Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 10 000 000 euro na dostawę akceleratora wraz z pracami adaptacyjnymi dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa akceleratora wraz z pracami adaptacyjnymi W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje: a) inwentaryzację pomieszczeń, konstrukcji, instalacji, urządzeń, wyposażenia technologicznego i środowiska IT w zakresie potrzebnym do prawidłowego zaprojektowania i wykonania zadania; b) opracowanie kompletnej, skoordynowanej wielobranżowej dokumentacji projektowej i powykonawczej, uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, decyzji i odbiorów oraz sprawowanie nadzoru autorskiego; c) wykonanie Prac Adaptacyjnych w bunkrze akceleratora i pomieszczeniach powiązanych, w tym robót budowlanych, konstrukcyjnych, wykończeniowych, elektrycznych, sanitarnych, wentylacyjnych, chłodniczych, teletechnicznych, przeciwpożarowych, BMS, SSP, LAN, CCTV, interkomu, instalacji sygnalizacyjnych i bezpieczeństwa radiologicznego, a także prac dotyczących drzwi bunkra; d) dostawę, wniesienie, posadowienie, montaż, podłączenie, konfigurację, uruchomienie, kalibrację i przekazanie do eksploatacji Akceleratora wraz z kompletnym wyposażeniem i oprogramowaniem; e) dostawę, instalację i uruchomienie oprogramowania, licencji, interfejsów, modułów i innych elementów wyraźnie wymaganych w OPZ dla integracji Akceleratora z istniejącymi Systemami i środowiskiem Zamawiającego; f) wykonanie testów integracyjnych, wydajnościowych, dozymetrycznych, odbiorczych i bezpieczeństwa, w tym testów współpracy Akceleratora z istniejącymi Systemami; g) przygotowanie projektu ochrony radiologicznej i obliczeń osłon, wykonanie pomiarów i testów, zapewnienie dokumentacji niezbędnej do uzyskania wymaganych zezwoleń oraz współpracę z właściwymi organami i uprawnionymi ekspertami; h) przeprowadzenie szkoleń personelu medycznego, fizyków medycznych, techników, administratorów i personelu technicznego, zgodnie z OPZ i zaakceptowanym planem szkoleń; i) zapewnienie gwarancji, rękojmi, serwisu, aktualizacji oprogramowania Akceleratora i komponentów dostarczonych w ramach Umowy, części zamiennych, wsparcia i dokumentacji w zakresie określonym w Umowie i ofercie; j) wykonanie wszystkich robót pomocniczych, naprawczych, odtworzeniowych, porządkowych i organizacyjnych niezbędnych do osiągnięcia kompletnego rezultatu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Programem Funkcjonalno-Użytkowym (dalej zw. PFU) oraz „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” - Załącznik nr 2 do SWZ oraz wzór umowy.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-09-03 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-03)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 10 000 000 euro na dostawę akceleratora wraz z pracami adaptacyjnymi dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
Numer referencyjny: NZP.271.145.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa akceleratora wraz z pracami adaptacyjnymi W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje: a) inwentaryzację pomieszczeń, konstrukcji, instalacji, urządzeń, wyposażenia technologicznego i środowiska IT w zakresie potrzebnym do prawidłowego zaprojektowania i wykonania zadania; b) opracowanie kompletnej, skoordynowanej wielobranżowej dokumentacji projektowej i powykonawczej, uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, decyzji i odbiorów oraz sprawowanie nadzoru autorskiego; c) wykonanie Prac Adaptacyjnych w bunkrze akceleratora i pomieszczeniach powiązanych, w tym robót budowlanych, konstrukcyjnych, wykończeniowych, elektrycznych, sanitarnych, wentylacyjnych, chłodniczych, teletechnicznych, przeciwpożarowych, BMS, SSP, LAN, CCTV, interkomu, instalacji sygnalizacyjnych i bezpieczeństwa radiologicznego, a także prac dotyczących drzwi bunkra; d) dostawę, wniesienie, posadowienie, montaż, podłączenie, konfigurację, uruchomienie, kalibrację i przekazanie do eksploatacji Akceleratora wraz z kompletnym wyposażeniem i oprogramowaniem; e) dostawę, instalację i uruchomienie oprogramowania, licencji, interfejsów, modułów i innych elementów wyraźnie wymaganych w OPZ dla integracji Akceleratora z istniejącymi Systemami i środowiskiem Zamawiającego; f) wykonanie testów integracyjnych, wydajnościowych, dozymetrycznych, odbiorczych i bezpieczeństwa, w tym testów współpracy Akceleratora z istniejącymi Systemami; g) przygotowanie projektu ochrony radiologicznej i obliczeń osłon, wykonanie pomiarów i testów, zapewnienie dokumentacji niezbędnej do uzyskania wymaganych zezwoleń oraz współpracę z właściwymi organami i uprawnionymi ekspertami; h) przeprowadzenie szkoleń personelu medycznego, fizyków medycznych, techników, administratorów i personelu technicznego, zgodnie z OPZ i zaakceptowanym planem szkoleń; i) zapewnienie gwarancji, rękojmi, serwisu, aktualizacji oprogramowania Akceleratora i komponentów dostarczonych w ramach Umowy, części zamiennych, wsparcia i dokumentacji w zakresie określonym w Umowie i ofercie; j) wykonanie wszystkich robót pomocniczych, naprawczych, odtworzeniowych, porządkowych i organizacyjnych niezbędnych do osiągnięcia kompletnego rezultatu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Programem Funkcjonalno-Użytkowym (dalej zw. PFU) oraz „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” - Załącznik nr 2 do SWZ oraz wzór umowy.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Akceleratory liniowe 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: NZP.271.145.2026
Tytuł: Dostawa akceleratora wraz z pracami adaptacyjnymi dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Programem Funkcjonalno-Użytkowym (dalej zw. PFU) oraz „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu i szkoleń” - Załącznik nr 2 do SWZ oraz wzór umowy.
Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji, w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Adres pocztowy: Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
ul. Pabianicka 62
Kod pocztowy: 93-513
Miejscowość: Łódź
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania: 175 dni
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Parametry techniczne
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi w dniu 19 czerwca 2026 złożyło ofertę w postępowaniu konkursowym na wybór realizatorów Narodowej Strategii Onkologicznej, zadanie pn. „Wzmocnienie potencjału infrastruktury Specjalistycznych Ośrodków Leczenia Onkologicznego (SOLO III) Krajowej Sieci Onkologicznej” w 2026 r. lub 2027 r. lub 2028 r. Zgodnie z zapisami dokumentacji konkursowej środki finansowe dotacji, w przypadku ich uzyskania przez Centrum zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu, w tym akceleratora. Jednym z warunków zachowania finansowania jest dostawa urządzenia do dnia 30.11.2026r. Tym samym brak dostawy akceleratora we wskazanym powyżej terminie oznaczać będzie po stronie Centrum obowiązek sfinansowania zakupu ze środków własnych i utrata dofinansowania. Analizując plan zamówień Centrum wynika, iż zakup akceleratora powinien nastąpić przy zastosowaniu procedury unijnej, dla której właściwym terminem składania ofert jest okres 35 dni. Na podstawie przeprowadzonego badania rynku wynika, że dostawa akceleratora wymaga min 90 dni od daty podpisania umowy z dostawcą. Jednocześnie przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wymaga min. 65 dni. Przedmiotowa analiza wskazuje więc, że zachowanie ustawowego terminu składania ofert w tym postępowaniu stanowi realne zagrożenie dla zachowania terminu przyznanego dofinasowania. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 pzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Jak wskazuje się w wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z 14.07.2023 r. (sygn. akt KIO 1844/23) "do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego. Przepis art. 138 ust. 2 pkt 2 p.z.p. mówi jedynie o tym, by skrócenie terminu składania ofert było uzasadnione. Brak uzasadnienia skrócenia terminu w dokumentach publikacyjnych nie wyklucza sytuacji, w której skrócenie terminu faktycznie było uzasadnione, a czynność Zamawiającego prawidłowa. (...) Określając termin składania ofert (w tym również termin skrócony) zamawiający powinien mieć również na względzie to, by potencjalni wykonawcy zainteresowani uzyskaniem zamówienia mogli w tym czasie przygotować i złożyć ważną ofertę. Zamawiający powinien więc kierować się warunkami konkretnego postępowania, w szczególności opisem przedmiotu zamówienia, jego złożonością i skalą, przy uwzględnieniu interesów, których ochrona ma zostać zapewniona przez skrócenie terminu." W przedmiotowej sprawie w kontekście terminu dostawy akceleratora oraz terminu rozliczenia dofinansowania oznacza, że ten bardzo krótki termin dostawy narzucony przez instytucję finansującą realizację zamówienia uzasadnia pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Jak wyżej zostało wskazane, w przepisie brak jest jednoznacznych wytycznych co do sposobu interpretacji powyższego przepisu. Katalog możliwych przyczyn ma więc charakter otwarty. Brak możliwości późniejszego sfinansowania zamówienia uzasadnia skrócenie tego terminu. Jest to obiektywna przyczyna, niezależna od Centrum której nie mogło wcześniej uwzględnić. Wobec powyższego w okolicznościach niniejszej sprawy skrócenie terminu jest jedyną szansą realizacji zamówienia przy zachowaniu konkurencyjności postępowania.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Otwarcie ofert jest niejawne. Otwarcie ofert następuje poprzez odszyfrowanie ofert na platformie e-zamówienia.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-21 11:00:00 📅
Miejsce: https://ezamowienia.gov.pl
Informacje dodatkowe:
Otwarcie ofert jest niejawne. Otwarcie ofert następuje poprzez odszyfrowanie ofert na platformie e-zamówienia.
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5% ceny podanej w ofercie wraz z podatkiem VAT. 2. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy na 3 dni przed podpisaniem umowy, nie później jednak niż w dniu podpisania umowy. 3. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia opisane zostały w Rozdziale XXVII SWZ.
Pokaż więcej
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
art. 108 ust. 1 pkt. 1-2 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp
art. 108 ust. 1 pkt. 1, ust.1 pkt. 4 ustawy Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r.- o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2024 poz. 507).
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny: 7292345599
Adres pocztowy: Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
ul. Pabianicka 62
Kod pocztowy: 93-513
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@kopernik.lodz.pl 📧
Telefon: 042 689 59 12 📞
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zamawiający nie wymaga wadium, Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5% ceny podanej w ofercie wraz z podatkiem VAT. Warunki dotyczące zabezpieczenia zawarte są w Rozdziale XXXVI SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”. Warunki realizacji umowy: Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, ale tylko jeśli stosowne zmiany zostały dopuszczone we wzoru umowy. Wykonawca, ma obowiązek zawrzeć umowę w sprawie zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy, które stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ z uwzględnieniem wprowadzonych w trakcie trwania postępowania zmian. Umowa zostanie uzupełniona o zapisy wynikające ze złożonej oferty. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wykluczy Wykonawcę zgodnie z przesłankami zawartymi w art.108 ust.1 i 2 uPzp oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE L11 z 8.4.2022r ) i na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz.835). W terminie składania ofert określonym w SWZ wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu Aktualne nadzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy stanowiące wstępne potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia, złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (ESPD dalej:„JEDZ”) W zakresie kryterium kwalifikacji określonych w Rozdziale XII SWZ Wykonawca może ograniczyć się do wypełniania sekcji α części IV formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia oraz Oświadczenie zgodnie z załącznikiem nr 3A,3B (jeśli dotyczy) do SWZ.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale XIII SWZ oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda przedstawienia podmiotowych środków dowodowych określonych w Rozdziale XIV SWZ.W terminie składania ofert określonym w SWZ wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu Ofertę zawierającą– wykaz zgodnie z Rozdziałem XX SWZ. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu:1.1. Platformy ezamówienia, która jest dostępna pod elektronicznej adresemhttps://ezamowienia. wyjątkowych sytuacjach braku możliwości gov.pl.,1.2.poczty przetargi@kopernik.lodz.pl(wkomunikacji przez Platformy ezamówienia), z zastrzeżeniem że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy ezamówienia.1.3.poczty elektronicznej podanej przez Wykonawcę (w wyjątkowych sytuacjach braku możliwości komunikacji przez Platformy ezamówienia),w szczególności w celu zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej. Szczegółowe zasady komunikacji zostały opisane w Rozdziale XVI SWZ. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie przepisów art. 6 ust.1 pkt c) oraz art. 9, art. 10 RODO w związku przepisami określonymi w art. 18, art. 19, art. 124 oraz art. 128 ustawy z dnia 11 września 2019r.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 211228381
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1.Środki ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu niniejszego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego zamówienie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt. 15 ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. 3. Odwołanie przysługuje na: 3.1. Niezgodną z przepisami ustawy Pzp czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy. 3.2. Zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy Pzp. 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej, z tym że odwołanie i przystąpienie do postępowania odwoławczego, wniesione w postaci elektronicznej, wymagają opatrzenia podpisem zaufanym. 5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo w terminie 15 dni od dnia przekazania informacji, jeżeli informacja została przekazana w inny sposób. 6. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. 7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 8. Szczegółowo zasady wnoszenia odwołań uregulowane zostały w art. 506 - 521 ustawy Pzp. 9. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Szczegółowo zasady i terminy wnoszenia skargi do sądu uregulowane zostały w art. 579 - 590 ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-04Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 171-611826 (2026-09-03)