Budowa napowietrznej linii 110kV relacji R-2 Czechnica - R-183 Oleśnica w śladzie istniejącej linii 110kV S-143 relacji R-2 Czechnica - R-183 Oleśnica - inwestycja towarzysząca
Tauron Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu
Przedmiotem Zamówienia jest: zaprojektowanie i wykonanie robót budowalnych wraz z uzyskaniem dokumentacji techniczno-prawnej budowy linii 110kV S-143 relacji R-2 Czechnica – R-183 Oleśnica i dostosowaniem pracy linii do temp. min. +80°C wraz z wymianą izolacji, a także demontaż istniejącej linii napowietrznej (włącznie z fundamentami) oraz odtworzenie zagospodarowania terenu. Zamawiający przewiduje podział Przedmiotu Umowy na wyodrębnione pod względem projektowym i wykonawczym Odcinki, dla których należy sporządzić odrębne dokumentacje projektowe i uzyskać decyzje administracyjne. Szczegółowe informacje znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-06-15. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-04-28.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
Kto? Co?- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu › Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
- • Dolnośląskie › Miasto Wrocław
- • Dolnośląskie › Wrocławski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-06-05 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-31 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Budowa napowietrznej linii 110kV relacji R-2 Czechnica - R-183 Oleśnica w śladzie istniejącej linii 110kV S-143 relacji R-2 Czechnica - R-183 Oleśnica - inwestycja towarzysząca
Numer referencyjny:
PZP/TD-OWR/03310/2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
PZP/TD-OWR/03310/2026
Opis zamówienia:
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Wrocławski 🏙️
Czas trwania: 45 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Kryterium jakości (nazwa): Kryterium Kg: Dodatkowy okres gwarancji
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-15 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-15 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): http://www.swoz.tauron.pl
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-06-15 12:00:00 📅
Miejsce: http://www.swoz.tauron.pl
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje: zgodnie z SWZ
Główne warunki finansowania i ustalenia dotyczące płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów regulujących je: Wskazane w SWZ.
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia: Zgodnie z SWZ
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: TAURON Dystrybucja S.A. Oddział we Wrocławiu
Krajowy numer rejestracyjny:
6110202860
Adres pocztowy: pl. Powstańców Śląskich 20
Kod pocztowy: 53-314
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Magdalena Lewandowska
E-mail: magdalena.lewandowska@tauron-dystrybucja.pl 📧
Telefon: +48 516116408 📞
URL: www.tauron-dystrybucja.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): www.swoz.tauron.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Ogólne usługi publiczne
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Dokumenty URL: www.swoz.tauron.pl 🌏
Adres URL uczestnictwa: http://www.swoz.tauron.pl 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Urząd zamówień publicznych
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Departament: Krajowa Izba Odwoławcza
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Prezes krajowej izby odwoławczej
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48 224587801 📞
URL: http://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): http://www.uzp.gov.pl 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych: Zgodnie z art. 515 ustawy Prawo zamówień publicznych
Źródło: OJS 2026/S 083-292713 (2026-04-28)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-06-22 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-06-22 12:00:00 📅
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-06-22 12:00:00 📅
Zmiany
Inne informacje dodatkowe
Główny powód zmiany: Aktualizacja informacji
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 292713-2026
Źródło: OJS 2026/S 108-389702 (2026-06-05)
Obiekt
Zakres zamówienia
Krótki opis:
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 42935007.85 PLN 💰
Opis
Opis zamówienia:
Kod pocztowy: 53-314
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje opcji.
Kryteria przyznawania nagród
Cena (waga): 90
Kryterium jakości (nazwa): Gwarancja- 10%
Kryterium jakości (waga): 10
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności: polski
Procedura
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Udzielenie zamówienia
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
U/TD-OWR/16153/03310/2026
Data zawarcia umowy: 2026-08-28 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 8
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 8
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 45 510 000 PLN 💰
Oferta została sklasyfikowana
Miejsce na liście zwycięzców: 1
Identyfikator oferty:
oferta ELBUD WARSZAWA
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Przedsiębiorstwo budownictwa elektroener getycznego elbud warszawa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP: PL5220100746
Adres pocztowy: Aleja Krakowska 264
Kod pocztowy: 02-210
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP:6110202860, REGON:230179216, KRS:0000073321
Region: Wrocławski 🏙️
Punkt kontaktowy: Wydział Realizacji Zakupów
Telefon: 516116408 📞
URL: https://www.tauron-dystrybucja.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.swoz.tauron.pl 🌏
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Departament: Departament Odwołań
Adres pocztowy: Postępu 17a
Telefon: 224587801 📞
URL: https://www.uzp.gov.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://www.uzp.gov.pl 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu (>20)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych (>20)
- Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów (11)
- Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych (7)
- Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych (3)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów naftowych i gazociągów (3)
- Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów sprężonego powietrza
- Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków (20)