Poznań – kanalizacja sanitarna w rejonie ul. Kotowo w Poznaniu oraz ul. Niezłomnych w Luboniu oraz budowa ulicy Niezłomnych w Luboniu

Aquanet S.A.

Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacja sanitarna w rejonie ul. Kotowo w Poznaniu oraz ul. Niezłomnych w Luboniu oraz budowa ulicy Niezłomnych w Luboniu, w podziale na: Zakres Aquanet S.A. (Etap I – II) a) Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicy: - DN400 mm, długość ok 300 m, - DN300 mm, długość ok 1500 m, - DN200 mm, długość 3400 m. Łącznie ok 5200 m. b) Przyłącza kanalizacji sanitarnej ok 389 szt. c) Sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej o średnicy: - DN200 mm, długość 430 m. d) Sieć wodociągowa o średnicy: - DN100, długość ok 370 m. e) Przyłącza wodociągowe ok 30 szt. f) Przepompownia (tłocznia) ścieków (1 kpl.) o wydajności 120,25 m3/h. g) Nasadzenia rekompensacyjne wraz z 3 letnią pielęgnacją zieleni. Zakres Miasta Luboń a) Droga o długości ok 820 m w tym: - budowa jezdni o szerokości 5,0 m, - obustronne chodniki, - zjazdy, - plac do zawracania, - 26 miejsc postojowych. b) Sieć kanalizacji deszczowej o średnicy Ø315mm, Ø400mm, Ø500mm, Ø630mm, Ø800mm, Ø1000mm, długość łączna ok 824 m c) Przykanaliki o średnicy Ø160mm, Ø200mm, długość łączna ok 144 m d) Studnie o średnicy Ø 1000mm, Ø 1200mm, Ø 1500mm, Ø 2000mm, - 32 szt. e) Wpusty uliczne Ø 500mm – ilość 41 szt. , f) Separator – 2 szt. g) Kanał technologiczny o długości ok 817 m w tym: - rury Ø110/6,3mm + Ø3x40/3,7mm+ Ø10/8mm, - studnie telekomunikacyjne 10 szt. h) Kolizje telekomunikacyjne – 2 szt. i) Kolizje energetyczne – 6 szt. j) Przebudowa przepustu. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-10-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-31 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-31)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Poznań – kanalizacja sanitarna w rejonie ul. Kotowo w Poznaniu oraz ul. Niezłomnych w Luboniu oraz budowa ulicy Niezłomnych w Luboniu
Numer referencyjny: Z/36/2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacja sanitarna w rejonie ul. Kotowo w Poznaniu oraz ul. Niezłomnych w Luboniu oraz budowa ulicy Niezłomnych w Luboniu, w podziale na: Zakres Aquanet S.A. (Etap I – II) a) Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicy: - DN400 mm, długość ok 300 m, - DN300 mm, długość ok 1500 m, - DN200 mm, długość 3400 m. Łącznie ok 5200 m. b) Przyłącza kanalizacji sanitarnej ok 389 szt. c) Sieć kanalizacji sanitarnej tłocznej o średnicy: - DN200 mm, długość 430 m. d) Sieć wodociągowa o średnicy: - DN100, długość ok 370 m. e) Przyłącza wodociągowe ok 30 szt. f) Przepompownia (tłocznia) ścieków (1 kpl.) o wydajności 120,25 m3/h. g) Nasadzenia rekompensacyjne wraz z 3 letnią pielęgnacją zieleni. Zakres Miasta Luboń a) Droga o długości ok 820 m w tym: - budowa jezdni o szerokości 5,0 m, - obustronne chodniki, - zjazdy, - plac do zawracania, - 26 miejsc postojowych. b) Sieć kanalizacji deszczowej o średnicy Ø315mm, Ø400mm, Ø500mm, Ø630mm, Ø800mm, Ø1000mm, długość łączna ok 824 m c) Przykanaliki o średnicy Ø160mm, Ø200mm, długość łączna ok 144 m d) Studnie o średnicy Ø 1000mm, Ø 1200mm, Ø 1500mm, Ø 2000mm, - 32 szt. e) Wpusty uliczne Ø 500mm – ilość 41 szt. , f) Separator – 2 szt. g) Kanał technologiczny o długości ok 817 m w tym: - rury Ø110/6,3mm + Ø3x40/3,7mm+ Ø10/8mm, - studnie telekomunikacyjne 10 szt. h) Kolizje telekomunikacyjne – 2 szt. i) Kolizje energetyczne – 6 szt. j) Przebudowa przepustu. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 40 083 017 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator: Z/36/2026
Informacje dodatkowe:
I. Termin wykonania zamówienia: w ciągu 48 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, w tym: 1) wykonanie robót budowlano-montażowych dla zakresu Aquanet S.A – 25 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, w tym: - Etap 1 należy wykonać w terminie do 17 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy, - Etap 2 należy wykonać w terminie do 25 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy 2) wykonanie nasadzeń rekompensacyjnych zgodnie z decyzją zgodą na wycinkę drzew i krzewów oraz 3 letnia pielęgnacja zieleni, dla zakresu Aquanet S.A., 3) wykonanie robót budowlano-montażowych dla zakresu Miasta Luboń – 510 dni od dnia zawarcia Umowy, w tym: a) uzyskanie zatwierdzenia dla projektu tymczasowej organizacji ruchu w terminie 90 dni od dnia zawarcia Umowy, b) realizacja robót budowlanych objętych Inwestycją związanych z wykonaniem przebudowy kolizji energetycznych (TOM06 bez montażu rur rezerwowych), w terminie 210 dni od dnia zawarcia Umowy, c) realizacja robót budowlanych objętych Inwestycją związanych z wykonaniem przebudowy kolizji telekomunikacyjnych (TOM05), w terminie 210 dni od dnia zawarcia Umowy, d) zakończenie Inwestycji wraz ze zgłoszeniem zgodnie z § 3 ust. 10 lit a) Umowy w terminie 450 dni od dnia zawarcia Umowy, e) przekazanie Zamawiającemu w terminie 510 dni od dnia zawarcia Umowy łącznie: - geodezyjną inwentaryzację powykonawczą (opatrzoną klauzulą potwierdzającą przyjęcie sporządzonej dokumentacji do zasobów ośrodka geodezyjnego PODGiK) w wersji papierowej oraz elektronicznej plik *dxf w ilości zgodnej z § 5 ust. 9 Umowy oraz - zaświadczenie o zakończeniu budowy lub pozwolenie na użytkowanie. II. Zamówienie finansowane jest z funduszy UE w zakresie Aquanet S.A.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Poznański 🏙️
Czas trwania: 48 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-14 13:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-14 13:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aquanet/demand/315010/notice/public/details
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie
Określona forma prawna musi zostać przyjęta przez grupę oferentów, której udzielono zamówienia
Data otwarcia: 2026-10-14 13:30:00 📅
Miejsce: https://aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aquanet/demand/315010/notice/public/details
Informacje dodatkowe: Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert.
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, którym zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia (konsorcjum) powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu oraz złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków. Ponadto tacy Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zaleca się, aby pełnomocnikiem był jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Dokument ustanawiający pełnomocnika (pełnomocnictwo) powinien być dołączony do oferty.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 900000 zł. Szczegóły dotyczące wadium zawarto w pkt. 11 SWZ. 2. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosić będzie 5 % ceny całkowitej zamówienia (ceny oferty łącznie z VAT). Wykonawca zobowiązany jest ustanowić dwa odrębne zabezpieczenia należytego wykonania Umowy dla Aquanet S.A. i Miasta Luboń w wysokości 5% Wynagrodzenia brutto wskazanego w Formularzu oferty odpowiednio dla zakresu Aquanet S.A. i zakresu Miasta Luboń. Szczegóły dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarto w pkt. 20 SWZ oraz załączniku nr 9 do SWZ-Projekt Umowy.
Pokaż więcej
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je:
Wynagrodzenie zostanie zapłacone w terminie 30 dni od daty dostarczenia Zamawiającemu faktury VAT przelewem, na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę każdorazowo na fakturze. Wynagrodzenie płatne będzie w częściach. Szczegółowo zasady finansowania określone zostały we wzorach umów stanowiących Załącznik nr 9 do SWZ.
Pokaż więcej
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
Warunki dotyczące realizacji zamówienia: Szczegółowe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia oraz wzory umów, będące załącznikami do SWZ.

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Aquanet s.a.
Krajowy numer rejestracyjny: 7770003274
Adres pocztowy: ul. Dolna Wilda126
Kod pocztowy: 61-492
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Przetargów
E-mail: jolanta.sobis@aquanet.pl 📧
Telefon: 885989690 📞
URL: www.aquanet.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://aquanet.ezamawiajacy.pl 🌏
Lider grupy
Adres profilu nabywcy: https://aquanet.ezamawiajacy.pl 🌏
Główna działalność
Sektor wodny
Informacja o wspólnych zamówieniach
Umowa obejmuje wspólne zamówienia
Komunikacja
Dokumenty URL: https://aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aquanet/demand/315010/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aquanet/demand/315010/notice/public/details 🌏
Adres URL narzędzia do zamówień: https://aquanet.ezamawiajacy.pl/pn/aquanet/demand/315010/notice/public/details 🌏
Nazwa: ezamawiajacy
Identyfikator funduszy UE: Umowa o dofinansowanie nr FENX.01.03-IW.01-0014/23
Więcej informacji na temat funduszy UE:
Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej dla ochrony zasobów wodnych w Poznaniu i okolicach - etap VII” w ramach działania FENX.01.03 Gospodarka wodno - ściekowa priorytetu FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z FS programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko w latach 2021 - 2027
Pokaż więcej
Program funduszy UE: Fundusz Spójności (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zwana dalej „Specustawą”, w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej Pzp). Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie PZP wyklucza się: 1.1. Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Specustawy (art. 7 ust. 1 pkt 1 Specustawy); 1.2. Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2025 r. poz. 644 ze zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy (art. 7 ust. 1 pkt 2 Specustawy); 1.3. Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2026 r. poz. 522 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa art. 1 pkt 3 ustawy (art. 7 ust. 1 pkt 3 Specustawy). 2.W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.20214, str. 1 z późn. zm.). Na podstawie art. 5k ust. 1 w/w rozporządzenia Rady (UE) zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 3. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego podstawie art. 377 ust.1 pkt 1 oraz art. 132 - 139 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy Pzp. 4. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 i 4 Pzp. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych odrębnie na zakres Aquanet S.A. i odrębnie na zakres Miasta Luboń. W związku z tym, Zamawiający, zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania, zgodnie z art. 255 pkt 3 PZP, w przypadku gdy cena najkorzystniejszej oferty będzie przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia dla któregoś z zakresów określonych dla poszczególnych Zamawiających (zakres Aquanet S.A., zakres Miasta Luboń). Stosownie do zapisów art. 222 ust. 4 PZP, najpóźniej przed terminem otwarcia ofert, Zamawiający, poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia całościowo oraz w rozbiciu na zakresy określone dla poszczególnych Zamawiających. 6. Szacunkowa wartość zamówienia: a) Zakres Aquanet S.A. 29 783 017 zł, b) Zakres Miasta Luboń: 10 244 882 zł. 7. PODSTAWY WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA OPIANO W PKT. 6 SWZ. 8. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA OPISANO W PKT. 7 SWZ.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48224587801 📞
Fax: +48224587800 📠
URL: www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów PZP, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale IX PZP tj. odwołanie i skarga do sądu. Postępowanie odwoławcze uregulowane zostało w przepisach art. 506-578 PZP, a postępowanie skargowe w przepisach art.. 579-590 PZP. 2. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami PZP czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie PZP; 3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia, mimo że Zamawiający był do tego obowiązany. 3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 4. Odwołanie wnosi się w terminie: (a) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, (b) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w lit. (a). 5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 6. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 4. i 5 SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 PZP, stronom oraz uczestnikom postępowania przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej lub postanowienia Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, o którym mowa w art. 519 ust. 1 PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w polskiej placówce pocztowej operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe albo w placówce podmiotu zajmującego się doręczaniem korespondencji na terytorium innego niż Rzeczpospolita państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej albo Państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo wysłanie jej na adres do doręczeń elektronicznych, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, jest równoznaczne z jej wniesieniem.
Pokaż więcej
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 169-605473 (2026-08-31)