Dostawa wyrobów medycznych jednorazowych dla Pracowni Endoskopii oraz worków stomijnych
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej
Dostawa wyrobów medycznych jednorazowych dla Pracowni Endoskopii oraz worków stomijnych z podziałem na 14 pakietów
TerminDeadline 2026-10-08
Kto? Co?- • Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne › Zbiorniki i torby do gromadzenia płynów ustrojowych, dreny i zestawy
- • Sztuczne części ciała › Implanty chirurgiczne
- • Techniki operacyjne › Przyrządy do endoskopii, endochirurgii
- • Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała › Produkty do pielęgnacji ciała
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa wyrobów medycznych jednorazowych dla Pracowni Endoskopii oraz worków stomijnych
Krótki opis:
Produkty/usługi: Materiały medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 14
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 14
1️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 1 Protezy przełyku
Wartość szacunkowa bez VAT: 0 PLN 💰
Opis zamówienia: Protezy przełyku
Informacje dodatkowe:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Jeleniogórski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium kosztów (nazwa): Termin dostawy
Kryterium kosztów (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Termin rozpatrzenia reklamacji dla wad ukrytych
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 2 Wyroby medyczne do papilotomii
Opis zamówienia: Wyroby medyczne do papilotomii
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 3 Inflator do zabiegów endoskopowych
Opis zamówienia: Inflator do zabiegów endoskopowych
Dodatkowe produkty/usługi: Przyrządy do endoskopii, endochirurgii 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 4 Sprzęt do udrażniania dróg żółciowych i protezy do dróg żółciowych
Opis zamówienia: Sprzęt do udrażniania dróg żółciowych i protezy do dróg żółciowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
5️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 5 Wyroby medyczne do hemostazy
Opis zamówienia: Wyroby medyczne do hemostazy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
6️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 6 Ustniki przezprzełykowe
Opis zamówienia: Ustniki przezprzełykowe
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
7️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 7 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrzenia dróg żółciowych
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
8️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 8 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - drenaż przewodów trzustkowych
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
9️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 9 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrywania jelit
Opis zamówienia:
Numer identyfikacyjny działki:
1️⃣0️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 10 Substancje do znakowania przewodu pokarmowego
Opis zamówienia: Substancje do znakowania przewodu pokarmowego
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
1️⃣1️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 11 Hemostatyk endoskopowy
Opis zamówienia: Hemostatyk endoskopowy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
1️⃣2️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 12 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrywania jelit
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
1️⃣3️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 13 Drobny sprzęt endoskopowy - zapasowy
Opis zamówienia: Drobny sprzęt endoskopowy - zapasowy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
1️⃣4️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 14 Worki stomijne
Opis zamówienia: Worki stomijne
Dodatkowe produkty/usługi:
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-05
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-08 12:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-05
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Ogińskiego 6
Kod pocztowy: 58-506
Miasto pocztowe: Jelenia Góra
Region: Jeleniogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: jkielczewska@spzoz.jgora.pl 📧
Telefon: 757537286 📞
URL: https://www.spzoz.jgora.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/wcskj 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/wcskj 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362895 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362895 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-606613 (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa wyrobów medycznych jednorazowych dla Pracowni Endoskopii oraz worków stomijnych
Krótki opis:
Dostawa wyrobów medycznych jednorazowych dla Pracowni Endoskopii oraz worków stomijnych z podziałem na 14 pakietów
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Materiały medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 14
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 14
1️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 1 Protezy przełyku
Wartość szacunkowa bez VAT: 0 PLN 💰
Opis zamówienia: Protezy przełyku
Informacje dodatkowe:
Przedmiotowe środki dowodowe:
Dla wszystkich pakietów:
Katalogi, foldery (ze zdjęciami, rysunkami), do każdej pozycji, w języku polskim na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment oraz zapoznać się z jego parametrami technicznymi, użytkowymi, bądź inny dokument potwierdzający wymogi Zamawiającego wystawiony przez wytwórcę, autoryzowanego przedstawiciela (dotyczy wszystkich pakietów). Zamawiający prosi o zaznaczenie w złożonych materiałach firmowych, którego pakietu
i pozycji dotyczy dana pozycja.
Dla wyrobów medycznych:
1)aktualna deklaracja zgodności oferowanego wyrobu
2)oświadczenie dotyczące dokumentów przedmiotowych – Załącznik Nr 5 do SWZ
Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne Zamawiający wezwie, w wyznaczonym terminie, do ich złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.8. Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz podstawy wykluczenia z postępowania
Zamawiający ustala następujące warunki udziału w postępowaniu odpowiednio w zakresie:
1.Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
2.Uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej.
Zamawiający uzna, że warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca posiada zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w myśl przepisów ustawy z dnia 06.03.2018 r. Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 236 ze zm.) lub złoży oświadczenie, iż zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 ze zm.), nie jest wymagane posiadanie koncesji na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej do obrotu wyrobami medycznymi zaoferowanymi w postępowaniu.
Wykonawca ma obowiązek posiadania stosownych zezwoleń, pozwoleń, zgód, zgłoszeń, koncesji, licencji, itp. zwanych dalej "zezwoleniami" przez cały okres trwania umowy oraz ich okazywania Zamawiającemu na każde jego wezwanie.
3.Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
4.Zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Jeleniogórski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Nie dotyczy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium kosztów (nazwa): Termin dostawy
Kryterium kosztów (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Termin rozpatrzenia reklamacji dla wad ukrytych
Kryterium jakości (waga): 20
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 2 Wyroby medyczne do papilotomii
Opis zamówienia: Wyroby medyczne do papilotomii
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 3 Inflator do zabiegów endoskopowych
Opis zamówienia: Inflator do zabiegów endoskopowych
Dodatkowe produkty/usługi: Przyrządy do endoskopii, endochirurgii 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 4 Sprzęt do udrażniania dróg żółciowych i protezy do dróg żółciowych
Opis zamówienia: Sprzęt do udrażniania dróg żółciowych i protezy do dróg żółciowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 5 Wyroby medyczne do hemostazy
Opis zamówienia: Wyroby medyczne do hemostazy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 6 Ustniki przezprzełykowe
Opis zamówienia: Ustniki przezprzełykowe
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 7 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrzenia dróg żółciowych
Opis zamówienia:
Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrzenia dróg żółciowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 8 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - drenaż przewodów trzustkowych
Opis zamówienia:
Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - drenaż przewodów trzustkowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
9️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 9 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrywania jelit
Opis zamówienia:
Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrywania jelit
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 10 Substancje do znakowania przewodu pokarmowego
Opis zamówienia: Substancje do znakowania przewodu pokarmowego
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 11 Hemostatyk endoskopowy
Opis zamówienia: Hemostatyk endoskopowy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 12 Stenty i akcesoria do endoskopowego zaopatrywania przewodu pokarmowego - do zaopatrywania jelit
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 13 Drobny sprzęt endoskopowy - zapasowy
Opis zamówienia: Drobny sprzęt endoskopowy - zapasowy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Tytuł: Pakiet Nr 14 Worki stomijne
Opis zamówienia: Worki stomijne
Dodatkowe produkty/usługi:
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0014
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-05
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-08 12:00:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2027-01-05
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest wpłacić wadium w kwocie określonej dla danego pakietu, (przed upływem terminu składania ofert), na cały okres związania ofertą od upływu terminu składania ofert. Wysokość wadium dla każdego z pakietów została określona w pkt. 13 SWZ.
Pokaż więcej
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej
Krajowy numer rejestracyjny:
6111213469
Adres pocztowy: Ogińskiego 6
Kod pocztowy: 58-506
Miasto pocztowe: Jelenia Góra
Region: Jeleniogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: jkielczewska@spzoz.jgora.pl 📧
Telefon: 757537286 📞
URL: https://www.spzoz.jgora.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/wcskj 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/wcskj 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362895 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1362895 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ustawy PZP oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału
w postępowaniu.
Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy O szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, oraz spełniających przesłanki z art. 7, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP.
Na podstawie art. 1 Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczających dostęp Wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031, wyklucza się z niniejszego postępowania wszystkich Wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej.
Na podstawie art. 1 Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczających dostęp Wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031, wyklucza się z niniejszego postępowania wszystkich Wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej. Na mocy tego rozporządzenia Zamawiający wyklucza wszystkich wykonawców pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej, których przedmiotem jest udzielanie zamówień na wyroby medyczne objęte kodami CPV od 33100000-1 do 33199000-1 określone w rozporządzeniu (WE) nr 2195/2002, o wartości szacunkowej co najmniej 5 000 000 EUR bez VAT (art. 1 rozporządzenia 2025/1197).
Na podstawie art. 2 ust. 2 lit. a rozporządzenia 2025/1197 Zamawiający zwraca uwagę na szczególne obowiązki Wykonawców ze względu na pochodzenie Wykonawców i wyrobów medycznych, które mogą być objęte środkiem IZM, zgodnie z kryteriami określonymi odpowiednio w art.3 rozporządzenia (UE) 2022/1031 i art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiające unijny kodeks celny, zwanego dalej „rozporządzeniem (UE) nr 952/2013”.
Na podstawie art.8 ust. 1 lit. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 z dnia 23 czerwca 2022 r. w sprawie dostępu wykonawców, towarów i usług z państw trzecich do unijnych rynków zamówień publicznych i koncesji oraz procedur wspierających negocjacje dotyczące dostępu unijnych wykonawców, towarów i usług do rynków zamówień publicznych i koncesji państw trzecich (Instrument Zamówień Międzynarodowych - IZM), zwanego dalej „rozporządzeniem 2022/1031” w okresie obowiązywania środka IZM w przypadku zamówień, których przedmiot obejmuje dostawę wyrobów medycznych, wyroby medyczne dostarczone w ramach realizacji zamówienia i pochodzące z ChRL (niezależne od tego, czy oferta jest złożona przez Wykonawcę pochodzącego z ChRL, czy przez innego Wykonawcę) mogą stanowić nie więcej niż 50 % całkowitej wartości zamówienia. Niezależnie od tego, skąd pochodzi Wykonawca, nie może on ofertować i dostarczać towarów pochodzących z ChRL, które będą odpowiadały więcej niż 50 % całkowitej wartości zamówienia, ponieważ w takiej sytuacji jego oferta będzie podlegała odrzuceniu jako niezgodna z warunkami zamówienia (art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP). 8. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na podstawie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP.3. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, na wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest złożyć w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni aktualne na dzień złożenia następujące środki dowodowe:
1)Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2)Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie wskazanym w (art. 108 ust. 1 ustawy PZP), o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 594 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6.1 do SWZ. Dokument należy złożyć w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem. Dokument lub oświadczenie, sporządzane w języku obcym należy złożyć wraz
z tłumaczeniem na język polski. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji
w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie oświadczenie, o których mowa w zdaniu pierwszym, składa każdy z Wykonawców.
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji
o działalności gospodarczej w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
4)Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy PZP. Oświadczenie Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6.2. do SWZ.
5)Zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w myśl przepisów ustawy z dnia 06.03.2018 r. Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1480 ze zm.) lub złoży oświadczenie, iż zgodnie
z ustawą o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 ze zm.), nie jest wymagane posiadanie koncesji na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej do obrotu wyrobami medycznymi zaoferowanymi w postępowaniu.
4.Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument:
1)zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w 3 ppkt 1) składa informację
z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju,
w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
2)zamiast dokumentów, o którym mowa w 9.3. ppkt 3) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, potwierdzające, że: nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu
z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
3) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa
w pkt 9.3. lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa
w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze wzglądu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
4)W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia dokumenty
i oświadczenia wskazane powyżej składa również Wykonawca wspólnie ubiegający się
o udzielenie zamówienia. Postanowienia pkt 9.2. i 9.3. stosuje się odpowiednio.
5)W przypadku powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy postanowienia pkt. 9.2 stosuje się odpowiednio.
Wykonawca wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców lub Wykonawca certyfikowany przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej, złożyć zaświadczenie o wpisie do urzędowego wykazu wydane przez właściwy organ lub certyfikat wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wskazujące na podmiotowe środki dowodowe stanowiące podstawę wpisu lub uzyskania certyfikacji, chyba że zamawiający ma uzasadnione podstawy do zakwestionowania informacji wynikających z zaświadczenia lub certyfikatu.
Pokaż więcej
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-606613 (2026-09-02)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)