„Sukcesywne dostarczanie artykułów farmaceutycznych do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi” – znak sprawy: 31/2026”
Miejskie Centrum Medyczne im. dr K Jonschera w Łodzi
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie leków różnych: Pakiet I - LEKI Pakiet II - OPATRUNKI Pakiet III - PREPARATY PIELĘGNACYJNE/KREMY 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w w/w Pakietach, tj. z możliwością składania ofert na poszczególne pozycje. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 9 do SWZ.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-07-08. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-06-22.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • Aesculap Chifa Sp. z o.o. Ul. Tysiąclecia 14 64-300 Nowy Tomyśl
- • ASCLEPIOS S.A. ul. Hubska 44, 50-502 Wrocław
- • Konsorcjum firm: 1) Citonet-Łódź Sp. z o.o., ul. Świętojańska 5/9, 93-493 Łódź 2) Toruńskie Zakłady Materiałów Opat
- • Opatrunki, zaciski, szwy, podwiązki › Opatrunki
- • Produkty do pielęgnacji skóry › Kremy lub płyny parafarmaceutyczne
- • Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała › Produkty farmaceutyczne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Łódzkie › Miasto Łódź
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-22 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-17 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-06-22)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Sukcesywne dostarczanie artykułów farmaceutycznych do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi” – znak sprawy: 31/2026”
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Produkty farmaceutyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet I
Opis zamówienia: Leki
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2027-05-05 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet II
Opis zamówienia: Opatrunki
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
Tytuł: Pakiet III
Opis zamówienia: PREPARATY PIELĘGNACYJNE/KREMY
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-08 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-08 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miejskie Centrum Medyczne im. dr K Jonschera w Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Kod pocztowy: 93-113
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@jonscher.pl 📧
Telefon: +48426721904 📞
URL: www.bip.jonscher.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://uml.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://uml.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 02-677
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z ustawa Pzp
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 119-429725 (2026-06-22)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: „Sukcesywne dostarczanie artykułów farmaceutycznych do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi” – znak sprawy: 31/2026”
Numer referencyjny:
31/2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie leków różnych:
Pakiet I - LEKI
Pakiet II - OPATRUNKI
Pakiet III - PREPARATY PIELĘGNACYJNE/KREMY
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w w/w Pakietach, tj. z możliwością składania ofert na poszczególne pozycje. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 9 do SWZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Produkty farmaceutyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 3
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 3
1️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
1
Tytuł: Pakiet I
Opis zamówienia: Leki
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Łódź 🏙️
Czas trwania
Data końcowa: 2027-05-05 📅
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
2
Tytuł: Pakiet II
Opis zamówienia: Opatrunki
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Wewnętrzny identyfikator:
3
Tytuł: Pakiet III
Opis zamówienia: PREPARATY PIELĘGNACYJNE/KREMY
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
W związku z unieważnieniem większości pozycji w postępowaniu prowadzonym na leki w 2025 (30/2025), opatrunki w 2026 (07/2026) z uwagi na fakt, że na pozycje te nie zostały złożone oferty (art.255 okt.1 ustawy Pzp.), oraz w związku z wejściem w życie z dniem 14 kwietnia 2026 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2026 r. (Dz.U. 2026 poz. 429), określającego nowy obowiązkowy skład zestawów przeciwwstrząsowych w podmiotach udzielających świadczeń zdrowotnych, zachodzi konieczność niezwłocznego uzupełnienia i dostosowania posiadanego wyposażenia medycznego do aktualnych wymogów prawnych.
Zakup wskazanych produktów leczniczych ma charakter pilny, ponieważ jest niezbędny do zapewnienia zgodności działalności placówki z obowiązującymi przepisami, utrzymania gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych oraz zagwarantowania bezpieczeństwa pacjentów w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia, w szczególności w przypadku wystąpienia reakcji anafilaktycznych i innych stanów wymagających natychmiastowego leczenia przeciwwstrząsowego. Koniecznym zatem staje się uruchomienie przedmiotowego postępowania jako pilnego, w tym uwzględnienie konieczności maksymalnego, dopuszczalnego prawem skrócenia terminów prowadzonego postępowania. Podkreślania wymaga, że zgodnie z art. 138 ust 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. 2026 poz. 793 ze zm.) „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej”
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-07-08 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-07-08 11:30:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-07-08 11:30:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Miejskie Centrum Medyczne im. dr K Jonschera w Łodzi
Krajowy numer rejestracyjny:
7282289592
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Kod pocztowy: 93-113
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
E-mail: przetargi@jonscher.pl 📧
Telefon: +48426721904 📞
URL: www.bip.jonscher.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Adres profilu nabywcy: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://uml.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://uml.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5262239325
Kod pocztowy: 02-677
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat Biura Odwołań
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: https://www.uzp.gov.pl/kio 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z ustawa Pzp
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 119-429725 (2026-06-22)
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia (2026-08-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 209324.21 PLN 💰
Opis
Tytuł: Pakiet I poz. 40
Pakiet I poz. 39, 42, 43, 44
Pakiet III poz. 3, 4, 5
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
Numer umowy:
Data zawarcia umowy: 2026-07-20 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 47 304 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Aesculap
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Aesculap Chifa Sp. z o.o. ul. Tysiąclecia 14 64-300 Nowy Tomyśl
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 64-300
Miasto pocztowe: Nowy Tomyśl
Region: Poznański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 154711.85 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Asclepios
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ASCLEPIOS S.A. ul. Hubska 44, 50-502 Wrocław
Kod pocztowy: 50-502
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 7308.36 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Citonet
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Konsorcjum firm: 1) Citonet-Łódź Sp. z o.o., ul. Świętojańska 5/9, 93-493 Łódź 2) Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A., ul. Żółkiewskiego 20/26, 87-100 Toruń
Krajowy numer rejestracyjny:
Kod pocztowy: 93-493
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Źródło: OJS 2026/S 158-570468 (2026-08-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 209324.21 PLN 💰
Opis
Tytuł: Pakiet I poz. 40
Pakiet I poz. 39, 42, 43, 44
Pakiet III poz. 3, 4, 5
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
umowa Aesculap
Data zawarcia umowy: 2026-07-20 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 4
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 4
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 47 304 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet 1 poz. 40 Aesculap
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Aesculap
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Aesculap Chifa Sp. z o.o. ul. Tysiąclecia 14 64-300 Nowy Tomyśl
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 272636951
Kod pocztowy: 64-300
Miasto pocztowe: Nowy Tomyśl
Region: Poznański 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 154711.85 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet 1 poz. 39, 42, 43, 44 Asclepios
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Asclepios
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: ASCLEPIOS S.A. ul. Hubska 44, 50-502 Wrocław
Kod pocztowy: 50-502
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 7308.36 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet 3 poz. 3,4,5
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Citonet
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Konsorcjum firm: 1) Citonet-Łódź Sp. z o.o., ul. Świętojańska 5/9, 93-493 Łódź 2) Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A., ul. Żółkiewskiego 20/26, 87-100 Toruń
Krajowy numer rejestracyjny:
Regon: 101569791
Kod pocztowy: 93-493
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Źródło: OJS 2026/S 158-570468 (2026-08-17)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Ogólne środki przeciwinfekcyjne do użytku ogólnoustrojowego, szczepionki, środki przeciwnowotworowe oraz immunomodulacyjne (>20)
- Produkty lecznicze dla dermatologii oraz układu mięśniowo-szkieletowego (20)
- Produkty lecznicze dla krwi, organów krwiotwórczych oraz układu krążenia (11)
- Produkty lecznicze dla przewodu pokarmowego i metabolizmu (8)
- Produkty lecznicze dla układu moczowo-płciowego oraz hormonów (4)
- Produkty lecznicze dla układu nerwowego i organów zmysłów (14)
- Różne produkty lecznicze (>20)
- Wyroby farmaceutyczne (6)
- Środki lecznicze dla układu oddechowego (6)