiotu zamówienia, wymagane w pkt 9.7. SWZ Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zgodnie z pkt 16.1. SWZ.
1. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
2. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
3.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
5. Zamawiający nie zastosuje procedury odwróconej przewidzianej w art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy.
7. Przedmiotowe środki dowodowe.
Do Oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
7.1. Deklarację zgodności w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE (Dz.U. L 2017 117 z 5.5.2017, s. 176 ze zm.) – dotyczy Pakietu 1, 2, 3, 7, Pakietu 8
poz. od 1.1 do 1.43, od 1.45 do 1.110 oraz od 2.1 do 2.16 oraz 3.1 i 3.2, Pakietu 9.
7.2. Oświadczenie Wykonawcy stanowiące załącznik nr 6 do SWZ - składane wraz z deklaracją zgodności wskazaną w pkt 9.1 SWZ.
7.3. Oświadczenie, że Wykonawca posiada Karty charakterystyki substancji i mieszanin niebezpiecznych zgodne z Rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń
i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniającego dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylającego rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywy Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE (Dz. Urz. UE L 396 z 30.12.2006, str. 1 ze zm.)
z uwzględnieniem zmian oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1272/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie klasyfikacji, oznakowania
i pakowania substancji i mieszanin, zmieniającym i uchylającym dyrektywy 67/548/EWG i 1999/45/WE oraz zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1907/2006
(Dz. Urz. UE L 353 z 31.12.2008, str. 1 ze zm.) z uwzględnieniem zmian
lub oświadczenie, że karty charakterystyki nie są wymagane – dotyczy Pakietu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, Pakietu 8 poz. od 1.1 do 1.110, oraz od 2.1 do 2.16 oraz 4.1, Pakietu 9 poz. 1, 2 i 3.
7.4. Instrukcja wykonania oznaczenia immunohistochemicznego/zastosowania odczynnika, potwierdzająca wymagania zawarte w Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia – dotyczy Pakietu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, Pakietu 8 poz. od 1.1 do 1.110, oraz od 2.1 do 2.16 oraz 4.1, Pakietu 9.
7.5. Katalog lub folder lub opis przedmiotu każdego oferowanego wyrobu (z wyraźnym zaznaczeniem oferowanego produktu wraz z numerem katalogowym podanym
w Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia), potwierdzający wymagania określone w Formularzu cenowym/Przedmiot zamówienia.
7.6. Dokument potwierdzający spełnianie wymagań określonych w Formularzu cenowym/ Przedmiot zamówienia (złożyć w przypadku, gdy dokumenty wskazane w pkt 9.4 i 9.5 SWZ nie potwierdzają spełniania tych wymagań).
7.7. Próbki oferowanego przedmiotu zamówienia w ilości 5 sztuk – w ramach Pakietu 3 poz. 1, które zostaną sprawdzone pod względem ich zgodności z opisem przedmiotu zamówienia.
Sposób dostarczenia próbek został określony w pkt 16.1 SWZ.
UWAGA:
Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być składane wraz z tłumaczeniem
na język polski.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych.
8. Pozostałe dokumenty i oświadczenia jakie musi zawierać oferta Wykonawcy:
8.1. Wypełniony i podpisany Formularz cenowy/ Przedmiot zamówienia – załącznik nr 1-... do SWZ.
8.2. Wypełniony i podpisany Formularz oferty – załącznik nr 2 do SWZ.
8.3. Pełnomocnictwo: oryginał lub elektroniczna kopia poświadczona przez mocodawcę lub notariusza – załączyć, jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik.
9. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
10.Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w pkt. 11 SWZ.
11.Informacja o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, w tym
informacje dotyczące wymogu użycia podpisu elektronicznego, zgodnie z wytycznymi zawartymi w pkt. 12 i 13 SWZ.
12.Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 05.01.2027 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu
składania ofert.
13.Stosowane będą zlecenia elektroniczne.
14.Stosowane będą płatności elektronicznie.
15.Zapisy dotyczące ochrony danych osobowych zawiera pkt 2 SWZ.
16. Zamawiający informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 r., poz. 928) u Zamawiającego, od dnia 24 września 2024 r. obowiązuje Procedura zgłoszeń wewnętrznych dotyczących naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Kujawsko - Pomorskim Centrum Pulmonologii
w Bydgoszczy, dostępna w Dziale Kadr i Płac u Zamawiającego oraz na stronie internetowej https://kpcp.pl/ w zakładce Szpital.
17.Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu.
18.Podstawy wykluczenia z postępowania określone są w pkt 7 SWZ.
19.Podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowaniu określone są w pkt 8 SWZ.
20.Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej.
21.Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
22. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zam. wyłącznie przez Wykonawców, w myśl art. 94 ustawy Pzp.
23.Zamawiający nie dopuszcza ofert wariantowych.
24. Przyczyny odstąpienia od komunikacji elektronicznej:zamawiający wymaga przedstawienia próbki, której nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp). Próbki zaoferowanego przedmiotu zamówienia, wymagane w pkt 9.7. SWZ Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zgodnie z pkt 16.1. SWZ.
Organ kontrolny
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: uzp@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48224587801📞
URL: http://www.gov.pl/web/uzp/🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): http://www.gov.pl/web/uzp/🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o terminach odwołania: Szczegółowe informacje na temat składania odwołań
zawiera SWZ i dział IX ustawy Pzp .
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-03Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 170-608693 (2026-09-02)