Dostawa staplerów i ładunków do zabiegów torakochirurgicznych

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów

Przedmiotem zamówienia jest dostawa staplerów i ładunków do zabiegów torakochirurgicznych. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamówienie zostało podzielone na 3 pakiety. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich lub niektórych części. Szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 2, który jest jednocześnie formularzem cenowym.

Termin

Termin składania ofert wynosił 2026-08-05. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-07-02.

Dostawcy

Następujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-07-02 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-07-15 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-07-23 Ogłoszenie o zamówieniu
2026-09-02 Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-07-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa staplerów i ładunków do zabiegów torakochirurgicznych
Numer referencyjny: WCPIT/EA/381-39/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa staplerów i ładunków do zabiegów torakochirurgicznych. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamówienie zostało podzielone na 3 pakiety. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich lub niektórych części. Szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 2, który jest jednocześnie formularzem cenowym.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Przyrządy chirurgiczne 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 3101765.12 PLN 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 1- osłona staplera, staplery manualne , ładunki do staplera elektrycznego
Tytuł: Pakiet nr 1- osłona staplera, staplery manualne , ładunki do staplera elektrycznego
Wartość szacunkowa bez VAT: 746949.12 PLN 💰
Opis zamówienia:
Pakiet nr 1- osłona staplera, staplery manualne , ładunki do staplera elektrycznego
Informacje dodatkowe:
1.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp., b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp., dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 1.2. oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076i1086),z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; Zamawiający zaleca wykorzystanie Załącznika nr 4 do SWZ. 1.3. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 1.4. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp., dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp., dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamawiający zaleca wykorzystanie Załącznika nr 6 do SWZ.
Pokaż więcej
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Miasto Poznań
Miejscowość: Poznań
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 1
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 2- endostaplery i ładunki do zabiegów resekcji klinowej
Tytuł: Pakiet nr 2- endostaplery i ładunki do zabiegów resekcji klinowej
Wartość szacunkowa bez VAT: 758 720 PLN 💰
Opis zamówienia: Pakiet nr 2- endostaplery i ładunki do zabiegów resekcji klinowej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Pakiet nr 3- Endostaplery manualne i elektryczne oraz dedykowane im ładunki. Staplery i ładunki do chirurgii otwartej.
Tytuł: Pakiet nr 3- Endostaplery manualne i elektryczne oraz dedykowane im ładunki. Staplery i ładunki do chirurgii otwartej.
Wartość szacunkowa bez VAT: 1 596 096 PLN 💰
Opis zamówienia:
Pakiet nr 3- Endostaplery manualne i elektryczne oraz dedykowane im ładunki. Staplery i ładunki do chirurgii otwartej.
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006
Opis
Adres pocztowy: ul. Szamarzewskiego 62
Kod pocztowy: 60-569

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-05 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-05 09:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-05 09:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość dziesiętna, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. eugenii i Janusza Zeylandów
Krajowy numer rejestracyjny: 631250369
Adres pocztowy: ul.Szamarzewskiego 62
Kod pocztowy: 60-569
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://wcpit.pl/system-komunikacji-elektronicznej/
E-mail: przetargi@wcpit.org 📧
Telefon: +48 616654336 📞
URL: http://www.wcpit.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wcpit.pl/system-komunikacji-elektronicznej/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wcpit.pl/system-komunikacji-elektronicznej/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://zwcpit.ezamawiajacy.pl/pn/ZWCPIT/demand/300114/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://zwcpit.ezamawiajacy.pl/pn/ZWCPIT/demand/300114/notice/public/details 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 010828091
Adres pocztowy: Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/odwolanie-do-krajowej-izby-odwolawczej/UZP 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1) Pozostałe informacje dotyczące środków ochrony prawnej zawarte są w art. 505 – 590 Ustawy.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 126-456888 (2026-07-02)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-07-15)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 3101765.12 PLN 💰
Opis
746949.12 PLN 💰
758 720 PLN 💰
1 596 096 PLN 💰

Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-07 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-07 09:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-07 09:30:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Modyfikacja załącznika: Załącznik nr 2 - opz, formularz cenowy. Zmiana terminu składania i otwarcia ofert na 07.08.2026 - godziny otwarcia i składania ofert pozostają bez zmiany
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 456888-2026
Źródło: OJS 2026/S 135-491683 (2026-07-15)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-07-23)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 3101765.12 PLN 💰
Opis
746949.12 PLN 💰
758 720 PLN 💰
1 596 096 PLN 💰

Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-10 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-08-10 09:30:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-08-10 09:30:00 📅

Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Zmiana terminu składania i otwarcia ofert na 10.08.2026 - godziny otwarcia i składania ofert pozostają bez zmiany
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 491683-2026
Źródło: OJS 2026/S 141-514779 (2026-07-23)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Wartość szacunkowa bez VAT: 3101765.12 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 3 093 573 PLN 💰
Opis
Wartość szacunkowa bez VAT: 746949.12 PLN 💰
758 720 PLN 💰
1 596 096 PLN 💰

Udzielenie zamówienia

1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004
Numer umowy: EA/294/2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-21 📅
Tytuł: EA/294/2026
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 730 360 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: MEDTRONIC POLAND Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Medtronic Poland Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny: 011206233
Adres pocztowy: ul. Polna 11
Kod pocztowy: 00-633
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: rs.wawtenders@medtronic.com 📧
Telefon: 224656900 📞
URL: www.medtronic.pl 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże

2️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 758 000 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0005
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Surg-tech leki i kucharski spółka komandytowa
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Surg-tech leki i kucharski spółka komandytowa
Krajowy numer rejestracyjny: 782 24 24 592
Adres pocztowy: UL.SZAFIROWA 1
Kod pocztowy: 62-020
Miasto pocztowe: Jasin
Region: Poznański 🏙️
E-mail: info@surg-tech.pl 📧
URL: www.surg-tech.pl 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Mikro-

3️⃣
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0006
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 1 605 213 PLN 💰
Identyfikator oferty: Pakiet 3
Identyfikator części zamówienia lub grupy części: LOT-0006
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: BERYL MED POLAND Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: BERYL MED POLAND Sp. z o. o.
Krajowy numer rejestracyjny: 5321786998
Adres pocztowy: ul. RTM. Witolda Pileckiego 59, lok. 151
Kod pocztowy: 02-781
URL: www.beryl-med.com 🌏
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Źródło: OJS 2026/S 170-607142 (2026-09-02)