Dostawa rentgenowskiego aparatu cyfrowego typu telekomando z detektorem do fluoroskopii i radiografii
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa rentgenowskiego aparatu cyfrowego typu telekomando z detektorem do fluoroskopii i radiografii.
TerminDeadline 2026-09-18
Kto? Co? Gdzie?- • Kujawsko-pomorskie › Bydgosko-toruński
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa rentgenowskiego aparatu cyfrowego typu telekomando z detektorem do fluoroskopii i radiografii
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Dodatkowe produkty/usługi: Urządzenia do fluoroskopii rentgenowskiej
📦
Adres pocztowy: ul. Konstytucji 3 Maja 42
Kod pocztowy: 87-100
Miejscowość: Toruń
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bydgosko-toruński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2026-11-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Ocena jakości technicznej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 08:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-18 09:00:00 📅
Miejsce: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Św. Józefa 53-59
Kod pocztowy: 87-100
Miasto pocztowe: Toruń
Region: Bydgosko-toruński 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
E-mail: zamow_publ@wszz.torun.pl 📧
Telefon: +48566793510 📞
URL: https://www.wszz.torun.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Nazwa: Urząd Zamówień Publicznych, Biuro Odwołań
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Punkt kontaktowy: Urząd Zamówień Publicznych, Biuro Odwołań
E-mail: uzp@uzp.gov.pl 📧
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 166-594398 (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa rentgenowskiego aparatu cyfrowego typu telekomando z detektorem do fluoroskopii i radiografii
Numer referencyjny:
TZ.383.66.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa rentgenowskiego aparatu cyfrowego typu telekomando z detektorem do fluoroskopii i radiografii.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
TZ.383.66.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Specyfikację asortymentowo-ilościowo-cenową określa Załącznik Nr 2 do SWZ, który Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i załączyć do oferty. Wymagane parametry techniczno-użytkowe przedmiotu zamówienia oraz wymagane warunki w zakresie gwarancji, serwisu, szkoleń oraz prac adaptacyjnych określa Załącznik Nr 2a do SWZ, który Wykonawca zobowiązany jest wypełnić i załączyć do oferty.
Pokaż więcej
Adres pocztowy: ul. Konstytucji 3 Maja 42
Kod pocztowy: 87-100
Miejscowość: Toruń
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bydgosko-toruński 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-10-30 📅
Data końcowa: 2026-11-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Ocena jakości technicznej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający korzysta z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert do 20 dni z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby
udzielenia zamówienia. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa rentgenowskiego aparatu cyfrowego typu telekomando z detektorem do fluoroskopii i radiografii, którego zakup jest współfinansowany ze środków zewnętrznych z budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego na podstawie Umowy nr WKP/28/ZD/W/DOT/82/2026 z dnia 27 maja 2026 r. dla zadania: "Zakup aparatu rentgenowskiego dla Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych - Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu".
Zgodnie z zapisami ww. umowy oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu, Zamawiający jest zobowiązany do bezwzględnego wydatkowania i rozliczenia przyznanych środków finansowych do dnia 31 grudnia 2026 r. Niedotrzymanie tego terminu skutkować będzie bezpowrotną utratą przyznanego dofinansowania zewnętrznego w kwocie 1 800 000 zł, co naraziłoby Zamawiającego na ogromną szkodę finansową oraz uniemożliwiłoby realizację celów projektu. Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert, w połączeniu z czasem niezbędnym na badanie i ocenę ofert, ewentualną procedurę odwoławczą, podpisanie umowy oraz sam proces dostosowania pomieszczeń oraz produkcji i dostawy specjalistycznego sprzętu medycznego, uniemożliwiłoby zamknięcie i rozliczenie projektu w wymaganym terminie. Obecnie posiadany sprzęt charakteryzuje się wysokim stopniem zużycia technologicznego, co generuje stałe ryzyko nagłej i całkowitej awarii. Brak sprawnego sprzętu bezpośrednio zagraża ciągłości udzielania świadczeń medycznych, wydłuża kolejki oczekujących oraz stwarza realne ryzyko dla zdrowia i życia pacjentów wymagających diagnostyki. Instalacja nowego sprzętu medycznego nie ogranicza się do samej dostawy, ale wymaga wcześniejszego przeprowadzenia specjalistycznych prac montażowych oraz dostosowania i przebudowy pomieszczenia, w którym urządzenie ma pracować. Konieczny jest demontaż i utylizacja obecnych aparatów RTG, demontaż konstrukcji i podkonstrukcji sufitowych obecnych aparatów RTG, demontaż sufitu podwieszonego, montaż nowego sufitu podwieszonego wraz z oprawami LED, demontaż i wymiana wykładziny PCV w pomieszczeniu badań, sterowni, WC i przebieralni. Niezbędne jest wykonanie prac elektrycznych, osłon radiologicznych. W zakres prac wchodzą również dostawa i montaż nowego klimatyzatora wraz z doprowadzeniem zasilania. Istotnym elementem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i powykonawczej koniecznej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie dostarczonego aparatu oraz pracowni min. pomiar wydajności wentylacji, uaktualnienie dokumentacji wentylacji mechanicznej, projektu budowlanego itp. Wykonanie tych prac jest technologicznie możliwe dopiero po wyłonieniu wykonawcy, uzgodnieniu z nim ostatecznych wytycznych instalacyjnych producenta sprzętu. W zaistniałej sytuacji zachodzi pilna, obiektywna potrzeba maksymalnego usprawnienia procedury zakupowej. Jednocześnie skrócenie terminu do 20 dni nie wpłynie negatywnie na konkurencyjność postępowania, ponieważ
rynek dostawców sprzętu medycznego jest rynkiem sprofesjonalizowanym, stale monitorującym ogłoszenia unijne i przygotowanym do szybkiego składania ofert w procedurach przyspieszonych.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 08:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-18 09:00:00 📅
Miejsce: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Przystępując do przetargu Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 33.200,00 zł. Szczegółowe zasady dotyczące wadium określono w Rozdziale VII SWZ.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON: 000316068
Adres pocztowy: ul. Św. Józefa 53-59
Kod pocztowy: 87-100
Miasto pocztowe: Toruń
Region: Bydgosko-toruński 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
E-mail: zamow_publ@wszz.torun.pl 📧
Telefon: +48566793510 📞
URL: https://www.wszz.torun.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. W niniejszym postępowaniu - na podstawie art. 139 ustawy Pzp - Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu- tzw. „procedura odwrócona”. Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp (JEDZ)- oświadczenie to wymagane będzie wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. Wyjątkiem od tej zasady jest konieczność złożenia wraz z ofertą przez Wykonawców dwóch oświadczeń wstępnych w zakresie braku podstaw do wykluczenia uwzględniających regulacje „sankcyjne“, o których mowa w formularzu „OFERTA”. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, wstępnego oświadczenia w formie jednolitego dokumentu (JEDZ), z uwagi na zastosowanie procedury odwróconej na podstawie art. 139 ustawy Pzp, a także do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, którymi są: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 109 ust. 1 pkt 7-10 ustawy Pzp. 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 6) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k ust. 1 na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 3. Szczegółowe zasady w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, warunków udziału w postępowaniu, wykazu podmiotowych środków dowodowych, składania ofert wspólnych, podwykonawstwa i udostępnienia zasobów określone są w rozdziale IV SWZ. 4. Informacje w zakresie przedmiotowych środków dowodowych zamieszczono w rozdziale V SWZ.
Niniejsze zamówienie objęte jest dofinansowaniem z budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego na podstawie Umowy nr WKP/28/ZD/W/DOT/82/2026 z dnia 27 maja 2026 r. dla zadania: "Zakup aparatu rentgenowskiego dla Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych - Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu".
Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Nazwa: Urząd Zamówień Publicznych, Biuro Odwołań
Krajowy numer rejestracyjny:
010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Punkt kontaktowy: Urząd Zamówień Publicznych, Biuro Odwołań
E-mail: uzp@uzp.gov.pl 📧
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie w przypadku niniejszego zamówienia wnosi się w terminie: 1.1. 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 1.2. 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt. 1.1. 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż wskazane w pkt. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4. Środki ochrony prawnej szczegółowo unormowane są w Dziale IX ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-28Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 166-594398 (2026-08-27)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕