Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa prawego wału przeciwpowodziowego rz. Wieprz na odcinku w nowym kilometrażu wału w km 0+000 ÷ 5+677, w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin”. Obwałowanie chroni dolinę Dęblin-Masów położoną pomiędzy Lotniskiem w Dęblinie, a mostem kolejowym na odcinku ujściowym do Wisły. Obszar ten zamieszkuje około 4 tys. mieszkańców. Zagrożone powodzią są budynki mieszkalne, gospodarcze, użyteczności publicznej i infrastruktury oraz drogowej a zwłaszcza obiektów wojskowych Bazy Lotnictwa Wojskowego w Dęblinie Powierzchnia chroniona wałami przeciwpowodziowymi wynosi ok. 10,8 km2. Udzielenie zamówienia jest celowe i uzasadnione koniecznością wykonania działań niezbędnych do przygotowania i realizacji inwestycji, co przyczyni się do ograniczenia ryzyka powodziowego oraz zmniejszenia potencjalnych strat społecznych, gospodarczych i środowiskowych. Realizacja zamówienia stanowi warunek osiągnięcia zakładanych efektów projektu oraz wykonania zadań PGW Wody Polskie w zakresie ochrony przeciwpowodziowej. Zadanie przewidziane jest do finansowania ze środków budżetu państwa pozostających w dyspozycji Ministra Infrastruktury oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS). Umowa o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0106/25 Projekt: ,,Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin”; w ramach działania: FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom; priorytet: FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
TerminDeadline 2026-09-21
Kto? Co?- • Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg › Roboty w zakresie budowy dróg
- • Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne › Roboty rozbiórkowe
- • Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne › Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
- • Roboty w zakresie ochrony przybrzeżnej › Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych
- • Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej › Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
- • Roboty w zakresie usuwania gleby › Roboty w zakresie kształtowania terenu
- • Roboty w zakresie usuwania gleby › Wycinanie i napełnianie
- • Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna › Usługi wycinania drzew
- • Lubelskie › Lubelski
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o zamówieniu |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin
Numer referencyjny:
L.ROZ.270.2.96.2026
Krótki opis:
Produkty/usługi: Roboty budowlane 📦
Wartość szacunkowa bez VAT: 78256807.52 PLN 💰
Opis
Wewnętrzny identyfikator:
Część 1.
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ✅
Opis zamówienia:
+ jeszcze 9
Miejsce wykonania: Lubelski 🏙️
Czas trwania: 24 miesięcy
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 60
Kryterium jakości (nazwa): Doświadczenie kierownika budowy
Kryterium jakości (waga): 10
Kryterium jakości (nazwa): Wydłużenie okresu gwarancji
Kryterium jakości (waga): 18
Kryterium jakości (nazwa): Zwiększenie wysokości kary za zwłokę w wykonaniu zamówienia
Kryterium jakości (waga): 12
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi:
+ jeszcze 9
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-09-21 12:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-09-21 12:15:00 📅
Warunki otwarcia ofert (Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia):
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Wymagane jest zabezpieczenie ✅
Data otwarcia: 2026-09-21 12:15:00 📅
Informacje dodatkowe:
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość procentowa, dokładna)
Warunki przetargu
Umowa zawiera warunki realizacji ✅
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
Warunki uczestnictwa
Wymagane depozyty i gwarancje:
Warunki realizacji zamówienia:
Podstawa wykluczenia:
+ jeszcze 19
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Krajowy numer rejestracyjny:
NIP 5272825616
Departament: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie
Adres pocztowy: ul. T. Chałubińskiego 8
Kod pocztowy: 00-613
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: zamowienia.lublin@wody.gov.pl 📧
Telefon: 81 469 91 00 📞
URL: https://www.gov.pl/web/wody-polskie 🌏
Adres na potrzeby wymiany informacji (URL): https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Środowisko
Komunikacja
Dokumenty URL: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/313843/notice/public/details 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/313843/notice/public/details 🌏
Identyfikator funduszy UE: Umowa o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0106/25 Projekt: ,,Poprawa bezpieczeństwa powodziowego m. Dęblin”; w ramach działania: FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom; priorytet: FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) (2021/2027)
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Krajowa Izba Odwoławcza
Krajowy numer rejestracyjny:
5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
Telefon: +48-22-458-78-00 📞
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-08-21Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 161-578673 (2026-08-20)
- Roboty budowlane (>20 nowe zamówienia)
- Przygotowanie terenu pod budowę (>20)
- Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej (>20)
- Roboty instalacyjne w budynkach (>20)
- Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych (>20)
- Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej (1)