Dostawa stacjonarnego cyfrowego aparatu RTG z adaptacją pomieszczeń

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie cyfrowego aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczenia przeznaczonego na pracownię RTG. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-14

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-27 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-27)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Dostawa stacjonarnego cyfrowego aparatu RTG z adaptacją pomieszczeń
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie cyfrowego aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczenia przeznaczonego na pracownię RTG. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Pokaż więcej
Rodzaj umowy: Dostawy
Produkty/usługi: Aparatura rentgenowska 📦
Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Opis
Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie cyfrowego aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczenia przeznaczonego na pracownię RTG. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu. 2. Spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 2.1. zdolności technicznej i zawodowej: Wykonawca spełni ten warunek, jeśli wykaże w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), że wykonał co najmniej 2 dostawy cyfrowego aparatu RTG o wartości min. 500 000,00 zł. każda wraz z montażem, uruchomieniem i adaptacją pomieszczenia pracowni RTG o wartości min. 350 000,00 zł. każda. 2.2. dla pozostałych warunków udziału w ww. postępowaniu Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada określonym wymaganiom Zamawiający wymaga złożenia: 1.1. folderu – katalogu (w języku polskim) zawierającego opis – specyfikę oferowanego przedmiotu zamówienia, który potwierdza spełnianie wymagań opisanych w Załączniku nr 3 do SWZ (Zestawienie parametrów technicznych i użytkowych); 1.2. oświadczenia o posiadaniu dokumentów potwierdzających podstawę dopuszczenia przedmiotu zamówienia do obrotu i stosowania na terenie RP, zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (tekst jedn. Dz. U. 2024, poz. 1620) i przepisami wykonawczymi; potwierdzających, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia odpowiednie warunki dopuszczenia do obrotu medycznego i stosowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. certyfikatów zgodności z odpowiednimi dyrektywami Unii Europejskiej lub dokumentów równorzędnych zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi: Roboty remontowe i renowacyjne 📦
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Siedlecki 🏙️
Czas trwania: 3 miesięcy
Maksymalna liczba wznowień: 0
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji: Zamawiający nie przewiduje opcji
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Ocena parametrów technicznych
Kryterium jakości (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Procedura przyspieszona:
Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w związku z projektem pn. „Rozwój świadczeń AOS w SPZOZ w Węgrowie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V: Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.6: „Ochrona zdrowia” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, którego realizacja oraz rozliczenie finansowe musi nastąpić w terminie określonym w dokumentacji projektowej, tj. do dnia 31.12.2026 r. Zamawiający zobowiązany jest do terminowego poniesienia wydatków oraz przedstawienia wymaganej dokumentacji związanej z rozliczeniem projektu, w tym złożenia wniosku o płatność/rozliczenie końcowe w terminie wynikającym z warunków dofinansowania. Z uwagi na powyższe konieczne jest zachowanie odpowiedniego czasu nie tylko na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ale również na dokonanie badania i oceny ofert, ewentualne przeprowadzenie procedur przewidzianych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, zawarcie umowy oraz realizację przedmiotu zamówienia. Pozostawienie pełnego, maksymalnego terminu składania ofert mogłoby skutkować nadmiernym wydłużeniem postępowania i zagrozić terminowej realizacji zamówienia, a w konsekwencji również prawidłowemu i terminowemu rozliczeniu projektu. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione obiektywną koniecznością dochowania terminów wynikających z harmonogramu realizacji i rozliczenia projektu oraz potrzebą zapewnienia Zamawiającemu wystarczającego czasu na przeprowadzenie całej procedury udzielenia zamówienia i realizację jego przedmiotu. Jednocześnie ustalony przez Zamawiającego termin składania ofert pozostaje odpowiedni do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Dokumentacja postępowania, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia oraz Opis Przedmiotu Zamówienia, zostaną udostępnione wykonawcom w sposób umożliwiający zapoznanie się z wymaganiami Zamawiającego i przygotowanie ofert.
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-14 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-14 12:05:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia): Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Data otwarcia: 2026-09-14 12:05:00 📅
Informacje dodatkowe: Termin związania ofertą określony datą: 2026-12-12
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie
Krajowy numer rejestracyjny: 8241545030
Adres pocztowy: Kościuszki 15
Kod pocztowy: 07-100
Miasto pocztowe: Węgrów
Region: Siedlecki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia@spzoz-wegrow.home.pl 📧
Telefon: +487920038 📞
URL: https://spzoz.wegrow.pl/ 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz_wegrow 🌏
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/spzoz_wegrow 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365565 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365565 🌏
Identyfikator funduszy UE: Umowa nr FEMA.05.06-IP.01-0604/24-00
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp 8) Mocą art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę (Dz. U. poz. 835), zwaną dalej „specustawą sankcyjną” ustawodawca przewidział krajową obligatoryjną podstawę do badania wykonawcy pod kątem wykluczenia z postępowania, jeżeli: 8.1. wykonawca oraz uczestnik konkursu wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 specustawy sankcyjnej; 8.2. wykonawca oraz uczestnik konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 specustawy sankcyjnej; 8.3. wykonawca oraz uczestnik konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 specustawy sankcyjnej. 9. Oferta wykonawcy, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 specustawy sankcyjnej zostanie odrzucona, na podstawie art. 226 pkt 2 lit. a) ustawy Pzp Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej. Wizja będzie przeprowadzona w obecności osoby wyznaczonej przez Dyrektora SPZOZ w Węgrowie. Termin wizji lokalnej w Przychodni Rejonowej w Łochowie, Al. Pokoju 73 zostaje wyznaczony na dni 02-03.09.2026 r. w godz. 10:00 – 14:00. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. informacja z Krajowego Rejestru Karnego 2. oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej 3. oświadczenia o aktualności oświadczeń zawartych w JEDZ 4. wykaz wykonanych dostaw oraz prac adaptacyjnych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej zamawiający może żądać, przed podpisaniem umowy, następujących podmiotowych środków dowodowych: 1. oświadczenie o nie pozostawaniu objętym zakazem o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia sankcyjnego 2. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej 3. informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych 4. informacja z rejestru akcjonariuszy, o którym mowa w art. 3281 Kodeksu spółek handlowych lub rejestru udziałów księgi udziałów INNE DOKUMENTY 1, Formularz ofertowo-cenowy - Załącznik nr 2 2. Zestawienie parametrów technicznych - Załącznik nr 3 3. JEDZ - Załącznik nr 4 4. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu - Załącznik nr 8 5. Dokument KRS lub CEiDG 6. Pełnomocnictwo
Pokaż więcej
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: 224587840 📞
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej 2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub wobec treści dokumentów zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej. 3. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, 4. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 166-596129 (2026-08-27)