1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu do krążenia pozaustrojowego dla Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części. 2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie: 1) Zał. nr 1a do SWZ – Formularz cenowy, 2) Zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia, 3) Zał. nr 3 do SWZ – Projekt umowy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – zał. nr 3 do SWZ - dostawa jednorazowa. 5. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01) Obiekt Zakres zamówienia
Tytuł: „Zakup aparatu do krążenia pozaustrojowego dla Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku”
Numer referencyjny: D10.251.73.S.2026
Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu do krążenia pozaustrojowego dla Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części.
2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie:
1) Zał. nr 1a do SWZ – Formularz cenowy,
2) Zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia,
3) Zał. nr 3 do SWZ – Projekt umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego.
4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – zał. nr 3 do SWZ - dostawa jednorazowa.
5. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny.
7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie
z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
9. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu do krążenia pozaustrojowego dla Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części.
2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie:
1) Zał. nr 1a do SWZ – Formularz cenowy,
2) Zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia,
3) Zał. nr 3 do SWZ – Projekt umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego.
4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – zał. nr 3 do SWZ - dostawa jednorazowa.
5. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny.
7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie
z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
9. Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Pozaustrojowe układy krążeniowe📦 Opis
Wewnętrzny identyfikator: D10.251.73.S.2026_Część nr 1
Tytuł: Część nr 1
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu do krążenia pozaustrojowego dla Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku.
2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie:
1) Zał. nr 1a do SWZ – Formularz cenowy,
2) Zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia,
3) Zał. nr 3 do SWZ – Projekt umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego.
4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – zał. nr 3 do SWZ - dostawa jednorazowa.
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu do krążenia pozaustrojowego dla Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku.
2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia, szacunkowe ilości oraz sposób realizacji zamówienia zawierają załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), mianowicie:
1) Zał. nr 1a do SWZ – Formularz cenowy,
2) Zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia,
3) Zał. nr 3 do SWZ – Projekt umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 1b do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego.
4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – zał. nr 3 do SWZ - dostawa jednorazowa.
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Szczegółowe informacje w zakresie miejsca realizacji zostały zawarte w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Adres pocztowy: Copernicus PL Sp. z o.o.
Ul. Nowe Ogrody 1-6
Kod pocztowy: 80-803
Miejscowość: Gdańsk
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Trójmiejski
🏙️
Czas trwania: 28 dni Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 99
Kryterium jakości (nazwa): Certyfikat zarządzania środowiskowego
Kryterium jakości (waga): 1
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001 Opis
Kod pocztowy: 80-806
Procedura Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-10-08 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-10-08 10:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): Oferty zostaną otwarte w w Gdańsku, Al. Jana Pawła II 50, w Dziale Zamówień Publicznych, poziom (minus) 1 pok. nr H10a za pomocą platformy w/w platformy zakupowej.
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą: 05.01.2027 r.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-10-08 10:15:00 📅
Miejsce:
Oferty zostaną otwarte w w Gdańsku, Al. Jana Pawła II 50, w Dziale Zamówień Publicznych, poziom (minus) 1 pok. nr H10a za pomocą platformy w/w platformy zakupowej.
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą: 05.01.2027 r.
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅ Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium
w prawidłowej wysokości. Kwota wadium wynosi 32.000,00 zł.
2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert i utrzymane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.
1. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium
w prawidłowej wysokości. Kwota wadium wynosi 32.000,00 zł.
2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert i utrzymane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.
1) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania z powodu jednej z okoliczności wskazanych:
a) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, które wystąpiły w odpowiednim okresie określonym w art. 111 ustawy Pzp,
b) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
c) art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej: Rozporządzenie Rady UE).
2) Zamawiający dodatkowo przewiduje wykluczenie Wykonawcy w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt. 2 lit. a, b, c oraz pkt 3 ustawy PZP tj. który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy
3) Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia (art. 110 ust. 1 ustawy pzp). W szczególności, w celu realizacji zakazu, o którym mowa w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady UE, Zamawiający przed zawarciem umowy
o zamówienie publiczne, może zażądać od Wykonawcy potwierdzenia aktualności złożonego
w tym zakresie oświadczenia (zał. 5 do SWZ).
4) Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2, 5 lub art. 109 ust. 1 pkt. 2, 3 ustawy Pzp, jeśli udowodni Zamawiającemu, że spełnił przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
5) Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności nie są wystarczające do wykazania rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę.
6) W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych - innych, niż określone w SWZ – do oferty należy załączyć dokumenty potwierdzające, że zastosowane rozwiązania równoważne spełniają wymogi Zamawiającego (np. opisy, karty katalogowe, karty techniczne), o których mowa w § VII SWZ.
7) Zamawiający nie żąda od Wykonawców zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8) Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w odpowiedniej wysokości. Szczegóły dotyczące wadium opisano w § XVI SWZ.
1) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania z powodu jednej z okoliczności wskazanych:
a) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, które wystąpiły w odpowiednim okresie określonym w art. 111 ustawy Pzp,
b) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
c) art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej: Rozporządzenie Rady UE).
2) Zamawiający dodatkowo przewiduje wykluczenie Wykonawcy w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt. 2 lit. a, b, c oraz pkt 3 ustawy PZP tj. który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy
3) Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia (art. 110 ust. 1 ustawy pzp). W szczególności, w celu realizacji zakazu, o którym mowa w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady UE, Zamawiający przed zawarciem umowy
o zamówienie publiczne, może zażądać od Wykonawcy potwierdzenia aktualności złożonego
w tym zakresie oświadczenia (zał. 5 do SWZ).
4) Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2, 5 lub art. 109 ust. 1 pkt. 2, 3 ustawy Pzp, jeśli udowodni Zamawiającemu, że spełnił przesłanki wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
5) Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności nie są wystarczające do wykazania rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę.
6) W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych - innych, niż określone w SWZ – do oferty należy załączyć dokumenty potwierdzające, że zastosowane rozwiązania równoważne spełniają wymogi Zamawiającego (np. opisy, karty katalogowe, karty techniczne), o których mowa w § VII SWZ.
7) Zamawiający nie żąda od Wykonawców zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8) Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w odpowiedniej wysokości. Szczegóły dotyczące wadium opisano w § XVI SWZ.
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17
02-676
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa
🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl📧
Telefon: +48 224587801📞
Fax: +48224587800 📠
URL: https://www.uzp.gov.pl/🌏 Organ kontrolny Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Określone w Dziale IX , rozdział 2 art. 515 ustawy Pzp.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 169-604535 (2026-09-01)