„Nadbudowa parterowej części „C” i przebudowa części „C” budynku głównego Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego oraz budowę pawilonu ogrodowego wraz z zagospodarowaniem części parku przyszpitalnego z elementami małej architektury na terenie Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi na nieruchomości położonej w Łodzi .... "
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zdania pn.: „Nadbudowa parterowej części „C” i przebudowa części „C” budynku głównego Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego oraz budowę pawilonu ogrodowego wraz z zagospodarowaniem części parku przyszpitalnego z elementami małej architektury na terenie Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi, na nieruchomości położonej w Łodzi przy ul. bł. A. Pankiewicza 16 (dz. nr ewid. 59/11, 59/12, 59/13, 59/17, 59/21, 59/34, 59/35 i 59/46 w obrębie B-54)”. 2. Inwestycja realizowana zgonie z umową nr FENX.06.01-IP.03-0105/25-00/305/2026/669 Projektu nr FENX.06.01-IP.03-0105/25 pn. „Zwiększenie jakości i efektywności świadczeń zdrowotnych Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży” w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 3. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest realizacja obiektu w formule „wybuduj” poprzez nadbudowę parterowej części budynku „C”, przebudowie części budynku „C” istniejącego budynku głównego Centrum Pediatrii oraz budowie pawilonu ogrodowego wraz zagospodarowaniem części parku przyszpitalnego wraz z wykonaniem elementów małej architektury przy ul. Bł. Anastazego Pankiewicza 16 w Łodzi oraz wykonanie dokumentacji wykonawczej dla przedmiotowej inwestycji, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. 3.1. Zadanie 1: nadbudowa parterowej części budynku oraz przebudowa części budynku „C” Część „C” Budynku Głównego Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi użytkowana jest zgodnie ze swoim przeznaczeniem jako budynek służby zdrowia. Projektowana nadbudowa niższej części budynku „C”, znajdującej się od strony północnej skrzydła wschodniego, o jedną kondygnację wraz z połączeniem z istniejącym obiektem, adaptacją części pomieszczeń na potrzeby psychiatrycznego oddziału dziennego dla dzieci, wytworzeniem poczekalni i korytarza łączącego kompleks. Rozbudowa ma na celu utworzenie nowej jednostki z zakresu pomocy psychiatrycznej działającej w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego polegającej wykreowaniu przestrzeni terapii w trybie dziennym ze szczególnym uwzględnieniem leczenia zaburzeń żywienia. 3.2. Zadanie 2: pawilon ogrodowy wraz z zagospodarowaniem części parku przyszpitalnego: W ramach projektu utworzono również strefę terapeutyczną w parku przyszpitalnym obejmującą otwartą przestrzeń rekreacyjną oraz niewielki pawilon ogrodowy dostosowany do potrzeb pediatrycznych pacjentów psychiatrycznych. Zakres robót zewnętrznych uwzględnia przebudowę infrastruktury podziemnej, instalację elementów małej architektury oraz wykonanie nowych nasadzeń roślin, tworzących przyjazne i funkcjonalne otoczenie sprzyjające terapii. 3.3. W związku z budową nowego obiektu pawilonu konieczne będzie wyburzenie fragmentów tarasów i schodów na terenie od południowej strony budynku „B” szpitala, przebudowa fragmentów chodnika, wycięcie części istniejących drzew i nasadzenia nowych drzew i krzewów. Ponadto przewiduje się przebudowę infrastruktury podziemnej z usunięciem ewentualnych kolizji z instalacjami wodociągowymi czy kanalizacyjnymi oraz usunięcie latarni wraz z przebudową towarzyszącej jej instalacji elektrycznej na terenie. Nowo powstały budynek będzie włączony w istniejący systemem komunikacji pieszej poprzez nowoprojektowane utwardzenia dostosowane szerokością do istniejących. W granicach opracowania wokół planowanego pawilonu i zagospodarowania części parku przyszpitalnego zaprojektowano ogrodzenie wydzielające tę część terenu dla wyłącznego użytku pacjentów oddziału dziennego psychiatrycznego wraz z oznakowaniem tabliczkami. 3.4. Projekt budowlany wraz z dokumentami formalnymi oraz Pozwoleniem na Budowę – DECYZJA NR DPRG-UA-II.1118.2026 w linku poniżej: https://wbm.csk.umed.pl/nc/index.php/s/ayd7Xod2qkSEfJo 3.5. Do realizacji konieczne jest wykonanie w ramach przedmiotowego zamówienia kompletnej dokumentacji wykonawczej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Zamawiający wyznacza termin obowiązkowej wizji lokalnej na dzień 10.09.2026 r. godz. 11:00. Miejsce zbiórki: ul. bł. A. Pankiewicza 16, Łódź, główne wejście do budynku. Obecność na wizji lokalnej jest obowiązkowa. 7. Kody CPV zgodne ze wspólnym słownikiem zamówień - wskazane w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Warunki i zakres zmian zawarto we wzorze umowy - Załączniku do SWZ.
TerminDeadline 2026-10-01
Kto? Co?- • Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych › Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów dla służb ratunkowych
- • Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych › Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
- • Roboty instalacyjne w budynkach › Roboty instalacyjne elektryczne
- • Roboty instalacyjne w budynkach › Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
- • Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne › Roboty rozbiórkowe
- • Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne › Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
- • Roboty w zakresie różnych nawierzchni › Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
- • Usługi inżynieryjne › Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
- • Usługi związane z budownictwem › Usługi zarządzania budową
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Łódzkie › Miasto Łódź
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Nadbudowa parterowej części „C” i przebudowa części „C” budynku głównego Centrum Pediatrii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego oraz budowę pawilonu ogrodowego wraz z zagospodarowaniem części parku przyszpitalnego z elementami małej architektury na terenie Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi na nieruchomości położonej w Łodzi .... "
Numer referencyjny:
ZP/89/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Roboty budowlane 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
ZP/89/2026
Opis zamówienia:
ul. Bł. Anastazego Pankiewicza 16
Kod pocztowy: 91-738
Miejscowość: Łódź
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2027-04-30 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja jakości – 20% (20 pkt)
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Siedziba Zamawiającego, Bł. Anastazego Pankiewicza 16, Łódź
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury: nd
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-01 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-01 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366969
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-01 10:15:00 📅
Miejsce: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366969
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny:
7282246128
Adres pocztowy: ul. Pomorska 251
Kod pocztowy: 92-213
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
E-mail: zam.publ@csk.umed.pl 📧
Telefon: +48 42 6757618 📞
URL: https://www.csk.umed.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366969 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/csk_umed 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366969 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366969 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Waraszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Fax: +48 224587700 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-04Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 171-610272 (2026-08-31)
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Przygotowanie terenu pod budowę (>20)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Roboty instalacyjne w budynkach (>20)
- Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych (>20)
- Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej (1)