Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych dla linii 110kV relacji Leśniów – Przylep, Przylep – Krośnieńska, Łużycka – Braniborska
ENEA Operator Sp. z o.o.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowanie napowietrznej linii elektroenergetycznej 110 kV relacji GPZ Leśniów – Przylep, Przylep – Krośnieńska, Łużycka – Braniborska w zakresie umożliwiającym pracę linii przy temperaturze przewodów fazowych +80°C. Zakres przebudowy, tj. wykonania prac dostosowawczych umożliwiających pracę linii przy temperaturze przewodów fazowych +80°C. W celu realizacji prac należy uzyskać wszystkie wymagane obowiązującymi przepisami prawa opinie, uzgodnienia, zgody, decyzje, pozwolenia, zgłoszenia itp. Całość prac należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami, w tym z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), a w części nieopisanej w PFU zgodnie z wytycznymi określonymi jako „Standardy w sieci dystrybucyjnej Enea Operator sp. z o.o.” (zwanymi dalej STANDARDAMI) aktualnymi na dzień wszczęcia postępowania, opublikowanymi na stronie: https://www.operator.enea.pl/uslugi-dystrybucyjne/instrukcje-i-standardy/standardy-w-sieci-dystrybucji
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-08-26. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-07-21.
Kto? Co?- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu › Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu › Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu › Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
- • Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu › Wyrównywanie terenu
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Inne instalacje elektryczne
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
- • Roboty instalacyjne elektryczne › Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
- • Roboty inżynieryjne i budowlane › Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
- • Roboty inżynieryjne i budowlane › Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
- • Roboty malarskie i szklarskie › Nakładanie powierzchni kryjących
- • Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych › Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
- • Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne › Roboty na placu budowy
- • Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne › Roboty w zakresie usuwania gleby
- • Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu › Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
- • Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu › Usługi planowania przestrzennego
- • Usługi architektoniczne i podobne › Usługi projektowania architektonicznego
- • Usługi inżynieryjne › Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
- • Usługi inżynieryjne › Różne usługi inżynieryjne
- • Usługi inżynieryjne › Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
- • Usługi inżynieryjne › Zintegrowane usługi inżynieryjne
- • Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne › Usługi badania wierzchniej warstwy gleby
- • Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne › Usługi planowania geologicznego, geofizycznego i inne usługi naukowe
- • Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne › Usługi pomiarowe
- • Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne › Usługi sporządzania map
- • Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne › Usługi techniczne
- • Usługi związane z budownictwem › Doradcze usługi budowlane
- • Usługi związane z budownictwem › Usługi badania terenu
- • Usługi związane z budownictwem › Usługi nadzoru budowlanego
- • Usługi związane z budownictwem › Usługi zarządzania budową
- • Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej › Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską
- • Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej › Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
- • Lubuskie › Zielonogórski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Wielkopolskie › Miasto Poznań
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-21 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-21 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-28 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych dla linii 110kV relacji Leśniów – Przylep, Przylep – Krośnieńska, Łużycka – Braniborska
Numer referencyjny:
RPUZ/Z/0019/2026/OD/ZZD/DR/RI
Krótki opis:
Produkty/usługi: Roboty budowlane 📦
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
RPUZ/Z/0019/2026/OD/ZZD/DR/RI
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Dodatkowe produkty/usługi:
+ jeszcze 43
Miejsce wykonania: Zielonogórski 🏙️
Czas trwania: 100 tygodni
Maksymalna liczba wznowień: 0
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Opis
Główne miejsce lub miejsce wykonywania działalności:
Dodatkowe produkty/usługi:
+ jeszcze 44
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-08-26 10:00:00 📅
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Kryterium kwalifikacji: Inne wymagania ekonomiczne lub finansowe
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Wykaz i krótki opis zasad i kryteriów:
Warunki realizacji zamówienia:
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: ENEA Operator sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
7822377160
Adres pocztowy: ul. Strzeszyńska 58
Kod pocztowy: 60-479
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Łukasz Kwiatkowski
E-mail: lukasz.kwiatkowski@operator.enea.pl 📧
Telefon: +48618843942 📞
URL: www.zamowienia.enea.pl 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://ezamowienia.gov.pl 🌏
Adres profilu nabywcy: http://zamowienia.enea.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Sektor elektroenergetyczny
Komunikacja
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b910be9e-d26a-49a9-a697-b7870383e435 🌏
Dostęp do dokumentów przetargowych jest ograniczony
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Organ kontrolny
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
URL: https://www.gov.pl/web/uzp/krajowa-izba-odwolawcza 🌏
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Źródło: OJS 2026/S 139-508279 (2026-07-21)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-02 10:00:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 508279-2026
Źródło: OJS 2026/S 162-584146 (2026-08-21)
Procedura
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-11 10:00:00 📅
Zmiany
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Nowa wartość
Tekst:
Informacje o modyfikacjach
Poprzednia wersja ogłoszenia, która jest zmieniana: 584146-2026
Źródło: OJS 2026/S 167-597206 (2026-08-28)
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Przygotowanie terenu pod budowę (>20)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Roboty instalacyjne w budynkach (>20)
- Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych (>20)
- Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej (1)