Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej
Gmina Brzeg
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlano-montażowych, obejmujących budowę, odbudowę, przebudowę, remont oraz rozbudowę obiektów i instalacji na oczyszczalni ścieków w Brzegu w ramach przedsięwzięcia pn. „Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają dokumenty zamówienia.
TerminDeadline 2026-09-25
Kto? Co?- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych › Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych › Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
- • Roboty budowlane w zakresie budowy zakładów uzdatniania, oczyszczania oraz spalania odpadów › Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków
- • Roboty budowlane w zakresie budowy zakładów uzdatniania, oczyszczania oraz spalania odpadów › Wyposażenie oczyszczalni ścieków
- • Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg › Roboty w zakresie budowy dróg
- • Usługi inżynieryjne › Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Opolskie › Nyski
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-19 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Dodatkowe produkty/usługi:
Miejscowość: Brzeg
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nyski 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane ponad wymagane 24 miesiące
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużenie okresu gwarancji na zamontowane urządzenia ponad wymagane 12 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Adres pocztowy: ul. Wolności 15
Kod pocztowy: 49-300
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-25 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Kryterium kwalifikacji: Odpowiednie kwalifikacje edukacyjne i zawodowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Brzeg
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Robotnicza 12
Kod pocztowy: 49-300
Miasto pocztowe: Brzeg
Region: Nyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: um@brzeg.pl 📧
Telefon: 48774169950 📞
URL: https://brzeg.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360674 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360674 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360674 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-580240 (2026-08-19)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej
Numer referencyjny:
TU-PN-11-2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlano-montażowych, obejmujących budowę, odbudowę, przebudowę, remont oraz rozbudowę obiektów i instalacji na oczyszczalni ścieków w Brzegu w ramach przedsięwzięcia pn. „Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają dokumenty zamówienia.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
TU-PN-11-2026
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Nyski 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2027-12-31 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane ponad wymagane 24 miesiące
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużenie okresu gwarancji na zamontowane urządzenia ponad wymagane 12 miesięcy
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni od dnia składania ofert, tj. do dnia 23.12.2026 r.
2. Warunki realizacji umowy, dopuszczalne zmiany umowy oraz określenie warunków zmian zostało zawarte w SWZ.
3. Stosownie do art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Zamawiający informuje, że Administratorem danych osobowych Wykonawcy, jego pracowników, podwykonawców i pracowników podwykonawców oraz podmiotów udostępniających zasoby i ich pracowników jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o. o., ul. Wolności 15, 49-300 Brzeg.
5. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, można kontaktować się z inspektorem ochrony danych osobowych w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o., ul. Wolności 15, 49-300 Brzeg adres e-mail: sekretariat@pwik.brzeg.pl.
6. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzenia analiz związanych z realizowanymi zamówieniami publicznymi, realizacji oraz rozliczenia umowy zawartej z wybranym Wykonawcą oraz w celu archiwizacji danych oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami.
7. Szczegółowe postanowienia odnośnie ochrony danych osobowych zawierają dokumenty zamówienia.
8. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 400.000 złotych (czterysta tysięcy złotych 00/100).
9. Zamawiającym jest Gmina Brzeg, w imieniu której niniejsze postępowanie - na podstawie pełnomocnictwa Burmistrza Miasta Brzegu nr OR-I.0052.104.2025.KR z dnia 27.06.2025r. – prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o. o . ul. Wolności 15, 49-300 Brzeg, tel. 77 416 22 44, REGON: 530591031, NIP: 7470004795, KRS: 0000058539
Pokaż więcej
Kod pocztowy: 49-300
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-25 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-25 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-25 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
1) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż: 20.000.000,00 złotych (dwadzieścia milionów złotych 00/100).
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia oraz podmioty udostępniające zasoby mogą spełnić warunek łącznie. Każdy podmiot wskazuje kwotę, w jakiej uczestniczy w jego spełnianiu.
W przypadku łącznego spełniania warunku przez więcej niż jeden podmiot informacje bankowe dotyczące wszystkich podmiotów uczestniczących w jego spełnianiu muszą potwierdzać wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej według stanu na ten sam dzień;
2) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 30 000 000 złotych (trzydzieści milionów złotych). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie Wykonawcy mogą spełniać warunek łącznie;
3) osiągnęli w okresie ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
a) średnioroczne przychody netto ze sprzedaży w wysokości, co najmniej 40.000.000,00 PLN;
b) płynność finansową będącą stosunkiem bieżących aktywów do bieżących zobowiązań na poziomie wartości nie mniejszej niż 1,2;
c) wskaźnik szybkiej płynności obrotowej – będący stosunkiem(aktywa bieżące – zapasy – rozliczenia międzyokresowe) / (zobowiązania bieżące) co najmniej 0,40;
d) wskaźnik zadłużenia ogólnego liczony jako – (zobowiązania i rezerwy na zobowiązania) / (sumę pasywów) nie wyższy niż 0,70;
e) wskaźnik zadłużenia długoterminowego będący stosunkiem zobowiązań długoterminowych do kapitału własnego – na poziomie wartości nie większej niż 0,30.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia warunek określony w lit. a może być spełniony łącznie przez wszystkich wykonawców. Natomiast warunki określone w lit. b–e muszą zostać spełnione samodzielnie przez co najmniej jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Pokaż więcej
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub…
… zawodowej:
1) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo zakończył co najmniej:
a) 2 roboty budowlane polegające na rozbudowie, przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków o łącznej przepustowości średniodobowej nie mniejszej niż 10 000 m3/d o wartości robót co najmniej 70.000.000,00 PLN brutto łącznie. Wskazane realizacje muszą być zakończone przeprowadzeniem pozytywnego rozruchu technologicznego i obejmować co najmniej roboty konstrukcyjno-budowlane, roboty elektryczne i AKPiA oraz dostawy urządzeń technologicznych,
b) 1 robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie lub rozbudowie pompowni ścieków o wydajności 700 m3/h, która obejmowała co najmniej roboty konstrukcyjno-budowlane, roboty elektryczne i AKPiA oraz dostawę urządzeń technologicznych, w tym kraty o przepustowości co najmniej 100 I/s oraz pomp o wydajności 180 m3/h każda,
c) 1 usługę projektowania budowy lub przebudowy lub rozbudowy obiektów i urządzeń oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd co najmniej 6000 m3/d, wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę;
Zamawiający uzna również spełnienie ww. warunków przez Wykonawcę, który wykaże, że wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo zakończył wymagane roboty w ramach jednej umowy (np. zaprojektuj i wybuduj).
W celu wykazania spełniania warunku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Powyższe oznacza, że w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie warunki w/w dotyczące doświadczenia Wykonawcy mogą spełniać łącznie, pod warunkiem, że co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (lub podmiot udostępniający zasoby) samodzielnie spełni warunek określony w lit a lub b. Zamawiający dopuści również wykazanie warunku określonego w lit. a i b łącznie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli każda z realizacji przedstawianych na potwierdzenie tego warunku została przez nich wykonana wspólnie, w takim samym składzie podmiotowym, w jakim ubiegają się o udzielenie niniejszego zamówienia.
Warunek określony w lit. c może zostać spełniony przez ten sam albo inny podmiot.
… zawodowej:
2) dysponują i skierują do realizacji zamówienia następujące osoby:
a) Przedstawiciel Wykonawcy - jedna osoba która w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert pełniła funkcji przedstawiciela Wykonawcy lub na równorzędnym stanowisku (kierownika projektu, kierownika zespołu), w tym przy realizacji co najmniej jednego zakończonego zadania / kontraktu polegającego na rozbudowie, przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd nie mniejszej niż 6 000 m3/d wraz z rozruchem technologicznym,
b) Projektant w specjalności instalacyjnej sanitarnej - jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych – bez ograniczeń oraz doświadczenie zawodowe w projektowaniu co najmniej w zakresie trzech oczyszczalni ścieków komunalnych. Ponadto doświadczenie musi obejmować co najmniej jeden projekt, na podstawie którego wykonano i oddano do użytkowania budowę/rozbudowę/przebudowę oczyszczalni ścieków komunalnych lub przemysłowych o przepustowości Qśrd co najmniej 5 000 m3/d,
c) Projektant w specjalności instalacyjnej elektrycznej i AKPiA - jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej elektrycznej w zakresie instalacji i urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych – bez ograniczeń oraz doświadczenie zawodowe w projektowaniu co najmniej w zakresie dwóch oczyszczalni ścieków. Ponadto doświadczenie musi obejmować co najmniej jeden projekt, na podstawie którego wykonano i oddano do użytkowania budowę/rozbudowę/przebudowę oczyszczalni ścieków komunalnych lub przemysłowych o przepustowości Qśrd co najmniej 5 000 m3/d,
d) Projektant w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno- budowlanej – bez ograniczeń oraz doświadczenie zawodowe w projektowaniu co najmniej w zakresie trzech oczyszczalni ścieków. Ponadto doświadczenie musi obejmować co najmniej jeden projekt, na podstawie którego wykonano i oddano do użytkowania budowę/rozbudowę/przebudowę oczyszczalni ścieków komunalnych lub przemysłowych o przepustowości Qśrd co najmniej 5 000 m3/d,
e) Kierownik budowy – jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń: w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która w okresie ostatnich 10 lat przed terminem składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy przy realizacji przynajmniej jednej zakończonej roboty budowlanej, o wartości nie mniejszej niż 20.000.000,00 zł brutto, dotyczącej rozbudowy, przebudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd nie mniejszej niż 6 000 m3/d,
f) Kierownik robót w branży sanitarnej lub konstrukcyjno-budowlanej – jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń: w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub robót przy realizacji przynajmniej jednej zakończonej roboty budowlanej, o wartości nie mniejszej niż 15.000.000,00 zł brutto, dotyczącej rozbudowy, przebudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd nie mniejszej niż 6 000 m3/d,
g) Kierownik robót elektrycznych - jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót sieci elektroenergetycznych, instalacji elektrycznych wewnętrznych i układów AKPiA przy realizacji przynajmniej jednej zakończonej roboty budowlanej, o wartości nie mniejszej niż 5.000.000,00 zł brutto, dotyczącej rozbudowy, przebudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd nie mniejszej niż 5000 m3/d,
h) Specjalista technolog oczyszczania ścieków - jedna osoba która w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert pełniła funkcję kierownika rozruchu technologicznego (lub na stanowisku równoważnym) na co najmniej 3 zadaniach / kontraktach dotyczących budowy, rozbudowy, przebudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości średniodobowej nie mniejszej niż 5000 m3/d wraz z rozruchem technologicznym o wartości każdej z robót nie mniejszej niż 5.000.000,00 zł brutto.
Zamawiający dopuszcza łączenie ww. funkcji przez jedną osobę (maksymalnie dwóch), w przypadku posiadania odpowiednich uprawnień i kwalifikacji, z zastrzeżeniem że:
1) W przypadku gdy na kierownika budowy wskazana zostanie osoba z uprawnieniami konstrukcyjno-budowlanymi wymaga się dysponowania kierownikiem robót w branży sanitarnej z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
2) W przypadku gdy na kierownika budowy wskazana zostanie osoba z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych wymaga się dysponowania kierownikiem robót w branży konstrukcyjno-budowlanej.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie warunki w/w Wykonawcy mogą spełniać łącznie
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Gmina Brzeg
Krajowy numer rejestracyjny:
531412711
Adres pocztowy: ul. Robotnicza 12
Kod pocztowy: 49-300
Miasto pocztowe: Brzeg
Region: Nyski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: um@brzeg.pl 📧
Telefon: 48774169950 📞
URL: https://brzeg.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360674 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360674 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1360674 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 48224587801 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób. 2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 1) i 2) wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4) Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-580240 (2026-08-19)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 580240-2026
Źródło: OJS 2026/S 168-600167 (2026-08-31)
Obiekt
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
1. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni od dnia składania ofert, tj. do dnia 27.12.2026 r.
2. Warunki realizacji umowy, dopuszczalne zmiany umowy oraz określenie warunków zmian zostało zawarte w SWZ.
3. Stosownie do art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Zamawiający informuje, że Administratorem danych osobowych Wykonawcy, jego pracowników, podwykonawców i pracowników podwykonawców oraz podmiotów udostępniających zasoby i ich pracowników jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o. o., ul. Wolności 15, 49-300 Brzeg.
5. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, można kontaktować się z inspektorem ochrony danych osobowych w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o., ul. Wolności 15, 49-300 Brzeg adres e-mail: sekretariat@pwik.brzeg.pl.
6. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzenia analiz związanych z realizowanymi zamówieniami publicznymi, realizacji oraz rozliczenia umowy zawartej z wybranym Wykonawcą oraz w celu archiwizacji danych oraz dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami.
7. Szczegółowe postanowienia odnośnie ochrony danych osobowych zawierają dokumenty zamówienia.
8. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 400.000 złotych (czterysta tysięcy złotych 00/100).
9. Zamawiającym jest Gmina Brzeg, w imieniu której niniejsze postępowanie - na podstawie pełnomocnictwa Burmistrza Miasta Brzegu nr OR-I.0052.104.2025.KR z dnia 27.06.2025r. – prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o. o . ul. Wolności 15, 49-300 Brzeg, tel. 77 416 22 44, REGON: 530591031, NIP: 7470004795, KRS: 0000058539
Pokaż więcej
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
1) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo zakończył co najmniej:
a) 2 roboty budowlane polegające na rozbudowie, przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości średniodobowej nie mniejszej niż 10 000 m3/d, o łącznej wartości robót co najmniej 70.000.000,00 PLN brutto. Wskazane realizacje muszą być zakończone przeprowadzeniem pozytywnego rozruchu technologicznego i obejmować co najmniej roboty konstrukcyjno-budowlane, roboty elektryczne i AKPiA oraz dostawy urządzeń technologicznych, w tym, co najmniej dwóch krat mechanicznych o przepustowości co najmniej 100 I/s każda. Warunek dostawy krat mechanicznych może dotyczyć jednej lub dwóch robót budowlanych łącznie, pozostały wymagany zakres musi być wykonany na każdej wykazywanej robocie budowlanej. Wskazane realizacje mogą dotyczyć tej samej oczyszczalni ścieków, z zastrzeżeniem, że każda z wykazywanych robót była przedmiotem odrębnego kontraktu (umowy),
b) 1 robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie lub rozbudowie pompowni ścieków o wydajności 700 m3/h, która obejmowała co najmniej roboty konstrukcyjno-budowlane, roboty elektryczne i AKPiA oraz dostawę urządzeń technologicznych, takich jak pompy o wydajności co najmniej 180 m3/h każda, gdzie ich ilość została dostosowana do wydajności pompowni,
c) 1 usługę projektowania budowy lub przebudowy lub rozbudowy obiektów i urządzeń oczyszczalni ścieków o przepustowości Qśrd co najmniej 6000 m3/d, wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę;
Zamawiający uzna również spełnienie ww. warunków przez Wykonawcę, który wykaże, że wykonał należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo zakończył wymagane roboty w ramach jednej umowy (np. zaprojektuj i wybuduj).
W celu wykazania spełniania warunku wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Powyższe oznacza, że w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie warunki w/w dotyczące doświadczenia Wykonawcy mogą spełniać łącznie, pod warunkiem, że co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (lub podmiot udostępniający zasoby) samodzielnie spełni warunek określony w lit a lub b. Zamawiający dopuści również wykazanie warunku określonego w lit. a i b łącznie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli każda z realizacji przedstawianych na potwierdzenie tego warunku została przez nich wykonana wspólnie, w takim samym składzie podmiotowym, w jakim ubiegają się o udzielenie niniejszego zamówienia.
Warunek określony w lit. c może zostać spełniony przez ten sam albo inny podmiot.
Pokaż więcej
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-01Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 580240-2026
Źródło: OJS 2026/S 168-600167 (2026-08-31)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)