Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii - ETAP I

Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii- ETAP I. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki nr 2b, 3 i 4 do SWZ.

Termin

Deadline 2026-09-21

Kto? Co? Gdzie?
Historia zamówień
Data Dokument
2026-08-18 Ogłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie o zamówieniu (2026-08-18)
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii - ETAP I
Numer referencyjny: DZ.3321.219.2026
Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja i przebudowa Bloku Operacyjnego Oddziału Kardiochirurgii- ETAP I. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki nr 2b, 3 i 4 do SWZ.
Rodzaj umowy: Roboty budowlane
Produkty/usługi: Roboty budowlane 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator: DZ.3321.219.2026
Opis zamówienia:
3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z opisem zawartym w SWZ, umowie oraz zgodnie z: a) Programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ b) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i Prawa Budowlanego; c) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm, Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i przepisów związanych; d) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i ustalonymi zwyczajami. Przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca wszelkie materiały wykończeniowe, niezbędne do realizacji przedmiotowego zadania, zakupi we własnym zakresie w ramach kosztów określonych w niniejszej umowie. Materiały stosowane przez Wykonawcę muszą być dopuszczone do stosowania w budownictwie w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) i Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213 z późn. zm.) oraz zaakceptowane przez Zamawiającego. 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 60 % KRYTERIUM GWARANCJA I RĘKOJMIA waga: 40 %
Pokaż więcej
Informacje dodatkowe:
WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM 8.1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą w wysokości: 67 000,00 zł INFORMACJE DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY 15.1. Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. Zgodnie z pkt 15 SWZ. 21. INFORMACJA DOTYCZĄCE PRZEPROWADZENIA PRZEZ WYKONAWCĘ WIZJI LOKALNEJ LUB SPRAWDZENIA PRZEZ NIEGO DOKUMENTÓW NIEZBĘDNYCH DO REALIZACJI ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 131 UST.2, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE MOŻLIWOŚĆ ALBO WYMAGA ZŁOŻENIA OFERTY PO ODBYCIU WIZJI LOKALNEJ LUB SPRAWDZENIU TYCH DOKUMENTÓW Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej. 29. ZAMAWIAJĄCY MOŻE UNIEWAŻNIĆ POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA, JEŻELI ŚRODKI PUBLICZNE, KTÓRE ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZAŁ PRZEZNACZYĆ NA SFINANSOWANIE CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI ZAMÓWIENIA, NIE ZOSTAŁY MU PRZYZNANE, A MOŻLIWOŚĆ UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA NA TEJ PODSTAWIE ZOSTAŁA PRZEWIDZIANA W OGŁOSZENIU O ZAMÓWIENIU. Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe określone są w pkt.10.5 SWZ.
Pokaż więcej
Dodatkowe produkty/usługi:
+ jeszcze 37
Meble 📦
Adres pocztowy: Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
ul. Ziołowa 45 - 47
Kod pocztowy: 40-635
Miejscowość: Katowice
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Katowicki 🏙️
Czas trwania: 6 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje
Opis opcji:
§ 14a. Prawo opcji 1. Zmawiającemu przysługuje prawo do skorzystania z tzw. „prawa opcji” polegającego na możliwości zlecenia Wykonawcy świadczenia usług nadzoru autorskiego nad realizacją Etapu II i Etapu III robót budowalnych, zgodnie z zakresem określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz dokumentacji stanowiącej załącznik do Umowy. 2. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zmawiającego, a nie jego zobowiązaniem, Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego. Niewykorzystanie prawa opcji pozostaje bez wpływu na wynagrodzenie należne Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia podstawowego. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości określonej w §23 ust. 1 lit. e) Umowy. Wynagrodzenie to obejmuje wykonanie całości usług objętych prawem opcji i wyczerpuje wszelkie roszczenia Wykonawcy z tego tytułu. Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, jeżeli rzeczywista pracochłonność lub zakres czynności niezbędnych do należytego wykonania usług okażą się większe od przewidywanych. 4. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, określającego zakres usług objętych opcją. Świadczenie usług objętych prawem opcji rozpoczyna się od dnia wskazanego w oświadczeniu Zamawiającego. 5. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. 6. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie do 4 lat od zakończenia realizacji Etapu I tj. podpisania Protokołu Odbioru Etapu I – część druga (końcowego). 7. Do realizacji usług objętych prawem opcji stosuje się odpowiednio postanowienia Umowy dotyczące nadzoru autorskiego oraz pozostałe postanowienia Umowy, o ile postanowienia niniejszego paragrafu nie stanowią inaczej. Sposób wykonywania usług realizowanych w ramach prawa opcji jest tożsamy ze sposobem wykonywania nadzoru autorskiego określonym w §14 Umowy. 8. Potwierdzeniem należytego wykonania usług objętych prawem opcji będzie podpisanie przez Strony Protokołu Odbioru Nadzoru Autorskiego nad realizacją Etapu II i Etapu III robót budowalnych. Odbiór rozpocznie się w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego nie dłuższym niż 5 dni roboczych od daty zakończenia robót budowalnych. 9. Zapłata wynagrodzenia za usługi wykonane w ramach prawa opcji nastąpi po podpisaniu Protokołu Odbioru, o którym mowa w ust. 8, na zasadach określonych w §23 i §24 Umowy. 10. Okres realizacji usługi w ramach prawa opcji rozpoczyna się w dniu określonym w złożonym przez Zamawiającego oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji i trwa do dnia zakończenia świadczenia usługi nadzoru nad robotami budowlanymi realizowanymi w Etapach II i III.
Pokaż więcej
Informacje o katalogach elektronicznych
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena
Cena (waga): 60
Kryterium kosztów (nazwa): Kryterium gwarancja i rękojmia
Kryterium kosztów (waga): 40
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki: LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
+ jeszcze 36
Meble 📦
Opis
Adres pocztowy: Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
ul. Ziołowa 45-47
Kod pocztowy: 40–635

Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne - przetarg nieograniczony zgodnie z art. 3 ust 1 oraz art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz. U. z 2026r., poz. 973 zwanej w treści SWZ: „Pzp”).
Pokaż więcej
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 11:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 11:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): 11.1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy Zakupowej najpóźniej do dnia 21.09.2026 r. do godz. 11:00 11.4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21.09.2026 r. o godz. 11:15 za pośrednictwem Platformy Zakupowej.
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 120 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-09-21 11:15:00 📅
Miejsce:
11.1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy Zakupowej najpóźniej do dnia 21.09.2026 r. do godz. 11:00 11.4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21.09.2026 r. o godz. 11:15 za pośrednictwem Platformy Zakupowej.
Katalog elektroniczny: Dozwolone
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne
Stosowana będzie płatność elektroniczna
Termin występowania z wnioskiem o dodatkowe informacje: 2026-09-07 23:59:00 📅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki związane z umową
Warunki realizacji zamówienia:
4. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA - szczegółowy opis pjkt 4 SWZ Wykonawca zobowiązany jest doręczyć Zamawiającemu dokumentację projektową w formie i w zakresie określonym w Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ w terminach: a) wstępne rozwiązanie projektowe o którym mowa w §3 ust.1 ppkt a) tiret i.- do 2 tygodni od daty zawarcia umowy, b) dokumentacja projektowa o której mowa w § 3 ust.1 ppkt a) tiret ii., iii. iv. - do 10 tygodni od daty . Wykonawca zobowiązany jest wykonać Etap I: - część pierwsza w terminie 8 tygodni od dnia protokolarnego przekazania frontu robót dla Etapu I, jednak nie później niż do dnia 07.12.2026r, - część druga w terminie 17 tygodni od dnia protokolarnego przekazania frontu robót dla Etapu I, jednak nie później niż do dnia 25.02.2027r.
Pokaż więcej

Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Krajowy numer rejestracyjny: 954-22-69-625
Adres pocztowy: ul. Ziołowa 45-47
Kod pocztowy: 40-635
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Magdalena Domagała
E-mail: mdomagala@gcm.pl 📧
Telefon: +48 323598952 📞
URL: www.bip.gcm.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: https://gcm.logintrade.net/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://gcm.logintrade.net/zapytania_email,238106,1402022bc78aae7540428b5c945513b2.html 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://gcm.logintrade.net/zapytania_email,238106,1402022bc78aae7540428b5c945513b2.html 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane

Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
6. WYKAZ OŚWIADCZEŃ, DOKUMENTÓW I PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH 6.1. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6.2. Zamawiający przed wyborem oferty najkorzystniejszej, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona (zgodnie z art. 139 ust. 1), do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień składania podmiotowych środków dowodowych oraz oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia), czyli następujących oświadczeń lub dokumentów: 1 Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia). - sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik do SWZ, - złożone w formie elektronicznej, Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 2 Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji 3 Informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 4 Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (j.t. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej 5 Informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem; 6 Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków i opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 7 Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności 8 Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, 9 Oświadczenie Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w art 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 10 Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w art 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeśli dotyczy) 11 Certyfikat niepodlegania wykluczeniu potwierdzający brak istnienia podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust.1 pkt 1 – 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Certyfikat ma być ważny na dzień złożenia, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2025r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Wykonawca może złożyć niniejszy certyfikat zamiast dokumentów z punktu 3, 4 i 8 (za wyjątkiem oświadczenia z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy) powyżej. 12 Certyfikat niepodlegania wykluczeniu potwierdzający brak istnienia podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa art. 108 ust. 1 pkt 1–5 oraz art. 108 ust. 2 lub art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Certyfikat ma być ważny na dzień złożenia, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2025r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Wykonawca może złożyć niniejszy certyfikat zamiast dokumentów z punktu 2, 3, 4, 5,6 7 i 8 (za wyjątkiem oświadczenia z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy) powyżej. 13 Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę potwierdzającą spełnienie warunku, określonego w SWZ, W przypadku, gdy informacje te będą zawierały dane w walucie innej niż PLN, należy przyjąć średni kurs NBP z dnia publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej; 14 Zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia (jeśli dotyczy) Pełny opis w SWZ
Pokaż więcej
Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny: 0000064696
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +22 4587801 📞
Fax: +22 4587800 📠
URL: www.uzp.gov.pl 🌏
Organ kontrolny
Tak samo jak: Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
17. POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCY 17.1. Odwołanie przysługuje na: 1) niezgodną z przepisami ustawy czynność zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy; 2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy; 3) zaniechanie przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie ustawy, mimo że zamawiający był do tego obowiązany. 17.2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje zamawiającemu odwołanie wniesione w formie elektronicznej albo postaci elektronicznej albo kopię tego odwołania, jeżeli zostało ono wniesione w formie pisemnej, przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, że zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przekazanie odpowiednio odwołania albo jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 17.3. Odwołanie wnosi się w terminach określonych odpowiednio w art. 515 ustawy Pzp. 17.4. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy Pzp, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 17.5. Środki ochrony prawnej są szczegółowo unormowane w Dziale IX ustawy Pzp.
Pokaż więcej
Informacje o elektronicznych przepływach pracy
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-19Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 159-575330 (2026-08-18)