Sukcesywna dostawa preparatów i sprzętu do terapii żywieniowej do Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu
Szpital Miejski im. Franciszka Raszei
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa preparatów i sprzętu do terapii żywieniowej do Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym jej integralną część. 3. Zamawiający nie stawia ograniczeń co do pochodzenia Wykonawcy oraz przedmiotu zamówienia pod kątem dostępności do rynku i bycia uczestnikiem niniejszego postępowania. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert częściowych, obejmujących wszystkie pozycje wskazane w danej części/pakiecie. Zamówienie zostało podzielone na 8 części/pakietów. 5. Każda część/pakiet stanowi odrębny przedmiot zamówienia. Ofertę można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części/pakietów zamówienia. Minimalny zakres oferty to jedna pełna część/pakiet, oferty niepełne będą odrzucane. 6. Zamawiający ma możliwość skorzystania z opcji. Opcja może polegać na zwiększeniu lub zmniejszeniu wartości/lub wolumenu przedmiotu umowy, a w przypadku zwiększenia również na wydłużeniu okresu obowiązywania umowy od jednego miesiąca do 6 kolejnych pełnych miesięcy.
TerminTermin składania ofert wynosił 2026-05-26. Zamówienie zostało opublikowane na stronie 2026-04-17.
DostawcyNastępujący dostawcy są wymienieni w decyzjach o przyznaniu zamówienia lub innych dokumentach dotyczących zamówień:
- • Aesculap Chifa Sp. z o.o.
- • Asclepios S.A.
- • Baxter Polska Sp. z o.o.
- • Bialmed Sp. z o.o.
- • Delfarma Sp. z o.o.
- • NEUCA Spółka Akcyjna
- • Salus International Sp. z o.o.
- • Vygon Polska Sp. z o.o.
- • Roztwory lecznicze › Produkty do żywienia pozajelitowego
- • Urządzenia medyczne › Materiały medyczne
- • Luxembourg › Luxembourg
- • Warszawski stołeczny › Miasto Warszawa
- • Wielkopolskie › Miasto Poznań
| Data | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-17 | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 2026-08-20 | Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
Obiekt
Zakres zamówienia
Tytuł: Sukcesywna dostawa preparatów i sprzętu do terapii żywieniowej do Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu
Numer referencyjny:
SR/XV-270-14-AG/26
Krótki opis:
Produkty/usługi: Produkty farmaceutyczne 📦
Informacje o działkach
Niniejsze zamówienie podzielone jest na części ✅
Maksymalna liczba partii, która może zostać przyznana jednemu oferentowi: 8
Oferty mogą być składane na maksymalną liczbę części: 8
1️⃣
Tytuł: Pakiet nr 1 - Sprzęt do żywienia enteralnego
Opis zamówienia:
Adres pocztowy: ul. Mickiewicza 2
Kod pocztowy: 61-324
Miejscowość: Poznań
Kraj: Polska 🇵🇱
Miejsce wykonania: Miasto Poznań 🏙️
Czas trwania: 18 miesięcy
Informacje o opcjach
Opcje ✅
Opis opcji:
Oferty muszą być przedstawione w formie katalogów elektronicznych lub zawierać katalog elektroniczny
Kryteria przyznawania nagród
Cena ✅
Cena (waga): 100
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
2️⃣
Tytuł: Pakiet nr 2 - Płyny do żywienia pozajelitowego
Produkty/usługi: Roztwory lecznicze 📦
Dodatkowe produkty/usługi: Produkty do żywienia pozajelitowego 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
3️⃣
Tytuł: Pakiet nr 3 - Preparaty niezbędne do aktywacji worków żywieniowych
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
4️⃣
Tytuł: Pakiet nr 4 - Sprzęt do podaży diet
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
5️⃣
Tytuł: Pakiet nr 5 - Produkty płynne doustne i dojelitowe do żywienia medycznego
Dodatkowe produkty/usługi: Roztwory lecznicze 📦
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
6️⃣
Tytuł: Pakiet nr 6 - Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
7️⃣
Tytuł: Pakiet nr 7 - Płyny do żywienia pozajelitowego i dojelitowego
Dodatkowe produkty/usługi: Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
8️⃣
Tytuł: Pakiet nr 8 - Płyny do żywienia pozajelitowego, dojelitowego ze sprzętem
Tytuł
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
Zakres zamówienia
Dodatkowe produkty/usługi: Urządzenia medyczne 📦
Procedura
Rodzaj procedury
Procedura otwarta ✅
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Informacje administracyjne
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 2026-05-26 08:30:00 📅
Warunki otwarcia ofert: 2026-05-26 09:00:00 📅
Warunki otwarcia ofert (miejsce): https://ezamowienia.gov.pl/ ; https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-a424ad04-f786-4df3-bda7-e8bfd07ff643
Języki, w których można składać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski 🗣️
Minimalne ramy czasowe, w których oferent musi utrzymać ofertę: 90 dni
Warunki przetargu
Wymagane jest użycie zaawansowanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub pieczęci elektronicznej (zgodnie z definicją w rozporządzeniu (UE) nr 910/2014)
Data otwarcia: 2026-05-26 09:00:00 📅
Miejsce:
Fakturowanie elektroniczne: Dozwolone
Stosowane będą zamówienia elektroniczne ✅
Stosowana będzie płatność elektroniczna ✅
Kryteria przyznawania nagród
Rodzaj wagi: Waga (wartość punktowa, dokładna)
Instytucja zamawiająca
Nazwa i adresy
Nazwa: Szpital Miejski im. Franciszka Raszei
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 000313325
Adres pocztowy: ul. Mickiewicza 2
Kod pocztowy: 60-834
Miasto pocztowe: Poznań
Region: Miasto Poznań 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych
E-mail: efilipiak@raszeja.poznan.pl 📧
Telefon: 48612245356 📞
URL: https://raszeja.poznan.pl/ 🌏
Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
Główna działalność
Zdrowie
Komunikacja
Dokumenty URL: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-a424ad04-f786-4df3-bda7-e8bfd07ff643 🌏
Adres URL uczestnictwa: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-a424ad04-f786-4df3-bda7-e8bfd07ff643 🌏
Zgłoszenie elektroniczne: Wymagane
Informacje uzupełniające
Informacje dodatkowe
Nazwa: Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 5262239325
Adres pocztowy: ul. Postępu 17A
Kod pocztowy: 02-676
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl 📧
URL: https://uzp.gov.pl/ 🌏
Służba, od której można uzyskać informacje o procedurze odwoławczej
Tak samo jak: Organ kontrolny
Procedura przeglądu
Dokładne informacje na temat terminu (terminów) procedur odwoławczych:
Akceptowane będzie fakturowanie elektroniczne
Informacje o ogłoszeniu
Preferowana data publikacji: 2026-04-20Z 📅
Źródło: OJS 2026/S 076-267778 (2026-04-17)
Obiekt
Zakres zamówienia
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT): 1340709.68 PLN 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najwyższa oferta): 4 776 💰
Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) (najniższa oferta): 4 776 💰
Udzielenie zamówienia
1️⃣
Udzielono zamówienia/części zamówienia ✅
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0001
Numer umowy:
Umowa nr SR/XV-270-14-AG/26 - pakiet nr 1
Data zawarcia umowy: 2026-08-20 📅
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw spoza UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 4 776 💰
Najniższa oferta: 4 776 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 4 776 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 1/Oferta nr 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0001
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: VYGON Polska Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: VYGON Polska Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 010784130
Adres pocztowy: ul. Francuska 39/6
Kod pocztowy: 03-905
Miasto pocztowe: Warszawa
Region: Miasto Warszawa 🏙️
Kraj: Polska 🇵🇱
Wielkość podmiotu gospodarczego: Małe
2️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 559166.4 💰
Najniższa oferta: 559166.4 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 559166.4 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 2/Oferta nr 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0002
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Baxter Polska Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Baxter Polska Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 730920652
Adres pocztowy: ul. Kruczkowskiego 8
Kod pocztowy: 00-380
Wielkość podmiotu gospodarczego: Duże
3️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 3
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 49783.5 💰
Najniższa oferta: 35 484 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 35 484 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 3/Oferta nr 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0003
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Delfarma Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Delfarma Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 473206703
Adres pocztowy: ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 111
Kod pocztowy: 91-222
Miasto pocztowe: Łódź
Region: Miasto Łódź 🏙️
Wielkość podmiotu gospodarczego: Średnie
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 47 619 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 3/Oferta nr 2
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Neuca spółka akcyjna
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Neuca spółka akcyjna
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 870227804
Adres pocztowy: ul. Forteczna 35-37
Kod pocztowy: 87-100
Miasto pocztowe: Toruń
Region: Bydgosko-toruński 🏙️
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 49783.5 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 3/Oferta nr 3
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Bialmed Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Bialmed Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 790003564
Adres pocztowy: ul. Kazimierzowska 46/48 lok. 35
Kod pocztowy: 02-546
4️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 2
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 32936.28 💰
Najniższa oferta: 32596.92 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 32596.92 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 4/Oferta nr 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0004
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 271059470
Adres pocztowy: ul. Pułaskiego 9
Kod pocztowy: 40-273
Miasto pocztowe: Katowice
Region: Katowicki 🏙️
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Całkowita wartość umowy/działki: 32936.28 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 4/Oferta nr 1
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Asclepios S.A.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Asclepios S.A.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 272636951
Adres pocztowy: ul. Hubska 44
Kod pocztowy: 50-502
Miasto pocztowe: Wrocław
Region: Miasto Wrocław 🏙️
5️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0005
Informacja o wartości zamówienia/działki (bez VAT)
Najwyższa oferta: 208004.42 💰
Najniższa oferta: 206114.42 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 206114.42 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 5/Oferta nr 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0005
Całkowita wartość umowy/działki: 208004.42 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 5/Oferta nr 1
6️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0006
Najwyższa oferta: 10500.96 💰
Najniższa oferta: 10312.32 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 10312.32 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 6/Oferta nr 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0006
Całkowita wartość umowy/działki: 10500.96 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 6/Oferta nr 1
7️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0007
Najwyższa oferta: 314169.42 💰
Najniższa oferta: 314169.42 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 314169.42 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 7/Oferta nr 2
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0007
Całkowita wartość umowy/działki: 300858.36 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 7/Oferta nr 1
8️⃣
Numer identyfikacyjny działki:
LOT-0008
Najwyższa oferta: 178090.2 💰
Najniższa oferta: 178090.2 💰
Całkowita wartość umowy/działki: 178090.2 PLN 💰
Identyfikator oferty:
Pakiet nr 8/Oferta nr 1
Identyfikator części zamówienia lub grupy części:
LOT-0008
Informacje o przetargach
Nazwa strony oferującej: Aesculap Chifa Sp. z o.o.
Nazwa i adres wykonawcy
Nazwa: Aesculap Chifa Sp. z o.o.
Krajowy numer rejestracyjny:
REGON 630002936
Adres pocztowy: ul. Tysiąclecia 14
Kod pocztowy: 64-300
Miasto pocztowe: Nowy Tomyśl
Region: Leszczyński 🏙️
Źródło: OJS 2026/S 161-578499 (2026-08-20)
- Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała (>20 nowe zamówienia)
- Produkty farmaceutyczne (>20)
- Ogólne środki przeciwinfekcyjne do użytku ogólnoustrojowego, szczepionki, środki przeciwnowotworowe oraz immunomodulacyjne (>20)
- Produkty lecznicze dla dermatologii oraz układu mięśniowo-szkieletowego (20)
- Produkty lecznicze dla krwi, organów krwiotwórczych oraz układu krążenia (11)
- Produkty lecznicze dla przewodu pokarmowego i metabolizmu (8)
- Produkty lecznicze dla układu moczowo-płciowego oraz hormonów (4)
- Produkty lecznicze dla układu nerwowego i organów zmysłów (14)
- Różne produkty lecznicze (>20)
- Wyroby farmaceutyczne (6)
- Środki lecznicze dla układu oddechowego (6)