Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem oraz defibrylatora z wyposażeniem dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach
Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach
Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem oraz defibrylatora z wyposażeniem dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ, a warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 4_dla Pakietu 1 i Pakietu 2 do SWZ
TerminDeadline 2026-10-08
Kto? Co?- • Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
- • Urządzenia do diagnostyki sercowo-naczyniowej › Urządzenia do elektrokardiografii
- • Usługi edukacyjne i szkoleniowe › Usługi szkoleniowe
- • Usługi w zakresie oprogramowania › Usługi konfiguracji oprogramowania
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Świętokrzyskie › Kielecki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem oraz defibrylatora z wyposażeniem dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Pakiet 1_Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem
Opis zamówienia:
Dodatkowe produkty/usługi:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 8 tygodni
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): cena - 40 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Pakiet 2_Zakup defibrylatora z wyposażeniem
Opis zamówienia:
Czas trwania: 21 dni
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Adres pocztowy: ul Artwińskiego 3
Kod pocztowy: 25-734
Miejscowość: Kielce
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 09:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-08 09:00:00 📅
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach
Krajowy numer rejestracyjny:
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Artwińskiego 3
Kod pocztowy: 25-734
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampubl@onkol.kielce.pl 📧
Telefon: 413674280 📞
URL: https://www.onkol.kielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
Fax: 224587800 📠
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-607254 (2026-09-02)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem oraz defibrylatora z wyposażeniem dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach
Numer referencyjny:
IZP.2411.172.2026.EP
Krótki opis:
Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem oraz defibrylatora z wyposażeniem dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ, a warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 4_dla Pakietu 1 i Pakietu 2 do SWZ
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 2
1️⃣
Tytuł: Pakiet 1_Zakup aparatów EKG umożliwiających pracę z wykorzystaniem istniejącego zintegrowanego środowiska HIS wraz z wyposażeniem
Opis zamówienia:
Pakiet 1_ Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, montaż, konfiguracja, uruchomienie oraz przekazanie do użytkowania 2 szt. aparatów EKG, wraz z wyposażeniem, oprogramowaniem, wymaganymi licencjami, integracją z istniejącą infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, przeszkoleniem personelu oraz zapewnieniem gwarancji i serwisu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagania dotyczące parametrów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych, wyposażenia, kompatybilności, integracji z systemami HIS/RIS/PACS, gwarancji, serwisu, dostawy, instalacji, uruchomienia i szkolenia, określa Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – parametry wymagane i oceniane.
Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu OPZ model oferowanego aparatu EKG oraz parametry techniczne i funkcjonalności oferowanego rozwiązania, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ oraz na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 4_Pakiet 1 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia kompletności i wzajemnej kompatybilności wszystkich zaoferowanych elementów rozwiązania, w tym aparatów EKG, wyposażenia, oprogramowania i wymaganych licencji, oraz ich prawidłowego współdziałania z istniejącą infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, w zakresie określonym w OPZ, bez konieczności dokonywania przez Zamawiającego dodatkowych zakupów lub inwestycji niezbędnych do uruchomienia i prawidłowego użytkowania przedmiotu zamówienia.
Pokaż więcej
Miejsce wykonania: Kielecki 🏙️
Czas trwania: 8 tygodni
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): cena - 40 pkt
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Pakiet 2_Zakup defibrylatora z wyposażeniem
Opis zamówienia:
Pakiet 2_Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego defibrylatora z wyposażeniem, wraz z dostawą, instalacją, montażem uruchomieniem oraz przeszkoleniem użytkowników w zakresie jego obsługi. Oferowane urządzenie musi spełniać wymagania techniczne i funkcjonalne określone w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), w szczególności w zakresie defibrylacji manualnej i AED, kardiowersji, monitorowania EKG, SpO₂ i NIBP, stymulacji oraz wyposażenia dodatkowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ, a warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 4_pakiet 2 do SWZ
niezbędnych do uruchomienia i prawidłowego użytkowania przedmiotu zamówienia.
Pokaż więcej
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
>>>Na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
>>>FINANSOWANIE: Środki z budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz środki własne. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ust. 1 Pzp, jeżeli środki publiczne przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane.
>>>OBOWIĄZKI WYKONAWCY: Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wyrobów medycznych, ochrony środowiska, gospodarowania odpadami oraz BHP. W zakresie produktów, usług lub procesów ICT zastosowanie mają przepisy Pzp oraz ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Oferta podlega odrzuceniu w przypadkach określonych w art. 226 ust. 1 pkt 17 i 19 Pzp.
>>>PODZIAŁ ZAMÓWIENIA: Przedmiot zamówienia podzielono na 2 części: Pakiet 1 i Pakiet 2. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub oba pakiety. Nie dopuszcza się składania ofert na poszczególne elementy pakietów. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zgodnie z SWZ.
>>>PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: Wraz z ofertą należy złożyć materiały informacyjne producenta (np. prospekty, broszury, katalogi, ulotki, dane techniczne lub inne materiały źródłowe) potwierdzające spełnianie wymagań Zamawiającego. Parametry niewskazane w materiałach producenta mogą być potwierdzone oświadczeniem Wykonawcy. Wraz z ofertą należy przedłożyć deklarację zgodności UE, o której mowa w art. 19 rozporządzenia (UE) 2017/745, a dla wyrobów objętych art. 120 ust. 3 tego rozporządzenia – deklarację zgodności wystawioną na podstawie dotychczasowych przepisów, oraz – jeżeli wymagany był udział jednostki notyfikowanej – certyfikat zgodności wydany przez tę jednostkę. W materiałach Wykonawca powinien zaznaczyć/podkreślić fragmenty potwierdzające spełnienie poszczególnych wymagań OPZ i oznaczyć je numerem odpowiadającym pozycji w tabeli OPZ. Dokumenty w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
Zamawiający przewiduje możliwość wezwania do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z art. 107 ust. 2 Pzp. Uzupełnienie nie będzie możliwe w przypadkach określonych w art. 107 ust. 3 Pzp, w szczególności gdy dokument służy potwierdzeniu zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z cechami lub kryteriami oceny ofert. Brak takiego dokumentu nie może być wówczas uzupełniony po terminie składania ofert.
>>>PODSTAWY WYKLUCZENIA: Z postępowania wyklucza się Wykonawcę, wobec którego zachodzi którakolwiek z przesłanek określonych w art. 108 ust. 1 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp. Zastosowanie mają również przesłanki wykluczenia wynikające z art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. oraz art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576, dotyczące m.in. udziału podmiotów rosyjskich w zamówieniach publicznych.
>>> Brak podstaw wykluczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1–5 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp może być wykazany również certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2 Pzp, na zasadach określonych w SWZ. Certyfikat nie obejmuje podstaw wykluczenia wynikających z art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r., art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 ani określonych przypadków z art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp.
>>>DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ: Formularz oferty; Opis przedmiotu zamówienia wraz z parametrami ocenianymi; formularz asortymentowo-cenowy; JEDZ; oświadczenie o braku podstawy wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 2022/576; dokument potwierdzający umocowanie do działania w imieniu Wykonawcy; wymagane przedmiotowe środki dowodowe określone w SWZ.
>>>DOKUMENTY NA WEZWANIE: Przed udzieleniem zamówienia Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych podmiotowych środków dowodowych lub odpowiedniego certyfikatu. Wymagane są: 1) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem; 2) oświadczenie dotyczące przynależności do grupy kapitałowej; 3) odpis/wydruk z KRS lub CEIDG w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem; 4) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia.
>>>WYKONAWCY ZAGRANICZNI: Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza RP składają dokumenty właściwe dla kraju siedziby/miejsca zamieszkania, zgodnie z zasadami określonymi w SWZ. W przypadku braku odpowiednich dokumentów dopuszcza się dokumenty równoważne lub stosowne oświadczenia składane przed właściwym organem, notariuszem lub innym uprawnionym podmiotem. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
>>>Szczegółowe informacje dotyczące postępowania, w tym warunków udziału, podstaw wykluczenia, kryteriów oceny ofert, wymaganych dokumentów, sposobu przygotowania i złożenia oferty oraz realizacji szczegółowe wymagania dotyczące wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zawarte są w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz pozostałej udostępnionej dokumentacji.
>>>TERMIN REALIZACJI: Pakiet 1 – do 8 tygodni od dnia zawarcia umowy. Pakiet 2 – do 21 dni od dnia zawarcia umowy.
>>>TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ: Wykonawca jest związany ofertą przez 90 dni od upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 5 stycznia 2027 r.
Pokaż więcej
Kod pocztowy: 25-734
Miejscowość: Kielce
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 08:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 09:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-10-08 09:00:00 📅
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Wymagane
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 9591294907
Departament: Dział Zamówień Publicznych
Adres pocztowy: ul. Artwińskiego 3
Kod pocztowy: 25-734
Miasto pocztowe: Kielce
Region: Kielecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zampubl@onkol.kielce.pl 📧
Telefon: 413674280 📞
URL: https://www.onkol.kielce.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 010828091
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekretariat
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587801 📞
Fax: 224587800 📠
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ
1. Środki ochrony prawnej określone w niniejszym dziale przysługują wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15, oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
2. Odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której Zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
5. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 3 i 4 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Jeżeli odwołanie zawiera twierdzenia dotyczące domniemania wynikającego z udzielonej certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, zamawiający przesyła kopię odwołania podmiotowi certyfikującemu niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia jego otrzymania; podmiot certyfikujący, w terminie 5 dni od dnia otrzymania odwołania, doręcza Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej oraz przesyła Zamawiającemu i odwołującemu swoje stanowisko wraz z uzasadnieniem (art. 521a Pzp).
7. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie – sądu zamówień publicznych, za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
8. Pozostałe zasady dot. środków ochrony prawnej zostały zawarte w Dziale IX ustawy.
Pokaż więcej
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 170-607254 (2026-09-02)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Urządzenia medyczne (>20)
- Aparatura do anestezji i resuscytacji (13)
- Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne (2)
- Materiały medyczne (>20)
- Różne urządzenia i produkty medyczne (>20)
- Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego (>20)
- Systemy rejestrujące i urządzenia badawcze (>20)
- Techniki operacyjne (>20)
- Urządzenia do radioterapii, mechanoterapii, elektroterapii i fizykoterapii (>20)
- Wsparcie czynnościowe (>20)