Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
Przedmiot zamówienia stanowi: „Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach”. Zakres objęty przedmiotem zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji zamówienia zostały szczegółowo określone w opisie przedmiotu zamówienia wraz ze specyfikacją techniczną stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ do niniejszego postępowania, formularzu ofertowym wraz z formularzem asortymentowo-cenowym będącym załącznikiem nr 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik 5 do SWZ.
TerminDeadline 2026-09-28
Kto? Co? Gdzie?- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Śląskie › Katowicki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-26 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-26)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Numer referencyjny:
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Aparaty ultrasonograficzne 📦
Opis
Tytuł: Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach
Informacje dodatkowe:
Adres pocztowy: ul. Powstańców 52
Kod pocztowy: 40-024
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-28 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Opis przesłanek wykluczenia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Powstańców 52
Kod pocztowy: 40-024
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział zamówień publicznych
E-mail: wpr@wpr.pl 📧
Telefon: +48 32 609 31 40 📞
Fax: +48 32 609 31 40 📠
URL: http://wpr.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Identyfikator funduszy UE: Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 165-592443 (2026-08-26)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Numer referencyjny:
WPR/TZ/251/ZP/18/2026
Krótki opis:
Przedmiot zamówienia stanowi: „Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach”. Zakres objęty przedmiotem zamówienia oraz wymagania Zamawiającego w zakresie realizacji zamówienia zostały szczegółowo określone w opisie przedmiotu zamówienia wraz ze specyfikacją techniczną stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ do niniejszego postępowania, formularzu ofertowym wraz z formularzem asortymentowo-cenowym będącym załącznikiem nr 1 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik 5 do SWZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Aparaty ultrasonograficzne 📦
Opis
Tytuł: Zakup wraz z dostawą aparatów USG dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach
Informacje dodatkowe:
1. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp zamawiający określa warunek/warunki udziału w postępowaniu dotyczący/-e:
1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa warunku
w tym zakresie.
2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
4)zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający określa warunek w tym zakresie: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia przedmiotowy warunek, w sytuacji wykazania przez Wykonawcę, że w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje dostawy w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku, (wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte ich wykonanie np. referencje) dotyczącego doświadczenia tj.: minimum jedno zamówienie, polegające na dostawie sprzętu medycznego (jedna podpisana umowa) na kwotę nie mniejszą niż 720 000,00 zł brutto każda.
2. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 22 000 zł (słownie: dwadzieścia dwa tysiące złotych 00/100);
3. Wykaz dokumentów składanych razem z ofertą określa ROZDZIAŁ II pkt 9 w SWZ. Przewidywany termin wykonania zamówienia określa ROZDZIAŁ II pkt 6 w SWZ.
Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Termin związania ofertą: do 26.12.2026r.
Pokaż więcej
Kod pocztowy: 40-024
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Okres gwarancji
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-28 10:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-28 10:15:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-28 10:15:00 📅
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Podstawa wykluczenia:
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
Korupcja
Nadużycia
+ jeszcze 10
Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne
Naruszenie obowiązku płatności podatków
Naruszenie obowiązków określonych w podstawach wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym
Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy
Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi
Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu
Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną
Rozwiązanie umowy przed czasem, odszkodowania lub inne porównywalne sankcje
Upadłość
Wprowadzenie w błąd, zatajenie informacji, niemożność przedstawienia wymaganych dokumentów lub uzyskanie poufnych informacji na temat przedmiotowego postępowania
Dotyczy art. 108 ust 1 pkt 6 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust 1 pkt 6 ustawy Pzp oraz Dotyczy art. 109 ust 1 pkt 5
Dotyczy art. 108 ust 1 pkt 1 lit. h i 2 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp.
Dotyczy art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Dotyczy art. 109 ust 1 pkt 4
Dotyczy art. 109 ust 1 pkt 7
Dotyczy art. 109 ust 1 pkt 8 i 10
Dotyczy art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego w przypadkach określonych w tej ustawie (Dz. U. z 2025 r. poz. 514).
Pokaż więcej
Dotyczy art. 109 ust 1 pkt 1
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny:
954-226-07-07
Adres pocztowy: ul. Powstańców 52
Kod pocztowy: 40-024
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Dział zamówień publicznych
E-mail: wpr@wpr.pl 📧
Telefon: +48 32 609 31 40 📞
Fax: +48 32 609 31 40 📠
URL: http://wpr.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Adres profilu nabywcy: https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wprkatowice.ezamawiajacy.pl/app/WPRKAT/dashboard 🌏
Identyfikator funduszy UE: Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
562-223-93-25
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Krajowa Izba Odwoławcza
E-mail: odwolania@gov.pl 📧
Telefon: +48 22 458 78 01 📞
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 165-592443 (2026-08-26)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-28)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 592443-2026
Źródło: OJS 2026/S 167-596424 (2026-08-28)
Obiekt
Opis
Informacje dodatkowe:
1. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp zamawiający określa warunek/warunki udziału w postępowaniu dotyczący/-e:
1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie określa warunku
w tym zakresie.
2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie
4)zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający określa warunek w tym zakresie: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia przedmiotowy warunek, w sytuacji wykazania przez Wykonawcę, że w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje dostawy w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku, (wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte ich wykonanie np. referencje) dotyczącego doświadczenia tj.: minimum jedno zamówienie, polegające na dostawie sprzętu medycznego (jedna podpisana umowa) na kwotę nie mniejszą niż 720 000,00 zł brutto każda.
2. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 22 000 zł (słownie: dwadzieścia dwa tysiące złotych 00/100);
3. Wykaz dokumentów składanych razem z ofertą określa ROZDZIAŁ II pkt 9 w SWZ.
4. Wykaz dokumentów podmiotowych składanych na wezwanie określa ROZDZIAŁ II pkt 10 w SWZ.
5. Przewidywany termin wykonania zamówienia określa ROZDZIAŁ II pkt 6 w SWZ.
6. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
7. Termin związania ofertą: 26.12.2026r.
Pokaż więcej
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert, zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zmawiający będzie wymagał złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, potwierdzające brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, w zakresie wskazanym w załączniku nr 8 do SWZ, wyłącznie od Wykonawcy którego oferta zostanie najwyżej oceniona.
Pokaż więcej
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 592443-2026
Źródło: OJS 2026/S 167-596424 (2026-08-28)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)