Dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Jednostek Administracji Zespolonej z podziałem na części BL-XII.272.10.2026

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Jednostek Administracji Zespolonej z podziałem na części: Część 1 – dostawa serwerów oraz macierzy dyskowych, Część 2 – dostawa macierzy dyskowej, Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do jednej lub wszystkich części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony odpowiednio w załączniku nr 1 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy dla danej części.

Termin

Deadline 2026-09-18

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Jednostek Administracji Zespolonej z podziałem na części BL-XII.272.10.2026
Numer referencyjny: BL-XII.272.10.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i oprogramowania zabezpieczających infrastrukturę informatyczną Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Jednostek Administracji Zespolonej z podziałem na części: Część 1 – dostawa serwerów oraz macierzy dyskowych, Część 2 – dostawa macierzy dyskowej, Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do jednej lub wszystkich części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony odpowiednio w załączniku nr 1 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy dla danej części.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Serwery 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Tytuł: Część 1 – dostawa serwerów oraz macierzy dyskowych,
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów oraz macierzy dyskowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony odpowiednio w załączniku nr 1 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w zakresie części 1 zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków publicznych, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia, na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zamawiający ze względów technicznych, musiał określić w "szacowanym okresie obowiązywania": 'datę początkową" i "datę zakończenia trwania". Termin wykonania zamówienia termin dostawy zamówienia zgodnie z SWZ, stanowi kryterium oceny ofert: a) oferta, w której Wykonawca zaoferuje termin dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego w terminie do 27 listopada 2026 r. otrzyma 20 pkt, b) oferta, w której Wykonawca zaoferuje termin dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego w terminie do 4 grudnia 2026 r. otrzyma 10 pkt, c) oferta, w której Wykonawca zagwarantuje termin dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego w terminie maksymalnym tj. do 11 grudnia 2026 r., otrzyma 0 pkt.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Adres pocztowy: ul. Okopowa 21/27
Kod pocztowy: 80-810
Miejscowość: Gdańsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski 🏙️
Czas trwania
Data rozpoczęcia: 2026-11-27 📅
Data końcowa: 2026-12-11 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 80
Kryterium jakości (nazwa): Termin dostawy przedmiotu zamówienia
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Tytuł: Część 2 – dostawa macierzy dyskowej
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa macierzy dyskowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został określony odpowiednio w załączniku nr 1 do SWZ oraz w załączniku nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy.
Informacje dodatkowe:
Część 2 zamówienia zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z rezerwy celowej budżetu państwa nr 39. Zamawiający wystąpił o przyznanie środków na sfinansowanie części 2 zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w zakresie części 2 zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków publicznych, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia, na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zamawiający ze względów technicznych, musiał określić w "szacowanym okresie obowiązywania": 'datę początkową" i "datę zakończenia trwania". Termin wykonania zamówienia termin dostawy zamówienia zgodnie z SWZ, stanowi kryterium oceny ofert: a) oferta, w której Wykonawca zaoferuje termin dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego w terminie do 27 listopada 2026 r. otrzyma 20 pkt, b) oferta, w której Wykonawca zaoferuje termin dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego w terminie do 4 grudnia 2026 r. otrzyma 10 pkt, c) oferta, w której Wykonawca zagwarantuje termin dostawy przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego w terminie maksymalnym tj. do 11 grudnia 2026 r., otrzyma 0 pkt.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Urządzenia do przechowywania i odczytu danych 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Urządzenia z pamięcią flash 📦
Kod pocztowy: 80-748
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 11:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: dla części 1 – 30 000,00 zł. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 93 1010 1140 0169 1313 9120 0000 „Wadium – BL-XII-272.10.2026”. W tytule przelewu proszę wskazać część zamówienia, na które wnoszone jest wadium. Należy pamiętać, że wadium jest wniesione należycie w dniu i o godzinie uznania rachunku Zamawiającego, a nie w dniu i o godzinie dokonania przelewu przez Wykonawcę. Wadium musi wpłynąć na rachunek Zamawiającego przed upływem terminem składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt. 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 6. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać nieodwoływalne i bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy PZP. Ponadto powinien być wskazany termin obowiązywania gwarancji (poręczenia), który nie może być krótszy niż termin związania ofertą. 7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy PZP.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Pomorski urząd wojewódzki w gdańsku
Krajowy numer rejestracyjny: NIP: 5831066122
Adres pocztowy: ul. ul. Okopowa 21/27
Kod pocztowy: 80-810
Miasto pocztowe: Gdańsk
Region: Trójmiejski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: bl@gdansk.uw.gov.pl 📧
Telefon: 58 3077545 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uw-pomorski 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://gdansk-uw.ezamawiajacy.pl/pn/gdansk-uw/demand/312110/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://gdansk-uw.ezamawiajacy.pl/pn/gdansk-uw/demand/312110/notice/public/details 🌏
Identyfikator funduszy UE: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności
Więcej informacji na temat funduszy UE:
Zamówienie w części 1 zostanie sfinansowane z projektu ”Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności finansowanego ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności “Cyberbezpieczny Rząd”.
Pokaż więcej
Program funduszy UE: Instrument Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy (EURI) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy PZP: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1599 i 2185) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 826), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.” 2. Na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach, tj.: z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych wyklucza się: 1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach; 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności, określonych w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach. 4. Wykluczenie Wykonawcy, w sytuacjach o których mowa w ust. 1 i 2 następuje zgodnie z art. 111 ustawy PZP. 5. Zamawiający nie udzieli/nie dopuści do dalszego wykonywania zamówienia, Wykonawcy należącego do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych, dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia w zakresie części 1, dla serwera typ 1 i serwera typ 2, zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda następujących przedmiotowych środków dowodowych: a) Certyfikat ISO 9001 dla producenta serwera (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu) b) Certyfikat ISO 14001 dla producenta serwera (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu) c) Certyfikat ISO 50001 dla producenta serwera (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu) d) Deklaracja zgodności CE (załączyć do oferty). e) Certyfikat EPEAT Silver dla oferowanego modelu serwera, dla Polski lub kraju członkowskiego UE – do oferty należy załączyć wydruk ze strony https://www.epeat.net/. f) Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki (wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt. 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006), w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gramów. g) Certyfikaty ISO oraz deklaracja zgodności muszą być wystawione dla tego samego producenta sprzętu. Za producenta uznaje się każda osobę fizyczną lub prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, dla której ten wyrób zaprojektowano lub wytworzono, w celu wprowadzenia go do obrotu lub oddania do użytku pod własną nazwą lub znakiem. Certyfikaty ISO winny być możliwe do obejrzenia/pobrania z oficjalnych stron www producenta sprzętu – wymagane są wskazania adresów do stron internetowych z owymi certyfikatami ISO. h) Oferowany serwer musi być zgodny z Microsoft Windows Server 2022 x64 oraz Microsoft Windows Server 2025. Zamawiający akceptuje wpis liście Windows Server Catalog z statusem „Certified for Windows” lub równoważne środki dowodowe potwierdzające zgodność, w szczególności: raporty z testów HLK/WHQL (WHCP), oficjalną matrycę kompatybilności producenta, raport niezależnego laboratorium. 2. Dokumenty sporządzone w języku obcym Wykonawca przekazuje wraz z tłumaczeniem na język polski. 3. Jeżeli Wykonawca nie może z przyczyn od niego niezależnych przedstawić przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 1, Zamawiający dopuści inne równoważne przedmiotowe środki dowodowe, o ile potwierdzają one spełnianie przez oferowane dostawy wymagań, cech lub kryteriów określonych w opisie przedmiotu zamówienia.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 22 4587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 ustawy PZP, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje https://ted.europa.eu/TED na: a) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; b) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; c) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie ustawy, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany. 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. 5. Pisma w postępowaniu odwoławczym wnosi się w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym. 6. Pisma w formie pisemnej wnosi się za pośrednictwem operatora pocztowego, w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, a pisma w postaci elektronicznej wnosi się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w tym na adres do doręczeń elektronicznych, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych. 7. Pisma składane podczas rozprawy, która nie jest zdalną rozprawą, lub posiedzenia, które nie jest zdalnym posiedzeniem, wnosi się wraz z odpisami dla stron i uczestników postępowania odwoławczego, jeżeli pisma te są składane w formie pisemnej. 8. Pisma składane podczas zdalnej rozprawy lub zdalnego posiedzenia wnosi się w postaci elektronicznej. Jeżeli podczas zdalnej rozprawy lub zdalnego posiedzenia nie jest możliwe złożenie pisma w postaci elektronicznej z powodu co najmniej jednej z sytuacji określonych w art. 65 ust. 1, przewodniczący składu orzekającego rozstrzyga o sposobie złożenia tego pisma 9. W przypadku zamówień, których wartość jest równa, lub większa niż progi unijne, odwołanie wnosi się w terminie: a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. a. 10. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub dokumentów zamówienia na stronie internetowej, w przypadku zamówień, których wartość jest równa, lub wyższa niż progi unijne. 11. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 9 i 10 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub wyższa niż progi unijne. 12. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu ogłoszenia. 13. Odwołanie zawiera: a) imię i nazwisko albo nazwę, miejsce zamieszkania albo siedzibę, numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej odwołującego oraz imię i nazwisko przedstawiciela (przedstawicieli); b) nazwę i siedzibę Zamawiającego, numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej Zamawiającego; c) numer Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (PESEL) lub NIP odwołującego będącego osobą fizyczną, jeżeli jest on obowiązany do jego posiadania albo posiada go nie mając takiego obowiązku; d) numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w przypadku jego braku –numer w innym właściwym rejestrze, ewidencji lub NIP odwołującego niebędącego osobą fizyczną, który nie ma obowiązku wpisu we właściwym rejestrze lub ewidencji, jeżeli jest on obowiązany do jego posiadania; e) określenie przedmiotu zamówienia; f) wskazanie numeru ogłoszenia w przypadku zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej; g) wskazanie czynności lub zaniechania czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, lub wskazanie zaniechania przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub zorganizowania konkursu na podstawie ustawy; h) zwięzłe przedstawienie zarzutów; i) żądanie co do sposobu rozstrzygnięcia odwołania; j) wskazanie okoliczności faktycznych i prawnych uzasadniających wniesienie odwołania oraz dowodów na poparcie przytoczonych okoliczności; k) podpis odwołującego albo jego przedstawiciela lub przedstawicieli; l) wykaz załączników. 14. Do odwołania dołącza się: a) dowód uiszczenia wpisu od odwołania w wymaganej wysokości; b) dowód przekazania odpowiednio odwołania albo jego kopii zamawiającemu c) dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odwołującego. 15. Szczegółowe zasady wnoszenia środków ochrony prawnej oraz postępowania toczonego wskutek ich wniesienia określa Dział IX ustawy PZP.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-18+02:00 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-575174 (2026-08-18)