Ocena liczebności i rozmieszczenia bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
1. Zamówienie obejmuje wykonanie inwentaryzacji bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim oraz opracowanie raportu (dokumentacji) z tej inwentaryzacji, w szczególności: 1) analizę dostępnych materiałów źródłowych i danych archiwalnych, w tym danych przekazanych przez Zamawiającego, pochodzących z dokumentacji planów ochrony i planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 oraz innych opracowań i inwentaryzacji przyrodniczych, 2) opracowanie metodyki prowadzenia badań terenowych, 3) wykonanie inwentaryzacji terenowej w dwóch sezonach badawczych, 4) ocenę rozmieszczenia oraz liczebności populacji obu gatunków, 5) ocenę jakości i stanu zachowania siedlisk, 6) identyfikację korytarzy ekologicznych, 7) identyfikację zagrożeń i konfliktów związanych z występowaniem gatunków, 8) ocenę znaczenia działalności bobra europejskiego dla retencji wód, w tym wpływu tam i rozlewisk bobrowych na lokalne stosunki wodne, 9) opracowanie analiz przestrzennych w środowisku GIS, 10) sporządzenie sprawozdania częściowego oraz raportu końcowego wraz z dokumentacją fotograficzną i bazami danych. 2. Opis przedmiotu zamówienia ujęto w załączniku nr 1 do specyfikacji. 3. Zamawiający przewiduje konieczność przeniesienia praw własności intelektualnej do wykonanego przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis warunków umownych ujęto w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. 4. Zamawiający nie określa czynności, w zakresie realizacji zamówienia, wymagających zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
TerminDeadline 2026-09-28
Kto? Co? Gdzie?- • Dolnośląskie › Miasto Wrocław
- • Dolnośląskie › Wrocławski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-26 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Ocena liczebności i rozmieszczenia bobra europejskiego Castor fiber i wydry Lutra lutra w województwie dolnośląskim
Numer referencyjny:
WOA.261.18.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
WOA.261.18.2026
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Wrocławski 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2028-08-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): doświadczenie eksperta
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: Województwo dolnośląskie
Adres pocztowy: Długosza 68
Kod pocztowy: 51-162
Miejscowość: Wrocław
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 11:10:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 11:40:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia
Data otwarcia: 2026-09-28 11:40:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny:
8971747119
Departament: Wydział Organizacyjno-Administracyjny
Adres pocztowy: Długosza 68
Kod pocztowy: 51-162
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Wydział Organizacyjno-Administracyjny
E-mail: jaroslaw.trzeszcz@wroclaw.rdos.gov.pl 📧
Telefon: +48 71 74 79 300 📞
Fax: +48 71 75 85 741 📠
URL: https://www.gov.pl/web/rdos-wroclaw/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 0224587801 📞
Fax: +48 0224587800 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Nazwa i adresy
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-594999 (2026-08-26)
- Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne (>20 nowe zamówienia)
- Usługi inżynieryjne (>20)