Remont drogi ekspresowej i autostrady zarządzanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze w podziale na trzy części

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze

Remont drogi ekspresowej i autostrady zarządzanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze w podziale na trzy części: Część nr 1: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Myślibórz, a węzłem Gorzów Wlkp. na odcinku od km 54+012 do km 55+012 – obie jezdnie Część nr 2: Remont nawierzchni autostrady A18 pomiędzy węzłem Olszyna, a węzłem Żary Zachód na odcinku od km 7+573 do km 9+595 – jezdnia północna Część nr 3: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinku od km 92+170 do km 101+000 – obie jezdnie Z opcją: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinkach od km 101+000 do km 107+000 – obie jezdnie

Termin

Deadline 2026-09-18

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-13 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-13)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Remont drogi ekspresowej i autostrady zarządzanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze w podziale na trzy części
Krótki opis:
Remont drogi ekspresowej i autostrady zarządzanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze w podziale na trzy części: Część nr 1: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Myślibórz, a węzłem Gorzów Wlkp. na odcinku od km 54+012 do km 55+012 – obie jezdnie Część nr 2: Remont nawierzchni autostrady A18 pomiędzy węzłem Olszyna, a węzłem Żary Zachód na odcinku od km 7+573 do km 9+595 – jezdnia północna Część nr 3: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinku od km 92+170 do km 101+000 – obie jezdnie Z opcją: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinkach od km 101+000 do km 107+000 – obie jezdnie
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty w zakresie różnych nawierzchni 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 5 000 000 EUR 💰
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3

1️⃣
Tytuł: Część nr 1: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Myślibórz, a węzłem Gorzów Wlkp. na odcinku od km 54+012 do km 55+012 – obie jezdnie
Opis zamówienia:
Część nr 1: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Myślibórz, a węzłem Gorzów Wlkp. na odcinku od km 54+012 do km 55+012 – obie jezdnie. Zakres zamówienia: Wykonanie prac remontowych na obu jezdniach drogi ma za zadanie przywrócenie sczepności międzywarstwowej, celem zapewnienia właściwej współpracy warstw konstrukcyjnych drogi, a co za tym idzie poprawę jej nośności oraz likwidacji spękań zmierzających do wydłużenia okresu eksploatacji. Roboty budowlane mają również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz komfortu jazdy na nw. odcinkach. Zamówienie obejmuje: Zakres robót będzie obejmował odcinek drogi ekspresowej S3 zarządzanej przez Oddział w Zielonej Górze na odcinku od km 54+012 do km 55+012 – obie jezdnie, w zakresie frezowania istniejącej nawierzchni na grubość łączną 12 cm (warstwa ścieralna 4cm, wiążąca 8 cm), ewentualnym wzmocnieniu siatką (w przypadku stwierdzenia takiej konieczności) i odtworzeniu nawierzchni z zachowaniem istniejącej niwelety drogi wraz z odtworzeniem oznakowania poziomego.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Miejscowość: Myślibórz, Gorzów Wlkp.
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Gorzowski 🏙️
Czas trwania: 2 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja jakości. Waga kryterium wynosi 20%
Kryterium jakości (waga): 20
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie Kierownika Robót. Waga kryterium wynosi 20%
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0003

2️⃣
Tytuł: Część nr 2: Remont nawierzchni autostrady A18 pomiędzy węzłem Olszyna, a węzłem Żary Zachód na odcinku od km 7+573 do km 9+595 – jezdnia północna
Opis zamówienia:
Część nr 2: Remont nawierzchni autostrady A18 pomiędzy węzłem Olszyna, a węzłem Żary Zachód na odcinku od km 7+573 do km 9+595 – jezdnia północna Zakres zamówienia: Wykonanie prac remontowych na wskazanym odcinku ma na celu poprawę stanu nawierzchni autostrady poprzez wymianę warstw konstrukcji nawierzchni, a co za tym idzie poprawę jej nośności oraz likwidację spękań zmierzających do wydłużenia okresu eksploatacji. Roboty budowlane mają również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz komfortu jazdy na nw. odcinkach. Zamówienie obejmuje: Zakres robót będzie obejmował odcinek autostrady A18 zarządzanej przez Oddział w Zielonej Górze na odcinku od km 7+573 – 9+595 na jezdni północnej, w zakresie: rozbiórki istniejącej nawierzchni na grubość łączną 19 cm (warstwa ścieralna 4 cm, warstwa wiążąca 8 cm oraz pierwsza warstwa podbudowy 7 cm), odtworzeniu kolejnych warstw nawierzchni z zachowaniem istniejącej niwelety drogi, odtworzeniem oznakowania poziomego oraz wymianą ścieku krawędziowego, odwodnienia liniowego i regulacją wpustów.
Pokaż więcej
Miejscowość: Olszyna, Żary
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0004

3️⃣
Tytuł: Część nr 3: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinku od km 92+170 do km 101+000 – obie jezdnie
Opis zamówienia:
Część nr 3: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinku od km 92+170 do km 101+000 – obie jezdnie Z opcją: Remont nawierzchni drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Wlkp. Południe, a węzłem Skwierzyna Zachód na odcinkach od km 101+000 do km 107+000 – obie jezdnie Zakres zamówienia: Wykonanie prac remontowych na obu jezdniach drogi ma za zadanie przywrócenie sczepności międzywarstwowej, celem zapewnienia właściwej współpracy warstw konstrukcyjnych drogi, a co za tym idzie poprawę jej nośności oraz likwidacji spękań zmierzających do wydłużenia okresu eksploatacji. Roboty budowlane mają również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz komfortu jazdy na nw. odcinkach. Zamówienie podstawowe obejmuje: Zakres robót będzie obejmował odcinek drogi ekspresowej S3 zarządzanej przez Oddział w Zielonej Górze na odcinku od km 92+170 do km 101+000 – obie jezdnie, w zakresie frezowania istniejącej nawierzchni na grubość 4 cm (warstwa ścieralna 4cm), i odtworzeniu nawierzchni SMA 11 PMB 45/80-65 z zachowaniem istniejącej niwelety drogi wraz z odtworzeniem oznakowania poziomego. Zamówienie w ramach prawa opcji obejmuje: Zakres robót zleconych w ramach prawa opcji będzie obejmował odcinek drogi ekspresowej S3 zarządzanej przez Oddział w Zielonej Górze na odcinku od km 101+000 do km 107 + 000 – obie jezdnie, w zakresie frezowania istniejącej nawierzchni na grubość 4 cm (warstwa ścieralna 4cm), i odtworzeniu nawierzchni SMA 11 PMB 45/80-65 z zachowaniem istniejącej niwelety drogi wraz z odtworzeniem oznakowania poziomego. Zamówienie w ramach prawa opcji zostanie zrealizowane w przypadku przydzielenia Oddziałowi w Zielonej Górze dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na remont nawierzchni. Terminy wykonania będzie taki sam jak dla zamówienia podstawowego. Wykonawca sporządzi dla zakresu Projekt czasowej organizacji ruchu i przekaże do zatwierdzenia Organowi Zarządzającemu Ruchem (GDDKiA) z wykorzystaniem schematów dołączonych do OPZ.
Pokaż więcej
Miejscowość: Gorzów Wlkp., Skwierzyna
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Pozostałe informacje dotyczące opcji zawarte są w dalszych Tomach SWZ. Część nr 3: Zakres robót zleconych w ramach prawa opcji będzie obejmował odcinek drogi ekspresowej S3 zarządzanej przez Oddział w Zielonej Górze na odcinku od km 101+000 do km 107 + 000 – obie jezdnie, w zakresie frezowania istniejącej nawierzchni na grubość 4 cm (warstwa ścieralna 4cm), i odtworzeniu nawierzchni SMA 11 PMB 45/80-65 z zachowaniem istniejącej niwelety drogi wraz z odtworzeniem oznakowania poziomego.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0005
Opis
Miejscowość: Zielona Góra, Gorzów Wlkp.

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Główne aspekty procedury:
1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą) 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) lit. a) i b); pkt. 2), 3), 7) lit. a)-d) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia. 14. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-18 09:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-18 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem https://gddkia.eb2b.com.pl.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest zabezpieczenie
Data otwarcia: 2026-09-18 10:00:00 📅
Miejsce:
Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem https://gddkia.eb2b.com.pl.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Referencje dotyczące określonych prac
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem, w wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: 1 zadania obejmującego budowę, przebudowę lub remont drogi o wartości brutto co najmniej: dla Części 1: 2 000 000,00 zł; dla Części 2: 4 500 000,00 zł; dla Części 3 z opcją: 9 500 000,00 zł. Za drogę Zamawiający uzna budowlę składającą się z części i urządzeń drogi, budowli ziemnych, lub drogowych obiektów inżynierskich, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 7 ustawy z 7 lipca 1994 r Prawo budowlane (Dz. U. 2024 poz. 725 ze zm.). Za ulicę Zamawiający uzna drogę na terenie zabudowanym lub przeznaczonym do zabudowy (głównie w mieście, ale także w osadzie oraz czasem na wsi), która posiada oficjalnie urzędową nazwę własną. Jako wykonanie (zakończenie) zadania należy rozumieć wystawienie Świadectwa Przejęcia (wydanego zgodnie z Subklauzulą 10.1 dla kontraktów realizowanych zgodnie z warunkami FIDIC) lub podpisanie końcowego Protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu (w przypadku zamówień, w których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia). Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć według średniego kursu NBP na dzień wystawienia Świadectwa Przejęcia (wydanego zgodnie z Subklauzulą 10.1 dla kontraktów realizowanych zgodnie z warunkami FIDIC) lub na dzień podpisania końcowego Protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu (w przypadku zamówień, w których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia).
Pokaż więcej
Kryterium kwalifikacji: Technicy lub organy techniczne do kontroli jakości
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykonawca musi wskazać osobę, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymującą się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jaka zostanie jej powierzona. Wykonawca, na funkcję wymienioną poniżej, wskaże osobę, którą musi mieć dostępną na etapie realizacji zamówienia, spełniającą następujące wymagania: I. Osoba proponowana do pełnienia funkcji – Kierownik Robót wymagana liczba osób: 1 osoba. Doświadczenie i kwalifikacje: Minimalny poziom zdolności: 1) Posiada uprawnienia (wymagane ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane lub odpowiadające im inne ważne uprawnienia budowlane wydane na mocy wcześniej obowiązujących przepisów) bez ograniczeń w specjalności drogowej; Pełnił funkcję/funkcje Kierownika Robót (od rozpoczęcia robót do ich zakończenia) lub Inspektora Nadzoru (od rozpoczęcia robót do ich zakończenia lub od podpisania umowy na świadczenie usługi nadzoru do zakończenia realizacji tej umowy) przy wykonaniu co najmniej jednego zadania: obejmującego budowę, przebudowę lub remont drogi, ulicy o wartości brutto co najmniej: dla Części 1: 2 000 000,00 zł; dla Części 2: 4 500 000,00 zł; dla Części 3 z opcją: 9 500 000,00 zł. Przez stwierdzenie: „pełnił funkcje kierownicze, nadzorcze” należy rozumieć pełnienie funkcji zarówno ze strony Inwestora jak i Wykonawcy (inspektor nadzoru, kierownik budowy, kierownik robót, inne odpowiadające powyższym). Jako rozpoczęcie robót należy rozumieć datę faktycznego rozpoczęcia robót budowlanych poprzedzoną zawiadomieniem organu nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia. Jako zakończenie robót należy rozumieć wystawienie co najmniej Świadectwa Przejęcia (wydanego zgodnie z Subklauzulą 10.1 dla kontraktów realizowanych zgodnie z warunkami FIDIC) lub podpisanie końcowego Protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu (w przypadku zamówień, w których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia). Jako zakończenie realizacji umowy na świadczenie usługi nadzoru należy rozumieć wystawienie Protokołu odbioru usługi lub równoważnego dokumentu potwierdzającego jej wykonanie). Za drogę Zamawiający uzna drogę w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2025, poz. 889 z późn. zm.). Za ulicę Zamawiający uzna ulicę (tj. drogę klasy GP, G, Z) w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r., w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1518 z późn. zm.)., wydanego na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 i ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.). Za drogę lub ulicę Zamawiający uzna również drogę lub ulicę w rozumieniu uprzednio obowiązującego brzmienia ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2025, poz. 889 z późn. zm.). Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia Świadectwa Przejęcia (wydanego zgodnie z Subklauzulą 10.1 dla kontraktów realizowanych zgodnie z Warunkami FIDIC) lub na dzień podpisania końcowego Protokołu odbioru robót lub równoważnego dokumentu (w przypadku zamówień, w których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia) lub na dzień zakończenia realizacji umowy na świadczenie usług nadzoru.
Pokaż więcej
Wymagane depozyty i gwarancje: Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium: Część nr 1: 60 000,00 PLN
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie, ustawie z dnia 23.4.1964 r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych. 2. Warunki realizacji umowy, dopuszczalne zmiany umowy oraz określenie warunków zmian, zostało zawarte w SWZ. 3. Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia zostały określone w SWZ – w szczególności w Tomie II.
Pokaż więcej
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 9
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Udział w organizacji przestępczej
Opis przesłanek wykluczenia:
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b) i f) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a) i pkt 3 w zakresie odnoszącym się do pkt 2 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych
Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Dotyczy art. 108 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze
Krajowy numer rejestracyjny: 9290116588
Departament: Wydział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Bohaterów Westerplatte 31
ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 65-950
Miasto pocztowe: Zielona Góra
Region: Zielonogórski 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://gddkia.eb2b.com.pl
E-mail: sekretariat_zga@gddkia.gov.pl 📧
Telefon: +48 683271068 📞
Fax: +48 683253468 📠
URL: https://www.gov.pl/web/gddkia 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://gddkia.eb2b.com.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: http://www.gddkia.gov.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Komunikacja
Dokumenty URL: https://gddkia.eb2b.com.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://gddkia.eb2b.com.pl/organizer-preview-auction.html/526131/remont-drogi-ekspresowej-i-autostrady-zarzadzanej-przez-generalna-dyrekcje-drog-krajowych-i-autostrad-oddzial-w-zielonej-gorze-w-podziale-na-trzy-czesci 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy. Wykonawca musi posiadać bezpłatne konto na Platformie. Wymagania techniczne: stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4/1 mb/s; komputer klasy PC lub MAC o konfiguracji: pamięć RAM min 8GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min. 2,4 GHz, jeden z systemów operacyjnych MS Windows, Mac OS, Linux z aktualnym wsparciem technicznym producenta (sugerowane nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia postępowania); dowolna przeglądarka internetowa sugerowane najnowsze wersje: Chrome, Safari, Edge, Firefox, Opera; włączona obsługa JavaScript; zainstalowany program obsługujący stosowane przez Wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie „pdf”). Dokumentacja postępowania dostępna jest na Platformie. Dodatkowe informacje znajdują się w pkt 14 Tomu I SWZ. 2. Przewiduje się iż wykonywanie zamówienia trwać będzie: Zamawiający wymaga, aby robota budowlana została zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do 15.12.2026r. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% ceny brutto podanej w ofercie (z wyłączeniem prawa opcji). 4. Szacunkowa wartość bez VAT podana w ogłoszeniu jest wartością podana w zaokrągleniu. 5. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: https://www.gov.pl/web/uzp/kontakt2
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
Fax: +48 224587800 📠
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: ustawa Pzp), przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale IX ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15) ustawy Pzp oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców. Środki ochrony prawnej nie przysługują Wykonawcy ani innemu podmiotowi, o którym mowa powyżej, pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, o których mowa w art. 16 b ust. 1 pkt 1 Pzp. 2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym na projektowane postanowienia umowy oraz na zaniechanie czynności, do której Zamawiający był zobowiązany na podstawie ustawy Pzp. 3. Odwołanie powinno zawierać informacje, o których mowa w art. 516 ustawy Pzp. 4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym. 5. Odwołujący przekazuje Zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo w postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 6. Terminy wniesienia odwołania: 1) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli informacja została przekazana przy użycie środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni - jeżeli została przekazana w inny sposób; 2) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na Platformie; 3) Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 1) i 2) powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 4) Jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; 7. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu IX ustawy Pzp. 8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych. 9. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w polskiej placówce pocztowej operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 Prawo pocztowe albo w placówce podmiotu zajmującego się doręczaniem korespondencji na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej albo państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym albo wysłanie jej na adres do doręczeń elektronicznych, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, jest równoznaczne z jej wniesieniem. 10. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-17Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 157-569338 (2026-08-13)