Zakup wyposażenia w ramach projektu utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia
Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja, uruchomienie oraz przeszkolenie personelu w zakresie obsługi urządzeń medycznych i wyposażenia dla potrzeb Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia został podzielony na 8 Pakietów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagane parametry techniczne oraz ilości określono w Ofercie Technicznej stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ oraz w Formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-09-02. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-08-18.
Kto? Co?- • Meble › Różne meble i wyposażenie
- • Pomieszczenia do angiografii › Urządzenia do angiografii › Cyfrowe urządzenia do angiografii
- • Przyrządy chirurgiczne › Lasery chirurgiczne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Mazowiecki regionalny › Siedlecki
- • Łódzkie › Łódzki
Historia zamówień
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-18 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-09-01 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wyposażenia w ramach projektu utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia
Krótki opis:
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 8
1️⃣
Tytuł: Pakiet 1
Opis zamówienia: WYPOSAŻENIE SAL OPERACYJNYCH, PACJENTA I SOCJALNYCH
Produkty/usługi: Różne meble i wyposażenie 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Poniatowskiego 26, 08-110 Siedlce
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Siedlecki 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
2️⃣
Tytuł: Pakiet 2
Opis zamówienia: Angiograf z adaptacją pomieszczenia i stół operacyjny
Produkty/usługi: Cyfrowe urządzenia do angiografii 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
3️⃣
Tytuł: Pakiet 3
Opis zamówienia: RTG ramie C
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
4️⃣
Tytuł: Pakiet 4
Opis zamówienia: Zestaw endoskopowy ginekologiczny z wyposażeniem
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
5️⃣
Tytuł: Pakiet 5
Opis zamówienia: Zestaw endoskopowy urologiczny z wyposażeniem
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
6️⃣
Tytuł: Pakiet 6
Opis zamówienia: Zestaw do termoablacji z aparatem USG
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
7️⃣
Tytuł: Pakiet 7
Opis zamówienia: Zestaw do termolezji
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
8️⃣
Tytuł: Pakiet 8
Opis zamówienia: Laser diodowy do ablacji wewnątrznaczyniowej
Produkty/usługi: Lasery chirurgiczne 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Różne meble i wyposażenie 📦
Opis
Adres pocztowy: Poniatowskiego 26
Kod pocztowy: 08-110
Miejscowość: Siedlce
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 09:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ i projektem umowy
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: poniatowskiego 26
Kod pocztowy: 08-110
Miasto pocztowe: siedlce
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ozp@szpital.siedlce.pl 📧
Telefon: 2564403299 📞
URL: www.szpital.siedlce.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
Adres pocztowy: ul. Ogrodowa 151
Kod pocztowy: 91-065
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-574551 (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Zakup wyposażenia w ramach projektu utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, instalacja, uruchomienie oraz przeszkolenie personelu w zakresie obsługi urządzeń medycznych i wyposażenia dla potrzeb Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
Przedmiot zamówienia został podzielony na 8 Pakietów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagane parametry techniczne oraz ilości określono w Ofercie Technicznej stanowiącej Załącznik nr 2 do SWZ oraz w Formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2a do SWZ.
Pokaż więcej
Produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 8
1️⃣
Tytuł: Pakiet 1
Opis zamówienia: WYPOSAŻENIE SAL OPERACYJNYCH, PACJENTA I SOCJALNYCH
Produkty/usługi: Różne meble i wyposażenie 📦
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: ul. Poniatowskiego 26, 08-110 Siedlce
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Siedlecki 🏙️
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Pakiet 2
Opis zamówienia: Angiograf z adaptacją pomieszczenia i stół operacyjny
Produkty/usługi: Cyfrowe urządzenia do angiografii 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Pakiet 3
Opis zamówienia: RTG ramie C
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Tytuł: Pakiet 4
Opis zamówienia: Zestaw endoskopowy ginekologiczny z wyposażeniem
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Tytuł: Pakiet 5
Opis zamówienia: Zestaw endoskopowy urologiczny z wyposażeniem
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Tytuł: Pakiet 6
Opis zamówienia: Zestaw do termoablacji z aparatem USG
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Tytuł: Pakiet 7
Opis zamówienia: Zestaw do termolezji
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Tytuł: Pakiet 8
Opis zamówienia: Laser diodowy do ablacji wewnątrznaczyniowej
Produkty/usługi: Lasery chirurgiczne 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Różne meble i wyposażenie 📦
Opis
Adres pocztowy: Poniatowskiego 26
Kod pocztowy: 08-110
Miejscowość: Siedlce
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 177 z późn. zm.) Zamawiający stosuje skrócony termin składania ofert.
Zastosowanie procedury przyspieszonej jest uzasadnione wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikającej z okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć, a zachowanie terminów określonych dla postępowania prowadzonego w trybie podstawowym byłoby sprzeczne z interesem publicznym związanym z terminową realizacją projektu współfinansowanego ze środków zewnętrznych, Przedmiotowe zamówienie stanowi element projektu dotyczącego utworzenia Oddziału Leczenia Jednego Dnia, realizowanego przy udziale środków zewnętrznych na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej w dniu 3 grudnia 2025 roku. Projekt posiada ściśle określony harmonogram rzeczowo – finansowy oraz terminu kwalifikowalności wydatków, których dochowanie stanowi warunek prawidłowej realizacji projektu i rozliczenia otrzymanego dofinansowania. Realizacja niniejszego zamówienia pozostaje w bezpośrednim związku z prowadzoną równolegle inwestycją budowalną. Część wyposażenia objętego zamówieniem stanowi wyposażenie wbudowane, które zgodnie z dokumentacją projektową musi zostać dostarczone i zamontowane jeszcze przed odbiorem końcowym robot budowlanych. Pozostałe wyposażenie medyczne wymaga wykonania dostawy, montażu, uruchomienia oraz przeprowadzenia testów funkcjonalnych i odbiorów bezpośrednio po zakończeniu robot budowlanych i przygotowaniu pomieszczeń. Oznacza to, że realizacja zamówienia jest ściśle uzależniona od rzeczywistego przebiegu inwestycji budowlanej i nie może zostać dowolnie przesunięta bez wpływu na możliwość terminowego zakończenia całego projektu. Umowa z wykonawcą robót budowlanych przewiduje zakończenie inwestycji najpóźniej do dnia 22 stycznia 2027 roku, natomiast uruchomienie Oddziału Leczenia Jednego Dnia planowane jest w I kwartale 2027 roku, po wyposażeniu pomieszczeń oraz przeprowadzeniu wymaganych odbiorów i uruchomień urządzeń. W zaistniałych okolicznościach zachowanie podstawowego terminu składanie ofert spowodowałoby przesunięcie kolejnych terminów postępowania, w szczególności terminu zawarcia umowy z wykonawcą, rozpoczęcia realizacji dostaw oraz wykonania czynności montażowych i odbiorowych. W konsekwencji mogłoby dojść do zagrożenia terminowej realizacji harmonogramu projektu oraz powstania ryzyka utraty możliwości rozliczenia części wydatków kwalifikowalnych. Zamawiający wskazuje, ze potrzeba skrócenia terminu składania ofert nie wynika z braku należytego przygotowania postępowania ani ze zwłoki po stronie Zamawiającego. Jest ona konsekwencją konieczności zapewnienia ciągłości realizacji projektu inwestycyjnego, którego poszczególne etapy – roboty budowlane, dostawy wyposażenia, montaż, odbiory i uruchomienie oddziału – pozostają ze sobą funkcjonalnie powiązane i muszą zostać wykonane w krótkich odstępach czasu.
Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy konkurencji. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, a przedmiot zamówienia obejmuje dostawy specjalistycznego wyposażenia medycznego oferowanego przez podmiotu profesjonalnie działającej na rynku. Charakter zamówienia oraz stopień przygotowania dokumentacji umożliwiają wykonawcom sporządzenie ofert w skróconym terminie bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania.
Terminowa realizacja zamówienia umożliwi uruchomienie Oddziału Leczenia Jednego Dnia zgodnie z założeniami projektu, zwiększenie dostępności świadczeń zdrowotnych, rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów i badań oraz poprawę jakości opieki nad pacjentami.
Pokaż więcej
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 09:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ i projektem umowy
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
PL 8212577607
Adres pocztowy: poniatowskiego 26
Kod pocztowy: 08-110
Miasto pocztowe: siedlce
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: ozp@szpital.siedlce.pl 📧
Telefon: 2564403299 📞
URL: www.szpital.siedlce.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl/ 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://szpitalsiedlce.ezamawiajacy.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
6772398589
Adres pocztowy: ul. Ogrodowa 151
Kod pocztowy: 91-065
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Łódzki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-574551 (2026-08-18)
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-09-01)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 10:00:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta publikującego
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 574551-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-604246 (2026-09-01)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-04 10:00:00 📅
Informacje uzupełniające
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-09-02Z 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Korekta publikującego
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 574551-2026
Źródło: OJS 2026/S 169-604246 (2026-09-01)
Nowe zamówienia w powiązanych kategoriach 🆕
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Urządzenia medyczne (>20)
- Aparatura do anestezji i resuscytacji (13)
- Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne (2)
- Materiały medyczne (>20)
- Różne urządzenia i produkty medyczne (>20)
- Sprzęt obrazujący do użytku medycznego, stomatologicznego i weterynaryjnego (>20)
- Systemy rejestrujące i urządzenia badawcze (>20)
- Techniki operacyjne (>20)
- Urządzenia do radioterapii, mechanoterapii, elektroterapii i fizykoterapii (>20)
- Wsparcie czynnościowe (>20)