Dostawa urządzeń medycznych - aparat USG i aparat RTG ramię C
Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher
1.Przedmiot zamówienia: dostawa, instalacja i wdrożenie urządzeń medycznych - aparatu USG (część nr 1 zamówienia) oraz aparatu RTG ramię C (część nr 2 zamówienia) wraz z przeszkoleniem personelu medycznego i technicznego oraz udzieleniem gwarancji. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają SWZ wraz z załącznikami, w szczególności z OPZ (parametry techniczne) i PPU (odrębne dla każdej z części). 3.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 4.Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do wszystkich części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia na które Wykonawca może złożyć ofertę oraz nie określa maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy. 5.Liczba części zamówienia (zadań): 2. 6.Miejsce realizacji zamówienia: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. 7.Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia określa PPU i OPZ (odrębne dla każdej części zamówienia). 8.W przypadkach określonych w projekcie umowy termin wykonania umowy może ulec zmianie. 10.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 11.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 12.Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji. 13. Sprzęt i oprogramowanie stanowiący przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i stosowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i spełniać odpowiednie wymagania określone w OPZ 14. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia. Niniejsze zamówienie jest pierwszym z planowanych postępowań prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę urządzeń medycznych w 2026 roku.
TerminDeadline 2026-09-29
Kto? Co?- • Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego › Aparatura rentgenowska
- • Sprzęt obrazujący pogłosowy, ultradźwiękowy i dopplerowski › Aparaty ultrasonograficzne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa urządzeń medycznych - aparat USG i aparat RTG ramię C
Numer referencyjny:
38/PN/2026/AS
Krótki opis:
Produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
część nr 1
Tytuł: Dostawa aparatu USG
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Miejsce wykonania: Miasto Warszawa 🏙️
Czas trwania: 7 tygodni
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
część nr 2
Tytuł: Dostawa aparatu RTG ramię C
Opis zamówienia:
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-29 14:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-29 15:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Platforma zakupowa: Marketplanet pod adresem: https://nigrr.ezamawiajacy.pl, w myśl ustawy Pzp na stronie internetowej prowadzonego postępowania,
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): 1.Składanie i otwarcie ofert odbywa się elektronicznie.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Oferenci mogą złożyć więcej niż jedną ofertę
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-29 15:30:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: wymagane jest wniesienie wadium w wysokości 15 000 zł
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Zgodnie z projektem PPU stanowiącym załącznik do SWZ
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z projektem PPU stanowiącym załącznik do SWZ.
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher
Krajowy numer rejestracyjny:
525-001-10-42
Kod pocztowy: 02-637
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: dzial.zamowien@spartanska.pl 📧
Telefon: 226709571 📞
URL: https://nigrr.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://nigrr.ezamawiajacy.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://nigrr.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://nigrr.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://nigrr.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Identyfikator funduszy UE: Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0002/25-00/1040/2025/196 Projektu nr FENX.06.01-IP.03-0002/25 pn. „Poprawa warunków, dostępności i jakości świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zmierzająca do odwrócenia piramidy świadczeń i rozwoju opieki jednego dnia w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”.
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
526-223-93-25
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-594979 (2026-08-27)
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Urządzenia medyczne (>20)
- Aparatura do anestezji i resuscytacji (13)
- Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne (2)
- Materiały medyczne (>20)
- Różne urządzenia i produkty medyczne (>20)
- Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego (>20)
- Systemy rejestrujące i urządzenia badawcze (>20)
- Techniki operacyjne (>20)
- Urządzenia do radioterapii, mechanoterapii, elektroterapii i fizykoterapii (>20)
- Wsparcie czynnościowe (>20)