Dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji kompatybilnego z dostarczonymi cewnikami oraz przeszkoleniem wyznaczonych pracowników Zamawiającego w zakresie podstawowych informacji o oferowanym asortymencie oraz z prawidłowego wykonywania zabiegów przy użyciu generatora
TerminDeadline 2026-09-14
Kto? Co?- • Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne › Cewniki
- • Pomieszczenia do angiografii › Wyroby do angiografii
- • Dolnośląskie › Legnicko-głogowski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Materiały medyczne 📦
Opis
Wyroby do angiografii 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 59-220
Miejscowość: legnica
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Legnicko-głogowski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Adres pocztowy: ul. Iwaszkiewicza 5
Miejscowość: Legnica
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 59-220
Miasto pocztowe: Legnica
Region: Legnicko-głogowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych
E-mail: zam.publiczne@szpital.legnica.pl 📧
Telefon: 76 72 11 125 📞
URL: https://szpital.legnica.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-596784 (2026-08-28)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji
Numer referencyjny:
WSzSL/KW/AZ-104/26
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy cewników do litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) wraz z dzierżawą generatora impulsów do litotrypsji kompatybilnego z dostarczonymi cewnikami oraz przeszkoleniem wyznaczonych pracowników Zamawiającego w zakresie podstawowych informacji o oferowanym asortymencie oraz z prawidłowego wykonywania zabiegów przy użyciu generatora
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Materiały medyczne 📦
Opis
Wyroby do angiografii 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Kod pocztowy: 59-220
Miejscowość: legnica
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Legnicko-głogowski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Zamawiający korzysta z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. u.p.z.p. na poniższych zasadach
1) w zakresie dostaw przedmiotu zamówienia:
a) Przedmiot zamówienia składa się z części gwarantowanej i z części objętej prawem opcji.
b) Cześć gwarantowana obejmuje minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia i oznaczona jest dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość minimalna”.
c) Część objęta prawem opcji obejmuje maksymalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia i oznaczona jest dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość maksymalna”.
2) w zakresie terminu realizacji umowy:
a) Gwarantowany termin realizacji umowy wynosi 24 miesiące, natomiast termin objęty prawem opcji wynosi dodatkowe 6 miesięcy. Zamawiający może skorzystać
z prawa opcji jednorazowo przedłużając termin realizacji zamówienia
o 6 miesięcy bądź częściami poprzez przedłużanie terminu realizacji umowy, o krótsze okresy, maksymalnie do osiągnięcia 6 miesięcy.
b) Z prawa opcji w zakresie terminu realizacji umowy Zamawiający może skorzystać w przypadku niewykorzystania dostaw całości asortymentu określonego umową w pierwotnie określonym terminie realizacji zamówienia.
3) zapisy wspólne dla obu zakresów prawa opcji:
a) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie.
b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w miarę posiadanych środków finansowych i w przypadku wystąpienia takiej potrzeby związanej ze zwiększoną liczbą pacjentów powodującą zwiększone zużycie przedmiotu zamówienia a w zakresie przedłużenia terminu realizacji umowy – w przypadku nie dokonania dostawy całości asortymentu objętego umową w pierwotnie zakreślonym terminie realizacji zamówienia.
c) Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu.
d) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie.
e) Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji.
Pokaż więcej
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
W Rozdziale VIII SWZ znajdują się Podstawy wykluczenia z postępowania - na podstawie art. 108 ust.1 uPzp, oraz - na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576, w sprawie zmiany rozporządzenia Rady (UE) nr 833 /2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązania w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; a także na podstawie 4)art. 1 ust. 1 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczający dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031. W Rozdziale XIX SWZ znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. W załączniku do SWZ znajdują się Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, w tym dopuszczone zmiany umowne.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Opis
Adres pocztowy: ul. Iwaszkiewicza 5
Miejscowość: Legnica
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający na podstawie art. 138. ust. 2 pkt 2 u.p.z.p. wyznacza 15 dniowy termin składania ofert, ponieważ zachodzi konieczność pilnego zapewnienia dostępności technologii litotrypsji wewnątrznaczyniowej (IVL) dla pacjentów wymagających leczenia ciężko zwapniałych zmian naczyń. Wdrożenie technologii IVL jest niezbędne dla rozszerzenia możliwości terapeutycznych, wykonywania procedur medycznych zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz zapewnienia kompleksowego leczenia pacjentów oddziału kardiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Krajowy numer rejestracyjny:
691-22-04-853
Kod pocztowy: 59-220
Miasto pocztowe: Legnica
Region: Legnicko-głogowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych
E-mail: zam.publiczne@szpital.legnica.pl 📧
Telefon: 76 72 11 125 📞
URL: https://szpital.legnica.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa izba odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 10).
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-31Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 167-596784 (2026-08-28)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)