Dostawy zestawów operacyjnych, zestawów do odzyskiwania krwi oraz narzędzi laparoskopowych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy zestawów operacyjnych oraz narzędzi laparoskopowych, które zostały podzielone na 3 (trzy) Części opisane w poniższej tabeli: NR CZĘŚCI OPIS CZĘŚCI - PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1 Zestaw do zabiegów naczyniowych z dostępu udowego, małoinwazji i brzucha oraz osłony na uchwyt lamp 2 Zestaw do odzyskiwania krwi kompatybilny z urządzeniem Zamawiającego Haemonetics Cell Saver Elite 3 Narzędzia laparoskopowe 2. Zamawiający wymaga, aby oferowane wyroby medyczne były dopuszczone do obrotu na terenie RP zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych. 3. Szczegółowe warunki wykonania przedmiotu zamówienia zostały opisane szczegółowo w Formularzu asortymentowo-cenowym oraz wzorze umowy o udzielenie zamówienia, które stanowią załączniki do SWZ

Termin

Deadline 2026-09-07

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-21 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-21)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawy zestawów operacyjnych, zestawów do odzyskiwania krwi oraz narzędzi laparoskopowych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy
Numer referencyjny: WSzSL/KW/AZ-109/26
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy zestawów operacyjnych oraz narzędzi laparoskopowych, które zostały podzielone na 3 (trzy) Części opisane w poniższej tabeli: NR CZĘŚCI OPIS CZĘŚCI - PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1 Zestaw do zabiegów naczyniowych z dostępu udowego, małoinwazji i brzucha oraz osłony na uchwyt lamp 2 Zestaw do odzyskiwania krwi kompatybilny z urządzeniem Zamawiającego Haemonetics Cell Saver Elite 3 Narzędzia laparoskopowe 2. Zamawiający wymaga, aby oferowane wyroby medyczne były dopuszczone do obrotu na terenie RP zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych. 3. Szczegółowe warunki wykonania przedmiotu zamówienia zostały opisane szczegółowo w Formularzu asortymentowo-cenowym oraz wzorze umowy o udzielenie zamówienia, które stanowią załączniki do SWZ
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Zestawy opatrunkowe 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 1
Tytuł: Zestaw do zabiegów naczyniowych z dostępu udowego, małoinwazji i brzucha oraz osłony na uchwyt lamp
Opis zamówienia:
Zestaw do zabiegów naczyniowych z dostępu udowego, małoinwazji i brzucha oraz osłony na uchwyt lamp
Miejscowość: legnica
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Legnicko-głogowski 🏙️
Czas trwania: 6 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Zamawiający korzysta z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. u.p.z.p. na poniższych zasadach 1) w zakresie dostaw przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia składa się z części gwarantowanej i z części objętej prawem opcji. b) Cześć gwarantowana obejmuje minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia i oznaczona jest dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość minimalna”. c) Część objęta prawem opcji obejmuje maksymalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia i oznaczona jest dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość maksymalna”. 2) w zakresie terminu realizacji umowy: a) Gwarantowany termin realizacji umowy wynosi 6 miesięcy, natomiast termin objęty prawem opcji wynosi dodatkowe 2 miesiące. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo przedłużając termin realizacji zamówienia o 2 miesiące bądź częściami poprzez przedłużanie terminu realizacji umowy, o krótsze okresy, maksymalnie do osiągnięcia 2 miesięcy. b) Z prawa opcji w zakresie terminu realizacji umowy Zamawiający może skorzystać w przypadku niewykorzystania dostaw całości asortymentu określonego umową w pierwotnie określonym terminie realizacji zamówienia. 3) zapisy wspólne dla obu zakresów prawa opcji: a) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie. b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w miarę posiadanych środków finansowych i w przypadku wystąpienia takiej potrzeby związanej ze zwiększoną liczbą pacjentów powodującą zwiększone zużycie przedmiotu zamówienia. c) Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. d) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. e) Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji.
Pokaż więcej
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Kryterium jakości (nazwa): jakość 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

2️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 2
Tytuł: Zestaw do odzyskiwania krwi kompatybilny z urządzeniem Zamawiającego Haemonetics Cell Saver Elite
Opis zamówienia:
Zestaw do odzyskiwania krwi kompatybilny z urządzeniem Zamawiającego Haemonetics Cell Saver Elite
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0002

3️⃣
Wewnętrzny identyfikator: Część 3
Tytuł: Narzędzia laparoskopowe
Opis zamówienia: Narzędzia laparoskopowe
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
W Rozdziale VIII SWZ znajdują się Podstawy wykluczenia z postępowania - na podstawie art. 108 ust.1 uPzp, oraz - na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576, w sprawie zmiany rozporządzenia Rady (UE) nr 833 /2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązania w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; W Rozdziale XIX SWZ znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. W załączniku do SWZ znajdują się Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, w tym dopuszczone zmiany umowne.
Pokaż więcej
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych 📦
Opis
Adres pocztowy: ul. Iwaszkiewicza 5
Kod pocztowy: 59-220
Miejscowość: Legnica

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Zamawiający na podstawie art. 138. ust. 2 pkt 2) u.p.z.p. wyznacza 15 dniowy termin składania ofert, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynikająca z konieczności zapewnienia ciągłości pracy Oddziału Chirurgii Naczyniowej oraz Bloku Operacyjnego.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-07 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-07 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-07 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Krajowy numer rejestracyjny: 691-22-04-853
Adres pocztowy: ul. Iwaszkiewicza 5
Kod pocztowy: 59-220
Miasto pocztowe: Legnica
Region: Legnicko-głogowski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych
E-mail: zam.publiczne@szpital.legnica.pl 📧
Telefon: 76 72 11 125 📞
URL: https://szpital.legnica.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_legnica 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
7. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, 2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w ppkt 10).
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-25Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 163-584300 (2026-08-21)