Przedmiotem zamówienia jest dostawa szaf formalinowych, szaf na bloczki histopatologiczne oraz szaf na preparaty histopatologiczne. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące części: Część 1 – Szafy formalinowe Część 2 – Szafy do przechowywania bloków i preparatów histopatologicznych Wyszczególnienie ilościowe przedmiotu zamówienia określono w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (dalej w treści: SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazano w Zestawieniu Parametrów Technicznych stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Przedmiot zamówienia jest dofinansowany w ramach inwestycji „Utworzenie Centrum Spersonalizowanej Diagnostyki i Terapii Onkologicznej” na podstawie zawartej z Ministerstwem Zdrowia umowy nr DOI/FM/SIS/ONKO/2026/260/185 z Funduszu Medycznego – Subfunduszu Infrastruktury Strategicznej.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawę szaf formalinowych, szaf na bloczki histopatologiczne oraz szaf na preparaty histopatologiczne
Numer referencyjny: DZP.281.68A.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa szaf formalinowych, szaf na bloczki histopatologiczne oraz szaf na preparaty histopatologiczne.
Przedmiot zamówienia obejmuje następujące części:
Część 1 – Szafy formalinowe
Część 2 – Szafy do przechowywania bloków i preparatów histopatologicznych
Wyszczególnienie ilościowe przedmiotu zamówienia określono w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (dalej w treści: SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazano w Zestawieniu Parametrów Technicznych stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Przedmiot zamówienia jest dofinansowany w ramach inwestycji „Utworzenie Centrum Spersonalizowanej Diagnostyki i Terapii Onkologicznej” na podstawie zawartej z Ministerstwem Zdrowia umowy nr DOI/FM/SIS/ONKO/2026/260/185 z Funduszu Medycznego – Subfunduszu Infrastruktury Strategicznej.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa szaf formalinowych, szaf na bloczki histopatologiczne oraz szaf na preparaty histopatologiczne.
Przedmiot zamówienia obejmuje następujące części:
Część 1 – Szafy formalinowe
Część 2 – Szafy do przechowywania bloków i preparatów histopatologicznych
Wyszczególnienie ilościowe przedmiotu zamówienia określono w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia (dalej w treści: SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazano w Zestawieniu Parametrów Technicznych stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Przedmiot zamówienia jest dofinansowany w ramach inwestycji „Utworzenie Centrum Spersonalizowanej Diagnostyki i Terapii Onkologicznej” na podstawie zawartej z Ministerstwem Zdrowia umowy nr DOI/FM/SIS/ONKO/2026/260/185 z Funduszu Medycznego – Subfunduszu Infrastruktury Strategicznej.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Meble medyczne, z wyjątkiem łóżek i stołów📦 Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 2
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Część 1 – Szafy formalinowe
Opis zamówienia: zakres przedmiotu zamówienia określono w załączniku 7 do SWZ
Dodatkowe produkty/usługi: Meble laboratoryjne📦
Adres pocztowy: ul. Medyków 18
Kod pocztowy: 40-752
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki
🏙️
Czas trwania: 12 tygodni Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Część 2 - Szafy do przechowywania bloków i preparatów histopatologicznych
Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002 Opis
Adres pocztowy: ul.Medyków 18
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-24 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-24 10:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-24 10:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
art.108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
art.108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
art.108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 ustawy Pzp
art.108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
art.108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
art.108 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp, art.108 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp.
2. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę w przypadkach,
o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 poz. 835,1713), tj.:
1) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/20061
i rozporządzeniu 269/20142 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
2) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r.o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2022r. poz. 593,655, 835) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006
i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
3) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2021r. poz. 217, 2105, 2106, z 2022r. poz. 1488), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej
o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy.
3. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art.5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia(UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 23.10.2025 r.),tj.
Wykonawcę, który należy do którejkolwiek z poniższych kategorii podmiotów:
a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub”
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w pkt a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
art.108 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp, art.108 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp.
2. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę w przypadkach,
o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 poz. 835,1713), tj.:
1) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/20061
i rozporządzeniu 269/20142 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
2) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r.o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2022r. poz. 593,655, 835) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006
i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
3) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2021r. poz. 217, 2105, 2106, z 2022r. poz. 1488), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej
o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy.
3. Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art.5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia(UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 23.10.2025 r.),tj.
Wykonawcę, który należy do którejkolwiek z poniższych kategorii podmiotów:
a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub”
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w pkt a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Informacje uzupełniające Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: NIP 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: 48224587801📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza🌏 Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej Tak samo jak: Organ kontrolny Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej nie przysługują wykonawcy ani innemu podmiotowi, pochodzącemu z innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zwanych dalej „państwami trzecimi niebędącymi stronami umów międzynarodowych”.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
4. Odwołanie przysługuje na:
a) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
b) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 PZP, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
7. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” UPZP.
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych
1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej nie przysługują wykonawcy ani innemu podmiotowi, pochodzącemu z innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zwanych dalej „państwami trzecimi niebędącymi stronami umów międzynarodowych”.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
4. Odwołanie przysługuje na:
a) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
b) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzone podpisem zaufanym.
6. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 PZP, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
7. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” UPZP.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 160-577267 (2026-08-19)