Dostawa specjalistycznego sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku stosowanego do operacji chirurgicznych, dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II, w Bielsku-Białej.

Beskidzkie Centrum Onkologii- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, w ramach wyodrębnionych pakietów specjalistycznego sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku stosowanego do operacji chirurgicznych, dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II, w Bielsku - Białej - w asortymencie i ilościach określonych szczegółowo w załączniku nr 5 do SWZ.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-07-20. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-06-17.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-06-17 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-08-20 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-06-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa specjalistycznego sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku stosowanego do operacji chirurgicznych, dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II, w Bielsku-Białej.
Numer referencyjny: DZP.271.47.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, w ramach wyodrębnionych pakietów specjalistycznego sprzętu jednorazowego i wielorazowego użytku stosowanego do operacji chirurgicznych, dla potrzeb Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II, w Bielsku - Białej - w asortymencie i ilościach określonych szczegółowo w załączniku nr 5 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Przyrządy chirurgiczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 5
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 5

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 1
Tytuł: Pakiet nr 1
Opis zamówienia:
W zakres zamówienia wchodzi sprzęt specjalistyczny jednorazowego i wielorazowego użytku, stosowany do operacji chirurgicznych - szczegółowo opisany w Załączniku nr 5 do SWZ - formularzu asortymentowo-cenowym.
Informacje dodatkowe:
1. Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia – kryterium ceny stanowi kryterium oceny ofert o wadze 100 %. 2. Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia oferty wadium.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do magazynu Apteki Szpitalnej mieszczącego się przy ul. Wyzwolenia 18, bądź magazynu Apteki Szpitalnej mieszczącego się przy ul. Wyspiańskiego 21, zgodnie z adresem wskazanym w zamówieniu.
Adres pocztowy: ulica Wyzwolenia 18
ulica Wyspiańskiego 21
Kod pocztowy: 43-300
Miejscowość: Bielsko-Biała
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Bielski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-08-03 📅
Data końcowa: 2026-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 2
Tytuł: Pakiet nr 2
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 3
Tytuł: Pakiet nr 3
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

4️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 4
Tytuł: Pakiet nr 4
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

5️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 5
Tytuł: Pakiet nr 5
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do magazynu Apteki Szpitalnej mieszczącego się przy ul. Wyzwolenia 18, bądź magazynu Apteki Szpitalnej mieszczącego się przy ul. Wyspiańskiego 21, zgodnie z adresem wskazanym w zamówieniu. Dostawy winny być realizowane przez Wykonawcę maksymalnie do 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia. W przypadku sprzętu objętego stałą bazą dostawy odbywać się będą do godz. 14:00, wyłącznie na Blok Operacyjny, paczki winny być zaadresowane w następujący sposób: BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII - SZPITAL MIEJSKI UL. WYZWOLENIA 18, 43-300 BIELSKO-BIAŁA, KIEROWNIK BLOKU OPERACYJNEGO - DANUTA WAWAK.
Pokaż więcej

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-20 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-20 08:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Otwarcie ofert jest niejawne.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-20 08:30:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings
Informacje dodatkowe: Otwarcie ofert jest niejawne.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych dostaw
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Na potwierdzenie Zamawiający wymaga złożenia: Wykazu dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; Dla Zamawiającego warunkiem wystarczającym będzie wykazanie wykonania w w/w okresie co najmniej 2 zamówień na dostawę: - specjalistycznego sprzętu jednorazowego użytku i wielorazowego użytku stosowanego do operacji chirurgicznych.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Szczegółowe warunki realizacji umowy zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 2. Integralną część umowy stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami oraz oferta wykonawcy; 3. Przewidywane istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy określają paragrafy numer 2, 6, 7, 8 projektu umowy.
Pokaż więcej
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Konflikt interesów spowodowany udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 oraz ust. 2) ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5K ust 1 Rozporządzenia Rady UE nr 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia UE nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Pokaż więcej
art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 i 2 ustawy Pzp
art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Beskidzkie Centrum Onkologii- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 9372662340
Adres pocztowy: ulica Wyzwolenia 18
Kod pocztowy: 43-300
Miasto pocztowe: Bielsko-Biała
Region: Bielski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: zam.publiczne@onkologia.bielsko.pl 📧
Telefon: +48 33 816 81 34 📞
Fax: +48 33 498 40 44 📠
URL: www.onkologia.bielsko.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy: a) wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 108 ust.1 pkt 1-6 ustawy Pzp., oraz art. 109 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp., b) wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022r. poz. 835); 2. Oświadczenia i dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: 2.1. Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 1 do SWZ, 2.2. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia - JEDZ - załącznik nr 2 do SWZ, 2.3. Wypełniony formularz asortymentowo-cenowy – załącznik nr 5 do SWZ, 2.4. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - udzielone osobom nie wymienionym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy, także w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, a reprezentującym Wykonawcę, w szczególności poprzez podpisywanie/poświadczanie dokumentów składających się na ofertę oraz innych składanych w toku postępowania; 2.5. Zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia – dotyczy Wykonawców, którzy w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale VIII pkt 1 ppkt d) SWZ, polegają na zdolnościach innych podmiotów; 2.6. Przedmiotowe środki dowodowe wymienione są w rozdziale V SWZ oraz w rozdziale XIV.A. pkt 2 ppkt 2.5 SWZ, 2.7. Oświadczenie o braku zaistnienia przesłanki przewidzianej w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. 3. Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia należy złożyć w wyznaczonym przez zamawiającego terminie dokumenty, o których mowa w rozdziale VIII SWZ; 4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia należy złożyć w wyznaczonym przez zamawiającego terminie dokumenty i oświadczenia, o których mowa w paragrafie 2 pkt 1 ppkt 1 a i b, ppkt 2 oraz ppkt 7 a i d rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz oświadczenie własne wykonawcy, o którym mowa w rozdziale IX pkt 1. ppkt 1.5. SWZ.
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 526-22-39-325
Departament: Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze.
Adres pocztowy: ulica Postępu 17
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Kio
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 22 4587702 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kontakt 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Termin na wniesienie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej określa art. 515 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-06-18Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 116-420134 (2026-06-17)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-20)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 682342.02 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 657000.7 PLN 💰
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 246651.16 PLN 💰
88386.36 PLN 💰
306821.76 PLN 💰
7 252 PLN 💰
33230.74 PLN 💰

Udzielenie zamówienia

1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Numer umowy: Umowa z Wykonawcą: Meden-Inmed Sp. z o.o.
Data zawarcia umowy: 2026-08-17 📅
Tytuł: Umowa numer: DZP.272.117.2026
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 235949.75 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta numer 4 na Pakiet numer 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: KARL STORZ Polska Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Karl Storz Polska Sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 6312655205
Adres pocztowy: ul. Hołubcowa 123
Kod pocztowy: 02-854
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie

2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 85315.02 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta numer 5 na Pakiet numer 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: MSALES COMPANY Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: MSALES COMPANY Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 498-027-72-66
Adres pocztowy: ul. Miodowa 6
Kod pocztowy: 41-940
Miasto pocztowe: Piekary Śląskie
Region: Bytomski 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe

3️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 296 660 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta numer 2 na Pakiet numer 3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Medtronic Poland Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Medtronic Poland Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 9521000289
Adres pocztowy: ulica Polna 11
Kod pocztowy: 00-633
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże

4️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 7 000 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta numer 3 na Pakiet numer 4
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Sonologistic Sp. z o.o. Sp.k.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Sonologistic sp. z o.o. sp. k.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 922-285-64-33
Adres pocztowy: ul. Kresowa 7A
Kod pocztowy: 22-400
Miasto pocztowe: Zamość
Region: Chełmsko-zamojski 🏙️
E-mail: przetargi@sonologistic.pl 📧
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-

5️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 32075.93 PLN 💰
Identyfikator oferty: Oferta numer 1 na Pakiet numer 5
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0005
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Meden-Inmed Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Meden-Inmed Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 6692255563
Adres pocztowy: ulica Wenedów 2
Kod pocztowy: 75-847
Miasto pocztowe: Koszalin
Region: Koszaliński 🏙️
Źródło: OJS 2026/S 161-580505 (2026-08-20)